Завръщането на цифровия часовник?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Завръщането на цифровия часовник?

Мнениеот sci » 10 12 2014, 23:48

В периода от 70-, 80-те години, цифровите часовници се смятаха за връх на часовникарската технология и беше много по-престижно и интересно да се носи такъв часовник, вместо анахронизмът наречен "механика". После модата на цифроваците започна бавно да залязва, до началото на века, когато повечето "класически" производители вече бяха поизхвърлили цифровите модели от каталозите си. До скоро ми се струваше, че само G и чат-пат Ironman поддържат прилична фенска маса сред дигиталните часовници. Но след кратката ера на огромните пластмасови кварцарки тип Ice Watch, забелязвам (поне в Германия), че младите хора започват все повече да поднасят цифрови часовници. Връща се интереса към F-91W, мацките носят A158, B640 a по-нежничките и LA670. Casio напускаха от 2010 насам доста интересни не-G модели, като наскоро придобития от мен AE-1200. И това на фона на спекулациите, че смарт часовниците ще отнемат изцяло пазарния дял на класическия цифров часовник (което никак не го вярвам - едно е да сменяш батерия веднъж на 10 години, друго да зареждаш часовник всеки ден).
Аз харесвам тази тенденция, защото от дете имам лееека слабост към LCD часовниците, а опитът ми с CASIO е силно положителен (всички цифрови Casio-та, с които съм имал вземане-даване, са все още съвсем ОК и работещи и никой не е сдал багажа до сега). Наскоро се пренасях, правих ремонти по къщи и т.н. и през цялото време едно 20-тина годишно F-91W понасяше всичкия екшън, заедно с мен. Нещо на което не бих подложил никоя от механиките ми (не че би им станало нещо, но някак нямам нагласата за това).
Това наблюдение го направих, след като тази година си купих два нови цифрови часовника - поредното F-91W (ей така, да има):
Изображение
и новия AE-1200 World Timer:
Изображение
Даже много им се кефя ::drinks::
sci
Маниак

Re: Завръщането на цифровия часовник?

Мнениеот phil05 » 11 12 2014, 01:52

Явно под цифров имаш предвид не толкова кварц, а преди всичко показването на времето - цифров, а не аналогов "циферблат", защото май доста модели висок клас кварцови са все със стрелки (и може би тук там по циферблата дисплейче). То има и механика с цифрово показване на времето, сетили са се отдавна, но нещо не е потръгнало...но това :) друг въпрос.

И мене много ме кефи цифровото, но нещо по бързо виждам времето на аналогов циферблат... ;)

От цифровите ми стига и Касиото от първата снимката ::thumb::

защото не мога да си намеря читаво това ::angel:: :)

http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=2029

А там където влаковете тръгват на секундата, слагат примерно такива, за да не бързаш в стрес и презглава с куфарите и после да дишаш учестено потен, а то да има още време, докато тръгне влака.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DDimitrov » 11 12 2014, 17:05

Аз изкарах цялата казарма с едно Casio Jogging, като това по-долу. Това що бой изяде.... Къпал съм се с него в морето, лазил съм в калта и тръните, абе жилава машина. На всичко отгоре капака му е на клипс, а не с винтове. Чак след години разбрах, че щом пише 50М не се препоръчва за плуване.

Изображение
Аватар
DDimitrov
Активен

Мнениеот ivanovnov » 11 12 2014, 17:09

Наистина се завръщат, то и Суунто набират все по-голяма фенска маса, доста често се срещат по ръцете на хората. Аз лично се кефя на електронни има много яки серии на Сеико :) със солар и радиосверяване :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот sci » 11 12 2014, 18:36

Митак, такъв Jogging като твоя има NOS в amazon.de. Само малко е избелял от времето:
http://www.amazon.de/Casio-Damen-Armban ... io+jogging
маниашки дизайн бих казал :P
sci
Маниак

Мнениеот PlayBot » 11 12 2014, 20:05

На мене не ми харесват кварцовите часовници с аналогово отчитане. Предпочитам с дигитален дисплей, негативен. Навремето, 87, 88 ма имаше такива кварцовки с дигитален, негативен дисплеи със соларна батерия. Не знам каква марка са били, но помня че много им се кефех :) Каишката се махаше, като се плъзгаше настрани, успорено на лъговете. Ако се сетите и дадете линк към картинки на този часовник, ще съм много щастлив !
„Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час."
Аватар
PlayBot
Почитател

Мнениеот alexandrov » 11 12 2014, 20:16

Ето го моят любимец:
Изображение
:mrgreen:
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот sci » 12 12 2014, 00:16

Този Void има много "германски" дизайн - напомня ми или на Браун или на Юнгханс като подход. Не е ли голям? Иначе е супер стилен, браво.
sci
Маниак

Мнениеот greg4o » 12 12 2014, 00:47

Аз 86-7ма година в Техникума взех от един съученик едно Касио с Петолиние на дисплея
бартер за 5 лв и 1 книга.Не работеше защото майка му го изпрала в пералнята с дрехите :o
Незнам как и откъде намерих батерия 2016 (съвременниците ми знаят каква мъка беше)
И светна.
С него изкарах казармата след което си взех DATA BANK 50 и го подарих на брат ми.
Беше ми много верен и свиреше Джингъл Белс на коледа,Хепи Бърт дей, още няколко известни мелодии.
Невероятен.Оттогава все си имам по едно Касио ей така за цвят.
Това което винаги съм обичал в Касио е ,че колкото и пъти да го разглобиш като го сглобиш винаги тръгва

Изображение
Breitling Superocean Steelfish 2000m
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Orient perpetual calendar.
Аватар
greg4o
Почитател

Мнениеот stilo » 12 12 2014, 21:19

Аз винаги съм носил дигитален Casio, с изключение на едно 007 Seiko.
Което също има и дигитален дисплей де - хаха - и съм бил супер доволен от непретенциозността и точността им.
Силно съм разочарован от дигиталните Orient и Alba.
Аватар
stilo
Почитател

Мнениеот sci » 12 12 2014, 23:55

Orient са силно механични пичове. Дори не знаех, че имат дигитални модели.
sci
Маниак

Мнениеот DDimitrov » 15 12 2014, 09:44

Тия дни зарязах "NARWHAL"-a настрани и подносих ето това:
Изображение
Изображение
"LED"-овете от 80-те са единствените дигитални часовници, които ми харесват всъщност, макар че този Fossil не е от периода.
Аватар
DDimitrov
Активен

Мнениеот PlayBot » 16 12 2014, 12:27

Моя чаовник не беше LED. Беше капсулиран, а отзад имаше едно метално правоъгълниче. Много се радвах, че когато го изнеса навън и го огтавя на слънце - часовника светваше. Беше пластмасов.
Лицето му беше подобно на този
Изображение

но имаше 2 кръгли метални бутона, не поня как бяха разположени върху предната 4аст
„Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час."
Аватар
PlayBot
Почитател

Мнениеот Independent » 16 12 2014, 13:00

И аз да се запиша като фен на цифровите часовници. Миналата седмица си взех и аз AE-1200 и съм супер доволен :)

Изображение

Изображение

Напоследък като се замисля нося само цифровите си часовници. ::drinks::
Изображение
Аватар
Independent
Активен

Мнениеот alexandrov » 16 12 2014, 14:42

sci написа:Този Void има много "германски" дизайн - напомня ми или на Браун или на Юнгханс като подход. Не е ли голям? Иначе е супер стилен, браво.

На живо изглежда много "истински" и гъзарски. Уникално добра изработка/детайл и материали. Беше любов от пръв поглед в един магазин в Хага. Въобще не мислех да купувам часовник, но това не можеше да се подмине :) Не е голям, но поради странната форма е капризен към дрехи.
Препоръчвам горещо всякакви модели на тая фирма :)
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот ZmeiGorski » 14 04 2015, 17:18

Съвсем пресен стар мъник :)
Изображение
Изображение
Изображение
Orient EM65001B 46943, Восток Амфибия 2416В, Сейко 5, 3 бр. Ракета 2609 / 2628.H, 2 бр. Сигнал, Полет, Casio SGW-100-1V
Аватар
ZmeiGorski
Напредващ

Мнениеот stepona555 » 18 04 2015, 23:13

Днес си купих един Пума лед от пазара очукан почти не е останала черна боя , смених му батерията в къщи и светна и работи! Качвам снимка от нета утре на светло ще го щракна.Като си помисля че имам някакви спомени за подобни български часовник от миналия век
Изображение
stepona555
Маниак

Мнениеот sci » 19 04 2015, 09:35

Българският часовник се казва Buletronic, а първите екземпляри - Правец. Има чудесна статия за тях тук във форума. http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=44&t=7082
sci
Маниак

Мнениеот stepona555 » 21 06 2015, 00:32

Да събудим малко цифровите часовници.
Наскоро ми дадоха да изхвърля един черен пластмасов часовник който не работи.Оказа се гармин гпс часовник за голф.След като го заредих си тръгна и работи префектно.При всяко активиране на ГПС се сверява и няколко дни държи времето на тайм.ис без отклонение.Понеже случайно живея близо до голф игрище се оказа че гармина го има вкарано в паметта и ми дава разстоянията до всеки грийн и т н.Има опция за ръчно сверяване само на час и минути , датата си я сверява само от ГПС в режим автоматично сверяване.Като си помисля колко струва Сейко или цитизен с ГПС , а Форерънер от по старите с тази опция може да се купи на цената на няколко ::drinks::
Изображение
С една дума ако държите часовника ви да има отклонение по малко от секунда и да е без пари решението е пластмаса с ГПС за някакъв спорт.Има доста марки освен Суунто и гармин които работят не по лошо.
stepona555
Маниак

Мнениеот shahoff » 28 08 2015, 00:19

ето аз сега нося тоя часовник seiko ski thermo от края на 80те години е мисля с много функции и страхотен дизайн уникален часовник имам и много други часовници касио сунто суоч но сейко си е сейко
Изображение
shahoff
Новобранец

Следваща

Назад към Други теми за часовници