Полиране в домашни условия (Marina Militare Power Reserve)

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Полиране в домашни условия (Marina Militare Power Reserve)

Мнениеот cthulhu » 12 11 2017, 19:39

Здрвейте !
Марина Милитаре отдавна ми беше в радара ,но така и не успявах да закача някой тук от форума тъй като се продават с доста голяма скорост. За нов ,не мислех ,че си струва парите (мнение което се опроверга). С тези неща на ум, започнах търсене из родните сайтове. Както се и предполага - ударих на камък. Преди няколко дни обаче ,благодарение на колега (запазвам анонимноста му ,освен ако той не реши друго) се сдобих със споменатия в заглавието часовник. Личеше си ,че е видял едно и две неща от както е на този свят ,но нещо в него ме грабна веднага.
И така в днешната слънчева неделя ,стоя си аз и компания ми прави хремата. Продуктивния ми ентусиазъм обаче взе връх и реших да си спретна малък домашен проект. Бързо взех кърпичките за полиране ,отвертки ,спирт ,ръкавици и се запътих към масата за да започна работа. Трябваше да премина през какви ли не перипети - убодох си пръста с отвертка ,котката ме надра ,защото реши ,че и навлизам в личното пространство. Нещата станаха кървави ,а тепърва започвахме ! След като изгоних котката и се настаних по възможно най-удобния начин на масата ,свалих часовника от ръката си и се заех със съществената работа.
Първо махнах верижката (не се гордея особено ,че не видях ,че патента е на винт и ударих 4-5 деруги на единия лъг). След което остраних и crown guard-а. Почистих със спирт ,защото беше хванало доста мръсотия отдолу. Последва полирането с Cape Cod кърпичката ,за около 1 час търкане ,резултата ми допада. Далеч е от професионална работа каквато могат да покажат други колеги тук ,но аз поне си прекарах приятно неделния следобед.

Ето и снимковия материал (тези са с телефона ,утре ще кача преди и след с апарата)
Така пристигна "маринката" (снимките са на предишния собственик)
Изображение
Изображение
Изображение

В началото на процеса ,преди почистването
Изображение
Изображение

Почистването със спирт
Изображение

По време на полирането
Изображение
Изображение
Изображение

Финалния резултат
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
В почти сглобен вид
Изображение
Изображение

Обратно на верижката
Изображение
Изображение
Изображение

Ще ми се в най-скоро време да го сложа на някоя износена кожа с нестандартен бъкъл ,но това е друг въпрос вече.
Аватар
cthulhu
Активен

Re: Полиране в домашни условия (Marina Militare Power Reserv

Мнениеот strong » 12 11 2017, 21:21

Браво колега,доста добре се е получило...Мисля,че на кожа или нато визията ще е още по впечатляваща.Поздравления за ентусиазма!
strong
Маниак

Мнениеот cthulhu » 12 11 2017, 23:05

Благодаря за подкрепата !
Ето още снимки ,този път с по-хубаво качество.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
cthulhu
Активен

Мнениеот Sisq0 » 13 11 2017, 03:34

Бурен вятър и човек с хрема нищо не може да ги спре. :))
Шегата настрана, добре се е получило. Само веригата не пасва в картинката. Иска си ей тази...
Изображение
...обаче има вероятност да ти струва почти колкото си дал за часовника. ;)
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот otof » 13 11 2017, 08:26

За тая работа гледам котката да ми е наблизо,иначе къде ще си бърша ръцете :mrgreen:
Добре си го излъскал,
а още по-добре си се справил втория път със снимките :thumbup:
Offtopic: покажи
интересен рисунък,филтър ли ползваш,или е пред дигитал
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот cthulhu » 13 11 2017, 10:10

За верижка се отказах ,точно защото ще излезе даже повече от самия часовник. Чакам да пристигне нещо кожено от запасите на carducci. Смятам и то да претърпи някой промени ,ще пиша пак тук като се реализира.
Ето го котето ,сърце не ми дава да се избърша в нея. Минавало ми е няколко пъти през ум да забърша праха по мебелите ,че козината като се наелектризира е като прахосмукачка.

Още от сутринта дебне върху хладилника :))
Изображение
Изображение
Изображение

Обработвам снимките с Lightroom ,направил съм си няколко Preset-a за да имат всички снимки еднакъв вид и вече в зависимост от ситуацията ги доработвам (Highlights ,Shadows ,Exposure и т.н). Мога да ги извлека като файл и да ги изпратя. Работят най-добре с raw файлове ,на някой jpeg може да не понесат промените в цветовете и да стане като маслена рисунка :))
Аватар
cthulhu
Активен

Мнениеот Puzo » 13 11 2017, 11:44

Харесва ми начинът ти на изразяване, браво! ;) И аз съм по локумите. Ама с много пудра захар ги обичам. :wink:
Марината е готина, сещам се на кого е била. :)
Когато мъж разговаря с красиво момиче в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако седне на гореща печка, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 13 11 2017, 12:11

Много хубаво се е получило! С часовника си се справил чудесно, но с котката вероятно не. Няма смисъл да я гониш, ще го запомни и другия път ще си го върне тъпкано :)) но сигурно ти е известно.

Ето наш'та един път, като я изгоних, като правех нещо и разбира се точно тогава ми се завираше из ръцете да я галя. Тоя поглед и това облизване не предвещават нищо добро...

Изображение

След ден - два бях свалил един часовник с кожена каишка и го бях оставил някъде плоско по гръб и после край, няма го часовника. Абе къде го оставих тоя часовник, какво му стана, как ще изчезне така безследно... А тя си лежи най - спокойно на масата и не мърда от там, дето иначе се качава само да види какво има там горе. Докато се сетя, тя легнала върху часовника и хубаво го стоплила :) Добре, че не го е подхванала да го метне на земята, или да си подостри ноктите на каишката.

Сложих мойта котка в оффтопик, че пропуснах да го направя навреме, сори
Последна промяна phil05 на 13 11 2017, 12:46, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Georgi_G » 13 11 2017, 12:42

Здрасти cthulhu,

Дали си полирал и веригата, и ако може да споделиш мнение и резултат?

Часовникът е станал слънце? ::up::
Аватар
Georgi_G
Напредващ

Мнениеот vladko33 » 13 11 2017, 19:28

Честито, добре се е получило. Една такава неделя си бях отделил и аз преди време. Като за първи път, чисто експериментално, жертвах едно Тисо, малко скоч лепенка, парче плат и авто полир паста 3М (най-фината възможна) Определено останах доволен от резултата !
vladko33
Напредващ

Мнениеот cthulhu » 13 11 2017, 21:42

phil05 написа:Много хубаво се е получило! С часовника си се справил чудесно, но с котката вероятно не. Няма смисъл да я гониш, ще го запомни и другия път ще си го върне тъпкано :)) но сигурно ти е известно.

Ето наш'та един път, като я изгоних, като правех нещо и разбира се точно тогава ми се завираше из ръцете да я галя. Тоя поглед и това облизване не предвещават нищо добро...

Изображение

След ден - два бях свалил един часовник с кожена каишка и го бях оставил някъде плоско по гръб и после край, няма го часовника. Абе къде го оставих тоя часовник, какво му стана, как ще изчезне така безследно... А тя си лежи най - спокойно на масата и не мърда от там, дето иначе се качава само да види какво има там горе. Докато се сетя, тя легнала върху часовника и хубаво го стоплила :) Добре, че не го е подхванала да го метне на земята, или да си подостри ноктите на каишката.

Погледа предвещава погром ,я върху обувките я върху някоя дреха. Преди няколко дена се споминах с любимата си амфибия ,която полетя стремглаво към плочките на коридора с подемна сила придадена от косматата лапичка на коткозилата. Приземяването беше тежко ,направо челно върху стъклото. Хвръкнаха маркери ,стрелки се заклатиха - щетата беше на лице и най-вече НА СЪРЦЕ :(( . Вдигнах го с треперещи ръце и очите ми видяха ,това което душата усети секунди по-рано - РАЗРУХА. Не можах да го понеса и още на другия ден с възможно най-голяма скорост запътува към майстора.
Аватар
cthulhu
Активен

Мнениеот cthulhu » 13 11 2017, 21:56

Georgi_G написа:Здрасти cthulhu,

Дали си полирал и веригата, и ако може да споделиш мнение и резултат?

Часовникът е станал слънце? ::up::

Верижката не съм си играл да я полирам ,тъй като утре ще пристигне една кожена каишка (тя също ще претърпява промени ,който ще опиша в тази тема). Предполагам резултата ще бъде същия като при часовника ,само че ще се получи по-бързо ,предвид цялостно доброто и състояние.
Важно да уточня ,че тези кърпички ( https://www.amazon.com/Cape-Cod-Polishi ... B0017H3PIO ) не стават за употреба върху бръшнати ,sandblasted и т.н други виниши. Не са подходящи тъй като ще "излъскат" участъка.
Аватар
cthulhu
Активен

Мнениеот cthulhu » 14 11 2017, 21:40

Ето няколко снимки ,вече закачен на новите гащи

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
cthulhu
Активен

Мнениеот RINO » 14 11 2017, 23:34

Ааа така по-бива колега, с тия "гащи" е станал още по-хубав, честито. :thumbup:
А и добра работа си свършил по отношение на полировката :thumbup:
RINO
Активен

Мнениеот phil05 » 18 11 2017, 12:31

cthulhu написа:
phil05 написа:Много хубаво се е получило! С часовника си се справил чудесно, но с котката вероятно не. Няма смисъл да я гониш, ще го запомни и другия път ще си го върне тъпкано :)) но сигурно ти е известно.

Изображение

Погледа предвещава погром ,я върху обувките я върху някоя дреха. Преди няколко дена се споминах с любимата си амфибия ,която полетя стремглаво към плочките на коридора с подемна сила придадена от косматата лапичка на коткозилата. Приземяването беше тежко ,направо челно върху стъклото. Хвръкнаха маркери ,стрелки се заклатиха - щетата беше на лице и най-вече НА СЪРЦЕ :(( . Вдигнах го с треперещи ръце и очите ми видяха ,това което душата усети секунди по-рано - РАЗРУХА. Не можах да го понеса и още на другия ден с възможно най-голяма скорост запътува към майстора.

Е това днеска е вече... ::angry:: Пак забравих снощи да скрия будилничето, хем знам, че е събота! Тази в офтопика в събота и неделя ако решиш да поспиш малко повече, точно в 8 часа започва да събаря долу едно по едно всичко от нощното шкафче, докато не те накара да станеш да я подгониш и накрая да и дадеш да яде.

Затова нищо не се оставя там, но пластмасовото Браун будилниче снощи останало :( . Другите черните части и батерията ги събрах под леглото, но не намирам стъклото, нали прозрачно и плоско и не се вижда. Не мога да се напъхам отдолу и сега трябва да местя цялата спалня...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Seikosha » 18 11 2017, 22:05

Не мъ карай да ти пусна видео ,да видиш какво прави с инструментите ми мойта чума на работната маса :mrgreen: Няма оправия с тях. Сутрин (към 12-13ч.) ми дърпа чаршафа да плюска иначе ангелоподобната света вода не напита :))
Хубаво ,че спи къдет се пльосне ,особено в/у работната маса. :)

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Назад към Интервенции и инструменти