Dimitar Watches

Re: Dimitar Watches

Мнениеот DoctorPhill » 07 10 2016, 16:16

Чудесно ,браво и успех ! Аз не мисля ,че името е проблем ,едва ли българския пазар е основна цел .За останалите името ще си е ок -Borealis ,Scurfa ,Karlskrona ,Florijn и тн. не са особено прекрасни имена ,но си имат фенове и се продават ,VDB ,Kaventsmann .
Memento audere semper !,както се казва в средите на диверсантските часовници .
Качвайте снимки на напредъка . ::up::
ПС Аз не бих си го купил защото е малък ,плосък и автомат ,но това е друга тема .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот phil05 » 07 10 2016, 19:15

Anthony написа:...
От друга страна, марката с едно от най-тъпите имена за мен - International Warch Company - е една от най-любимите ми и мечтани марки, но все пак IWC са почнали във времена, когато не се е отдавало такова значение на имената. Тъй или иначе колегата не се вълнува от нашето мнение и си е решил твърдо да го кръсти така, та мога само да му пожелая успех от все сърце.

Sent from my iPad using Tapatalk

Това за International Warch Company ми хареса, като фен на марката де :)) Вярно звучи като някоя железопътна компания :lol: Те да тръгнат Димитър часовниците, после ще видим. Ако тръгнат, и Митака да ги кръсти, ще чакат на опашка. Не било благозвучно... Хубаво име. Олуфсен да не е по - хубаво, дето спомена stdenev. Вярно, има по- "благозвучни" имена за по 30-50 $, да не ги споменавам, да не се разсърди някой, не са лоши за парите си.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот still » 07 10 2016, 19:41

В днешно време името е от огромно значение. Не случайно големи корпорации, правят дори конкурси за име на продукт, защото вече са се изчерпали откъм идеи.
В темата се споменаха много имена на известни фирми от различни сфери, но почти всички, ако не всичките са фамилии или съчетание на две имена, но никога само първо име.

За самите часовници само адмирации за желанието и положения труд и успех занапред!
still
Напредващ

Мнениеот phil05 » 07 10 2016, 20:07

Празна работа това с конкурсите... Супер комерсиално и маркетинг ориентирано отношение, за съвсем други "продукти", дето ужким го клеймим като враг на наистина интересните и хубави часовници. Малки имена, или фамилии, градове, села, Гласхюте, Юлис, Бреге, Ракета, Делма и Делбана, благозвучното Парнис, че Димитър не е, абревиатури, какво ще да е - важното е какво се крие зад това. Ролекс е още по странно и от Интернешънъл...ама след време престава да има каквото и да е значение и придобива съвсем друг смисъл. Соред мен де... :) По хубаво да коментираме как изглеждат, как са направени и скритата стойност на часовниците. Който наистина му е интересно, това гледа ::drinks::

П.С. Бе каквото и да се сетя, ми става смешно. Какво му е по - хубавато и благозвучното на Хоер, в сравнение с Димитър? А пък Таг Хоер какво му е толкоз? Или Сейко? Добре, че не сме почнали да ги правим такива с известните имена тук, вместо в Швейцарско, или другаде... ::angel::

Е, вярно понякога трябват няколко десетки или стотици години, но може и по - бързо.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот diran » 07 10 2016, 20:50

Скараха се бабите как да се казва унуката.
След като 90% от часовникарските фирми са с имена на създателите си или на селата където са се произвеждали какъв е проблема.
Просто не сте свикнали да виждате Българско име върху каквато и да е стока.
Я да коментираме марката БОР ЧВОР.
Ще се казва Димитър и толкова.
После ако някой друг се престраши ще има и Атанас, Георги, Драган и Петкан....(като долчеи Габана) :))
И така докато свикнем както Швейцарците.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот stepona555 » 07 10 2016, 21:19

Не знам към кой пазар си се насочил първоначално , но според мен на руския ще имаш ако не успех , то поне нормално посрещане на името.
Отричането на български имена и названия , не знам как се зародило , но е сериозен проблем, тук в еспана сглобяват автомобили и доскоро всички модели бяха с имена на малки и големи градове , ако в ловешкия завод дето сглобяват някакви возила им кажеш да ги кръстят Банско или Варна ... Отговора е ясен , може би защото еспанците не са чували за реклама и маркетинг и така без да искат си обявяват курортите (Сеат Марбея много старо копие на Фиат Панда)
stepona555
Маниак

Мнениеот phil05 » 07 10 2016, 21:28

diran написа:Скараха се бабите как да се казва унуката.
След като 90% от часовникарските фирми са с имена на създателите си или на селата където са се произвеждали какъв е проблема.
Просто не сте свикнали да виждате Българско име върху каквато и да е стока.
Я да коментираме марката БОР ЧВОР.
Ще се казва Димитър и толкова.
После ако някой друг се престраши ще има и Атанас, Георги, Драган и Петкан....(като долчеи Габана) :))
И така докато свикнем както Швейцарците.

Точно това казвам, ако не е ясно. Като име и марка Димитър не е по лошо от Хоер, ясно е какво още му липсва и там е цялата работа. И е много по - благозвучно от примерно Гучи :evil: . Оттам нататък от самия Димитър си зависи, не от името на циферблата, даже не зависи и от клиентите на Гучи и Долче и какво беше там благозвучия. Колега, измисли му нещо интересно, уникално и запомнящо се по него, какво ще да е, не само интересен дизайн, добра изработка и механизъм. Има много такива. Хоер така е направил Карера-та, каса оттук, механизъм оттам, стъкло от не знам къде, но с идея за нещо ново, интересно, характерно и различно, останало и до днес.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivo p » 08 10 2016, 00:05

Vesire написа:Факта, че сте направили готови прототипи е УАУ, респект за времето, усилието, средствата.
Представям си колко е трудно намирането на производител, за БГ е ниво вери хард. На мен и не само, ми е мечта да си направя собствен часовник, разпитвал съм фирми и е голяма мъка, дори само да получиш отговор. Поздравления.
Относно тези модели на мен лично нещо ми липсва. Механизъм ок, сапфир супер, верига още по-добре. НО
някак ми е празен циферблата, самия циферблат изглежда като лъскава ламаринка, поне на снимка. Безела е готин, тъничък, върти ли се ? Индексите нещо ми се струват къси и дебели, много празно място остава на циферблата, може би защото обичам претрупани циферблати и повече стрелки не !
....

Лелей, Vesire, ми е гепнал мислите.

Сега се заформи защита на името, но аз не бих носил часовник с такова име- лично мнение.

Но приеми, че братята хамериканци го "ДимитАр" ствуват, а това вече не е благозвучното име Димитър, ако щеш с Ролекс да се бориш за първото място по продажби ( пожелавам искрено), винаги ще си познат като ДимитАр.
Ако си ок с това - действай.

Но освен мислите на Везира( празнотата), само да добавя, такъв безел и невъртящ се,,, хммм, мисля че ще разочарова много потенциални клиенти.

Помисли дали да не пуснеш тема във ВУС, там има още хиляди хора и ще чуеш мнения за името си от други народности.

Искрено пожелавам успех и дано се пречупя и си купя такъв часовник.
Аватар
ivo p
Маниак

Мнениеот kokokoz » 08 10 2016, 00:23

http://www.blancpain.com/en това в буквален превод означава бял хляб!
забавно звучи да си купуваш часовника с израза дайте ми един бял хляб модел еди кой си....................... :)) :))
но нали се сещате каква е разликата когато е казано в превод на български и използването на оригиналното наименование! цяла една вселена! :))
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот trk2 » 08 10 2016, 00:30

Offtopic: покажи
kokokoz написа:http://www.blancpain.com/en това в буквален превод означава бял хляб!
забавно звучи да си купуваш часовника с израза дайте ми един бял хляб модел еди кой си....................... :)) :))
но нали се сещате каква е разликата когато е казано в превод на български и използването на оригиналното наименование! цяла една вселена! :))

Аз веднъж попитах Морфин имате ли в музикалния магазин :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот addicted » 08 10 2016, 09:17

Часовника е чудесен, веригата му е страхотна, само базела трябва да стане леко по ръбат според мен, за да се впише в общата визия. Но и така бих го носиш с кеф, и с това име бих го носил с кеф нищо че не се казвам Димитър. Според мен, българският пазар е минимален за да се променя името по наще убеждения, не е лошо да пуснеш тема в международен форум и да видиш там как се възприема.
А аз с кеф бих си го носил, и с кеф бих обяснил на всеки който попита за името, че това е един българин имаш смелостта да се намърда на световния пазар.
Пожелавам успехи, и много нови и качествени модели.
П.С. Пилотната цена каква се очаква да бъде?

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk
addicted
Напредващ

Мнениеот phil05 » 08 10 2016, 09:47

Ето, почнахме да свикваме с това Димитър :)) , Една позната си беше нарекла котарака Димитър и като минаха няколко месеца и година време, човек не можеше да си представи, че може да се казва другояче.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Heavy » 08 10 2016, 09:56

:lol: :lol: :lol: Това с адаша котарак е яко! :thumbup:
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот monopola » 08 10 2016, 09:58

То щом е регистрирана марка даже :D (тук съвсем искрено питам - как става тази работа? В Патентно няма такава марка и ми е интересно как може собствено име да се регистрира като марка?)

Вальо, ти би ли носил часовник, които се казва Dimitar? Още повече на латиница, в която няма знак за звук "ъ", тоест уникалността на името съвсем се губи.

И въобще, аз като си писах мнението, точно това се запитах, мога ли да сложа часовник с такова име? Ама не в ситуацията в която името значело нещо, имало собствен смисъл, послание и т.н. Ами ей сега както е, часовник марка Dimitar. Даже не Dimitar watches или някаква абревиатура или нещо такова интересно и готино.

Предполагам, че цената ще е над 1000 лева. Автора на проекта ще каже като е готов. Но ако пък е така, пак си отговорете на въпроса за часовника Dimitar.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 08 10 2016, 10:28

Аз ще изчакам да станат известни и тогава :)) Живот и здраве....

П.С. Какво като нямат Ъ :) ... Ние може да си кълчим езика с някое френско име, а те едно Ъ да не могат да кажат.. Шегувам се, ама бързо ще се научат, ако тези часовници рекат да полетят нагоре ...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 08 10 2016, 12:02

Супер начинание, пожелавам успех от сърце. Според мен обаче също името е маркетингова грешка, не че е наше, не че е ваше.. просто е малко... и е на шльокавица - български на латиница... и логото стои като на поръчани тениски от олх с надпис по избор. Дизайна може да се рафинира и направи часовника да изглежда сериозно и качествено. Тези, които са показани на снимките имат много какво да искат да се пипне още. Изглеждат недовършени и без хармония в дизайна. Аз лично не бих си купил такъв часовник по няколко причини - дизайна за момента е като на бета тест.БГ е само дизайна според това което се твърди, т.е. китайски продукт поръчан от някой производител. Няма уникалност, няма индивидуалност, няма нещо в дизайна което да грабне и да кажеш страхотен часовник за парите си, просто си заслужава, както може да се каже за някои от микробрандовете. Според мен, за да има успех в проекта трябва да се направи дизайн с изцяло изработени за проекта части - каса, стъкло, безел, верига - да е въздействащ и грабващ, да има хармония и усещане за завършеност. За име и дизайн има много варианти да се провери в движение какво се харесва, приема и т.н., така направено и хоп.. малко през глава и доста рисковано ми се вижда начинанието. Но, все пак, успех, ако имате врат да продължите това начинание, т.к. трябват доста проби/грешки, за да се стигне до успех т.к. сте избрали този път. Други микробрандове удрят на сигурно, вижте примери колкото искаш - пускат готови продукти, които се преордърват и свършват още преди да са произведени бройките. Естествено там са инвестирани много средства, но все пак. Отново успех, дано изчистите нещата и стигнете до часовник, дизайн, изработка, които като видим, да кажем и "ЛОКУМ" да името, трябва да имам.. ::drinks::
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Heavy » 08 10 2016, 15:11

Изображение

Изображение

Изображение
::drinks::
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот kickimora » 08 10 2016, 16:09

Подобни начинания заслужават адмирации. Нека изкажа и своето мнение, което в никакъв случай не претендирам да е меродавно.

Какво ми харесва?

Веригата, подхожда на Racer както разбирам, че трябва да се казва моделът. Стрелките изглеждат добре. И май е това...

Какво не ми харесва?

1.Безелът е прекалено тънък и бих казал безличен, дори и да са статични тези от рендерите: Option C или Option E, ми допадат много повече, по-агресивни са, подходящи за един състезател.
2.Циферблат на модел с име Racer без цифрови индекси... Поне на 12,9,6 биха изглеждали добре, ето пример, това са първите, които изскочиха в Google:
Изображение

По отношение на имената, може би Dimitar би стеснило пазара, ако се разчита основно на името, а не на това какво представлява самият продукт. Не ми изглеждат обаче уместни примерите с марки и модели на автомобили. Примерно Koenigsegg: Trevita, Agera, Regera, все шведски думи. От друга страна популярното българско име Димитър в комбинация с английското Racer, всеки сам да прецени за себе си, но на мен не ми звучи добре.

Пожелавам успех!
kickimora
Активен

Мнениеот sony » 08 10 2016, 16:36

kickimora написа:От друга страна популярното българско име Димитър в комбинация с английското Racer, всеки сам да прецени за себе си, но на мен не ми звучи добре.

Може името на модела да е Dimitar Sastezatel :))
sony
Маниак

Мнениеот Bartek » 08 10 2016, 17:19

[quote="sony]
Може името на модела да е Dimitar Sastezatel :)) [/quote]

Туй много ме размя. Абе не знам дали името прави часовника, или обратното, но аз със сигурност няма да си купя часовник CURREN, пък бил той и най-качествения на света. Отиваме с колега да си вземе телефона от сервиз, мацето го пита какъв е телефона и той "Хуявей", познайте дали не се смяме всички. Та колкото до Димитър, нещо в изписването ме не кефи, може би защото е с големи печарни букви ли, аз бих раздвижил нещата, или пък лого някакво на надписа. DIMITAR или Dimitar
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Марки - информация и мнения