Автоматик или ръчно навиване

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Автоматик или ръчно навиване

Автоматик
43
69%
Ръчно навиване
19
31%

Общо гласове : 62

Re: Автоматик или ръчно навиване

Мнениеот taipan » 03 05 2012, 23:37

trk2 написа:Ако имам такъв часовник, ще си го навивам докато съм жив
Изображение

айй зави ми се свят. :crazy:
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот hijacker » 15 05 2012, 23:07

Nuzzo написа:Автомат за всекидневно носене, механичен за специални случай(и кварцов да си ги сверяваш) IMHO
Чудесна причина да имаш три часовника ::up::

+1 и гласувах за автоматик.
hijacker
Напредващ

Мнениеот rogue » 15 05 2012, 23:32

Харесвам и двата вида. И двата имат предимства и недостатъци. За ежедневно носене автоматици - за повече от 2, трябва кутия ;) Ръчното навиване придава едно много лично отношение към часовника. За часовник с ръчно навиване предпочитам да е без ден/дата.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот mitadoc » 16 05 2012, 14:57

rogue написа:Харесвам и двата вида. И двата имат предимства и недостатъци. За ежедневно носене автоматици - за повече от 2, трябва кутия ;) Ръчното навиване придава едно много лично отношение към часовника. За часовник с ръчно навиване предпочитам да е без ден/дата.

+1 ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот alex_slav » 17 11 2014, 14:30

Винаги съм се чудел, кое е по-удачното решение за автоматичен часовник. Да се използва кутия за навиване или да си седи в шкафа и когато се слага на ръката да се навива ръчно. Ако не гледаме удобството, кое е по-добре за самия механизъм? В единият случай ще работи постоянно и така ще му дойде реда за профилактика по-бързо, така ли е? Някъде съм чел, че маслото изсъхвало, ако седи, така ли е?
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот varban » 17 11 2014, 16:48

alex_slav написа:Винаги съм се чудел, кое е по-удачното решение за автоматичен часовник. Да се използва кутия за навиване или да си седи в шкафа и когато се слага на ръката да се навива ръчно. Ако не гледаме удобството...

... трябва да гледаме марката :) Минус Сейко 5... повечето петици :)
Това си е жив екстремизъм - един часовник за цял живот! Верно! Като почна да го нося, не го свалям по цял месец, за разлика от другите :) Само че присаден на каиш, щото на повечето петици [които са ми падали] е много ламаринена веригата.

alex_slav написа:Ако не гледаме удобството, кое е по-добре за самия механизъм? В единият случай ще работи постоянно и така ще му дойде реда за профилактика по-бързо, така ли е? Някъде съм чел, че маслото изсъхвало, ако седи, така ли е?

По-добре е да работи, когато му се полага и му идва ред, стига да не е прекалено рядко.

Дали съхне, или се изпарява, е спорен въпрос. Факт е, че часовник, смазан в завода-производител преди десетина години, вече работи на сухо... на полусухо. Проверявал съм го с оглед и с микрофилтър - масло по осите и камъните не се забелязва при всякакво увеличение, и не оставя никакво петънце по филтъра, за разлика от прясно (една-две години) смазан.
Затова пък масльонките на камъните са пълни с боклук, а цапфите - оплескани с филм от катраноподобно вещество. А ако поработи някоя и друга петилетка на сухо, се появява стружка и ръжда. И профилактиката се превръща в сложен ремонт със смяна на части :(

Дали ще му дойде време за профилактика по-бързо, ако не работи постоянно, или пък по-бавно, не мога да преценя, щото нямам толкова дълъг опит. Според мен е се тая. Може би при ежедневна работа ще се наложи малко по-рано да се профилактира заради механодеструкция на маслото. Но това, че ще се износва повече, когато работи, отколкото когато стои, си е медицински факт :)
Аватар
varban
Маниак

Мнениеот varban » 17 11 2014, 16:51

mitadoc написа:Аз мисля,че жената с малки очи не е лоша,никак даже.

Стига да е с хубав диференциал :)
Аватар
varban
Маниак

Мнениеот El Rockero » 12 10 2015, 13:54

Идеалният според моите предпочитания - хаФтоматик с възможност за ръчно навиване, руски, червена петолъчка в циферблата :mrgreen: = Восток. ::up::

Другият е "Чайка" с ръчно навиване, който е с друга сантиментална стойност :)
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!
Аватар
El Rockero
Напредващ

Предишна

Назад към Други теми за часовници