Часовниците и Властта - Разследване!

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Часовниците и Властта - Разследване!

Мнениеот mitadoc » 17 10 2016, 20:07

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот alexandrov » 17 10 2016, 20:09

демагог
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот mitadoc » 17 10 2016, 20:13

Що?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот peenchev » 30 10 2016, 12:30

Изображение
Трайчо Трайков с Франк Мюлер
peenchev
Новобранец

Мнениеот dtmf » 30 10 2016, 13:59

Stanislav.Georgiev написа:
Offtopic: покажи
Не мога да се сдържа просто. ::angel::
in case you believe - don't watch

Такива филми са създадени от йезуитски организации-масони, илюминати, рицари на незнам си коя роза и както и да се наричат. В основата са си сатанински организации като при ниските нива се представят за християнска организация, а на високите нива извършват сатанински ритуали. Информация има, стига човек да се интересува.

mitadok написа: След посещението ми във Ватикана,когато видях лика на папата на тениски, ключодържатели и чаши,както и открай време църквите никъде не плащат данъци,при положение,че имат търговска дейност ... ще имате да взимате. За мен това е ужасно гнила институция, обществен паразит и мафия..

Гледал си на грешното място.
Ватикана отдавна е известна с гей-скандали и разни извращения. За вас може да е по интересно това че ватиканската банка контролира около 60 350 т злато и има на разположение 30% от всичкото злато, произведено някога / извлечено в света. Католическата църква притежава повече богатство, от която и да е банка, корпорация, тръст или правителство. Президентите на най мощните държави са като малки послушни момченца при посещението си при папата.

Откровение
4 И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й;
5 защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди.
6 Въздайте й, както и тя е въздала, да! платете й двойно според делата й; с чашата, с която е черпила, почерпете я двойно.
7 Колкото е прославила себе си и е живяла разкошно, толкоз мъки и печал й дайте; защото казва в сърцето си: Седя като царица, не съм вдовица, и печал никак няма да видя.
8 Затова в един ден ще дойдат язвите й, мор, печал и глад, и тя ще изгори на огън; защото могъществен е Господ Бог, който я съди.
9 И земните царе, които са блудствували и живели разкошно с нея ще заплачат и заридаят за нея, когато видят дима от изгарянето й.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот monopola » 30 10 2016, 14:22

въх, много обичам такива разговори :)

Всичките ми духовни убеждения са най-близко до християнството като морална система, като отношение към заобикалящото и т.н. И въпреки това най-честно си казвам - няма по-гнила институция от църквата. Разправяш ги тия за масони, илюминати и не знам си какво, но то е абсолютно същото. Християнската църква е създадена точно на същите основи - нерационалност, мистификация, ритуали. Като по учебник за пропаганда е. Католическа или православна е абсолютно все тая.

Нещо повече - цялата идеология е измислена преди хиляди години, базирана на тогавашното ниво на развитие, ниво на познание и въобще. Тотална загадка ми е как съвременни хора могат да приемат нещата по същият начин като човек от преди 2000 години.
Освен това си давам сметка за ролята на философията на християнската религия при упражняване на всякакви диктатури и влияние над масите. ИДеално е просто - обичай ближния, другата буза, живот след смъртта, смирение, абе един вид, трайте каквото и да правим с вас, като умрете ще получите награда. И това е примесено с контрапунктовете на свободната воля, ама обяснена само както там може и добротата като добродетел. Малеле :)

А напоследък пък наблюдавам някакво брутално радикализиране на християни-расисти. Те толкова са и християни де, но с възхода на исляма в света и тръгването му по пътя на ранното християнство на обръщане в праватя вяра с огън и меч, има страшно лицемерно отношение на християнският свят към тези явления. Колко лошо било и какви изроди били ония брадатите, сякаш Старият Завет е чак пък толкова по-различен от тяхната религия.

И накрая най-готиното е, че не са виновни религиите, а масони, илюминати, рептили и не знам си какво :)
Пропагандата работи както си трябва! Как форума не са овладяли още, просто не знам.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 30 10 2016, 14:51

peenchev написа:Изображение
Трайчо Трайков с Франк Мюлер

Единственото вярно е, че това е Трайчо Трайков.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот dtmf » 30 10 2016, 22:47

monopola написа: няма по-гнила институция от църквата.

Общо казано. А в действителност има църкви и църкви, 90% фалшиви. Сега е век на фалшиви часовници -ментета, фалшиви вредни храни, фалшиви богове. Православие и католицизъм нямат разлика.
Матей 7:13
Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.
:thumbup:
Президентските избори също са прах в очите, който и да се избере, заповедите се спускат от Брюксел а нашите са някакви пионки в голямата игра на новия световен ред. Познайте кой ще го оглави :-)
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот mitadoc » 30 10 2016, 23:01

Колега,не се обиждай,но винаги,когато се стигне до някаква дискусия за християнство , се намесват цитати,а не интерпретации и обикновени обяснения / преразкази и разсъждения. Все едно повтаряте заучени фрази.

Няма нищо лошо в една религия да ти е морален коректив. Но в модерно общество, това е архаизъм, който не бива да взима превес в политика, начин на живот и да облича мародерстването над другите и жаждата за богатства и мощ.
В днешни дни религията повече ограничава, колкото да помага.

Пак казвам - не искам да обиждам никой,но след като се коментира религия, трябва да има и мнения ,които показват и друга страна.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Veselin_Petkov » 31 10 2016, 09:23

Offtopic: покажи
Гледайте Spotlight, взе оскар тази година, по действителен случай е и добре направен като филм. Не показаха часовниците на свещениците :(
Veselin_Petkov
Активен

Мнениеот monopola » 31 10 2016, 09:40

dtmf написа:
monopola написа: няма по-гнила институция от църквата.

Общо казано. А в действителност има църкви и църкви, 90% фалшиви. Сега е век на фалшиви часовници -ментета, фалшиви вредни храни, фалшиви богове. Православие и католицизъм нямат разлика.
Матей 7:13
Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях.
:thumbup:
Президентските избори също са прах в очите, който и да се избере, заповедите се спускат от Брюксел а нашите са някакви пионки в голямата игра на новия световен ред. Познайте кой ще го оглави :-)

Не мога да позная аз, би ли подсказал кой ще оглави новият световен ред?
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 31 10 2016, 09:43

Аз, аз, може ли аз да позная - Митьо Пищова? ::angel::

Изпратено чрез Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Toshiro » 31 10 2016, 12:42

Компромис между науката и религията е, че човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие :))
Toshiro
Маниак

Мнениеот dtmf » 31 10 2016, 21:29

Veselin_Petkov написа:Не показаха часовниците на свещениците :([/offtopic]

Може да видим нашите. Например часовника на митрополит Николай.
Не може без точен цитат. Личната интерпретация рискува да изопачи чистото слово.
Срещу Ролекса на митрополита - Христосовия пример.
Исус му каза: Лисиците си имат леговища, и небесните птици гнезда; а Човешкият Син няма где глава да подслони.
Изображение
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот mitadoc » 31 10 2016, 21:40

dtmf написа:
Veselin_Petkov написа:Не показаха часовниците на свещениците :([/offtopic]

Може да видим нашите. Например часовника на митрополит Николай.
Не може без точен цитат. Личната интерпретация рискува да изопачи чистото слово.
Срещу Ролекса на митрополита - Христосовия пример.
Исус му каза: Лисиците си имат леговища, и небесните птици гнезда; а Човешкият Син няма где глава да подслони.
Изображение

Ще се изопачаване нещо, измислено преди 2000 години, преразказано милиони пъти и нагласено според изискванията на религиозните водачи също толкова пъти. С две думи - развален телефон.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 31 10 2016, 21:47

nibaru написа:Аз, аз, може ли аз да позная - Митьо Пищова? ::angel::

Изпратено чрез Tapatalk

Изображение

:lol:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 31 10 2016, 21:58

Щеше да е смешно, но е трагично. Вече половин век, че и нагоре се менкат едни и същи лумпени и няма оттърване (явно не става с еволюция и трябва революция). Ма то и как да има, като читавите са ги изтребвали няколко пъти в миналото. И сега си нямаме политическа КЛАСА. Всякакви други от класа си имаме.
Отплеснах се. Лека вечер.

Изпратено чрез Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот senna » 14 11 2016, 11:31

Да видим, дали можем да познаем, какъв часовник носи Президента Радев?
Освен, че е хронграф, разбира се. :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 14 11 2016, 12:00

senna написа:Да видим, дали можем да познаем, какъв часовник носи Президента Радев?
Освен, че е хронграф, разбира се. :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тъкмо влезнах със същата идея и въпрос. Като за пилот хронографът е логичен избор, но марката... :?
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот senna » 14 11 2016, 12:08

Прилича ми на Тисо PRC200, но не съм сигурен. :) Дълги лъгове, сходна верига, секундната стрелка на хронографа ми жълтее, че и даже май е включен на втората снимка. :)

Изображение
Аватар
senna
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници