Ултазвуков уред за почистване

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Ултазвуков уред за почистване

Мнениеот klikacha » 02 02 2012, 23:25

В крайна сметка си купих уреда. Приставката за часовници позволява корпуса да е над водата и така да се почисти метална или каучукова каишка без да се повреди часовника. Уредът работи с обикновена вода, като за усилване на ефекта може да се добави почистващ препарат.

Пробвах почистване на метална верижка на часовник и съм много доволен от резултата. Все едно съм с чисто нова верижка.

През уикенда ще пробвам почистване на каучукова каишка и ще покажа снимки.
"You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation." - Patek Philippe's slogan
Аватар
klikacha
Почитател

Мнениеот tanatsi » 03 02 2012, 10:07

klikacha написа:В крайна сметка си купих уреда. Приставката за часовници позволява корпуса да е над водата и така да се почисти метална или каучукова каишка без да се повреди часовника. Уредът работи с обикновена вода, като за усилване на ефекта може да се добави почистващ препарат.

Пробвах почистване на метална верижка на часовник и съм много доволен от резултата. Все едно съм с чисто нова верижка.

През уикенда ще пробвам почистване на каучукова каишка и ще покажа снимки.

Интересно,защо в упътването пише,че не се препоръчва за часовници?
tanatsi
Маниак

Мнениеот klikacha » 03 02 2012, 10:28

tanatsi написа:Интересно,защо в упътването пише,че не се препоръчва за часовници?

По описания от мен начин самия часовник не се почиства, само каишката му. Ако ти се занимава и имаш инструменти, можеш да извадиш механизма и да почистиш и корпуса на часовника. Не ти препроръчвам такова почистване за хромирани, позлатени корпуси или за часовници с боядисани базели.
"You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation." - Patek Philippe's slogan
Аватар
klikacha
Почитател

Мнениеот klikacha » 04 02 2012, 11:53

Експериментът с почистването на каучуковата каишка на Амфибията бе по-скоро успешен, въпреки че уреда не успя да разтвори оцветяването по каишката на 100%. Дори и преди манипулацията каишката не бе много изцапана и от снимки няма да се види разликата...
Аватар
klikacha
Почитател

Мнениеот tzetz » 11 12 2015, 14:26

Благодаря за интересната тема!
Уредът пак го пускат в Лидъл само дето цената вече не е 44, а 60 лв.
Предполагам характеристиките ще са му същите...
И тък като ми трябва за каучукови каишки май ще го пропусна...
Но на който му е интересно - ето линка:
http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=sh ... l&id=33583
Колкото и часовници да има един човек, винаги може да носи само един...
Аватар
tzetz
Активен

Мнениеот phil05 » 11 12 2015, 15:16

И накрая на снимката сложили целия часовник вътре... :))

Или...аха, това е приставката за часовници...часовникът е по навън. Така веригата няма ли да се почисти само донякъде?
Аватар
phil05
Маниак

Предишна

Назад към Други теми за часовници