Dimitar Watches

Re: Dimitar Watches

Мнениеот kickimora » 08 10 2016, 18:15

Явно не съм се изразил добре, можем да намерим стотици или хиляди примери с производители, които използват различни езици за моделите си, Fifty Fathoms, Overseas, El Primero и т.н. Това с Koenigsegg и едноезичните беше за да се покаже и другата гледна точка, ако вземем пример от руснаците, не разбирам защо да не се казва Димитър Състезателят, изписано на български... Малко в кръга на шегата. ::drinks::
kickimora
Активен

Мнениеот Heavy » 08 10 2016, 20:51

Здравейте отново!

Съжалявам, колеги - чета мненията, но в момента ми е трудно да пиша често и да отговоря на всеки. Пак благодаря на всички, които са прочели дотук и написали какво мислят - не се сърдя, не се обиждам, а смятам, че наистина е ценно за нас и е важен опит. Все пак сме едва в самото начало на нещо, което искаме да създадем, развием и направим стойностен български бранд. Разбирам мотивите ви за името, за кирилица и латиница, за модела, дизайна и т.н. и мога да кажа, че има доста предложения, които са интересни и ми харесват. Например Dimitar Sastezatel и вариантът му на кирилица :) ::up:: Но тъй като искаме да се представим пред целия свят, името е на латиница. Иначе имам много идеи и в тази насока, които сега няма как да споделя.

Надявам се, че всички искате проектът да е толкова готин, че който го види да ахне и да започне да разпитва какво е това и да се впечатли, когато разбере, че идва от скромна България. Ами ние искаме същото. :) Но сами знаете, че няма как едно нещо да се хареса на всички, не би било нормално дори. Аз за себе си знам, че щом нещо ми харесва, значи ще хареса на още няколко човека на този свят, за това правя нещата така, че да ми харесват на мен. ;)

Моля ви да имате предвид, че сме положили доста труд в течение на близо 2 години, лутали сме се, съмнявали сме се, отчайвали сме се, вдъхновявали сме се, пробвали сме десетки варианти и в крайна сметка сме избрали да създадем и покажем това, което виждате - и марката и часовника. Някой каза, че идеалът съществува за да не бъде достигнат никога. Да, абсолютно съгласен съм, за това предпочитаме да действаме, да създаваме нещо, което ни харесва, да се учим и да продължаваме напред. Както казах, от тук нататък ни предстои сериозен труд по представянето и утвърждаването на марката. Ще правим много и различни модели, лека полека ще изградим идентичност, което няма как да стане с един модел или за кратко време. Винаги ще разчитаме на подкрепата, опита, помощта, съветите и критиките ви, защото вие ще сте бъдещите ни клиенти (надявам се и фенове!) и това, което правим, го правим с желанието и ние и вие да сме доволни и щастливи (егати и клишето, ама е така).

Не искаме да предлагаме нищо, което не е истинско и не ни прави щастливи. По въпроса за името можех, например, да напиша, че проектът е кръстен и е в чест на прадядо ми Димитър, потомствен часовникар, обиколил света, учил се 5 години в Швейцария и поправил веднъж любимия джобен часовник на царя, уцелен и повреден от инцидентен изстрел по време на лов и спасил живота му. Разбира се, след това бил назначен за пожизнен дворцов часовникар, но той отказал, щото в неговото село нямало друг и хората щели да започнат да се успиват, реколтата да замине и царството да закъса. И за тази му мъдрост царят го наградил с уникален, гравиран, златен джобен часовник Ролекс Дайтона Ойстър Перпетуал Ел Примеро Планет Оушънс Илевън Роял Оук с кукувичка с очички от рубини, който съм намерил като малък, разглобил съм го, унищожил съм го и това ме е вдъхновило да направя марка часовници в името на дядо, щото цял живот ме е гризала съвестта... Е, харесва ли ви тази "истинска" история? :)

Малко се отплеснах... След малко качвам картинки и информация за следващия ни модел. ::drinks::
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот ISDP » 08 10 2016, 20:57

Първо поздравления за начинанието, дано да бъде успешно и да ти донесе положителни емоции.

Не знам защо ама на мен много ми допада дизайна и излъчването като цяло. За името... не знам според мен ако се целиш в Българския пазар... може би няма да е толкова успешно. Някак си в България сме свикнали това да е собствено име или име на магаре, кон и др. селскостопански животни, не че името е лошо - напротив обаче аз така ги виждам нещата. Сигурно ако разчупите по някакъв начин начина на изписване нещата ще са по друг начин.

Виж обаче ако се целиш в пазара извън България не мисля че на някой ще му направи впечатление името Dimitar в смисъл такъв нормална марка. ::drinks:: ::drinks::

Попътен вятър и безсмъртие. :)) :)) ::drinks:: ::drinks::
ISDP
Активен

Мнениеот Heavy » 08 10 2016, 21:09

Колеги, представям на вашето внимание модел №2 на Dimitar Watches Ltd. - Uriel!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дизайнът е изцяло на брат ми Васил и аз смятам, че е фантастичен!

Моделът все още съществува само дигитално. Ето какво планираме да направим:
- Диаметър 40 мм. Дебелина - възможно най-малка;
- Механизъм - Кварцов, Ronda 1062, Swiss made, с 4 камъка, висок 1,9 мм, с две стрелки;
- Водоустойчивост 3 амт;
- Сапфирено стъкло;
- Стоманен корпус, матиран, със супер тънки полирани ръбове;
- Кожена каишка в кафяв цвят.

Това е за сега от нас ::drinks::
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот mitadoc » 08 10 2016, 21:12

Аз ли се бъркам или каза,че няма да предлагаш кварцови?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Heavy » 08 10 2016, 21:21

Забравих да споделя, че шрифтът на марката е български! FM Bolyar Pro, създаден от едни момчета от Варна. Варненската бира Glarus го ползва, американската метъл група Disturbed в целият им нов албум, и ние :))
Смятам, че е манияшки шрифт, а сега виждам, че има и кирилица и какво ли още не!

Изображение

Изображение
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Heavy » 08 10 2016, 21:23

mitadoc написа:Аз ли се бъркам или каза,че няма да предлагаш кварцови?

Бъркаш се. Казах, че за този модел Racer няма да има. :) ::drinks::
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот addicted » 08 10 2016, 22:10

Относно името... имах една черна много клющава котка която се казваше Захари... милия при едно неуспешно прескачане на една мрежа си счупи опашката та общо взето беше и доста смотан. Обаче по добра животинка от него не съм виждал до сегa. Захари-черен, клйощав, смотан, ама най-добрия.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk
addicted
Напредващ

Мнениеот trk2 » 08 10 2016, 22:12

Heavy написа:Колеги, представям на вашето внимание модел №2 на Dimitar Watches Ltd. - Uriel!

Изображение

Дизайнът е изцяло на брат ми Васил и аз смятам, че е фантастичен!

Моделът все още съществува само дигитално. Ето какво планираме да направим:
- Диаметър 40 мм. Дебелина - възможно най-малка;
- Механизъм - Кварцов, Ronda 1062, Swiss made, с 4 камъка, висок 1,9 мм, с две стрелки;
- Водоустойчивост 3 амт;
- Сапфирено стъкло;
- Стоманен корпус, матиран, със супер тънки полирани ръбове;
- Кожена каишка в кафяв цвят.

Това е за сега от нас ::drinks::

Да, съгласен съм с теб, модела ми допада ::thumb::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот diran » 08 10 2016, 22:21

Heavy написа:
Изображение

Изображение

Колега кой е МАТЮ??? Доста Българско звучи.
Според снимката е дизайнера на часовника.
Хвърляш пиратки само из форума и скочи с "Първата Българска частна фабрика за часовници"
На часовниците на DDimitrov си пише Димитров и на никой не му хрумва да дискутира името му.
Ако аз пусна часовник също ще е с моето име отгоре.
Жалко че с Митака ще сме втората и третата частни фабрики в България.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот phil05 » 08 10 2016, 22:46

За този No 2 - нали в началото питаше за мнения.

Примерно и според мен - възможни кусури на този: Тези линии пунктирите са излишни. Добре е да има малко разстояние от индексите до вътрешния пръстен и такива детайли да имат начало и край, завършен вид, така са като отрязани от пръстена. Тези безкрайно заострени релефни индекси с този радиус апкликирани ли са? И да не са апликирани и да са само релефен печат, са таралеж в гащите, не знам кой ще ги направи такива по върховете. Може да не са чак толкоз извити и заострени... Логото имаше въпрос защо е двойно D, ако остане едното D също не е лошо. Или сложи и V - то на брат ти, ама да не стане някоя плетеница. Каква е идеята за формата на стрелките? Имат ли в средата по оста ясно изразен кант? Така изгледат доста заоблени и както са прави до върховете, приличат на игли за шиене. Добре е стрелките да имат някоя равнина, да отразяват и да се виждат, ако не е друга идеята. Има и заоблени, но с много по - голям радиус... За сметка на липсващата секунда трябва да има наистина нещо друго по важно и впечатляващо, за да не е недостатък, малко модели могат да си го позволят.

Ама това колкото да се намерят кусури, че лесна работа. И отчасти като друго мнение, ако може с нещо да е полезно. Разни "кусури" поотделно нямат значение, ако са част от цялостна визия, която се харесва.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Liani » 08 10 2016, 23:24

Поздравления!
Много са добри часовниците, особено втория модел много ми допада!
Името си е идеално. Ясно е, че няма как да се хареса на всички. След някой месец, няма да прави впечатление, ще сме свикнали с името Dimitar.
Само предполагам колко е трудно това с което сте се захванали. Отстрани е много лесно да се дава акъл, но колко са се хванали да го направят това?
Пожелавам много модели и успехи!
Аватар
Liani
Активен

Мнениеот Heavy » 09 10 2016, 00:10

diran написа:
Heavy написа:
Колега кой е МАТЮ??? Доста Българско звучи.
Според снимката е дизайнера на часовника.
Хвърляш пиратки само из форума и скочи с "Първата Българска частна фабрика за часовници"
На часовниците на DDimitrov си пише Димитров и на никой не му хрумва да дискутира името му.
Ако аз пусна часовник също ще е с моето име отгоре.
Жалко че с Митака ще сме втората и третата частни фабрики в България.

Уважаеми г-н Бояджиян,

разбирам притеснението ви и отговарям веднага - Матю е служител на фирмата производител на часовниците ни. Всъщност, вече не е. Да, длъжността му беше дизайнер, защото рисува на компютър дизайна на продуктите, от който след това се правят техническите чертежи и т.н. Дизайнът или се дава от поръчителя, или се прави по неговите изисквания, или той си избира готов такъв, разработен от и собственост на фирмата. В случая дизайнът си е наш и искахме да видим как ще изглежда с назъбени безели. Ако някога се наложи, имам доказателства.

По въпроса за пиратките този път няма да се обидя. Защото не съм правил изявление, че сме "фабрика", а "компания" или "фирма" или "марка", както предпочетете. И културно помолих, ако не е вярно, да бъда оборен веднага.

Поздрави и успех!
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот otof » 09 10 2016, 11:46

Първата марка след ДДимитров Варненски заявила сериозни намерения във форума,
Иначе отдавна българските марки поръчват моделите си в китайски фабрики.
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот diran » 09 10 2016, 15:34

otof написа:Първата марка след ДДимитров Варненски заявила сериозни намерения във форума,

Те Швейцарците отдавна си поръчват часовниците в Китай.
При часовници Dimitar нещата се случват по модерния начин на производство, то при мен и DDimitrov положението е малко по-различно.
DDimitrov е дизайнер по професия и призвание, видимо от работите му е доста добър в професията си. Има невероятна фантазия и много талант. Часовниците са му страст и това си личи от всичко негово.
Чест му прави, че е решил да си произвежда часовниците в България, каси, циферблати,каишки, стрелки и всичко което може механизми няма как. Човека работи много здраво по намирането на Български производители и ще се случат нещата.Сигурен съм на 110% че ще се гордеем с него и всичките му усилия.
Аз от друга страна съм решил да изработвам бутикови часовници в единични броики.За момента оставам на "обърнатата Молния или Унитас" харесва ми как изглежда, но касите ще са изработени от местни златари и само от злато и сребро. За циферблати, стрелки и дизайн разчитам на DDimitrov.
И понеже всичко това го правя от егоцентризъм ще пльосна собственото си име отгоре :))
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот mitadoc » 09 10 2016, 15:37

diran написа:
otof написа:Първата марка след ДДимитров Варненски заявила сериозни намерения във форума,

Те Швейцарците отдавна си поръчват часовниците в Китай.
При часовници Dimitar нещата се случват по модерния начин на производство, то при мен и DDimitrov положението е малко по-различно.
DDimitrov е дизайнер по професия и призвание, видимо от работите му е доста добър в професията си. Има невероятна фантазия и много талант. Часовниците са му страст и това си личи от всичко негово.
Чест му прави, че е решил да си произвежда часовниците в България, каси, циферблати,каишки, стрелки и всичко което може механизми няма как. Човека работи много здраво по намирането на Български производители и ще се случат нещата.Сигурен съм на 110% че ще се гордеем с него и всичките му усилия.
Аз от друга страна съм решил да изработвам бутикови часовници в единични броики.За момента оставам на "обърнатата Молния или Унитас" харесва ми как изглежда, но касите ще са изработени от местни златари и само от злато и сребро. За циферблати, стрелки и дизайн разчитам на DDimitrov.
И понеже всичко това го правя от егоцентризъм ще пльосна собственото си име отгоре :))

Вашето не е просто фабрика, а си е чиста манифактура, висок клас и ексклузивитет. Много ви се радвам ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Barking Dog » 09 10 2016, 17:06

България-Швейцария на Балканите!!!! Момчета радвам ви се на всички!!!
За г-н Димитров само респект за уникалните дизайни които прави, г-н Бояджиян имате златни ръце и много хора са спасили часовниците си при Вас, Митко (Heavy) стигнали сте до доста напреднал стадий за малко серийно производство.
Искрено се надявам да се намерят още няколко смели хора които дръзват да гонят мечтите си и (евентуално) да изкарат пари от това!!! с конкуренцията ще се задвижи и прогреса в тази област в България.

Тук в този форум има още много хора(включително и аз), които си мечтаят да сътворят нещо собствено и уникално. Развитието което предстои през следващите месеци и години ще бъде изключителн интересно.

Успех на всички Вас и дай боже скоро да има още такива "горещи" теми. ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Barking Dog
Маниак

Мнениеот Toshiro » 23 10 2016, 11:05

Поздравления за начинанието! Незавършен изглежда дизайна на първия модел. Циферблата някак празен стои. Стрелките ми малеят на мен, особено минутната. Безелът също ми стои като не на място. Аква синьото, ако мога така да го нарека, е супер свежо и ме кефи много. Бих се зарадвал на по-голяма и прибрана към корпуса корона, както и на обикновен стоманен безел. Дето се вика много малко му трябва, може би. Марката също ме смущава. Трите срички ми се струват леко неблагозвучни, но Ваш'рон и Одемар не са много по-. Не знам...С позитивизъм пиша горните редове и се надявам да бъдат приети така ::drinks::
Вторият часовник със син циферблат кефи много!
Toshiro
Маниак

Мнениеот planetocean » 08 11 2016, 21:28

Mit Co обмисляхте ли го? Сериозно
Аватар
planetocean
Напредващ

Мнениеот DrFrancky » 23 11 2016, 12:19

Въпроса който никой не зададе е "с какво са по различни тези часовници, че да ме накарат да ги купя". Аз до момента не виждам с какво. Китайски часовник, евтини механизми, че чак и проектиран в БГ е малко под съмнение.

Матю е служител на фирмата производител на часовниците ни. Всъщност, вече не е. Да, длъжността му беше дизайнер, защото рисува на компютър дизайна на продуктите, от който след това се правят техническите чертежи и т.н.
В случая дизайнът си е наш и искахме да видим как ще изглежда с назъбени безели.

Ако дизайна беше български, нямаше да имате проблем да го видите как изглежда и с диск за ъглошлайф отгоре - просто сядате и си го нарисувате в CAD-a. Явно обаче или сте работили по каталози или дизайна ви е на салфетка.
Според мен просто си имате мечта да си направите собствен часовник и първият модел е бил изцяло създаден от избрани от каталог детайли. Съжалявам, но такъв часовник няма как да ме грабне - има ги милиони.

Във втория опит за часовник същата работа - каса по каталог ама проблема и е че ви харесва а пък е за кварц и сте направили компромис. Ако вие си ги проектирахте тези неща нямаше от автомат при първия модел да слезете до най-скапания кварц. Тук пак си личи работата по каталог и ограниченията до които води.

Всичко това лошо няма, имате желание - правите го. Много хора по света го правят, кикстартер и подобните са пълни с такива проекти и точно това е проблема, за момента сте част от масата, не изпъквате с нищо. Факта че се казвате Димитър и сте българин за мен не е достатъчен.
Аватар
DrFrancky
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Марки - информация и мнения