Представяне на марка Vacheron Constantin

Представяне на марка Vacheron Constantin

Мнениеот matani » 04 06 2010, 16:09

Изображение

http://www.vacheron-constantin.com/

Резюме и кратка история

Най-старата марка производител на часовници в света започва своята история на 17.Септември.1755 година, когато 24-годишният Жан-Марк Вашерон отваря работилница за часовници в Женева. По-късно, през 1819 година се присъединява и Франсоа Константин, негова е и фразата, която става мото на компанията: „Faire Mieux si possible, ce qui est toujours possible” – "Работи добре, ако е възможно, а това винаги е възможно".

Като едно от най-големите имена в швейцарското часовникарство, Vacheron & Constantin е архетип на "Престижна Швейцарска Компания за Часовници”. Vacheron & Constantin, заедно с Patek Philippe и Audemars Piguet, допълва класическата „Троица” на 20-ти век за най-квалитетни швейцарски марки за часовници. Vacheron & Constantin са запазили позициите си на върха на часовникарство през цялото си съществуване и през многото изминали поколения, правейки тяхната репутация още по-впечатляваща.

Още от създаването на компанията, едни от най-запалените и клиенти са видни кралски особи и държавни глави от цял свят, правейки тези часовници предпочитан подарък за всякакви официални случаи.

Верни клиенти на марката, още в ранните и години са били Наполеон Бонапарт - император на Франция, както и две от неговите съпруги.

Няколко години след края на Втората Световна война, през 1955 г., когато съюзническите лидери се срещнаха в Двореца на Нациите в Женева за мирни преговори, Николай Булганин (СССР), Антъни Идън (Великобритания), Дуайт Айзенхауер (САЩ) и Едгар Фор (Франция) получиха по един Vacheron & Constantin, като възпоменателен подарък, изписани с: "Нека този часовник показва винаги щастлив час - за вас самите, вашия народ и мирa на този свят."

В същата година, за да отбележат началото на третия век от съществуването си, майстор часовникарите на компанията проектират и създават най-тънкия часовник правен някога с калибър 1.64 mm дебелина.

Изображение

Модел на Vacheron & Constantin е изпратен, като официален държавен подарък от Швейцарското правителство през 1953 годинa и представен на Нейно Величество кралица Елизабет II при коронясването и.

Chulalongkorn, крал на Тайланд е само един от другите примери, поръчал няколко бройки Vacheron & Constantin за колекцията си в началото на 1900.

---------------------------------

През 1979 г. компанията постави световен рекорд: произведе най-скъпият часовник „Калиста”, който струва около пет милиона долара. Ослепителното бижу със 118 перфектно шлифовани брилянта почти никога не е носено. Според слуховете негов собственик е арабски шейх, който има доверие на Vacheron & Constantin и затова те го съхраняват. Часовникарската компания обаче твърди, че "Калиста" е сменял притежателите си. Tяхната самоличност остава мистериозна и строго се охранява, също както часовника.

Изображение

През последните няколко години възникна една нова линия часовници, която съчетава съвременните форми с традиционните класики. Ново място за такива необичайни модели, като Assymetrique, часовник, който в началото на 70-те e бил особено популярен сред привържениците на марката:

Изображение

Часовниковата линия Malte е не само ново семейство модели при Vacheron & Constantin, но и нов начин за ръчно производство в работилниците им.

Изображение

Запознайте се и с Vacheron & Constantin "Tour de l’Ile" - Един от най-сложните ръчни часовници създавани някога. Изработен в лимитирана серия от 7 броя с цена $ 1,500,000.00 за всеки
Изображение

Да ви представя и една от последните хитови серии: "Les Masques", не часовници, а уникални произведения на изкуството, с които Vacheron & Constantin поглезиха за пореден път своите отбрани клиенти.

Изображение

Една малка част от останалите изключителни часовници на марката през годините:

Malte Tonneau Regulator Tourbillon
Изображение

Toledo от Историческата линия на марката
Изображение

Хронограф от Презокеанската им линия
Изображение

Patrimony Traditionnelle Chronograph Perpetual Calendar
Изображение

Днес, Vacheron & Constantin, запазвайки триковете и техниките на старите майстори, продължава да бъде една от най-скъпите и вероятно най-престижната марка за часовници на планетата.

Изображение

А сега, нека се потопим в света на Vacheron & Constantin, такъв какъвто само той може да бъде, приказна феерия с дъх на приключение, изтънчен блян за мнозина и... още нещо:

Последна промяна matani на 06 06 2010, 08:40, променена общо 13 пъти
matani
Новобранец

Re: Представяне на марка Vacheron Constantin

Мнениеот ram » 24 06 2010, 18:12

Интересно от къде идва този малтийски кръст в логото на фирмата??
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот stenli » 26 06 2010, 16:21

In 1880, Vacheron & Constantin started using its symbol, which is kept till nowadays, the Maltese cross. The latter was inspired by a component of the barrel. The part had a cross-shape and it was used for limiting the tension within the mainspring.

Вуйчо Гугълов ...
- Omega Speedmaster Professional, Seiko SNZG Flieger, Casio G-Shock
Аватар
stenli
Master User

Мнениеот ram » 26 06 2010, 22:12

Не че се заяждам ама понеже не зная перфектно езика на Шекспир би ли пояснил къде в цитата се споменава причината която кара Vacheron & Constantin да използват точно малтийски кръст???
Същото съм се питал и за кръстът Calatrava, който ползват и Патек Филип, но за сега не съм си отговорил на тоя въпрос :)

P.S.
Между другото matani статията ти е страхотна, и снимковия материал е супер!!! Аз много се кефя на такива красоти :)
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот bat'Petzo » 29 06 2010, 12:15

Абе тзаи серия с маските как показва часа ? Мисля ,че е дигитално ,нали ?
Много хубава идея ,малко история ,малко география ,малко бижутерия...
добрите стари циферблати малко поомръзнаха.
Аватар
bat'Petzo
Master User

Мнениеот stenli » 30 06 2010, 13:33

ram написа:Не че се заяждам ама понеже не зная перфектно езика на Шекспир би ли пояснил къде в цитата се споменава причината която кара Vacheron & Constantin да използват точно малтийски кръст???
Същото съм се питал и за кръстът Calatrava, който ползват и Патек Филип, но за сега не съм си отговорил на тоя въпрос :)

P.S.
Между другото matani статията ти е страхотна, и снимковия материал е супер!!! Аз много се кефя на такива красоти :)

Тъй като повечето хора вече знаят поне малко английски не съм си правил труда да превеждам - моя грешка. Използвали са го понеже един елемент на част от механизма го е наподобявал ... и от токава насам това им е логото. Иначе кръста е символ на нещо висше (в християнските общества) ... има го например и в медалите за храброст ... както и в много други символни знаци.
Аватар
stenli
Master User

Мнениеот Groot » 30 06 2010, 13:47

Стенли, за това ли говориш:

viewtopic.php?f=13&t=1119#p9632
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот ram » 30 06 2010, 18:15

Мдаа това изглежда интересно, нещо което "опитомява вечното движение" (става въпрос за viewtopic.php?f=13&t=1119#p9632)
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот stenli » 30 06 2010, 20:20

Явор написа:Стенли, за това ли говориш:

viewtopic.php?f=13&t=1119#p9632

Не ... това е друго ...

Ето този ще те ориентира по-добре:

Изображение

barrel-а е направен като малтийски кръст ...
в него се намира пружината, която лайшки казано е батерията на механичния часовник - от нея идва енергията.

Изображение

В ония времена VC са направили някакъв кръстоподобен елемент приличащ на малтийски кръст, който лимитира напрежението при пружината и от там вече са решили да го използват за лого. Най-вероятно, също така решават да го ползват, понеже както казах по-рано - това е символ на престиж, на нещо свято и възвишено в западната цивилизация ...
Аватар
stenli
Master User

Мнениеот ram » 30 06 2010, 21:11

Е да де ама малтийския кръст е знак на рицари кръстоносци (хоспиталиери), които се заселили на остров Малта, та този знак:

Изображение

е символ на тези хоспиталиери от 1080 г., но това са подробности, които могат да се намерят лесно мисълта ми е дали основателите на марката имат нещо общо с този малтийски орден, тъй като упадъкът на ордена приблизително съвпада с основаването на компанията!!
Мисля, че символиката е друга, не е заради самия кръст като такъв, но това си е мое мнение!!
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот stenli » 30 06 2010, 21:30

Не виждам кое от написаното от мен не е ясно. Изпадаме в безсмислена полемика ми се струва ... :)
Аватар
stenli
Master User

Мнениеот Groot » 01 07 2010, 08:18

Ааа видях за какво говориш... яко :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот ram » 01 07 2010, 22:18

Ами Стенли като не ме разбираш на български (и знаем че разбираш английски :) ) ето ти една дискусия в официалния форум на марката:
цък
Просто след като прочетох книгите на Дан Браун и във всичко търся конспирацията и символика това е. Не искам да разводнявам темата за марката просто ми стана интересно дали е има връзка между темплиерите и Вашерон (само да не съм объркал името :) )!!

P.S.
Нека ако админа сметне, че дебата е безсмислен и безинтересен да изтрие поста ми.
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот stenli » 02 07 2010, 10:53

И на мен едно време ми беше интересно това с конспирациите ... само че не всичко в живота е свързано с тях ... в темата, която си дал е показано, че рицарския кръст не е измислен от ордените и се е ползвал много преди тях ...

Щом се интересуваш от знаци бих могъл да те питам - това, че някой носи звездата на Давид значи ли, че е евреин ?

ПП
Ето и частта, но от модерен модел :

Изображение

:)
Аватар
stenli
Master User

Мнениеот ram » 02 07 2010, 17:59

Ами нищо не може да ме спре да се вживявам в тези неща :)
Пък модела който ти си показал е точно от ранните модели на Вашерон, доколкото разбрах разработени от Филип преди да се събере с Патек!!
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот matani » 06 07 2010, 11:23

bat'Petzo написа:Абе тзаи серия с маските как показва часа ? Мисля ,че е дигитално ,нали ?
Много хубава идея ,малко история ,малко география ,малко бижутерия...
добрите стари циферблати малко поомръзнаха.

Погледни хубаво на циферблатите, ще видиш едни малки прозорчета, които всъщност ти показват час, дата, ден :)
matani
Новобранец

Мнениеот kokokoz » 31 01 2011, 12:57

невероятна марка!:))))) страхотна марка!:)) но нещо в последните години са криза, а и май са пред фалит!:((((( или вече са фалирали или са се пооправили! това го оставям на тези които повече четат в нета за тази марка да кажат какъв и е статусът сега!:)) и само като допълнение това не е най старата марка!най старата и първата регистрирана марка в света е бланк пен!което в буквален превод означава бял хляб! 1735 година са основани!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот trk2 » 01 08 2011, 17:27

Ето едно клипче качено вчера. Приятно гледане :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот alex_slav » 15 10 2015, 02:28

Видяхте ли какво чудо са създали тези хора? Модела се казва REFERENCE 57260 ::huh::

https://www.youtube.com/watch?v=InYrmk3Ezb8
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот dvd7586 » 15 10 2015, 08:46

Колега като спомена най-тънкия калибър да нямаше предвид това ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dvd7586
Активен

Следваща

Назад към Марки - информация и мнения