Seagull вдигнаха цените на всички модели!

Информация и мнения за конкретни модели и марки

Seagull вдигнаха цените на всички модели!

Мнениеот trk2 » 24 05 2011, 20:05

Симпатизирам на тази марка, останах неприятно изненадан днес, като отворих сайта им http://www.seagullwatch.com/cn/product_ ... d=5&page=4
Моделите които харесвам M187S –up 63%; M300S –up21; M198S, M201S - up21%; D304- up 73% и т.н.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Re: Seagull вдигнаха цените на всички модели!

Мнениеот sci » 24 05 2011, 23:04

Това е супер новина! Няма да има дъмпинг на цените толкова голям спрямо европейските и японските производители, всичко ще се решава от качеството и дизайна...
sci
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 28 05 2011, 21:23

оо Seagull са далеч от нео, правят МНОГО сериозни часовници... имат уникални модели. Лошото е че механизмите им се копират масово и се продават китайски боклуци претендиращи да имат Seagull movement....
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот trk2 » 30 05 2011, 21:31

Съмнявам се че някой ще седне да копира Сиигъл. Освен разбира се прословутия случай с Карло Семаг- механизма CL888, но там копието вероятно е по- добро от оригинала защото се прави в Швейцария.
Колкото до останалите китайски производители, те не копират Сиигъл, а най- често ЕТА, които са копирани и от Сиийгъл. Има и нещо друго “Сиигъл” е бранд за готови часовници, а не за механизми. Само една нищожна част от произведените във фабриката Тианджин механизми се използва в техния бранд останалите се пускат на пазара. И то забележи този пазар е една четвърт от световното производство на механизми. Което ще рече че всеки четвърти механизъм в света е произведен в Тинаджин. Т.е. най вероятно повечето търговци които твърдят, че ползват механизми “Сиигъл” наистина да са такива. Не ми е известно да има разлика в качеството между брандираните механизми и ОЕМ механизмите. Единствено съм чувал, че при турбилоните в барнидарана версия използват истински диамант в клетката.
Вчера попаднах на много интересен кастъм мейд турбилон в нета ето този “Съюз” очевидно използва Тианджин механизъм, обаче рамката на турбиона е направена с формата на руския герб.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 14 05 2013, 13:30

Сиийгъл отново са вдигнали цените.
Този път на ОЕМ механизмите.
Нямам подробнсти точно с колко, но излежда увеличението е сериозно снад 30 процента. Сега си обяснявам защо Минорва временно бяха спряли да продават турбилони на аукцион в и-бей.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Junghans » 14 05 2013, 15:50

Е това не е честно, ще станат по скъпи и от Швейцарските, сега и швейцарците ще вдигат цените спокойно.
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Маниак

Мнениеот Lamer » 14 05 2013, 23:27

Да си ги продават, със здраве, на новите цени :clap:
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот stdenev » 15 05 2013, 08:44

Lamer написа:Да си ги продават, със здраве, на новите цени :clap:

:lol: :lol:
И аз бих им пожелал успех...
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Scandinavian » 15 05 2013, 09:48

Голям майтап :)
Забелязах наскоро, че цените на репликите във Westerna са от 300 на 350, че и на 400, може би и те са със Seagull.
То едно Candino със Sellita да си взема за 500, поне ще знам, че имам швейцарски часовник, че и със сапфир....шантава работа :)
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот trk2 » 15 05 2013, 10:45

Вестерна продава предимно японски кварцове.
Цените на ОЕМ механизмите на Сиигъл за момента са без конкуренция:
При турбилоните Сиигъл 400 – Технотайм- 16000
При хронографите Сиигъл 70 – Венус 3000
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Junghans » 15 05 2013, 13:57

Scandinavian написа:Голям майтап :)
Забелязах наскоро, че цените на репликите във Westerna са от 300 на 350, че и на 400, може би и те са със Seagull.
То едно Candino със Sellita да си взема за 500, поне ще знам, че имам швейцарски часовник, че и със сапфир....шантава работа :)

Да ти кажа, пак ще имаш китайски часовник. За 500лв. е почти невъзможно без китайска каишка, каса и сапфир да сглобиш механичен часовник, в което естествено няма нищо лошо :) все пак частите са от производител с европейски корени и под контрол.
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Аватар
Junghans
Маниак

Мнениеот taipan » 15 05 2013, 14:19

Junghans написа:
Scandinavian написа:Голям майтап :)

Да ти кажа, пак ще имаш китайски часовник. За 500лв. е почти невъзможно без китайска каишка, каса и сапфир да сглобиш механичен часовник, в което естествено няма нищо лошо :) все пак частите са от производител с европейски корени и под контрол.

Аз пък съм изумен, как може часовник да струва 3000лв., а веригата му е 899лв. :thumbdown: :thumbdown:
Е какво почти 1/3 от цената е верижка ли!? И кожените каишки и те по 300-400лв. е да ме извиняват!!! Нереално високи цени!! Иначе, за да вдигат цените, със сигурност имат клиенти и кой да ги купи, да не кажа силна дума, но продават доста повече бройки от швейцарските. Китаеца не го интересува дали ще купиш, ако не си ти ще е втория, петия, седмия и т.н.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Junghans » 15 05 2013, 15:43

Според мен е нормално верижки, каишки да са до 10-15% от цената на часовника. Всеки знае че от след продажбен сервиз се печели. И аз се чудя как може една крушка за колата ми да е 15лв. при условие че поне от 10 години се произвеждат такива крушки....
Аватар
Junghans
Маниак

Мнениеот mitadoc » 15 05 2013, 19:31

Ако се замислиш по-дълбоко ,ще видиш,че цената на веригата е оправдана.В нея има около 10 пъти повече метал от касата,а една каса+ цифер+коронка+стрелки = 2100 лв ( +200 лв механиката - правим цял ташовник) и още 700 лв за верига - ето ти 3 бона. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 15 05 2013, 22:00

mitadoc написа:Ако се замислиш по-дълбоко ,ще видиш,че цената на веригата е оправдана.В нея има около 10 пъти повече метал от касата,а една каса+ цифер+коронка+стрелки = 2100 лв ( +200 лв механиката - правим цял ташовник) и още 700 лв за верига - ето ти 3 бона. ::drinks::

Абе айде да не е 3000лв. само тоя материал. Не е оправдано за мен. Ебати веригата за 900лв. Колко метал да има. :)
Просто света е такъв. Става все по-комерсиален, материален и се спуска по нанадолнището. Защо има други вериги дето са по 50-60лв. Всичко е снобария, гъзария, или как да го нареча. Рекламата, психологията, марката. Марката продава. Не знам, може и да не съм прав и да съм много прост. :|
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Junghans » 15 05 2013, 22:26

Колеги, мисля че забравяте как се формира цената на един часовник, освен че имате разходи по материали и изработка, има и други разходи като маркетинг и друг основен - процента на търговеца! В този ред на мисли винаги съм се кефил на фирма като Стова, няма търговци и посредници а продават на цената на другите ;)
Аватар
Junghans
Маниак

Назад към Марки, модели, новини, коментари