Часовниците и Властта - Разследване!

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Часовниците и Властта - Разследване!

Мнениеот nilro » 21 11 2016, 20:31

Anthony написа:Без да се заяждам, от чисто любопитство да попитам - ти откъде знаеш, че тези цитати и фрази са от божието слово? Библията и евангелията сам Бог ли ги е написал или пак са от човеци? Ако си ги чувал от устата на Господ, ще приема, че си напълно прав, ама иначе всичко, което знаем за него, ни го казват точно човеци, тъй че имаме пълното право да се съмняваме. По принцип е чудесно да живееш по християнски, да правиш добрини и да не си лош към хората, но не трябва да се залита в крайни фази и вманиачаване. В Индия има над 20 милиона божества и над 1 милиард население. Те също са хора като всички нас, но вярата им е различна.
А за Путин аз си задавах абсолютно същия въпрос. Откъде с мизерната президентска заплата ще може да си позволи такава колекция? Ама надали ще се намери журналист в Русия, който да попита нещо подобно, щото бързо ще се озове при Политковская.
Представи си, ако Бог бе седнал тук на земята пред всички да напише посланието си към човечеството какво би станало? Ами всички до един щяха да повярват нали така? И тогава свободната воля на човека би била разрушена точно това е което Бог иска ние сами да избираме. Ти как би предпочел твоето дете само да избере да те обича, или да го заставиш да те обича насила. Точно в това е и изкушението аз също съм размишлявал преди да повярвам. Но, знаете ли какво когато човек повярва без да е видял, Бог след това винаги му се разкрива индивидуално по невероятен начин. С това закривам темата тук не е мястото, ако модераторите преценят нека обособят отделна такава, където да си бъбрим на воля.
Бог да ви благослови.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 21 11 2016, 20:37

Направо не мога да повярвам какви глупости се пишат тук.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот monopola » 21 11 2016, 21:41

nilro написа:
Anthony написа:Без да се заяждам, от чисто любопитство да попитам - ти откъде знаеш, че тези цитати и фрази са от божието слово? Библията и евангелията сам Бог ли ги е написал или пак са от човеци? Ако си ги чувал от устата на Господ, ще приема, че си напълно прав, ама иначе всичко, което знаем за него, ни го казват точно човеци, тъй че имаме пълното право да се съмняваме. По принцип е чудесно да живееш по християнски, да правиш добрини и да не си лош към хората, но не трябва да се залита в крайни фази и вманиачаване. В Индия има над 20 милиона божества и над 1 милиард население. Те също са хора като всички нас, но вярата им е различна.
А за Путин аз си задавах абсолютно същия въпрос. Откъде с мизерната президентска заплата ще може да си позволи такава колекция? Ама надали ще се намери журналист в Русия, който да попита нещо подобно, щото бързо ще се озове при Политковская.
Представи си, ако Бог бе седнал тук на земята пред всички да напише посланието си към човечеството какво би станало? Ами всички до един щяха да повярват нали така? И тогава свободната воля на човека би била разрушена точно това е което Бог иска ние сами да избираме. Ти как би предпочел твоето дете само да избере да те обича, или да го заставиш да те обича насила. Точно в това е и изкушението аз също съм размишлявал преди да повярвам. Но, знаете ли какво когато човек повярва без да е видял, Бог след това винаги му се разкрива индивидуално по невероятен начин. С това закривам темата тук не е мястото, ако модераторите преценят нека обособят отделна такава, където да си бъбрим на воля.
Бог да ви благослови.

Само кажи как да се казва темата. Аз с удоволствие бих коментирал подобна тематика, надявам се да няма скандали и като да е тема с насоченост религия, то нека да не е само за една религия, може пък да има и колеги с различни възгледи и имащи какво да кажат.

П.С. Християнската реторика е продукт на хилядолетия и на изключителни умове. Трудно се спори с нея, особено когато опонента наистина има някаква подготовка ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Toshiro » 21 11 2016, 21:52

Религии и Вяра ми звучи добре
Toshiro
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 11 2016, 22:00

monopola написа:
nilro написа:
Бог да ви благослови.

Само кажи как да се казва темата. Аз с удоволствие бих коментирал подобна тематика, надявам се да няма скандали и като да е тема с насоченост религия, то нека да не е само за една религия, може пък да има и колеги с различни възгледи и имащи какво да кажат.

П.С. Християнската реторика е продукт на хилядолетия и на изключителни умове. Трудно се спори с нея, особено когато опонента наистина има някаква подготовка ::drinks::

Има разлика между църква и религия.

Естествено,че големи умове са мислили религията,както и създаването на църквата. Как се вмешава иначе на толкова хора грехове,без да са ги извършили,както и всякаква друга вина, да не говорим,че и пари им вземат редовно?
Църквата е мафия. Религията / вярата е друга мистификация,която никой,ама никой,колкото и начетен да е, не може в днешно време да говори с факти, а само със заучени фрази. Просто защото за 2000 години е станало един развален телефон. И дотам. Другото са интерпретации и алабализми. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 21 11 2016, 23:13

Огромна грешка е да се мисли, че религиите са мислени от големи умове. Ако беше така нямаше да бъде пълно с противоречия. Ако вземем за пример християнската религия то първите текстове са преразкази на истории съчинени от пълни неграмотни, бивши роби. Целият Стар Завет е преразказ на подобни истории събирани през годините. Истории които са имали някаква същност тогава но в момента могат да бъдат само и единствено обект на присмех. За това и повечето "грамотни" християнски защитници в наше време искат да се вземат само като метафора. За сметка на това, Новия Завет в по-голямата си част го интерпретират буквално. Винаги ми е било смешно как когато нещо не им изнася било метафора а когато им изнася трябва да се приема буквално.
Църквата е мафия. Всяка организирана религия е мафия. Всяка организирана религия се поддържа само с една единствена цел - облага.
Колкото до това дали може в днешно време да се говори с факти - може и още как. Факт е например, че земята не е на 4000 години, както някои буквалисти смятат.
Колкото до вярата, когато е лична и не се натрапва на другите съм пълно ЗА. Всеки е свободен да си вярва в каквото си иска, но почнете ли под една или друга форма да ми го натяквате, да търсите изгода, да искате да променяте - то вече ще се сблъскате с отпор.
п.п.
Аз съм от така наречените войнствени атеисти, добре сте ми дошли в тази предстояща тема, подготвен съм да водя кръгова отбрана :-)
Ако тук не е мястото за подобни теми и дебати, ви чакам на http://forum.atheism-bg.com/ това е форум създаден от мен с точно такава цел :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот nilro » 21 11 2016, 23:29

Има разлика между църква, религия и вяра.
Имай предвид, че тия блестящи умове говоря за христянството са били най-обикновени хора. Ето, пример Петър беше прост рибар, общо взето всичките ученици на Исус бяха прости хора, но какво стана обърнаха света. Мартин Лутер беше обикновен монах какво направи реформира изменената по човешки църква и даде на света това, което Исус определи да бъде като модел за църква. Самия Господ се роди в плът в най-обикновено семейство, а можеше да дойде тука в цялата си слава. Просто това е божият начин няма блестящи умове всичко е много просто. В книгата на пророк Еремия 3:15 се казва "И ще ви дам пастири по Мое сърце, Които ще ви пасат със знание и разум".
Това за вменяването на грях у човека НЯМА такова нещо. Всички се раждаме по начало с паднала природа демек едно бебе в момента от който излезе от утробата на майка си, то вече е грешник. Само се замислете защо учим децата си постоянно да правят добро, и с колко неща са родени, които трябва с усилия да изкореняваме от характерите им неща на които ние никога не сме ги учили.
Отговарям на mitadoc, че DrFrancy ме превари.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 21 11 2016, 23:38

nilro написа:Има разлика между църква, религия и вяра.
Имай предвид, че тия блестящи умове говоря за христянството са били най-обикновени хора. Ето, пример Петър беше прост рибар, общо взето всичките ученици на Исус бяха прости хора, но какво стана обърнаха света. Мартин Лутер беше обикновен монах какво направи реформира изменената по човешки църква и даде на света това, което Исус определи да бъде като модел за църква. Самия Господ се роди в плът в най-обикновено семейство, а можеше да дойде тука в цялата си слава. Просто това е божият начин няма блестящи умове всичко е много просто. В книгата на пророк Еремия 3:15 се казва "И ще ви дам пастири по Мое сърце, Които ще ви пасат със знание и разум".
Това за вменяването на грях у човека НЯМА такова нещо. Всички се раждаме по начало с паднала природа демек едно бебе в момента от който излезе от утробата на майка си, то вече е грешник. Само се замислете защо учим децата си постоянно да правят добро, и с колко неща са родени, които трябва с усилия да изкореняваме от характерите им неща на които ние никога не сме ги учили.

До колкото разбирам си някакъв вид християнин. Не мога за сега да определя точно какъв си но мога да кажа, че ти не познаваш историята на собствената си религия.
Петър и учениците на Иисус не са обърнали света. Няколко века след тях, други хора са го сторили като са ги използвали. Гледам цитираш Стария Завет ( Еремия ) и искаш да бъде приеман буквално. Преди да продължим искам да те попитам буквално ли ще го разглеждаме целия или само отделни извадки които на теб ти изнасят ?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот nilro » 21 11 2016, 23:44

Човече много се извинявам, но ти въобще разбираш ли какво говориш? Всъщност ти нали беше атеист?
Е, затова по-добре да няма такива теми тука щото всеки си бълва бълвоча.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 21 11 2016, 23:52

nilro написа:Човече много се извинявам, но ти въобще разбираш ли какво говориш? Всъщност ти нали беше атеист?
Е, затова по-добре да няма такива теми тука щото всеки си бълва бълвоча.

Това че съм атеист не означава че не познавам религиите. За разлика от вас, вярващите, ние сме много по-подготвени по темата. Ако ще пишеш тук на тема религия то и аз има право да правя същото. Всъщност никак не ми е странно защо не искаш други да пишат, това е типично поведение на религиозен. И преди да продължим, ако продължим, ще те помоля да отговориш на въпроса ми.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот nilro » 22 11 2016, 00:13

Ти не си атеист дълбоко в себе си в дъното на душата си ти знаеш, че има Бог. Знаеш ли частица от Бога е заложена във всеки един човек макар и мъртва тая частица е там усеща се някой път в коремната област хората го наричат съвест. Тая частица има обаче начин как да бъде възстановена и тя да оживее щом познаваш Библията намери го. Искам и друго да ти кажа просто като пример, ако ти се озовеш в падащ горящ самолет разбира се никога да не става Господ да те пази, но представи си, че си там вярвай ми ти ще крещиш и ще викаш към Бога. Така, че помисли аз знам и вярвам ти не си атеист, а си един прекрасен човек, който може би търси.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 22 11 2016, 00:24

nilro написа:Ти не си атеист дълбоко в себе си в дъното на душата си ти знаеш, че има Бог. Знаеш ли частица от Бога е заложена във всеки един човек макар и мъртва тая частица е там усеща се някой път в коремната област хората го наричат съвест. Тая частица има обаче начин как да бъде възстановена и тя да оживее щом познаваш Библията намери го. Искам и друго да ти кажа просто като пример, ако ти се озовеш в падащ горящ самолет разбира се никога да не става Господ да те пази, но представи си, че си там вярвай ми ти ще крещиш и ще викаш към Бога. Така, че помисли аз знам и вярвам ти не си атеист, а си един прекрасен човек, който може би търси.

С радост бих се разисквал темата на дълго и на широко, притеснява ме обаче, че тук пречим. Ако са навити хората може наистина да направим една подобна тема и там да си пишем на воля.
Както вече казах съм войнствен атеист подобно нещо няма как да ми се случи. Повярвай ми в живота ми е имало изпитания, вярно не чак такива, но достойни за подобни стъпки. И не вярата в някаква сила ми е помагала а единствено вярата в мен самия. Когато се озова на този самолет, как сам ти казваш дано никога, но ако се озова, то аз няма да крещя ничие име а до последният момент ще търся решение. Решение за мен и за всички останали в самолета. Това е разликата между мен и теб, докато ти се молиш аз наистина помагам.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 22 11 2016, 00:33

Другото, което е по-важно е защо смяташ че в последният ми час името на точно този твой бог ше ми помогне а не това на някой от останалите над 320 милиона бога. И да, правилно четеш - 320 милиона и повече.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот kokokoz » 22 11 2016, 01:14

уважаеми атеисте и уважаеми христянино! за да придобият смисъл тези насъщни съждения чия патка е по голяма!вметнете някой и друг часовник (може и слънчев) за да се придържате все пак към основното значение на форума! :)) ::up:: ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Anthony » 22 11 2016, 12:08

Часовниците са от лукавия. Той ни изкушава и подмамва :)))
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот petarstoil » 22 11 2016, 13:12

Anthony написа:Часовниците са от лукавия. Той ни изкушава и подмамва :)))

Ако и те /часовниците/ са от него - много "лукав" ще да е тогава... :twisted:
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот nilro » 22 11 2016, 14:58

Абселютно. ;)
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот dtmf » 23 11 2016, 00:34

DrFrancky написа: Факт е например, че земята не е на 4000 години, както някои буквалисти смятат.

Ако трябва да сме точни е на 6000 години. Има документални изследвания и факти които го доказват. Обаче пробвай да обясниш това на другите атеисти които вярват че е на милиони/милиарди години, и всичко е плод на еволюция. :-) Или пък пробвай да се обърнеш срещу системата, която преподава че сме произлезли от маймуни вследствие на еволюция :-)

Знам че не е модерно но подкрепям напълно Nilro.

Часовниците може да не са от лукавия, но обсебването на ума мислите и желанията от парче 100 грамово желязо си е точно от него.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 23 11 2016, 00:37

dtmf написа:
DrFrancky написа: Факт е например, че земята не е на 4000 години, както някои буквалисти смятат.

Ако трябва да сме точни е на 6000 години. Има документални изследвания и факти които го доказват. Обаче пробвай да обясниш това на другите атеисти които вярват че е на милиони/милиарди години, и всичко е плод на еволюция. :-) Или пък пробвай да се обърнеш срещу системата, която преподава че сме произлезли от маймуни вследствие на еволюция :-)

Знам че не е модерно но подкрепям напълно Nilro.

Часовниците може да не са от лукавия, но обсебването на ума мислите и желанията от парче 100 грамово желязо си е точно от него.

Сериозно ли твърдиш, че земята на 6000 години ?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот ostap » 23 11 2016, 03:05

dtmf написа:

Ако трябва да сме точни е на 6000 години. Има документални изследвания и факти които го доказват. Обаче пробвай да обясниш това на другите атеисти които вярват че е на милиони/милиарди години, и всичко е плод на еволюция. :-)

Изображение
Изображение
Аватар
ostap
Активен

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници