ZENITH El Primero

ZENITH El Primero

Мнениеот Sir Tomaz » 12 12 2012, 01:15

Ето нещо интересно за ZENITH и El Primero: (на ингилезе е,
но има доста интересни неща ::drinks:: )
http://www.worldtempus.com/en/news/top- ... mero-saga/
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Re: ZENITH El Primero

Мнениеот Prisadov » 18 12 2012, 01:49

Интересна статийка е :)
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот tchibo » 18 12 2012, 09:59

Интересно , само дето не мога да разбера , какво влиза в тези 9 месеца работа по един механизъм?
tchibo
Активен

Мнениеот Simeon » 19 01 2013, 05:02

Здравейте ,
Благодаря за информативната статия . Аз съм нов потребител тук . И причината да се регистрирам в този форум е,че от няколко дни съм ентусиазиран собственик на часовник Зенит от модел,който е точно с Ел Примеро механизъм :
http://www.thewatchquote.com/No_4245.htm

За мен това е първият ми досег с нов часовник от такава класа и съм очарован от часовника и марката . Взех репението доста импулсивно,под влияние на мой приятел,който е досбер запознат с различните марки и модели часовници . Та беше ми доста интерсно и видеото за компанията и начина по-който се правят часовниците им . Научих неща,които досега не съм знаел:
http://vimeo.com/2315443

С пожелания за успешна Нова година към всички съфорумци
Simeon
Напредващ

Мнениеот trk2 » 19 01 2013, 09:48

Добре дошъл във форума!
Гледах филмчето с интерес, техниката се развива много бързо напоследък, а оборудването на Зенит от филма е остаряло за днешните разбирания. Може би в днешно време имат по-съвременни машини и поточни линии, като ролекс панераи брайтлинг хоер и т.н.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Simeon » 20 01 2013, 06:02

Да клипчето е старичко - от 2000 г и е събирателно,включващо също стари архивни кадри от историята не Зенит . Но според мен при механичните часовници няма кой знае какви възможности за модернизация на производството . А това е и умишлено . Ръчната изработка навсякъде се цени . И ако всъщност се стигне до масово производство марката ще загуби своя ореол , цена и....профила на клиентите ще се промени . За мен ключов момент е,че Зенит е една от много малкото фирми в света,които всичко сами си правят и не аутсорсват производство . Това е уникалност . Това е история . Енергия . Човешка прецизност . Цената при такъв немасов продук се определя от уникалността на производстения процес и от харизмата на марката . За пример Патек Филип произвеждат много малко бройки часвоници като цяло . Докато Орис произвеждат всевъзможни лимитирани версии -та дори с номер xxx/xxx ...Но това пак не им помага в ценовия аспект .

Аз не съм специалист,но в днешно време има доста информация в интенет . В тези смутни финасови времена се интересувах от скъп часовник,като инвестиция в имидж и качество вместо хартиени пари в банката . Масовото мнение разбира се е ,че часовниците не са инвестиция ( С право ) ,с много малко изключения повечето от тези изключения са ултра скъпи и редки часовници най вече на Патек Филип. Но като най сигурна и традициона инвестиция почти единодушно се сочи навсякъде Rolex Daytona SS , баш от тези години и малко преди да е правено това клипче . А този Ролекс е точно с тази машина на Зенит ! И това го прави уникален и желан от колекционерите от цял свят :
http://www.ebay.com/itm/Rolex-Daytona-Z ... 484a2e9523

Също така и други марки -например Heuer ползват за някои модели механизми на Зенит : http://www.ebay.com/itm/Tag-Heuer-Calib ... 257943dab6

Моя скромен принос към базата информация на Форума . Моля ако греша някъде да бъда поправен . Човек се учи докато е жив и затова сме тук смятам :-)
Simeon
Напредващ

Мнениеот trk2 » 20 01 2013, 15:20

Модернизацията на производството е естествен процес. Без нея е немислима конкуренцията, затова си мисля, че може би в днешно време ел пимерото не се прави вече на тези машини от клипа.
Дейтоната е ценен екземпляр не само с ел примерото но и преди това с валжу-то.
Мисля си че ел примерото на Ролекс е по- хубаво от оригинала заради доработките на Ролекс в регулатора
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Simeon » 20 01 2013, 18:42

Който иска модерно си взема един Seiko SNL021 Sportura Kinetic Chronograph и забравя за всякакви терзания отностно прецизност,модернизация и качество ...Аз си купих нов такъв за $500 . http://farm9.staticflickr.com/8312/7896 ... 6b01_k.jpg

Машината на Зенит е Еталон . Другите се равняват по нея и я купуват за да я вграждат в техните часовници от най висок клас . Зенит ползват техни си машини за всички свои часовници . И ако потърсиш употребяван Зенит в Ибей няма да анмериш сносно изглждащ и работещ екземпляр под $ 3000 .
Пример :
Vintage zenith port royal chronometre cal 135:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... SS:US:1123

Само като прочетох първите изречения от статията и тръпки ме побиват :)

" Look at it carefully! Here before you is the most famous movement in watchmaking history, the one that every enthusiast around the world is capable of naming. It is currently the world’s most accurate series-produced movement. Its secret lies in the cadence of its balance. While the others generally perform 8 vibrations per second at best, the El Primero calibre beats 10 times in that same second. Its development has been accompanied by a number of breakthrough innovations, including dry lubrication that ensures excellent long-term stability, and the power reserve that had to be optimised to match the higher and more energy-consuming frequency. All Zenith watches are equipped with a proprietary Zenith movement. "
Simeon
Напредващ

Мнениеот trk2 » 20 01 2013, 19:11

Модернизацията в производството не е видима с просто око за потребителя. Механизма си остава същия на външен вид за потребителя, но качеството и финиша стават по-добри, а производствените разходи падат. Това е необходимо условие производителя да остане конкурентно-способен. Говорим на различни езици, просто изразих мнение, че вероятно днес ел примерото не се прави по начина във видео клипа.
Относно текста на английски, който си сложил ел примерото в Ролекс не работи с 10 вибрации в секунда , а със 8. И това се дължи, на по сложния регулатор конструиран от Ролекс, аз лично бих предпочел ел примеро на Ролекс
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 20 01 2013, 19:24

Simeon написа: Зенит ползват техни си машини за всички свои часовници .

Когато дойде време за профилактика, ще разбереш, че това си има своите недостатъци.. :wink:

А за другото - пишеш ентусиазирано, разпалено, но леко хаотично и без ясна теза. Ясно е, че вече си фен на Zenith и това е страхотно. Но има и достатъчно други марки на пазара и те не се равняват по Зенит, нито ползват техните машини. :wink:
За цените - отново има достатъчно фирми, които продават на или над цените на Зенит, независимо че ползват масови и не-фирмени механизми. Въпрос на маркетинг и таргетиране на правилната аудитория.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Simeon » 21 01 2013, 04:23

trk2 написа:Относно текста на английски, който си сложил ел примерото в Ролекс не работи с 10 вибрации в секунда , а със 8. И това се дължи, на по сложния регулатор конструиран от Ролекс, аз лично бих предпочел ел примеро на Ролекс

Текста на Английски не съм го пуснал аз а той си беше причата автора на темата да я отвори . Този коментар само показава,че поради една или друга причина ти дори не си я прочел.Причината ти си я знаеш най добре ...

cenzor написа:А за другото - пишеш ентусиазирано, разпалено, но леко хаотично и без ясна теза. Ясно е, че вече си фен на Zenith и това е страхотно. Но има и достатъчно други марки на пазара и те не се равняват по Зенит, нито ползват техните машини. :wink:
За цените - отново има достатъчно фирми, които продават на или над цените на Зенит, независимо че ползват масови и не-фирмени механизми. Въпрос на маркетинг и таргетиране на правилната аудитория.

Аз теза не защиатавам . Горните два поста разяснявах какво пише в статията на колагата trk2,понеже явно не я е прочел. Аз я прочетох и фактите са си факти . На мен ми е интерсно кои са недостатъците за които говориш ? Къде се прави тази профилактика за която говориш ? Часовника има 3 години гаранция . По-добре да го продам ли след като изтече ? Също ми е интесно такъв часовник по-добре да се носи ежедневно или да стои в кутия и да се слага от време на време .

Също ще те помоля да даваш примери защото предполагам и други хора искат да научат нещо конкретно и интерсно . На мен примерно би ми било интесно да знам кои модели на кои марки са най новаторски и технологично напреднали или защо са по-скъпи и т.нт. Фен на Зенит станах тази седмица след като прочетох статията в тази тема и още няколко други и поговорих с хора,които се занимават професионално с часовници . А имам и други часовници и отдавна съм си ентусиаст просто не до такава степен че да пиша по форуми ежедневно . Дори утре ще ходя до пощата да пращам един часовник на един приятел в България,който ме помоли да му го поръчам и препратя . Така ,че нека споделяме и учим един от друг . Инъче този форум се обезсмисля ...
Simeon
Напредващ

Мнениеот trk2 » 21 01 2013, 09:48

Напротив текст ми е известен още преди чертомаз да отвори темата. Това е извадка от рекламната книга на Зенит- която се разпространява безплатно, и съм я чел цялата.
Относно модерните марки някой от тях съм ги изброил в горния си пост. (Не казвам че Зенит не са, просто нямам информация за тях.) За мен най- напреднали в техническо отношение са Ролекс и Патек Филип.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот best_seller » 21 01 2013, 10:22

Не се карайте, а вземете метрото и бегайте в мола до Хемус. Ел Примеро с лунна фаза е намален от 18 к на 11 к. Не е лош!!!
Virtus junxit mors non separabit
best_seller
Напредващ

Мнениеот trk2 » 21 01 2013, 12:24

Ше бегам, като намалят Пилота.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот best_seller » 21 01 2013, 13:06

Всички Зенити са -40%!
Любезни, мили- дават ти да мериш, кафенце и т.н.:)))
Virtus junxit mors non separabit
best_seller
Напредващ

Мнениеот Groot » 21 01 2013, 15:28

За тия пари и в скута трябва да ти танцуват... :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Simeon » 21 01 2013, 17:16

По някаква причина този месец.Зенит имат големи отстъпки по целия свят:

http://www.ashford.com/watches/zenith/p ... t6071&so=1
http://www.ashford.com/watches/zenith/p ... t5001&so=4
Simeon
Напредващ

Мнениеот evograd » 21 01 2013, 17:24

Avi Center правят отстъпки не по същата причина. Просто миналата година са загубили правата за Breitling - тогава имаха промоции до 50%. В края на годината са загубили и Zenith - сега "разчистват" и тях. Но както виждате дори и с тези отстъпки не са кой знае колко атрактивни...
evograd
Почитател

Мнениеот trk2 » 10 02 2017, 02:21

Абе, що не казвате, че Ел Примерото нямало хак ::crap::
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Anthony » 10 02 2017, 02:34

И мен това много ме фрустрира. Даже първо си помислих, че аз не правя нещо или е повреден, та питах Наско :)
Аватар
Anthony
Маниак

Следваща

Назад към Марки - информация и мнения