Breitling vs Omega

Информация и мнения за конкретни модели и марки

Breitling vs Omega

Мнениеот mitadoc » 21 05 2013, 20:03

Отдавна не се е дискутирало нещо наелектризиращо и поляризиращо.Е,развихрете се тук.А и темата ми е доста интересна и напоследък наболяла - лично аз бях изправен пред дилемата преди броени дни,но не можах да се разделя със Сиймастъра си и да го заменя с Брайтлинг(модел няма смисъл да коментираме сега).Принципно аз виждам 2 различни концепции в дизайна на тези марки.Омега я намирам за по-елегантна и ненатрапчива (в повечето случаи-изключение за мен е Плопроф 1200),докато Брайтлинг е по-груб,мъжкарски,показен и видимо(?) здрав (изключение прави линията Трансоушън - много елегантна и коренно различна).
Намирам и двете марки за невероятно красиви,разпознаваеми и посвоему велики.

Спомням си,че Ясен имаше подобен избор преди година;Никито от Бургас - също;Стоян и той е минавал през това.Дори и заклети Брайтлинг фенове като Пацо и Пени,са имали Омеги.
Други имат и от двете марки - визирам Леймъра и Пфоте2.
Та очаквам мислите ви и ви приканвам да избягвате крайни и неприятни категоризации;обещавам ви,че няма да бъде толерирано подобно поведение.
Благодаря ви.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Re: Breitling vs Omega

Мнениеот Sir Tomaz » 21 05 2013, 20:06

Тази тема е бомба със закъснител :))
Изображение
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 05 2013, 20:07

Кажи си мнението по темата,викам аз :))
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Rado6364 » 21 05 2013, 20:24

Аз съм голям фен и на двете марки :)
По добрия вариант е ако има възможност и двете да се притежават. :thumbup:
Но в дадения случай както е формулирано " Breitling vs Omega" е доста трудно :crazy:
Има модели и на двете марки по които просто откачам само като ги мерна.
Според мен май " Breitling " са с по - голямо присъствие - лично мнение.
Ако сега ми предстоеше покупка бих се спрял точно на Breitling ::thumb::
Rado Zhivkov

Изображение
Аватар
Rado6364
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 21 05 2013, 20:41

Ами моето скромно дилетантско мнение е, че и двете марки с велики и имат знаменити и незабравими модели.

Омега имат култови модели, някои от които любими.

Лунният
Изображение
Изображение

Планета-океан: :))
Изображение

И плопроф (който реално не става за ежедневен часовник.. просто е маниашки)
Изображение

Това са основно модели, които ми харесват.. много измислени и доказани във времето като дизайн (за новите механизми е рано, а за коаксиалите се чуват различни неща..)

И като се замисля... до там...

Брейтлинг от своя страна... почти нямат модел, който да не ми харесва...

Навитаймър:
Изображение

http://www.watchfreeks.com/images/breit ... itimer.JPG

Морския вълк:
Изображение

Хроно-отмъстителя:
Изображение

Супер-отмъстителя:
Изображение

Могъществото: (http://www.thewatchquote.com/Breitling- ... o_5696.htm)
Изображение

Кос-а (голямата дата):
Изображение

B1:
Изображение

Супер-океана:
Изображение

Хронографа:
Изображение

От последните новият хрономат:
Изображение
Изображение

Хроно-космоса:
Изображение

Общо взето трябва да изброя 90% от моделите им... няма да стигне в един пост да ги пусна... много са...

Един от любимите ми:
Изображение

Самите им имена носят емоция, има тръпка в тях и те карат да усетиш духа на марката. Плюс това БРЕЙТЛИНГ е марка, която е собственост на БРЕЙТЛИНГ.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 05 2013, 21:59

Нека позная - ще изтрия всичкия офтопик. ;)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Sir Tomaz » 21 05 2013, 22:00

Ееее.... протокола ще загуби полезна информация :((
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот stenli » 21 05 2013, 22:00

И двете марки страшно ми харесват. За съжаление Breitling не притежавам (все още, както се казва), но ако не се бъркам Пламен ми беше споделял че стоманата им по-трудно се драска от тази на Omega, което си е голям плюс за мен ... иначе останалото - въпрос на вкус ...

Като механизми Омегите за мен са по-напред ...
- Omega Speedmaster Professional, Seiko SNZG Flieger, Casio G-Shock
Аватар
stenli
Почитател

Мнениеот mitadoc » 21 05 2013, 22:02

stenli написа:И двете марки страшно ми харесват. За съжаление Breitling не притежавам (все още, както се казва), но ако не се бъркам Пламен ми беше споделял че стоманата им по-трудно се драска от тази на Omega, което си е голям плюс за мен ... иначе останалото - въпрос на вкус ...

Като механизми Омегите за мен са по-напред ...

Това ,че се драска по-лесно стоманата на Seamaster-a,го виждам и аз и се чудя - все е 316L,а пък... ::huh::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ObZerver » 21 05 2013, 22:14

Breitling Emergency е един от най-яките мъжки часовници изобщо.
Изображение

Omega SM300 също.
Изображение
...все по-рядко пиша във форума. Но пък все още често чета.

http://www.flickr.com/photos/plamenvelev/collections/72157628042857674/
Аватар
ObZerver
Маниак

Мнениеот stdenev » 21 05 2013, 23:31

Пробвал съм по 2-3 модела и от двете марки и в крайна сметка аз лично се спрях на Omega.
За мен тази марка има особенно място още от прохождането ми в големия свят на часовниците. :)
Носи един особен дух и усещане
В последна сметка обаче всичко е въпрос на вкус и нищо повече, имайки предвид, че двете марки стоят наравно във всяко едно отношение - клас, изработка, цени, etc...
:)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 22 05 2013, 00:14

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 22 05 2013, 00:18

trk2 написа:Изображение

Wtf??? :))
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот sci » 22 05 2013, 01:38

Трудна дилема. Да беше Стрела vs Штурманские да ти кажа - вземи и двата :) Но пак не си е работа, все ще се чудиш кой да сложиш ДНЕС. Аз май бих се спрял в крайна сметка на Omega и то на Speedmaster:
Изображение
Ти имаше такъв, пък не го остави при себе си, значи каквото и да кажа, няма да е релевантно за твоя вкус.
sci
Маниак

Мнениеот Yassen » 22 05 2013, 05:07

И двете марки ги свързвам със спортни часовници. Да, имат и елегантни модели, но ако търся нещо дрес, щях да се насоча към друга марка, различна от тези двете.

С това казано, ако ще взимам пилотски часовник или хронограф като цяло, ще се насоча към Брайтлинг. Навитаймър-а е жива легенда. От друга страна, Брайтлинг за момента нямат дайвър, който може да се доближи до новият Планет Оушън. Това естествено са моите лични виждания.
Аватар
Yassen
Почитател

Мнениеот mitadoc » 22 05 2013, 07:57

sci написа:Трудна дилема. Да беше Стрела vs Штурманские да ти кажа - вземи и двата :) Но пак не си е работа, все ще се чудиш кой да сложиш ДНЕС. Аз май бих се спрял в крайна сметка на Omega и то на Speedmaster:
Изображение
Ти имаше такъв, пък не го остави при себе си, значи каквото и да кажа, няма да е релевантно за твоя вкус.

sci,моят Speedmaster беше различен,което има немалко значение за мен(всичко е в главата,всичко е в главата...).Аз бях с обикновен автомат,този е Лунният ::drinks::
Но това пак не отговаря на разсъжденията ти - ако го имах,дали бих си го оставил.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 22 05 2013, 11:08

Не съм имал такива часовници, но доста съм ги разглеждал. Въпреки това ще представя една малко по-особена гледна точка по въпроса, не от това което съм видя в магазините и каталозите, а от наблюдението ми в ежедневието.
Когато видя Брайтлинг на нечия китка първата ми мисъл е че това е реплика и разбира се най- често си е така, повечето от младежите дори не знаят марката, чиято реплика носят, на тях им стига, че часовника е огромен, шарен и забележим.
Тези, които са чували за марката имат особено високо мнение, един се беше възхитил от някакъв гост (шефа или собственика) в Шоуто на Слави, който бил казал че механизма на Брайтлиг е на 5 пласта, сиреч много сложен. От друга страна марката има много анти-привърженици.
Но това е да си марка с характер и да имаш собствен облик или те мразят или те обичат. Като изключим долните ментета, откакто се регистрирах тук съм срещал три Брайтлинга, които помня.
Първия на продавач в Гюлиян, впечатлението ми беше, идеално си подхожда на тоя апломб :)
После видях един кварцов Брайтлинг на китката на един клиент, чудесна четливост дори от два метра. Помислих си има нещо авантюристично в него. то от цялото му облекло лъхаше де.
Напоследък гледам хрономат у един човек (не съм сигурен дали е оригинал, той може да си позволи и двата) Добре изглежда, но бледнее спрямо Дейтоната, която носеше преди това.

Омегите ги срещам значително по-често. Обикновено това са някакви ментаци, които имитират функции на хронограф или са със залепени стрелки. Мисля, че спиидмастера не съм виждал никога. Веднъж на бара до мен беше седнало момче със сиимастер хронограф. Даде ми да го разгледам, каза, че е оригинал. Понеже на бара беше тъмно бях разочарован от луминесценцията. Омега е значително по-известно име заради олимпиадите, лунната реклама и Джеймс Бонд. Освен това моделите са разнообразни и за всеки има по нещо.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 22 05 2013, 11:29

Имал съм и Омеги и Брейтлинги.
И двете марки ми харесват страшно много. Привърженик съм на дайвър моделите им , винтидж и нови.
При мен повече присъствие на китката са имали Омега , не знам но по-трудно ми омръзват !
Успех в не-лесния избор ! ::drinks::

А пък от друга страна , трябва си и малко разнообразие нали ? ;) Май ти е време за Б. ::angel::
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот evin » 22 05 2013, 11:46

Брайтлинг имат един от най-грозните безели като форма. Всичките им модели са претенциозни и акцентиращи. Избери каквото ти отговаря на имиджа и визията. Ако искаш всеки да те гледа в часовникa - go Breitling :)
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 22 05 2013, 12:42

много са гадни :))
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Следваща

Назад към Марки, модели, новини, коментари