Часовниците и Властта - Разследване!

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Часовниците и Властта - Разследване!

Мнениеот Swiss M. » 14 11 2016, 12:29

Да, сякаш и бутоните и коронката съвпадат. Поздравления за тренираното око, жълтата стрелка изобщо не я бях отчел. Относно часовника - функционален избор, с оглед професията му, пък и марката - не е изхвърляне - хем е качествена, хем не е в скандалните за парии, регистри. Въпреки че, при размера на пенсиите у нас и 200 лева им се виждат на някои хора прекалено много за часовник.
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Swiss M. » 15 11 2016, 11:48

Днес новините ни пренасят в Русия, където за разнообразие са арестували министъра на икономиката - Алексей Улюкаев, заради подозрение, че е взел 2 000 000 долара подкуп. Ето малко снимки на господина, сякаш обича да си окрасява китката :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот mitadoc » 15 11 2016, 12:58

Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 19 11 2016, 20:38

Владимир Владимирович има колекция от часовници, като голям процент от тях са Patek Philippe, да не кажа всичките. Този специално струва "скромните" 80 000$. Другият, turbillon and moon phase, бял циферблат е от порядъка на 300 000$. :) Ами отива му на Господина, който може да се каже, че управлява Света, заедно с още няколко други. Това не са часовници за всеки. Честно казано колкото и да се обличам добре и да държа на външния си вид, ще ме е срам да си сложа такъв часовник. Успокоението е, че в този живот вероятност да притежавам нещо от марката почти няма.
Гледам, гледам моделите на този бранд... Определено колкото повече гледам, толкова повече Омеги, Ролекси, Тагове, Брайтлинги и тем подобни, ми изглеждат като най-обикновени часовници... Патек наистина няма абсолютно нищо общо с нищо друго и са ми най-смешни разни гъзарчета с реплики за 150-200лв, на които при най-малкия удар им изпадат стрелките.

Изображение
Не е интересно да си като "стадото"! ;)
Аватар
Puzo
Почитател

Мнениеот vvgospodinov » 19 11 2016, 22:05

За сметка на това Медведев съчиетава Джи Шок с костюм, ама нещо ми убягва снимката в момента... т.е. мързи ме да я търся
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот stefcho_a » 19 11 2016, 22:08

vvgospodinov написа:За сметка на това Медведев съчиетава Джи Шок с костюм, ама нещо ми убягва снимката в момента... т.е. мързи ме да я търся

Изображение
Аватар
stefcho_a
Активен

Мнениеот Puzo » 19 11 2016, 22:14

Странно изглежда за важна клечка. Явно не е с претенции за часовника си.
Аватар
Puzo
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 20 11 2016, 00:50

Don_K написа:Странно изглежда за важна клечка. Явно не е с претенции за часовника си.

Прави се, знае, че го дебнат. Няма човек с пари който да няма скъп часовник :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Toshiro » 20 11 2016, 01:41

Don_K написа:...
Изображение

Готов съм да се обзаложа на една бира, че в близък план не е същия часовник, който е на ръката му ::drinks::
Toshiro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 20 11 2016, 01:44

Toshiro написа:
Don_K написа:...
Изображение

Готов съм да се обзаложа на една бира, че в близък план не е същия часовник, който е на ръката му ::drinks::

Не е. Виж лъговете. На патека има издадени винтове.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 20 11 2016, 02:00

По скоро ми прилича на Blancpain Leman Flyback
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот mitadoc » 20 11 2016, 02:01

Той обикновено носи Blancpain.

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 20 11 2016, 02:03

mitadoc написа:Той обикновено носи Blancpain.

Изображение

Приятен човечец. Земен, даже и ги подарява :-) До сега е подарил 2 , един е хвърлил в бетона на някакъв строеж а четвъртият му е на раката :)) :)) :))
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот dimoyanushev » 20 11 2016, 02:04

На мен по ми прилича на Blancpain Flyback Chronograph .
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот stefcho_a » 20 11 2016, 02:10

Offtopic: покажи
DrFrancky написа:По скоро ми прилича на Blancpain Leman Flyback

:clap:
Vladimir Putin watching counter-terrorism exercises, Chebarkul, Russia, August 17, 2007. He is wearing a $10,000 Blancpain Leman Flyback watch, not even among his most expensive.
Изображение
Последна промяна stefcho_a на 20 11 2016, 12:04, променена общо 1 път
Аватар
stefcho_a
Активен

Мнениеот Swiss M. » 20 11 2016, 02:30

Колеги, прочетете темата от началото и всичко за Медведев и Путин ще го видите:) Медведев колекционира часовници и има шоци, които подносва с костюм...А Путин този Blancpain го е подарявал поне два пъти до сега - всичко е в темата :) ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Puzo » 20 11 2016, 11:05

DrFrancky написа:
Don_K написа:Странно изглежда за важна клечка. Явно не е с претенции за часовника си.

Прави се, знае, че го дебнат. Няма човек с пари който да няма скъп часовник :)

Не е съвсем вярно това. Познавам предприемачи в България, на които им върви бизнеса от години и спокойно могат да имат на ръката си Ролекс Дайтона примерно, без грам да им се отрази на бюджета. Да, ама хич не им пука нито от часовник, нито от телефон. Или имат Q&Q, или Касио, или нямат часовник и вадят от джоба си Нокиа с фенерче, за да видят колко е часа. Да, малцина са, но ги има. :)
Аватар
Puzo
Почитател

Мнениеот nilro » 21 11 2016, 13:10

mitadoc написа:Колега,не се обиждай,но винаги,когато се стигне до някаква дискусия за християнство , се намесват цитати,а не интерпретации и обикновени обяснения / преразкази и разсъждения. Все едно повтаряте заучени фрази.

Няма нищо лошо в една религия да ти е морален коректив. Но в модерно общество, това е архаизъм, който не бива да взима превес в политика, начин на живот и да облича мародерстването над другите и жаждата за богатства и мощ.
В днешни дни религията повече ограничава, колкото да помага.

Пак казвам - не искам да обиждам никой,но след като се коментира религия, трябва да има и мнения ,които показват и друга страна.

Да, тези цитати и фрази са от Божието Слово, не от човеци, което слово е истина, факт без значение човек дали ще повярва или не, то е факт. Това с модерното общество е най-голямата грешка, да общество, което иска само да си е бог и да не се съобразява с истинският Бог. Нормално поради падналата ни човешка природа ние винаги искаме сами да сме си богове на нас и никой да не ни казва какво да правим. Ще го видим това модерно общество до къде ще стигне щото и най-модерния човек като види зор се обръща към Създателя си нали? В един падащ самолет няма нито един атеист. И, ето ще дам пример със себе си аз като вярващ човек християнин живеещ в завет с Бога всеки ден се старая това нещо да го живея имам предвид да живея според Божийте принципи и стандарти да ги прилагам в живота, така както Исус го правеше убедих се, че това нещо работи дава плод в живота и то добър. Убедих се също, че няма грешка там да труден е пътя, но е сигурен накрая винаги имам победа. Убедих се също, че по човешки от нас самите нищо не става. Извинявам се, че малко късно отговарям в темата и връщам назад.
Сега и за Путин да кажа нещо понеже гледам как всички му се възхищават. Въобще как му стига президентската заплата за такива часовници? И защото от живота в Русия само се показва олигархията клипове в youtube как богати руснаци се забавляват с най-новата ес класа например, защо не показват обикновения човек как живее там? Знаете ли, че 40% от руското общество са алкохолици?
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот Anthony » 21 11 2016, 13:56

Без да се заяждам, от чисто любопитство да попитам - ти откъде знаеш, че тези цитати и фрази са от божието слово? Библията и евангелията сам Бог ли ги е написал или пак са от човеци? Ако си ги чувал от устата на Господ, ще приема, че си напълно прав, ама иначе всичко, което знаем за него, ни го казват точно човеци, тъй че имаме пълното право да се съмняваме. По принцип е чудесно да живееш по християнски, да правиш добрини и да не си лош към хората, но не трябва да се залита в крайни фази и вманиачаване. В Индия има над 20 милиона божества и над 1 милиард население. Те също са хора като всички нас, но вярата им е различна.
А за Путин аз си задавах абсолютно същия въпрос. Откъде с мизерната президентска заплата ще може да си позволи такава колекция? Ама надали ще се намери журналист в Русия, който да попита нещо подобно, щото бързо ще се озове при Политковская.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Toshiro » 21 11 2016, 14:05

nilro написа:Да, тези цитати и фрази са от Божието Слово, не от човеци, което слово е истина, факт без значение човек дали ще повярва или не, то е факт. Това с модерното общество е най-голямата грешка, да общество, което иска само да си е бог и да не се съобразява с истинският Бог... Знаете ли, че 40% от руското общество са алкохолици?
Първото изречение просто не искам да го коментирам, но с второто се показва неразбиране на основни концепции. Християнството дава право на избор дали да си грешник или не, да вярваш или не. При исляма е друга работата. Не става само с рецитиране на заучени фрази и проповеди. Иска се малко прочит и на други философии, за да се осмисли туй онуй. Апропо аз съм по-скоро атеист. ::drinks::
Не знам дали са чак толкова много, но доста се пиело там, разказват.
Toshiro
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници