Кои марки се харесват по света, на различни континенти?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Кои марки се харесват по света, на различни континенти?

Мнениеот george2502 » 04 12 2015, 12:06

Kолегите гърци са горе долу в следната последователност - Rolex (Sub, Date just, Daytona), Omega (Planet Ocean, 300m, Aqua Terra, Speedmaster), Longines (всякакви по-елегантни модели сред финансовите хора). Най-популярни все пак са МНОГО ГОЛЯМ КВАРЦ ВИДИМ ОТ СЪСЕДНИЯ ТРОТОАР :))

Колеги чехи - те си гледат телефоните за часа, много рядко нещо наследено от татко, дядо, един единствен Rolex, но той прекалено дълго беше живял в Гърция...

Колеги румънци - Maurice Lacroix, Ulysse Nardin, нещо скелетонизирано да е елегантно, да изглежда скъпо (често е...).

Колеги швейцарци - Swatch, Swatch, Swatch, Swatch пак Swatch, fashion часовници за под 150 франка и един с Mondaine, спечелен на томбола с годишни карти за SBB.
Когато разпитах как така в страната синоним на часовници носят най-евтините пластмасови кварцове (при това често с китайски Myota в тях) ми обясниха, че само банкерите и чат пат инженерите си купуват скъпи часовници според статуса в компаниите им. Дори за Tissot кварц ми казаха, че е скъпичко "This is what like 250 franks right - too much".
Останалите не смятат за необходимо да се харчат пари, а да се правят пари. Смятат, че часовниците са да се произвеждат и изнасят, за предпочитане в Русия и Арабия, че не се замислят като харчат... Виж обаче от коли не пестят.
Аватар
george2502
Почитател

Re: Кои марки се харесват по света, на различни континенти?

Мнениеот senna » 04 12 2015, 15:16

Стана ми мъчно за колегите из швайцерско... :((
Как да харчиш, това което правиш!
Обущаря ходи бос, дет се вика.
За колегите гърци всичко е ясно. Те това с харченето най-добре го умеят. И даже повече от швейцарците обичат парите. Парите на другите хора! :wink:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Предишна

Назад към Други теми за часовници