Dimitar Watches

Re: Dimitar Watches

Мнениеот dimoyanushev » 07 10 2016, 01:06

sony написа:Включвам се и аз с предложение за име с Dimo. Смятам, че ще звучи благозвучно, а има и прилика с Mido.

Тогава за мен да 001/333. Ако ще го кръщавате на мен да помагам с нещо :) . Мойте 5 ст. по въпроса. Когато видях първата снимка на часовника, помилих че някой с рекламна агенция си е направил надпис с името върху рекламен часовник (за 20лв. ) Всеки знае колко струва името на един продукт, за мен не е подходящо. Има много възможности да е бългаско, свързано с вас и все пак по звучно. Това е все едно не ви се е занимавало да го мислите. ::drinks::
Последна промяна dimoyanushev на 07 10 2016, 01:21, променена общо 1 път
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот trk2 » 07 10 2016, 01:18

Поздравления за инициативата и успех с начинанието!
Според мен DIMITAR е подходящо има за часовник. В крайна сметка продукта прави името, а не обратното.
Часовника изглежда добре, има си водоустойчивост сапфир, неръждавейка, автомат дата. Какво повече му трябва на човек.
Часовниците на DIMITROV са коренно различни.
Макар и формално различни двете „марки“ са доста сходни.
DIMITAR
DIMITROV
От правна страна не може да има конфликт, но възниква друг проблем. Сходството в името и произхода, може да доведе до объркване, че двете марки са под една шапка.
И тъй като моделите са различни потребителите на едната марка няма да им се нрави, че се произвеждат противоположни на техния вкус продукти от същата според тях марка
Поради това разумно би било, ако някой от двамата промени своето име. До колкото ми е известно DIMITROV се използва вече няколко години и е известен в нашия форум и чужди като ВУС и Хомидж форум, така че DIMITAR може да помисли за друга марка. Разбира се не е длъжен, просто изказвам мнение.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Heavy » 07 10 2016, 01:47

Колеги, благодаря за всички мнения дотук! Именно това исках да се случи - всеки да си каже какво мисли за проекта. Това ми е интересно, защото вие виждате часовниците от един ден, а аз ги гледам повече от година и половина, като за това време е имало десетки варианти и вариации на всеки един елемент (без името! :)). Това, което вече виждате, е това, което съм избрал да създам и покажа на феновете и бъдещите ни клиенти. Дизайнът не е нещо невиждано, но на мен адски ми харесва и не мисля, че ще ми писне да го гледам или да спре да ме радва. Исках да направя часовник, който да радва притежателя си дълги години и като техника и като външен вид, за това избрах този механизъм, сапфира и т.н. и смятам, че резултатът е чудесен. И оттук ни чака още много работа и още много модели, които скоро ще ви покажем :)
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Heavy » 07 10 2016, 01:57

Все пак измислих и опция за името (което аз няма да променя! 8-)), която, мисля, ще ви хареса - може да сложим нещо подобно в кутията и който иска да стигне до циферблата и да действа:

Изображение
::drinks::
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот prostotoi » 07 10 2016, 07:06

Heavy написа:Ми да ви кажа честно, мисля, че с критиката за името ме бъзикате и няма да ви се връзвам :)
...

Нямам никакво намерение да убеждавам защо или да аргументирам мнението си. Името е тотална грешка и това ще стане ясно бързо след започване на продажбите.
Иначе най-искрено пожелавам успех на прекрасното начинание ::up::
Предложи бартер на колега от форума и ще видиш колко му е акъла…
Аватар
prostotoi
Активен

Мнениеот stdenev » 07 10 2016, 07:47

Heavy написа:Все пак измислих и опция за името (което аз няма да променя! 8-)), която, мисля, ще ви хареса - може да сложим нещо подобно в кутията и който иска да стигне до циферблата и да действа:

Изображение
::drinks::

Това беше добро. :)
Колега, намислил сте си нещо, хвърлили сте усилия и време дотук за реализацията му и би било доста наивно ако се оставите на, когото и да било да Ви отклони от пътя и идеята. Не се шегувам.
Dimitar сте решил, Dimitar трябва и да си остане, в противен случай ако не се получи винаги ще Ви гложди съмнение, че е заради онези дето Ви накараха да смените името. ;)
Имайте предвид, че според повечето западноевропейски езици, името ще звучи Dimitár, което променя нещата.
Бенг Енд Олуфсен - доста тъпо звучи... Хонда, Кавазаки, баси тъпите японски имена... :lol:
А онова Теслá ли е, Тéсла ли е, мистрия ли бешеее...
Успех! ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 07 10 2016, 07:57

Веднага можеш да направим един бърз експеримент дали името има значение. Следвайте оказанията внимателно. 1. Затворете очи, мислете асоциативно и кажете първото мъжко име на ваш близък с положитвлни качества. Така...а сега си го представете, че същия се казва примерно Ганчо. Как ви се струва? Има ли значение името...
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот monopola » 07 10 2016, 08:01

Явно си се вкиснал заради мнението ми, че чак и някакви опити за ирония. Уж странна реакция, ама само уж.
Не го написах в предното си мнение, защото не мислех, че има смисъл, но да кръстищ марката си на себе си издава и тежък егоцентризъм. Може би наистина е така, щом се обиждаш на чуждото мнение, което не харесва името ти :)

Между Dimitrov watches (където са отделни модели с конкретни имена на модела) и часовник Dimitar разликата е от небето до земята.

Косьо, не е 125 000 човека потенциалната публика. А по скоро 10 човека, даже и толкова не знам. Сам да ограничиш аудиторията на проекта си е самоубийство.
За съжаление потвърждавам мнението си, но пък повече няма да занимавам автора на темата - все пак си е негова работа. С това име - мъртвороден проект на иначе интересен часовник с потенциал.

Успех ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот otof » 07 10 2016, 09:13

Интересен часовник, :thumbup:
Може би на кожа ще ми хареса повече. Веригата ми е една идея тежка за тънкия безел.Профила му ми изглежда доста гладък. Безела,всъщност,върти ли се?
А за името-защо пък не Dimitar -пилотен модел,след дълги месеци работа по проекта,напълно нормално е да е името на създателя на идеята.Но според мен в силно ограничена серия,която да провокира желанието на адашите ти :))
Аз бих носил часовник марка Dimitar,дори и модел тиква,стига да има каква да ми хареса в него
Offtopic: покажи
ТИК-ВА ,от ТИК-ТАК,ама не ментово
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот mitadoc » 07 10 2016, 10:12

Моите колеги чужденци тук не могат да ми произнесат правилно името.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 07 10 2016, 10:29

mitadoc написа:Моите колеги чужденци тук не могат да ми произнесат правилно името.

ДАЙМАЙТА :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот wenger » 07 10 2016, 10:44

mitadoc написа:Моите колеги чужденци тук не могат да ми произнесат правилно името.

Offtopic: покажи
научи ги да ти викат "Mi-tag"(звучи добре и за име на часовник) :))
Аватар
wenger
Активен

Мнениеот Vesire » 07 10 2016, 11:19

Факта, че сте направили готови прототипи е УАУ, респект за времето, усилието, средствата.
Представям си колко е трудно намирането на производител, за БГ е ниво вери хард. На мен и не само, ми е мечта да си направя собствен часовник, разпитвал съм фирми и е голяма мъка, дори само да получиш отговор. Поздравления.
Относно тези модели на мен лично нещо ми липсва. Механизъм ок, сапфир супер, верига още по-добре. НО
някак ми е празен циферблата, самия циферблат изглежда като лъскава ламаринка, поне на снимка. Безела е готин, тъничък, върти ли се ? Индексите нещо ми се струват къси и дебели, много празно място остава на циферблата, може би защото обичам претрупани циферблати и повече стрелки не знам.

Приличат ми на Tag Heuer Calibre 5, който също не ми е по вкуса, но е по-балансиран.

Изображение

Относно името, то е едно от нещата които привлича вниманието, някак си не ми допада
Надявам се мнението ми да не се вземе като обида, просто така мисля. Аз не бих си взел часовник с такава марка.
Изглежда ми грубо и простовато с извинение, едно е българското име Димитър и на английски ДимитАр, може би малка заигравка би седяла по-добре. Di Mitar ми допада повече примерно. Съжалявам,че го казвам, но изглежда точно като рекламен часовник и някой си е написал името.

Все пак затова е темата, предполагам събирате впечатления на бъдещи ползватели,затова се надявам мнението ми да не бъде взето като обида. Все пак кой съм аз, не разбирам от часовници.

Пожелавам само успехи !
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот Heavy » 07 10 2016, 12:02

Ехееее, доста разпалено стана с името ::up::
Не се сърдя или обиждам на никой. Напротив, точно това исках да чуя. Но смятам, че някой мнения са мааалко по-резки и като че ли продиктувани от някакви чувства, а не от логика. От друга страна има много логични, премислени и обосновани мнения, което много ме радва. Но всеки има право да си разсъждава за имената на марките и смисълът им, който те носят лично за него, за човечеството и т.н. Аз самият така стигнах до идеята и решението за марката Dimitar. И за да приключа темата, искам да кажа, че то е регистрирана търговска марка, която, дори да искам, няма как да променя. Така че това е името. Точка.

Между другото, напълно сериозно смятам, че повечето от вашите имена също са доста подходящи за марки - дали на часовници, дали на чорапи или нещо друго, няма значение. Поиграйте си, напишете/нарисувайте ги, върху нещо, което харесвате. Направете го на кирилица, на латиница, на маймуница. Опитайте се да го погледнете през чужди очи или го покажете на страничен човек и го попитайте какво мисли. Споделете тук с нашето общество за мнения. Сигурен съм, че ще ви стане много интересно и хубаво! :)

За мен предстои много маркетинг. Учил съм и съм правил малко маркетинг в живота си и изобщо не знам дали го разбирам добре, дали го усещам или не, но мисля, че ще се справя добре. Ако не, ще си плащам на някой, който го може.

Ноооо, искам да вметна, че приемам предизвикателството дали моята марка ще е успешна или не. В този момент обещавам, че ако не успея, ще ви събера на публично място за да извърша пред вас ето това -> ::crap:: След което ще се откажа окончателно от всичко. ;)

Поздрави и хубав ден на всички! Че днес е петък и ден за ::drinks::
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот pm03 » 07 10 2016, 12:16

Още един дето не приема чуждо мнение, когато е различно от неговото.
Чудя се защо я пусна тая тема..
Но ти желая успех, приятно ще е да знам че някой от нашия казан все пак прави нещо.
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот trk2 » 07 10 2016, 12:18

Да бе вярно, има още 4 регистрации с това име но в други сфери различни от часовниците.
Ами хайде успех, стискаме палци. ::thumb::

Изображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Heavy » 07 10 2016, 13:09

trk2 написа:Да бе вярно, има още 4 регистрации с това име но в други сфери различни от часовниците.
Ами хайде успех, стискаме палци. ::thumb::

Изображение

Колега trk2 - :thumbup: :clap: ::drinks:: ::up:: :)
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Heavy » 07 10 2016, 14:22

Така и така съм пуснал темата, да карам по същество. Бих искал да отговоря на някои от въпросите ви:

- Предвиждам да има кожени каишки към моделите, с шевове в цвета на съответната секундна стрелка. В първия ми пост има картинки, в някой момент ще има и снимки. Най-вероятно ще има и силиконови, това е съвсем нова идея, но много ми хареса на силикон.

- Безелът не се върти. Пробвахме няколко дигитални варианта, които са страхотни, но в крайна сметка решихме, че не са най-подходящия вариант точно за този модел. Долу прилагам картинка. (Между другото за безела сме обмисляли и да е керамичен, стъклен, сапфирен, стоманен. Различни визии и цени, но и там все още има опция за варианти и промяна).

- Моделът има работно име - Dimitar Racer, което вече обсъдихме. От онзи ден има и втори вариант - Octane. При всички положения ще е свързано с автомобилния спорт и свят. Виждал съм перфектни попадения при колеги микроси и макроси и ще се постараем да не се изложим много, както и да не повторим някой :-D. Ето тук приемам предложения с охота и отворени обятия! Обещавам, ако някой предложи име и то стане окончателно, да има хубава награда! Обещано!

- Съгласен съм с мнението, че като че ли циферблатът стои малко празен. Това беше първото нещо, което забелязах и ми направи впечатление, когато ги видях наживо. И ме изненада, защото на рендерите не стоеше така. Може братята китайци да са смалили маркерите малко при производството, не знам... (знам само, че са способни на всичко и в двете посоки - за добро и за лошо, ама по-често е лошото...) Сравнени с останалите елементи изглеждат наред. Важното и това, което поне мен ме радва е, че не е чак толкова кофти и не ме дразни, като гледам часовника. В момента не мога да кажа дали ще има някаква промяна по това.

- Искам и да споделя, че мострите са общо 6 - по два от трите цвята. 3 са с плосък сапфир, 3 са с леко изпъкнал; 3 са със Суперлуминова С3, 3 са с BGW9; 3 са полирани отстрани, другите 3 са матови. Исках наживо да гледам и да преценявам какво ще остане окончателно, но всички варианти са добри. Само дето китайчетата са спестили луминисцент, особено на маркерите и не е много за показване как светят.

- Имайте предвид, че часовниците са в София и всеки, който иска, може да ми пише и да ги види и пробва лично. Предлагам и часовникарски окуляр с 20х увеличение и LED осветление за максимално щателен и подробен оглед. :shock:

Поздрави! ::drinks::

Изображение

Изображение
Последна промяна Heavy на 07 10 2016, 17:36, променена общо 1 път
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот evin » 07 10 2016, 15:05

Мислиш ли да пускаш часовник с 1 часова стрелка или в комбинация със секундна и дата, напр.? Нещо много ме радват такива през последните години. Веднага бих си купил още един.

МД стандартен механизъм супер лесно се "преработва" за 1 стрелка :)
Просто часовата стрелка се прави с "капаче" за да покрие оста. Или в комбинация със секундна стрелка.
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот Anthony » 07 10 2016, 15:44

Аз също подкрепям Наско за името и това мен ще ме спре да си купя часовника. Би било различно, ако това име беше нещо значимо за часовникарската индустрия, например да има собствен механизъм. От друга страна, марката с едно от най-тъпите имена за мен - International Warch Company - е една от най-любимите ми и мечтани марки, но все пак IWC са почнали във времена, когато не се е отдавало такова значение на имената. Тъй или иначе колегата не се вълнува от нашето мнение и си е решил твърдо да го кръсти така, та мога само да му пожелая успех от все сърце.

Sent from my iPad using Tapatalk
Аватар
Anthony
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Марки - информация и мнения