Hindenberg-някой чувал ли е за тази марка

Тук можете да прочетете или попитате за конкретна марка часовник.

Hindenberg-някой чувал ли е за тази марка

Мнениеот turbox » 29 11 2010, 03:27

Здравйте,
Това е първата ми тема и проверих,че няма писано за това,което искам да попитам, а то става ясно като прочетете заглавието. И така...все някой трябва да е чувал за тази марка Hindenberg, но поне аз нищо не мога да намера из интернет, а се каня да закупя един от моделите им. Това им е официалният сайт- http://www.hindenberg-uhren.de/en/index.html и до колкото разбрах са швейцарски. Някой може ли да помогне с някаква информация и дали се правят копия,защото не искам да е копие, а и доколкото разгледах различни сайтове с реплики не намерих да се продават пък и са рядки(оригиналните) около 4000-5000 бройки на модел и цената им е около 1300 евро.
Всякаква помощ би била добре дошла и благодаря предварително!
turbox
Новобранец

Re: Hindenberg-някой чувал ли е за тази марка

Мнениеот sci » 29 11 2010, 05:18

Няма много инфо в нета за тях, но като гледам скелетоните, опън-харт и псевдо-хронограф моделите им, силно ми намирисват на ГермАзиан марка. Според мен са китайци, които са докопали някой загинал през средата на миналия век бранд в Германия, някой е дошъл тук (за да има офис в Германия) и отваря канала на някой от китайските заводи към Европа. В последно време има десетки такива компании в Германия и Швейцария. Като се сети човек колко много фирми за часовници са изчезнали с кварцовата революция - всяко едно по-известно име от тогава вече се е възродило (или ще се) като клон на някой производител в Китай - Ингерсол, Аксания, Елисей, Щюрлинг Оригинал. Само потърсете в google "germasian watch"...
Аватар
sci
Master User

Мнениеот valo6 » 29 11 2010, 08:35

пак визия на известни марки ,а като гледам изнесения баланс.....
бие на 100 % ала калванео :thumbdown:
瓦伦丁
Аватар
valo6
Master User

Мнениеот etoile » 30 11 2010, 12:36

Ако се съди по визията и сайта, най-вероятно наистина азиатско производство, в никакъв случай не би трябвало да струват 1300 Евро. В сайта няма данни за контакт, освен адрес тип пощенска кутия в Zürich World Trade Centre, не се вижда регистрация на търговска марка, никаква история за фирмата или данни за производството, нито дилъри или представителства, не се зане колко дълго ще поддържат моделите си и кога ще изчезнат от пазара заедно с гаранциите си... а що се отнася до ограничените сериии от 3-4 хил броя, просто това са всички, които могат да направят еднакви предполагам... това е твърде голям брой за ограничена серия и не може да е фактор за по-восока цена... погледнете и друга подобна марка: http://www.andre-belfort.com/en/index.html - да намирате нещо общо?
etoile
Новобранец

Мнениеот Junghans » 30 11 2010, 13:15

Вижте само как са си написали името в сайта си в раздел за техническо обслужване :
Every watch by Andrй Belfort has been made................

Почти всяка седмица имам писмо в пощата си с предложение - да създадем своя марка, да копуваме разни кетайски ментаци и нескопосани реплики...... от подобни производители и търговци от Азия.
Аз на всички им предлагам да си направим среща в Базел на изложението.... защо ли никой не ми е потвърдил още :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://sisco-m.com/?page_id=322
Аватар
Junghans
Master User

Назад към Марки - информация и мнения