!!!Въпрос за мнения!!!

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Re: !!!Въпрос за мнения!!!

Мнениеот DDimitrov » 12 10 2017, 10:03

Аз съм "За" въртящ се безел, тъй като това е основна отличителна черта на часовника за гмуркане, но историята познава и водолазни часовници без въртящ се безел - 193ЧС на Златоуст и Panerai, а може би и други. Не е невъзможно да се измисли дизайн подходящ за "дайвър", но без въртящ се безел (външен или вътрешен). Просто трябва се намери правилният силует и форми на касата, както и дизайн на циферблата.
Аватар
DDimitrov
Активен

Мнениеот alexandrov » 12 10 2017, 13:42

diran написа:Понеже имам мнение по въпросите, но то са си мои, ще запитам аудиторията.
Моля, ако може мненията да са арументирани.

Колко от вас знаят за какво служи въртящият се безел?
Колко от вас са го ползвали някога?
Колко от вас са имали проблем с въртящ се безел?
Сега основния въпрос.
Въобще да се мъчим ли да правим тази безмислена екстра вурху часовниците си ние тук ОПГто.
Благодаря предварително на всички.

Абсолютно ненужна екстра във видовете й за измерване на време. Единственото практично приложение е като втора времева зона.
Естетическите й качества са въпрос на вкус. Аз не харесвам излишно раздути часовници, но харесвам пепси безели :)
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот rado » 13 10 2017, 10:20

Колко от вас знаят за какво служи въртящият се безел?

Имам 3 часовника, два дайвъра и един GMT. Като цяло ми допада идеята.
Колко от вас са го ползвали някога?

Маркерите ги ползвам постоянно, иначе като пусна фурната си засичам кога ще изплува храната :)..
Колко от вас са имали проблем с въртящ се безел?

Не съм имал проблеми, единствено като са нови се въртят трудно...
Аватар
rado
Напредващ

Предишна

Назад към Интервенции и инструменти