Проблем при поръчване на часовник онлайн

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Проблем при поръчване на часовник онлайн

Мнениеот ppmitko » 11 12 2015, 20:10

Здравейте, пиша за първи път и както сигурно ще видите съм се регистрирал преди малко. Много време ви чета и се радвам на хобито ви.
Реших и аз да си купя първия часовник от сайта www. olfert-co.de След като направих поръчката не ми се зареди страницата с номер на поръчката и не съм получил проследяващ код. Веднага се усъмних че стана нещо нередно. Към момента имам изпратено платежно нареждане, парите ми ги няма от сметката, а от сайта твърдят че нямат моята поръчка и нямат и плащането. Изпратил съм им също и платежното ми нареждане, а те казват че това не е документ и не бил техния IBAN.
На уникредит булбанк ми е картата (ако има значение) превода е направен преди 3 дни.

Ако някой е правил превод по карта към този сайт да сподели техния IBAN и описание на платежното нареждане. Естествено аз моето не съм го писал то се генерира автоматично, но вече много се съмнявам в институциите.

От булбанк ми казват че превода преминавал през няколко банки, колко време е необходимо за да стигне сумата до получателя в случая.
ppmitko
Новобранец

Re: Проблем при поръчване на часовник онлайн

Мнениеот senna » 11 12 2015, 22:40

Здравей колега!
Обикновено международният банков трансфер отнема два до три дни. В извлечението ти от банката фигурира IBAN на получателя на превода. Трекинг кода ще получиш едва след като поръчката бъде изпратена. Но това, че нямаш номер и потвърждение на поръчката е вече притеснително наистина. Уточни малко повече подробности. Електронно банкиране ли си използвал. От къде взе номера на сметката и кодовете на продавача. Платежните за чужбина се пишат и подписват лично. При трансфер чрез Пей Пал с карта се генерира инфо за трансфера в реално време вкл. данни за получателя му.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Anthony » 11 12 2015, 22:45

След като ти казват, че не е техният IBAN, най-вероятно си станал жертва на измама. Как стигна до сайта им? Да не си получил някой линк по мейл?
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот ppmitko » 11 12 2015, 23:00

senna написа:Здравей колега!
Обикновено международният банков трансфер отнема два до три дни. В извлечението ти от банката фигурира IBAN на получателя на превода. Трекинг кода ще получиш едва след като поръчката бъде изпратена. Но това, че нямаш номер и потвърждение на поръчката е вече притеснително наистина. Уточни малко повече подробности. Електронно банкиране ли си използвал. От къде взе номера на сметката и кодовете на продавача. Платежните за чужбина се пишат и подписват лично. При трансфер чрез Пей Пал с карта се генерира инфо за трансфера в реално време вкл. данни за получателя му.

Сега пресъздавах стъпките на поръчката. Избрал съм Кредитна карта и след това този прозорец
http://prikachi.com/images.php?images/268/8511268Z.jpg
Попълних си данните и потвърдих. След това ме върна на сайта на Олферт но с грешка 404. Страницата не се презареди. Не съм писал никакви данни на контрагента защото не ги знам. Всичко в превода ми е написано автоматично. Стигам до извода че ще отнеме повече време докато мине транзакцията. А IBAN посочен в моя превод е на междинната хранилка IPV Payment Internacional.
ppmitko
Новобранец

Мнениеот senna » 11 12 2015, 23:11

Това ти го зареди сайта при поръчката ли?
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот ppmitko » 11 12 2015, 23:12

senna написа:Това ти го зареди сайта при поръчката ли?

да същото.

Не съм получавам имейли с предложения. И съм сигурен че през цялото време бях в сайта им.
ppmitko
Новобранец

Мнениеот senna » 11 12 2015, 23:18

Интересно, виждам че работят с ПейПал. А това на скрийншота не е!
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот ppmitko » 11 12 2015, 23:28

При методите на плащания в сайта им
1. Credit Card
2. Bank transfer
3. DIRECTebanking.com
и другите
Избора ми е с кредитна карта. Виза - Мастер кард. т.е. Избор едно.
ppmitko
Новобранец

Мнениеот Scandinavian » 11 12 2015, 23:35

Тия пичове са много коректни, пазарувал съм 3 пъти от тях и всичко беше точно, плащах по банка през каса авансово.
Bankverbindung
Olfert e.K.
Bank: Kreissparkasse-Wiedenbrück
BIC: WELADED1WDB
IBAN: DE54 4785 3520 0002 7153 24
Anschrift:
olfert&co Uhren
Olfert e.K.
Klingelbrink 1
33378 Rheda-Wiedenbrück
Deutschland
Tel: 05242/2211
Fax: 05242/9680235
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот ppmitko » 11 12 2015, 23:40

в последствие и аз сега видях всички други данни. Но когато правих поръчката избора ми беше Кредитна карта.
ppmitko
Новобранец

Мнениеот senna » 11 12 2015, 23:41

Това ясно. После е неясното. Не се потвърждава поръчката. Те твърдят, че не са получили пари и нямат регистрирана при тях поръчка. Бих те посъветвал да избереш банков трансфер и да снемеш данни за номер на сметка и код на банка без да финализираш поръчка. В Понеделник вземи извлечение от твоята банка издател на картата и свери нещата. Обезпокоително е, че сумата е кредитирана от баланса ти по картата. Все някъде са отишли парите. Тъкмо един колега е постнал данните им.
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот ppmitko » 29 12 2015, 23:20

След забавяне на банковия превод, забавяне на доставката и многото почивни дни, днес часовника дойде.
Поръчката беше на Hamilton Pan Europ - синия.
При проблеми с този сайт пишете на съпорта, много са точни и коректни. Хубавите неща стават бавно :)
ppmitko
Новобранец

Назад към Други теми за часовници