За красотата на Grand Seiko, сервизирането и някои други нюанси

Re: За красотата на Grand Seiko, сервизирането и някои други

Мнениеот ostap » 13 06 2016, 13:02

Щастието е близко :)) Очевидно от Сейко са решили да популяризират спринг драйва сред широките народни маси и започват да го слагат и в по скромни модели. Което означава че ще принудят местните официални вносители да осигурят сервизно обслужване в България или като минимум да поемат главоболията и прочее митници по изпращане и получаване от/до Япония.

Изображение

::drinks::
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот stdenev » 13 06 2016, 14:14

diran написа:Нали говорим за сервизиране на механизъм.
Гледаме часовниците с различни очи, за вас това е часовник за 10к и това е всичко.

Диране, моите уважения, но наистина ли смяташ, че тук сме се събрали само идиоти, дето не гледаме нищо друго освен цената и нищо друго не ни вълнува. :)
Хайде с'я и ние ядем бонбонки Тиктак и пушим цигари Кент, моля те.
Цял живот живея и работя сред пилоти и винаги съм слушал как светът се дели на Пилоти и "обикновени хора", но явно има още една категория - Часовникари. :)) ::drinks::
Моля те, не ни подценявай толкова и ние сме попрочели нещо тук-там и ние сме видяли туйцък-онуйцък оттук-оттам.

А иначе по темата - убеден съм, че тук се намират няколко човека (не се съмнявам, че един от тях си и ти), които ако се "понапънат", попрегледат малко литература по въпроса, ще съумеят да профилактират Спрингдрайв, но, както писа и Наско по-горе - какво става ако трябва да се подмени нещо (не, че е задължително де).

А дали Петър ще си продаде часовника, не го мисли - такъв часовник сам се продава, а и той гледам ги умее тези работи. С неговите снимки и хладилник на ескимос ще продаде (шапка му свалям). :)) ::thumb::

Хайде със здраве.

::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Re:

Мнениеот PetarN » 13 06 2016, 14:40

Аз само ще добавя нещичко: не съм съвсем сигурен, че друг, освен на мен ще му се наложи да се "притеснява" за профилактиката на точно този часовник след няколко години ;)
Покупката на GS дайвър бе дълго преследвана цел и може би бях малко емоционален в коментарите ми за него, но часовника за мен е повече от фантастичен, а и май не само за мен, снимките го показват донякъде, а дори не са правени с фотоапарат. Що се отнася до калибъра мисля че е уникален в технологично отношение и неудобството с профилактиката се компенсира напълно от качествата му.
Часовници в продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=20605
PetarN
Маниак

Мнениеот marind » 13 06 2016, 14:45

Offtopic: покажи
stdenev написа:... и ние ядем бонбонки Тиктак и пушим цигари Кент ...

Ти па кога пропуши бре :))
Аватар
marind
Маниак

Re: Re:

Мнениеот vvgospodinov » 13 06 2016, 14:46

PetarN написа:Аз само ще добавя нещичко: не съм съвсем сигурен, че друг, освен на мен ще му се наложи да се "притеснява" за профилактиката на точно този часовник след няколко години ;)
Покупката на GS дайвър бе дълго преследвана цел и може би бях малко емоционален в коментарите ми за него, но часовника за мен е повече от фантастичен, а и май не само за мен, снимките го показват донякъде, а дори не са правени с фотоапарат. Що се отнася до калибъра мисля че е уникален в технологично отношение и неудобството с профилактиката се компенсира напълно от качествата му.

+1
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот stdenev » 13 06 2016, 14:47

Offtopic: покажи
marind написа:[offtopic]
stdenev написа:... и ние ядем бонбонки Тиктак и пушим цигари Кент ...

Ти па кога пропуши бре :))

:lol:
То покрай тия теми и аз ще взема да пропуша, Марине.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Дон Жуан » 13 06 2016, 15:26

Коментари на колеги за сервизи и сервизиране няма да обсъждам! Какви специалисти пък има във въпросните фирмени сервизи - също! За автомобилите - от работата ми за някои марки, а за часовниците и часовникарите - от мнения на познати и прочетеното във форума. И до колкото съм разбрал нито Методи, нито някой друг работят за дадена марка и в даден фирмен сервиз, но въпреки това мнозина са ползвали услугите им и предполагам са останали и по-доволни, а и с леко по-пълни джобове отколкото в някой фирмен.....
Карам японски автомобил който е бензин ( не газ ) с автоматични скорости и коментарите и изказванията на някои за скъпите части, високият разход, автомата, кривият размер на гумите, които също не са от масовките и пр. и пр. отдавна са спрели да ме вълнуват или пък да им обръщам някакво внимание ;) На принципът съм, че който не ме пои, не ме храни, не ми пълни джоба и т.н. нека и акъл да не ми дава, освен ако аз изрично не съм го помолил за това ::drinks::
Имаше един виц за това защо българите на си правели децата на пътя......ами защото всеки щял да минава и да дава акъл :lol: :lol: :lol:
Петър, нямам удоволствието да те познавам! Не сме се чували дори, но ти пожелавам през всичкото време в което този часовник е при теб да те дарява с онова първо впечатление :thumbup: ::drinks:: Нека силата бъде с теб!!! ( за да имаш сили за евентуалната бъдеща профилактика ;) ) А усмивката да не слиза от лицето ти!!! ( на пук на всичко останало :thumbup: )
Поздравления за невероятният часовник!!! ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот diran » 13 06 2016, 16:01

stdenev написа:
diran написа:Нали говорим за сервизиране на механизъм.
Гледаме часовниците с различни очи, за вас това е часовник за 10к и това е всичко.

Диране, моите уважения, но наистина ли смяташ, че тук сме се събрали само идиоти, дето не гледаме нищо друго освен цената и нищо друго не ни вълнува. :)
Хайде с'я и ние ядем бонбонки Тиктак и пушим цигари Кент, моля те.
Цял живот живея и работя сред пилоти и винаги съм слушал как светът се дели на Пилоти и "обикновени хора", но явно има още една категория - Часовникари. :)) ::drinks::
Моля те, не ни подценявай толкова и ние сме попрочели нещо тук-там и ние сме видяли туйцък-онуйцък оттук-оттам.

А иначе по темата - убеден съм, че тук се намират няколко човека (не се съмнявам, че един от тях си и ти), които ако се "понапънат", попрегледат малко литература по въпроса, ще съумеят да профилактират Спрингдрайв, но, както писа и Наско по-горе - какво става ако трябва да се подмени нещо (не, че е задължително де).

А дали Петър ще си продаде часовника, не го мисли - такъв часовник сам се продава, а и той гледам ги умее тези работи. С неговите снимки и хладилник на ескимос ще продаде (шапка му свалям). :)) ::thumb::

Хайде със здраве.

::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

Стояне прочети първото изречение от цитата.

Или няма значение....... здраве да е. ::drinks::
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот Greyheart » 13 06 2016, 16:21

Темата е интересна, Grand Seiko ми е обект на проучване от известно време. Никъде не можах да намеря информация за подмяна на уплътненията. От практична гледна точка кварца им е идеален, след като теоретично маслата в механизма ще искат смяна след 50-тина години. Гумените уплътнения, обаче ще трябва да се сменят по-често и само за това ли ще трябва да се праща чак до Япония или това поне може да се направи и тук?
Greyheart
Напредващ

Мнениеот petarstoil » 13 06 2016, 22:10

Някога /бая отдавна/ заради хубавицата Елена започнала цяла война... и то дълга. А Омирчо взел, та я увековечил в една нелоша епическа поема. Чудя се дали след време хората ще четат нещо от сорта: " Ооо,музо, възпей оназ` "гибелна" полемика, започнала покрай едно хубаво "Гранд Сейко", в един още по-хубав форум за фенове /луди ::yahoo::! / на подобни красоти, независимо от марка, държава производител, вид на механизъм, цена и тям подобни подробности..." ::drinks::
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 13 06 2016, 22:36

petarstoil написа:Някога /бая отдавна/ заради хубавицата Елена започнала цяла война... и то дълга. А Омирчо взел, та я увековечил в една нелоша епическа поема. Чудя се дали след време хората ще четат нещо от сорта: " Ооо,музо, възпей оназ` "гибелна" полемика, започнала покрай едно хубаво "Гранд Сейко", в един още по-хубав форум за фенове /луди ::yahoo::! / на подобни красоти, независимо от марка, държава производител, вид на механизъм, цена и тям подобни подробности..." ::drinks::

А дано, ама надали.....
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот Bartek » 13 06 2016, 23:27

petarstoil написа:Някога /бая отдавна/ заради хубавицата Елена започнала цяла война... и то дълга. А Омирчо взел, та я увековечил в една нелоша епическа поема. Чудя се дали след време хората ще четат нещо от сорта: " Ооо,музо, възпей оназ` "гибелна" полемика, започнала покрай едно хубаво "Гранд Сейко", в един още по-хубав форум за фенове /луди ::yahoo::! / на подобни красоти, независимо от марка, държава производител, вид на механизъм, цена и тям подобни подробности..." ::drinks::

Така е щот е нямало кой да и отвърто един на малката разглезена кифла с нарцистично поведение, задоволена от всичко, и решила да играе със съдбите на одушевени "играчки". От другата страна пък разглезен недорасъл брат със съмнителна сексуалност на несъзнавано ниво, живял в сянката на по-големия си брат(силен,красив войн), натрупал гняв и омраза към него, решил, че туй ще е битката на живота му, щот няма други кифли, та иска забранената за да докаже своята мъжественост. Това на психологическо ниво. А на философско може би ще звучи така. Любовта в Илиада, както и тази при Ромео и Жулиета е илюзорна любов, по простата причина, че добро е всичко което създава, всичко конструктвно, а злото всичко което руши, всичко деструктивно. Та една такава любов в никакъв случай не би създавала радост, защото всички умират по брутален и не толкова начин за нещо базистно сеосъществимо. Тоест от такава любов се заражда повече страдание, от колкото радост. Повече дестеуктивност от колкото конструктивност, затова е обречвна на провал и след като ще донесе повече мъка от колкото радост тя не бива да е реална. Извинявам се за спама. Отдалечихме ли се от темата ::drinks:: Та мисълта ми беше, че нека всичко да е за добро. :)
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Re: За красотата на Grand Seiko, и някои други нюанси

Мнениеот spring_drive » 14 06 2016, 07:55

Като горд собственик на ГМТ Спринг Драйв от 4 години не мога и аз да не се включа в темата. Първо малко снимки-за съжаление качеството им не отговаря на нивото на часовника ,ама толкова мога ::angry::
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Като го купувах ми казаха да не се притеснявам за сервиз . SPRING - Стига Профилактики Работи И Нямаш Грижи. ::up:: Сега сериозно .От 1992 до 2000 г ползвах Сейко 5 без профилактика и работа на макс. Още е в колекцията и го раздвижвам без проблеми. Аза големия брат просто сигурно ще ме надживее. Така че ::drinks::
[
Аватар
spring_drive
Активен

Мнениеот Olajidebt » 14 06 2016, 13:10

Не знам някъде това коментира ли се и дали мястото му е тук, ама... ВИДЯХТЕ ЛИ ТОВА .........
Изображение
Изображение

Или аз съм толкова невеж, или 8 дена резерв, 56 камъка и не знам си какво още ме впечатляват изключително много. Яд ме е, че Сейко не може да придобие славата и класата на Ролекс, Омега и подобни, заради това, че като цяло е марка за средната класа, с този коментар не искам да обидя никого. Просто логиката ми е, щом аз мога да си позволя Сейко, значи доста хора могат(беден студент съм, за туй разсъждавам така), а колко могат да си купят гореспоменатите марки е друг въпрос. Смятам, че Сейко не отстъпват по качество, ноооооо това е може би моето невежо мнение :D
Olajidebt
Напредващ

Мнениеот ivanwilder » 14 06 2016, 17:39

е този GS специално е колкото двустаен в София :)
ivanwilder
Почитател

Мнениеот senna » 14 06 2016, 18:40

Колкото и рекламно да е клипчето, има интересни моменти в него. Включително и по отношение на качеството и контрола върху него. В контекста на потребителската ниша, общото между Гранд Сейко и Сейко е само в надписа Сейко. :))
Може да не е някаква страшна сложнотия спринг драйва, но малко крайно ми се струва да бъде определян, като "латерна с електро-механична спирачка" ;) . А и при всички положения е изключително иновативна технология, която и както се оказва е практически приложима. :) ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот tchibo » 14 06 2016, 18:51

Здравейте , да попитам и аз нещо без да съм сигурен дали е точно по темата.Не че ми е много ясен принципа на Спринг драйва , но ако го сравним принципно с един автоматичен механизъм дали Спринг драйва е по-устойчив на удари и сътресения?
Поздрави!
tchibo
Активен

Мнениеот diran » 14 06 2016, 20:00

senna написа:

Колкото и рекламно да е клипчето, има интересни моменти в него. Включително и по отношение на качеството и контрола върху него. В контекста на потребителската ниша, общото между Гранд Сейко и Сейко е само в надписа Сейко. :))
Може да не е някаква страшна сложнотия спринг драйва, но малко крайно ми се струва да бъде определян, като "латерна с електро-механична спирачка" ;) . А и при всички положения е изключително иновативна технология, която и както се оказва е практически приложима. :) ::drinks::

Явно си наясно с ютуб.
Вземи изгледай клиповете с устройство и принцип на работа на спринг-драйв.
После потърси и такива за устройство на латерната.
И не само звуко-възпроизвеждането , а задвижването и регулирането на скороста.
Все пак в ютуб има много полезни клипове освен този рекламния.
Сподели впечатления после да видим какво си разбрал

А ако някой се интересува от принципа на работа и не наясно с нещо може да се опитам да обясня на какъв принцип работи кое му е гениалното и кое ще създава проблеми.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот diran » 14 06 2016, 20:37

Мога и да го преведа от Американски.
От това по-ясно обяснение няма.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот petarstoil » 14 06 2016, 22:00

Bartek написа:

Така е щот е нямало кой да и отвърто един на малката разглезена кифла с нарцистично поведение, задоволена от всичко, и решила да играе със съдбите на одушевени "играчки". От другата страна пък разглезен недорасъл брат със съмнителна сексуалност на несъзнавано ниво, живял в сянката на по-големия си брат(силен,красив войн), натрупал гняв и омраза към него, решил, че туй ще е битката на живота му, щот няма други кифли, та иска забранената за да докаже своята мъжественост. Това на психологическо ниво. А на философско може би ще звучи така. Любовта в Илиада, както и тази при Ромео и Жулиета е илюзорна любов, по простата причина, че добро е всичко което създава, всичко конструктвно, а злото всичко което руши, всичко деструктивно. Та една такава любов в никакъв случай не би създавала радост, защото всички умират по брутален и не толкова начин за нещо базистно сеосъществимо. Тоест от такава любов се заражда повече страдание, от колкото радост. Повече дестеуктивност от колкото конструктивност, затова е обречвна на провал и след като ще донесе повече мъка от колкото радост тя не бива да е реална. Извинявам се за спама. Отдалечихме ли се от темата ::drinks:: Та мисълта ми беше, че нека всичко да е за добро. :)

Човече, ти ме разби с тези размисли и страсти ::thumb:: ! Няма какво да се извиняваш, понякога и спамът може да бъде полезен. А иначе и моите мисли бяха в посока на доброто... дано ::drinks:: !
Аватар
petarstoil
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Марки - информация и мнения