Проблем с Casio G-SHOCK GA-100-1A1ER

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Проблем с Casio G-SHOCK GA-100-1A1ER

Мнениеот denisusanin » 03 01 2016, 19:11

Здравейте, от няколко месеца имам часовник Casio G-SHOCK GA-100-1A1ER закупен от casioshop.bg. Тези дни е по студено и забелязах, че когато съм навън стъклото му се запотява и не може да се изчисти, запотяването се премахва след като вляза на топло. Часовникът е още в гаранция!

Изображение
denisusanin
Новобранец

Re: Проблем с Casio G-SHOCK GA-100-1A1ER

Мнениеот ivanovnov » 03 01 2016, 19:16

Ако запотяванетто не изчезва след секунди в случай, че е от вътре, тогава явно пропуска отнякъде. Ако е от външната страна на стъклото е нормално. :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот otof » 03 01 2016, 19:21

ivanovnov написа:Ако запотяванетто не изчезва след секунди в случай, че е от вътре, тогава явно пропуска отнякъде. Ако е от външната страна на стъклото е нормално. :)

Offtopic: покажи
тъй :thumbup:
...ама съм сигурен че е от вътре :wink:
Много има писано по тая тема.С две думи-Casio вече не е това което беше. :((
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот denisusanin » 03 01 2016, 19:31

Запотяването е от вътре и след като часовника е на топло изчезва за няколко секунди.
denisusanin
Новобранец

Мнениеот ivanovnov » 03 01 2016, 19:38

otof написа:
ivanovnov написа:Ако запотяванетто не изчезва след секунди в случай, че е от вътре, тогава явно пропуска отнякъде. Ако е от външната страна на стъклото е нормално. :)

тъй :thumbup:
...ама съм сигурен че е от вътре :wink:
Много има писано по тая тема.С две думи-Casio вече не е това което беше. :((

Прав си, колега, казвам го със съжаление като голям фен на марката. Всяка зима изниква тема с този въпрос и миналата година се дискутира пак.
Към колегата задал въпроса най-вероятно няма никакъв проблем с часовника и водоустойчивостта само трябва да се примириш с това запотяване, което много дразни, но съм сигурен, че дори да се разправяш с гаранцията часовникът, който ще получиш след това пак ще се запотява.
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот NANI » 03 01 2016, 19:44

denisusanin написа:Здравейте, от няколко месеца имам часовник Casio G-SHOCK GA-100-1A1ER закупен от casioshop.bg. Тези дни е по студено и забелязах, че когато съм навън стъклото му се запотява и не може да се изчисти, запотяването се премахва след като вляза на топло. Часовникът е още в гаранция!

Изображение

Това не е нормално за нито един часовник, камо ли за такъв, който претендира да е най-здрав, най- еди какъв си... За съжаление не си първият, който има подобен проблем с Г-шок, щом е в гаранция- върни го.
Може да бъда малко краен и не искам да засягам никого, но за мен GA серията за пореден път се показва като най-калпавото творение на марката, барабар с още някои модели, които няма да споменавам. Вече не знам какво да мисля... Не може един F-91w за 3-40 лева да слага в малкия джоб, модели гръмко рекламирани като супер свежарските и издръжливи часовници...
Ако можеш да го върнеш и да доплатиш, вземи си модел от професионалната серия, ако ти харесват, разбира се.
Успех
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица
Аватар
NANI
Маниак

Мнениеот Torro » 04 01 2016, 23:08

Нормално, ненормално, Касио го могат!
Често срещан проблем.
Torro
Маниак

Мнениеот dimitar1982 » 05 01 2016, 00:02

NANI написа:
denisusanin написа:Здравейте, от няколко месеца имам часовник Casio G-SHOCK GA-100-1A1ER закупен от casioshop.bg. Тези дни е по студено и забелязах, че когато съм навън стъклото му се запотява и не може да се изчисти, запотяването се премахва след като вляза на топло. Часовникът е още в гаранция!

Изображение

Това не е нормално за нито един часовник, камо ли за такъв, който претендира да е най-здрав, най- еди какъв си... За съжаление не си първият, който има подобен проблем с Г-шок, щом е в гаранция- върни го.
Може да бъда малко краен и не искам да засягам никого, но за мен GA серията за пореден път се показва като най-калпавото творение на марката, барабар с още някои модели, които няма да споменавам. Вече не знам какво да мисля... Не може един F-91w за 3-40 лева да слага в малкия джоб, модели гръмко рекламирани като супер свежарските и издръжливи часовници...
Ако можеш да го върнеш и да доплатиш, вземи си модел от професионалната серия, ако ти харесват, разбира се.
Успех

Коя е професионалната им серия?
Аватар
dimitar1982
Активен

Мнениеот NANI » 05 01 2016, 08:26

Gulfman, Mudman, Riseman, Rangeman, Frogman... Като на последния, цената няма да ви се понрави :))

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За съжаление този от втората снимка е изчезнал вид, няма го вече по магазините тук, а е наистина здрав часовник. Имал съм и наследника му -Rangeman, той уж е по-ултимативен, натъпкан с всички екстри, но ми се струва,че в дългосрочен план, полимерът му се драска много по-лесно от на Riseman :roll:
Иначе общо взето всички са по-добър избор от разни Ga-100, 120 и други подобни шарении. При тази серия няма какво да се отлепи, просто "черупката" им е захваната стабилно към корпуса :)
Изображение

Бирманска пословица
Аватар
NANI
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 05 01 2016, 18:08

NANI написа:Gulfman, Mudman, Riseman, Rangeman, Frogman... Като на последния, цената няма да ви се понрави :))

Много разочароващо, мислех февруари да взимам G като задължително за мен е да е с изцяло аналогов циферблат (или максимално близко до "изцяло"). Бях се спрял на часовници от тази серия, ама сега с това запотяване... Иначе беше чудесен вариант да щадя другите часовници от физически труд, спорт и... детето.
Колега NANI, би ли дал мнение за тези 3-те, дали е често срещан същия проблем. Ясно ми е, че ако дам 1000 лв., няма да го има, но ми се виждат много за бийтър:

https://timer.bg/casio-gw3000b1aer?tag=G-SHOCK

https://timer.bg/casio-g-1010-1aer?tag=G-SHOCK

https://timer.bg/casio-gac1001aer?tag=G-SHOCK&page=13

Третия ми е най - на сърце и като цена и като вид и размер, ама да чуем...
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот NANI » 05 01 2016, 19:49

Swiss M. написа:
NANI написа:Gulfman, Mudman, Riseman, Rangeman, Frogman... Като на последния, цената няма да ви се понрави :))

Много разочароващо, мислех февруари да взимам G като задължително за мен е да е с изцяло аналогов циферблат (или максимално близко до "изцяло"). Бях се спрял на часовници от тази серия, ама сега с това запотяване... Иначе беше чудесен вариант да щадя другите часовници от физически труд, спорт и... детето.
Колега NANI, би ли дал мнение за тези 3-те, дали е често срещан същия проблем. Ясно ми е, че ако дам 1000 лв., няма да го има, но ми се виждат много за бийтър:

https://timer.bg/casio-gw3000b1aer?tag=G-SHOCK

https://timer.bg/casio-g-1010-1aer?tag=G-SHOCK

https://timer.bg/casio-gac1001aer?tag=G-SHOCK&page=13

Третия ми е най - на сърце и като цена и като вид и размер, ама да чуем...

Нека да уточним нещо. Не твърдя,че всеки г-шок от коментираните серии, задължително ще пропусне вода и т.н.
Просто шансът това да стане е по-голям, от колкото при професионалните серии.
За съжаление не съм притежавал, или имал преки наблюдения върху всички г-шок часовнци, включително и върху посочените от теб... Иначе този, който ти харесва най-много, на мен лично ми прилича на нова версия на ga-100..
В крайна сметка, трябва с мерак да поглеждаме към китката си... Взимай, който ти е на сърце
Иначе има друг вариант- http://www.vip-watches.net/product/1995 ... a2vef.html
Изглежда супер и цената му е екстра, сравнена с тази на г-шок :thumbup:

Изображение
А този тук е и със соларна батерия
http://www.vip-watches.net/product/1159 ... w-1bv.html
Изображение

Бирманска пословица
Аватар
NANI
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 07 01 2016, 14:46

NANI написа:Нека да уточним нещо. Не твърдя,че всеки г-шок от коментираните серии, задължително ще пропусне вода и т.н.
Просто шансът това да стане е по-голям, от колкото при професионалните серии.
За съжаление не съм притежавал, или имал преки наблюдения върху всички г-шок часовнци, включително и върху посочените от теб... Иначе този, който ти харесва най-много, на мен лично ми прилича на нова версия на ga-100..
В крайна сметка, трябва с мерак да поглеждаме към китката си... Взимай, който ти е на сърце
Иначе има друг вариант- http://www.vip-watches.net/product/1995 ... a2vef.html
Изглежда супер и цената му е екстра, сравнена с тази на г-шок :thumbup:

Изображение
А този тук е и със соларна батерия
http://www.vip-watches.net/product/1159 ... w-1bv.html

Благодаря, имам малко повече от месец да помисля. Като за начало ще трябва да се разходя до магазина на Джулияни на Раковска, че имат само там и в мола шоци...
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Bartek » 07 01 2016, 16:36

Аз съм имал GA-100, който се запотяваше, един познат има GA-100 който запотява. Водоустойчивостта на Джи Шок е като кола втора употреба- или върви, или не! Нани не се бях замислял, че GA серията са по-куци от другите. Аз като не харесвам часовник без стрелки, съм статистичeска извадка на GA. Като си спомня с един GA-1000 какъв базик отнесах от познат с Q&Q. Аз със скъпия прехвален авиаторски GA-1000 с изпотения прозорец, а на оня стъклото "пушка" и ми вика колко струваше този часовник... Само, че съм упорит и не спирам да вярвам в марката и имам GA-1000, който не изпотява прозореца. Най-хубавия G-Shock е този който не си изпотява прозореца. Амин.

П.С. До колегата с проблема, мога да го посъветвам, да отиде при някой часовникар с барокамера и да тества часовника, за да види от къде пуска. Ако е от задния капак, може и смяна на уплътнение да свърши работа, но нека да е оригинално уплътнение.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот NANI » 07 01 2016, 16:55

]Струва ми се,че тези изпотявания започнаха да се появяват, когато марката започна да прави скъпи часовници... Нали се сещате,че няма как да направят г-шок за 150-200 лева , равностоен на такъв за 1200 :) Иначе за мен истинският г-шок е дигитален, а идеалът ми е това
Изображение
Но за жалост вече не се намира
Все пак би ми било интересно, дали човек би успял да "изпоти" това:
Изображение
:))
Изображение

Бирманска пословица
Аватар
NANI
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 08 01 2016, 17:54

Bartek написа: Аз като не харесвам часовник без стрелки, съм статистичeска извадка на GA.

+1 - Часовникът трябва да има стрелки ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Sk1pp » 10 01 2016, 18:21

Да се включа малко и аз като коментирам и с други приятели за моделите на G Shock които са аналоговите им модели ми се струва че просто има още какво да направят. Имам чувството че при дигиталните по-рядко се среща проблема с запотяването. Имал съм подобен плобле същност направо същия проблем :D и доста теми има тук във форума за това явление при шоковете. За едни хора е нормално стига запотяването да се махне слад няколко минути за други е недопустимо изобщо да се запотява часовника. Разговарял съм с няколко часовникаря за този проблем и при тях е същото за едни е нормално за други не.Аз лично има моя теория но не смятам да я развивам сега :D Тааа колега ако ще ти помогне виждам че един от часовниците към които си се насочил е Gw-3000 имал съм този модел страхотна визия ноо ако се поровиш по чуждите форуми щи видиш че и при него често се среща проблема с запотяването. За Gac-100 дори съм гледал клипче как го сушат след като се е запотил от вътре отвиват коронката иии в кутията със силика гел :D Та нещата са и на късмет малко. Успех

Sk1pp From Tapatalk
Аватар
Sk1pp
Активен

Мнениеот Bartek » 10 01 2016, 19:16

Sk1pp написа:За едни хора е нормално стига запотяването да се махне слад няколко минути за други е недопустимо изобщо да се запотява часовника. Разговарял съм с няколко часовникаря за този проблем и при тях е същото за едни е нормално за други не.Аз лично има моя теория но не смятам да я развивам сега :D

Е, то ако във форума не развиеш твоята теория, то къде ще да е подходящо мястото. Избери си тема и да видим... :)
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Назад към Други теми за часовници