Dimitar Watches

Re: Dimitar Watches

Мнениеот mitadoc » 06 10 2016, 09:46

И на мен ми е интересно коя част от процеса се извършва в България.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Barking Dog » 06 10 2016, 10:18

Браво колега!!! Адмирации за куража и амбициите!! Искрено желая успех в това начинание.
Barking Dog
Почитател

Мнениеот Heavy » 06 10 2016, 13:09

Благодаря на всички за добрите думи и пожелания! Винаги са добре дошли. ::up:: Няма да откажем и критика, разбира се - може да се окаже много полезна понякога ;)

Ето малко отговори на запитванията ви:
- за сега нищо не се произвежда в България, освен дизайна :) Разбира се, бъдещите планове предвиждат развитие и в тази посока. Имам приятел с рекламна агенция и упътванията и други неща ще ги прави той тук. Също така гаранционни карти във вид на пластика със серийни номера и т.н. могат да се правят тук, имам го предвид. Общо взето бих направил всичко, за да произвеждаме всичко тук и да напишем Made in Bulgaria, но не мисля, че за момента е възможно. Предполагам, в близките години можем да започнем с производство на стрелки и маркери, зависи от доста неща. Аз лично миналата година запитвах фирми за обработка на метал, оптически предприятия за стъкла, фирми за сувенири/дървени кутии - една фирма със CNC поиска да види техническите чертежи, каквито нямах, всички останали ме отсвириха или ме пратиха към Китай... Не съм загубил надежда и дори бих ви помолил, ако някой тук има информация или възможност за производство на каквото и да е, свързано с часовници, да сподели - с удоволствие ще се срещнем да обсъдим възможности.

- предвиждаме и по-нестандартни като визия модели, дори имаме вече идеен проект за няколко такива, скоро ще ги споделим с вас. :)

А ето и още няколко снимки, с любезното съдействие на Косьо:

Изображение

Изображение

Изображение
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Heavy » 06 10 2016, 13:44

stepona555 написа:Късмет и успех :thumbup: , хубаво е човек да опитва нови неща, харесва ми изчистената визия,ще има ли и кварцови модели , избрания механизъм е супер ::thumb:: , но всички големи произвеждат и кварц :idea: за да покрият по широк ценови сегмент
::drinks:: ::drinks::

За този модел не предвиждам кварц, поне не за сега, не ми се връзва с концепцията. Но, както казах, ще има развитие, и там може да се случи, ще видим. Иначе харесвам кварца, точността, разбира се, но и лекотата, която носи със себе си да не навиваш, сверяваш и занимаваш постоянно. Така че в другите модели, които разработваме ще има. :)
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Heavy » 06 10 2016, 14:39

Мийота, та и японска!

Изображение

Изображение
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот DDimitrov » 06 10 2016, 16:10

Поздравления за инициативата и куража!

Пожелавам ти успех със сегашният, а и за бъдещи проекти!
Смятам обаче за разбираемо, че не мога да пропусна сходството в имената на марките ни, което би могло и да доведе до известно объркване:
http://dimitrovwatches.com/ и предвестника му http://designdimitrov.com/
Разбира се, все още нито един от проектите ми не е пуснат в серия, но много скоро и това ще стане.
Поздрави и пожелания за творчески успехи!
Аватар
DDimitrov
Активен

Мнениеот evin » 06 10 2016, 16:40

С популярните имена и фамилии трябва да се внимава при брандиране като цяло
Това си е цяла наука в рекламния бизнес как да се избере уникално и запомнящо се название :)
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот cenzor » 06 10 2016, 17:38

DDimitrov написа:Смятам обаче за разбираемо, че не мога да пропусна сходството в имената на марките ни, което би могло и да доведе до известно объркване:
http://dimitrovwatches.com/ и предвестника му http://designdimitrov.com/
Разбира се, все още нито един от проектите ми не е пуснат в серия, но много скоро и това ще стане.

Ако се казвате Иван Димитров - купувате от dimitrovwatches
Ако се казвате Димитър Петров - купувате от DimitarWatches

Ако сте Димитър Димитров ... :lol: , честито.
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 06 10 2016, 18:49

Айде да има и едно критично мнение :)

Колега, поздравления, часовника е чудесен! Особено ми харесва тънкия безел, смелите цветове, абе наистина много хубав, не отстъпва на много от микробрандовете, особено ако цената е добра може да бъде доста успешен проект.

Искрено те поздравявам за постигнатото :clap: :clap: :clap:

И сега - останала част. Смени името още сега. Моля не ми се обиждай или приемай като нещо негативно мнението ми, просто съм честен и мисля, че ще е полезно да чуеш и такива думи.

За мен проекта ще е мъртвороден, ако излезе с такова име. Брандирането на един продукт е много важно за успеха му. Не случайо и маркетолози и ПР и въобще какви ли не специалисти има за такива неща.
За всеки, които не се казва Димитър подобен часовник автоматично става излишен. Аз поне съдя по себе си. Колкото и да ми харесва няма никакъв шанс да го закупя в момента. За какво ми е часовник с име на цифера, което не е моето? А и за хората които се казват Димитър си мисля, че е подобно. Баща ми се казва така, ще ми се разсърди ако му взема часовник с неговото име на цифера, леко нарцистично ми е поне на мен.

На английски нито звучи яко, нито се пише яко, нито има послание, смисъл, абе наистина не виждам нищо, което да дава предимства на това име.
Може би си прав, че има марки, които са и имена, ама то не е заради самото име - едно че тия имена носят някакво послание, а и са подходящи за бранд. От микробрановете, поне успешните такива, аз не се сещам за някой с подобен подход. От големите марки е долу горе същото, там имената на хора са две думи и са създадени бая отдавна или са много подходящи за марка.

Съжалявам за написаното, дано ме разбереш правилно, просто си мисля, че няма да ти свършат работа само положителните мнения, а и някое по-различно.

Пожелавам ти успех, както и да решиш да се казва часовника :)

Напред и нагоре ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 06 10 2016, 20:41

DDimitrov написа:http://dimitrovwatches.com/ и предвестника му http://designdimitrov.com/

Аз съм убеден, че всеки който следи форрума е въздишал по дизайна, детайла и творческата мисъл около тези часовници. Аз искренно се надявам да се случат нещата. Един съвет, не търси перфектния. Идеалите са създени за да не бъдат достигани.
Колкото до часовниците на Димитър, аз се съгласявам с поста на Наско, че името е важно и наистина може да се обмисли абривиатюрата, както и начина на изписването и. Има известна доза успешен маркетинг около проекта, но сега барабаните бият кулминациония момент, какво ще струва това на крайния потребител. Аз лично съм си запазил някоя друга критика за тогава, естествено градивна. ::drinks::
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот kokokoz » 06 10 2016, 21:40

аз също имам забележки които естествено не са меродавни и произлизат от моето виждане за вида на даден часовник! :) ::drinks::
концепцията относно касата ми се струва хаотична!
бейзела покрива голяма част от лъговете,или пък просто самите лъгове са малки на дължина!
името също е за смяна! определено няма звучност нито на български нито на английски или друг език! едно е когато се ползва като име на човек!,съвсем друго е на продукт!да не говорим за часовник!
можеш да се заиграеш с даден словоред съчетаващ се от трите ти имена! ::up::
мисля,че цифера е незавършен!нещо му липсва!все едно е увиснал в празно пространство!
иначе си личи отличен финиш и качествени елементи и изработка!
адмирации за цялото ти начинание! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот diran » 06 10 2016, 21:47

Bartek написа:
DDimitrov написа:http://dimitrovwatches.com/ и предвестника му http://designdimitrov.com/

Аз съм убеден, че всеки който следи форрума е въздишал по дизайна, детайла и творческата мисъл около тези часовници. Аз искренно се надявам да се случат нещата. Един съвет, не търси перфектния. Идеалите са създени за да не бъдат достигани

Аз понеже познавам МиткоДимитров и работим заедно по няколко проекта не крия че съм изключително пристрастен в случая ще си позволя да не се съглася с теб.
Лигава капризна и мързелива жена мъж изтърпява само ако е красива. И с часовниците е така.
Перфектността която се търси както като дизайн така и качество е напълно разбираема при положение, че целта на Митака и моята не е чисто финансова, а повече като желание за нещо след нас нещо от двама човека решили да покажат, че в България има достатъчно кадърни мислещи и сръчни хора.
Идеята не е като с часовника показан от Фил05 с обяснението "един Швейцарец с надпис бр.Коцеви"
България е малък пазар, а и колко от вас биха купили часовник Българско производство само заради факта,че е Български. Колко от вас биха си купили красив часовник и към него да има бонус Произведено в България.
Идеята е да се предизвика гордост от нещо Българско.
Естествено понятието красив грозен при всеки е различно.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот NKazakov » 06 10 2016, 21:57

Адмирации за всичко, което сте направили до момента.
Тъй като по нагоре се заговори за Made in Bulgaria, часовника в България ли се прави(сглобява) или това се случва далеч на изток по български чертежи.
Поздрави и успех.
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 10 2016, 22:33

За името е донякъде така, от днешна гледна точка и какво му се вика, бързо позициониране. Но общо взето името, каквото и да е, може после да се преобрази неузнаваемо като възприятие :) Има много примери - какво е това Патек, ако нямаше Патек? Или Ролекс - можеше да е марка китайски детски ролери в Джъмбо, ако не са се сетили преди това някакви други по - така ролери. Има Йегер, което пък е Жеже, и как ли не още... :) иначе легенда...

Не знам как може да звучи след време Dimitar, то и без това в други страни им звучи различно и им навява други асоциации. Примерно може да е DiMitar, да речем като DiTurbo :)) Само дето трябва да има нещо директно по него, примерно някой ден директ драйв на баланса, чакай, че се отплеснах :) ::drinks:: Това DiMitar изведнъж ми хареса...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот sony » 06 10 2016, 22:43

Съгласен съм с мнението на phil05. Аз обаче забелязах друго, че логото представлаява съчетание от две букви D, докато в името D се среща само един път.
sony
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 10 2016, 23:32

diran написа:...
целта на Митака и моята не е чисто финансова, а повече като желание за нещо след нас нещо от двама човека решили да покажат, че в България има достатъчно кадърни мислещи и сръчни хора.
Идеята не е като с часовника показан от Фил05 с обяснението "един Швейцарец с надпис бр.Коцеви"
България е малък пазар, а и колко от вас биха купили часовник Българско производство само заради факта,че е Български. Колко от вас биха си купили красив часовник и към него да има бонус Произведено в България.
Идеята е да се предизвика гордост от нещо Българско.
...

Разбира се. Но и в швейцареца с надпис Бр. Коцеви има идея и допринася много за това, нищо че е швейцарец. Демек няма да му се кланяме на швейцареца я, Бр. Коцеви и толкоз, това е по - важно. Колко от вас биха си купили днес часовник какъв ще да е, с надпис Бр. Петрови? А този явно са го купували. Така също се предизвиква гордост от нещо Българско. Даже и да е само името. Не знам, може и да не е случайно това име. А като почнем наистина да ги правим, тогаз още повече гордост.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Heavy » 06 10 2016, 23:57

Здравейте всички! Чак сега успявам да се включа, тъй като до преди малко се консултирах с адвокатите си по въпроса с имената и марките ни с уважавания от мен колега-адаш Димитър Димитров. Становището на консилиума е следното: Подпишете веднага споразумение и следвайте правилото, предложено от cenzor!!!

Шегувам се, разбира се! :)) Искам изрично да го подчертая, че тука малко се обърквам кой има чувство за хумор и кой не, кой е сериозен и кой се майтапи.

Колега DDimitrov, очаквах контакта с вас, както и това, което сте написал за имената. Запознат съм с проектите ви и съм им се възхищавал истински. Запознат съм и с логото ви, което е чудесно и оригинално часовникарско лого - поздрави за него! И искрено бих искал да ви благодаря, че сте избрали за ваша марка Dimitrov, a не Dimitar, и сте оставили втората възможност за мен! :thumbup: Мисля, че ако беше станало обратното в момента нямаше да си пишем тук...
Честно казано, бях изненадан от сайта ви, защото не съм го срещал досега в този форум. Предполагам защото е нов проект, виждам, че още се разработва и най-вероятно за това не сте го споделяли до момента (какъвто е случая и с нашия сайт сега :) ). Но пък изглежда доста добре. Поздравления за цялата ви работа! :clap:

Накрая ще си позволя да не ви пожелая успех, не от завист, а защото успехът ви е гарантиран, просто действайте. ::up:: Но пък ще ви предложа подкрепа, когато и каквато мога да ви окажа, във връзка с вашите проекти. Много ще се радвам, ако последното е взаимно. :)

П.П. Адаш, много ви моля да прочетете критичните мнения на колегите след вашия пост. Ужасно съжалявам, но изглежда и двамата жестоко сме се объркали с имената на марките ни! Започвайте да мислите за ново име, аз също започвам веднага, ще спя друг път. Хубавото е, че това може да елиминира бъдещи конфликти помежду ни, освен ако пак не измислим нещо супер подобно...
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот cenzor » 07 10 2016, 00:28

::drinks:: Monopola е по-скоро прав. В България най-вероятно ще се възприеме името (макар, че мнозина неДимитровци ще го пропуснат, точно защото не е тяхното), а и аудиторията ти е ~ 125 000 души (с това или производно име ).
За чужбина обаче - кауза пердута, няма никой да го разбере. :wink:

Може да пробваш двоен бранд - за България : Dimitar (че дори и на кирилица Димитър) .
За чужбина, ползвай друго: от закачка тип RatimiD (VotrimiD) :shock: :-D , през нещо съвсем различно като надпис DDW (dimitar dimitrov watches) и т.н.

Имах възможността да ги видя на живо, доста прилична изработка, масивен , красива и различна верига (доста прилича на Zenith Port Royal веригите) и интересен циферблат. Изглежда мислен дизайн, който му трябва малко "шлайфане" и хармонизиране , една по -добра закопчалка на веригата , и да стане финален продукт.

]Изображение
Изображение

И успех с начинанието!!

П.С. От вчера се чудя какво би допълнило целия часовник и мисля, че с по-различен безел ще е още по-добре.
Веригата е с правоъгълни звена (доста масивни и доминиращи), циферблата е с правоъгълни и трапецовидни маркери, само безела е идеално кръгъл. Някакъв безел ала Corum Admirals може би ще пасне на цялата композиция?
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот sony » 07 10 2016, 00:53

Включвам се и аз с предложение за име с Dimo. Смятам, че ще звучи благозвучно, а има и прилика с Mido.
sony
Маниак

Мнениеот Heavy » 07 10 2016, 01:05

Ми да ви кажа честно, мисля, че с критиката за името ме бъзикате и няма да ви се връзвам :)
Иначе ще ми стане много мъчно за Porsche, Ferrari, Lamborghini, Harley and Davidson, Jack Daniels, Ford, Opel, Peugeot, Renault, McDonald's, Tesla?!?! (ама тия наред ли са, бе?), 7 up :wtf: , Heineken, Pagani, Koenigsegg, Boeing, Honda, Toyota, Mazda, Dunlop, Michelin, Adidas, Ericsson, Tissot, Heuer, Breitling и хиляди знайни и незнайни техни приятели, роднини, комшии, маркетинголози и пиари, които ги е било срам да им кажат - Недейте да си правите марка от името, бе, доста кофти звучи и изглежда...
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
О, забравих и фирмата с най-тъпото име на света - Ябълка. Тия как са станали най-скъпата компания на Земята изобщо нямам идея...
Последна промяна Heavy на 07 10 2016, 01:10, променена общо 1 път
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

ПредишнаСледваща

Назад към Марки - информация и мнения