China Haidian придобива Corum

China Haidian придобива Corum

Мнениеот cenzor » 25 04 2013, 16:47

Интересна новина, поне за мен.

Китайската корпорация придобива Корум, а вече нейна собственост е Eterna, и Porsche Design. :shifty:

http://www.globalpost.com/dispatch/news ... na-haidian

The Swiss watchmaker Corum said Wednesday it had been acquired by China Haidian in the first purchase of a luxury Swiss watch company by a Chinese rival.

China Haidian said it had acquired 100 percent of Corum for 86 million Swiss francs ($90.9 million, 71.6 million euros).

The companies said the sale would anchor China Haidian's position in the Swiss luxury watch sector while opening new prospects for development and positioning of the Corum brand worldwide.

"This strategic agreement fulfills the long term vision of both partners for the continued development and growth of the Corum brand," they said in statement.

"I am very pleased with this acquisition and I firmly believe in the potential development of Corum," China Haidian chief executive Hon Kwok Lung said in a statement.

Founded in 1955 and based in the town La Chaux-de-Fonds in the canton of Neuchatel, Corum is known for its gold and jewelled encrusted watches which can easily cost thousands of francs.

The Hong Kong-listed China Haidian Holdings Limited manufactures its own watches and also distributes selected Swiss luxury watch brands in China and throughout Asia.

China Haidian, which owns two of the top four domestic Chinese watch brands, also owns the Swiss brand Eterna which has a license to manufacture and distribute globally "Porsche Design" watches.

The sale was announced on the eve of Baselworld, the world's biggest watch trade fair held in the Swiss city of Basel.

И на BG от друг сайт:

China Haidian Holdings Limited, придобива още един производител на луксозни часовници Swiss Montres Corum за 86 млн. франка. Холдингът вече притежава швейцарската марка Eterna и е лицензиран да произвежда часовниците "Porsche Design".
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Re: China Haidian придобива Corum

Мнениеот marind » 25 04 2013, 16:56

Логично :)) Остава да чакаме да разберем кой ще е следващият :wink:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот IlianC » 25 04 2013, 18:43

Ако ги придобива само финансово /какъвто според мен е случая/, няма проблем. Дано да не реши да ги покитайчва, че тогава язък за марката. Но съдейки по развитието на Етерна, мисля, че няма да има такъв проблем.
IlianC
Активен

Мнениеот marind » 25 04 2013, 20:32

IlianC написа:Ако ги придобива само финансово /какъвто според мен е случая/, няма проблем. Дано да не реши да ги покитайчва, че тогава язък за марката. Но съдейки по развитието на Етерна, мисля, че няма да има такъв проблем.

Волво е на китайци, а Ровър и Ягуар на индийци, не виждам притеснени собственици на автомобили от този факт :wink: Що се отнася до покитайчването, не мисля, че ще стане, не и в лошия смисъл на думата . Китайците по този начин получават наготово технологии и ноу-хау, за разработването на които иначе ще са им необходими мнооого години :wink: Та не бива да се учудваме, ако догодина Ролекс, Брайтлинг и Омега станат "китайски" :wink:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Rado6364 » 25 04 2013, 20:57

Честно казано и Аз не бих се учудил ако придобият в близко бъдеще някоя друга емблематична марка.
Rado Zhivkov

Изображение
Аватар
Rado6364
Master User

Мнениеот taipan » 25 04 2013, 22:13

За мен е нещо нормално. То само тия марки да са изкупили. :) Айбием е тяхна вече от известно време. Има китайски ТОЙОТИ, изкупиха маса акции и инвестират в Банки в ЕС дори подпомогнаха ЕС със солидна цифра.
Макар, че ние с жена ми сме на мнение, че бъдещето не е толкова в Китай по ред причини, но не се знае :lol:
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот taipan » 25 04 2013, 22:17

IlianC написа:Ако ги придобива само финансово /какъвто според мен е случая/, няма проблем. Дано да не реши да ги покитайчва, че тогава язък за марката. Но съдейки по развитието на Етерна, мисля, че няма да има такъв проблем.

Е то това е покитайчването. Само да ти кажа, че от китайска стока до китайска стока има самолет разлика. Не си мисли, че само боклуци правят, но качествената стока струва същите пари, като в Европа и другия свят. Има пазар за всичко, ама Етерната за 300лв. е оригинална, ама като за 300 ;)

В момента пазара там се променя, стоката която се продава/произвежда струва много скъпо. Станаха монополисти и могат да си позволят да вдигат цените.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот IlianC » 26 04 2013, 00:13

Не, не това ми беше идеята. Мина ми през ума съдбата на Омикрон, и то не е китаец собственика, а сърбин, но часовниците Омикрон от тогава са само с китайски механизми. И има оплаквания от качеството. Докато преди това си бяха /казвам бяха, защото съм на възраст и притежавам от старите омикрони/, прилична фирма от ниския швейцарски клас с хубави и надеждни механизми.
IlianC
Активен

Мнениеот Yassen » 26 04 2013, 03:21

marind написа:
IlianC написа:Та не бива да се учудваме, ако догодина Ролекс, Брайтлинг и Омега станат "китайски" :wink:

Брайтлинг може...Омега и Ролекс просто не виждам как ще стане.

taipan написа:Макар, че ние с жена ми сме на мнение, че бъдещето не е толкова в Китай по ред причини, но не се знае :lol:

И аз съм на това мнение. :thumbup:
Аватар
Yassen
Почитател

Мнениеот IlianC » 26 04 2013, 04:00

Тук нещо при цитирането е излязло друго мнение като мое: "Та не бива да се учудваме, ако догодина Ролекс, Брайтлинг и Омега станат "китайски"". Естествено, за Ролекс съм сигурен, че никога няма да стане, то не е и публично търговско дружество, няма акции на борсата, 100% собстеност е на юридическо лице с идеална цел - Фондация Ханс Уилсдорф и т.н. А и Брайтлинг е съумял да остане независим от основноваването си досега, преживявайки най-тежките кризи в икономиката и часовникарството.
IlianC
Активен

Мнениеот Scandinavian » 26 04 2013, 07:34

Гледай как хората започват с реплики и после купуват оригиналната фирма : )
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот fivegood » 26 04 2013, 08:26

Мда на гърба на оригиналите. :)
За това с Китай са си допринесли и големите фирми. Това е цената на дългите години използван евтин труд. Позволиха на Китайците да дръпнат много яко икономически. Не казвам, че това е лошо, но смятам че всеки на мястото на Китай би направил същото. На този фон експанзията им в придобиването на големи фирми ми се вижда абсолютно нормална.
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 26 04 2013, 09:07

IlianC написа:Тук нещо при цитирането е излязло друго мнение като мое: "Та не бива да се учудваме, ако догодина Ролекс, Брайтлинг и Омега станат "китайски"". Естествено, за Ролекс съм сигурен, че никога няма да стане, то не е и публично търговско дружество, няма акции на борсата, 100% собстеност е на юридическо лице с идеална цел - Фондация Ханс Уилсдорф и т.н. А и Брайтлинг е съумял да остане независим от основноваването си досега, преживявайки най-тежките кризи в икономиката и часовникарството.

То лесно се става PLC :) ще пуснаят pre-ipo-та и готово, или с кредит някакъв. :) Иначе си прав, макар че не се знае знае ли се, преобразуване и регистрация на ТД в Англия и Белия свят е лесно, бързо и практично. А и не само. Всичко е въпрос на размера на сумата. :)

fivegood написа:Мда на гърба на оригиналите. :)
За това с Китай са си допринесли и големите фирми. Това е цената на дългите години използван евтин труд. Позволиха на Китайците да дръпнат много яко икономически. Не казвам, че това е лошо, но смятам че всеки на мястото на Китай би направил същото. На този фон експанзията им в придобиването на големи фирми ми се вижда абсолютно нормална.

Аз знам, че Китай е могъща икономика, да не кажа в топ 3 на Земята. Там вече се забелязва да видиш дебели китайци, заради ГМО-то, заради Макдоналдс. Мизерията и беднотията в дълбоките провинции, както те им казват на градове с 10-20мил. души е голям контраст м/у градовете като Гуанджоу, Бейджинг, ШангХай и др. Има демографски проблем, освен това, са решили да дадат втори шанс ако имаш дете, и е дъщеря, да опиташ за син.
Освен това, смятам че образованиевто им е в пъти по-добро от нашето. Децата тръгват на училище на 3-4г. и учат ама яко!!! Един от основните им проблеми, е че социалния им живот е много слаб. Това се отразява на всичко!!!
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот BAHKATA » 26 04 2013, 09:21

Аз не мисля, че придобиването ще се отрази на качеството на марката, все пак китайците по целия свят са си сериозни бизнесмени, а тук става въпрос за един дългогодишен разработен бизнес с марка, доказала се във времето от една страна, и голяма корпорация, целта на която е да завладява пазара с цел увеличаване на собствената ис печалба от друга страна. Не виждам нищо лошо.
Аватар
BAHKATA
Маниак

Мнениеот klikacha » 26 04 2013, 10:47

marind написа:Китайците по този начин получават наготово технологии и ноу-хау, за разработването на които иначе ще са им необходими мнооого години :wink:

Много по-важно за китайците в случая е, че получават наготово реномирана марка, каквато в този бранш се създва бавно и систематично. При покупката на Volvo може да са купили и технологии и произвоствено ноу хау, но при луксозните часовници марката е най-важния актив. :)
"Покитайчването" в смисъл на развалянето на марката няма да се случи. Това е най-глупавото нещо и новите купувачи няма да го допуснат.
"You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation." - Patek Philippe's slogan
Аватар
klikacha
Почитател

Мнениеот cenzor » 11 12 2016, 11:37

3 години и половина по-късно, и китайците вървят в правилния път.

http://www.corum.ch/en/watchfinder

Изцяло са обновили и съживили Coin, Bubble и Bridge сериите, и са добавили десетки модели в другите серии.
Върнали са цветните маркери на повечето Admiral's cup , направили са нови каишки и циферблати. ::thumb::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Въобще - любимата ми марка върви нагоре, все толкова цветна и разнообразна. ::thumb::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 11 12 2016, 12:35

Охо, нов Privateer! :)
Любим модел.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivo p » 11 12 2016, 14:15

Супер са, хубавото е че наистина са продължили хубави модели, а не са решили да заложат на нови измислици. Че китайците обичат шаренко и често прекаляват, не че Корум не е шарен, но поне си е Корумското шарено. Мен монетните модели винаги са ме привличали.

Sent from my SGP771 using Tapatalk
Аватар
ivo p
Маниак

Назад към Марки - информация и мнения