[Проект] Пилот

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

[Проект] Пилот

Мнениеот DrFrancky » 24 12 2016, 19:15

И понеже шило в торба не седи, та докато чакам проекта с гравирания часовник да приключи реших в бързината да направя още един. Този път гравиране и диаманти няма да има, ще го действаме по-скромно. Проекта е за часовник тип "Пилот".
Касата пак ще е изработена в Швейцария. Стомана 316L, черна този път (Black PVD). Сапфир и отпред и отзад.
Механизъм: Швейцарска ETA 2824-2 Top версия, в момента договарям промяна в ротора. Искам да е с прорези в него. Ако се съгласят да го направят ще е с такъв, ако ли не със стандартния. Бяла дата на 6 часа. Такъв е и дизайна на циферблата.
Циферблата ще се дорисува тук, но е изработен в Швейцария.

Аз май най-накрая ще си направя собствена марка часовници и разбира се ще я кръстя на мен както е модерно :-)
Сега ще хвана дизайнерите да измислят лого и надпис.

За момента снимките са това:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Re: [Проект] Пилот

Мнениеот DrFrancky » 28 12 2016, 03:51

Ето го и ротора, черен с cote de geneve.
Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Torro » 28 12 2016, 13:08

Значи напредваш. Лично аз чакам с интерес крайния резултат.
Torro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 28 12 2016, 13:12

Частите са готови, днес трябва да ги пратят от Швейцария и до две седмици да са тук. Като дойдат почвам работа по циферблата и след още една седмица трябва да е готов проекта. Някъде средата на Януари трябва да е на ръката ми :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 21:31

Днес с помощта на Диран сглобих и първия прототип.
Представям ви "NINOV Prototype 1", всякакви идеи и съвети са добре дошли.
Има още много работа - часовите маркери ще са изпъкнали, пак черни. Логото трябва да се добави, като се направи. Идея за каишка ми трябва. И още заигравки.
За сега е това:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 22:07

Марката е ясна - NINOV
Модела обаче мисля да го кръстя ALBATROS F-2 или ALBATROS F-II, по скоро първото.
Хайде сега да видим дали някой ще се сети от къде идва името :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот mitadoc » 05 01 2017, 22:18

BBS джанта какво общо има с пилотските модели? Понеже гърбът е такъв.
Името не ме кефи, много изтъркано,май имаше подобна Амфибия или нещо друго руско.
Каква е черната черта на циферблата?

Може SOVA , BUHAL и подобни алабализми.

Откровен съм,да не се сърдиш.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 22:30

mitadoc написа:BBS джанта какво общо има с пилотските модели? Понеже гърбът е такъв.
Името не ме кефи, много изтъркано,май имаше подобна Амфибия или нещо друго руско.

Не се сърдя много ясно. Точно такива мнения ми трябват.
"BBS" джантата не съм я виждал на други и ме кефи за това е там. Реално е част то държача на механизма, но може да се махне. Идеята е да запълва визуално празнината между големината на касата и на механизма. Иначе трябва да се сложи малко стъкло отзад. А така има голямо стъкло и илемент който да седи и да краси. На живо е по-красиво, черен BBS и черен ротор, седи хубаво според мен.
За името - ако има подобен сменяме. Не знах че има. Сега разгледах има няколко Албатроса но не и ALBATROS F2.
ДАВАЙТЕ СЪВЕТИ ЗА ИМЕ.

Черната черта на циферблата съм я отделил за "NINOV" да седи там. А горе под 12 часа ще е логото - буквата "N" но като лого, дизайнерите още се бавят и за това седи така. След като направят логото и надписа ще се печата от метал и ще се слага там. Имам тестове от швейцарците на технологията но не знам дали ще се покаже хубаво тук, след малко ще снимам.
Отзад на ротора между изрезките ще има пак буквата "N".
На самият циферблат по същата технология ще се направят и изпъкнали часови маркери.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 22:32

Имам и още един дизайн на циферблата:

Изображение

Изображение

Чудя се дали да не сложа и на белия циферблат подобни "мерници", какво ще кажете ? Малко претрупано от излишни работи става май ?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот senna » 05 01 2017, 22:33

DrFrancky написа:Марката е ясна - NINOV
Модела обаче мисля да го кръстя ALBATROS F-2 или ALBATROS F-II, по скоро първото.
Хайде сега да видим дали някой ще се сети от къде идва името :-)

Първият боен полет в световната авиация въобще. Одрин, 16. Октомври 1912 година. Самолет "Албатрос F 2" мод. 1911 година

Изображение

Името е перфектно, мани ги Амфибиите. ;)

Черният циферблат на мен лично ми допада повече. :)
Последна промяна senna на 05 01 2017, 22:39, променена общо 1 път
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот diran » 05 01 2017, 22:34

Добре се е получил.
Изглежда солидно.
С името е много трудна работата.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 05 01 2017, 22:36

Махни му датата ,по-семпъл цифер като ще е пилотски .Каишка -немците са ги измислили преди 73 години.Короната,касата и стрелките са много хубави .Прозрачния гръб ,ако не е за гравирана механика /Диран !/по-скоро не е за пилотски .
Но като цяло е хубав и уникален часовник .

Изображение
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот mitadoc » 05 01 2017, 22:38

DrFrancky написа:
mitadoc написа:BBS джанта какво общо има с пилотските модели? Понеже гърбът е такъв.

Не се сърдя много ясно. Точно такива мнения ми трябват.
"BBS" джантата не съм я виждал на други и ме кефи за това е там. Реално е част то държача на механизма, но може да се махне. Идеята е да запълва визуално празнината между големината на касата и на механизма. Иначе трябва да се сложи малко стъкло отзад. А така има голямо стъкло и илемент който да седи и да краси. На живо е по-красиво, черен BBS и черен ротор, седи хубаво според мен.
За името - ако има подобен сменяме. Не знах че има. Сега разгледах има няколко Албатроса но не и ALBATROS F2.
ДАВАЙТЕ СЪВЕТИ ЗА ИМЕ.

Черната черта на циферблата съм я отделил за "NINOV" да седи там. А горе под 12 часа ще е логото - буквата "N" но като лого, дизайнерите още се бавят и за това седи така. След като направят логото и надписа ще се печата от метал и ще се слага там. Имам тестове от швейцарците на технологията но не знам дали ще се покаже хубаво тук, след малко ще снимам.
Отзад на ротора между изрезките ще има пак буквата "N".
На самият циферблат по същата технология ще се направят и изпъкнали часови маркери.

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 22:38

Това е демото на технологията за логото:
Изображение

А ето ти го BBS-a :

Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 05 01 2017, 22:44

Написах в една друга тема - браво !!! много истинско излъчване (отпред), нямам предвид че му свети циферблата ;)

И щом искаш мнение - не му трябват релефни лепени маркери, така си е добре, стигат само цифрите/печата, ако е малко повече боя на височина.

Това swiss made?

Вярно, махни тая джанта - кара се с фината визия на механизма, няма защо да плаши. Като направиш чсовник за рали, тогаз.

Това F-2 прилича малко на F-16, идва малко в повече, може и без него. Остави си го само Албатрос, по въздействащо е. Даже и да го променяш, ще си бъде пак Албатрос. Като Събмаринер ;)

Остави датата само в един прозорец, махни черчевето дограмата втората линия отгоре.

Ако изнесеш датата в дясно, на 3 часа, същия прорез за 3 последователни дни вертикално и стрелка в ляво за актуалната дата, ще стане като алтиметъра в самолета, но това вече го има - при IWC пилотите.

За каишката - не е задължително да е с и бяли шевове, и с нитове, да не отвлича погледа и вниманието от часовника. С нитове става, отиват му. Може и без тях. Досаттъчно е да е яка, дебела и с малко потънали шевове за релеф.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 22:46

DoctorPhill написа:Махни му датата ,по-семпъл цифер като ще е пилотски .Каишка -немците са ги измислили преди 73 години.Короната,касата и стрелките са много хубави .Прозрачния гръб ,ако не е за гравирана механика /Диран !/по-скоро не е за пилотски .

Изображение

Мислих за датата, ама как да я махна като ETA-та си я има и сърце не ми дава да я закрия :-) Иначе просто няма да има дупка там и готово. Но пък от друга страна идеята е да е и функционален часовник a и повечето пилоти имат дати.
Механиката е с cote de geneve и ротора е с дупки, има какво да се види. Честно казано много се кефя на каси на които гърба е отворен.

За каишка още не съм мислил, приемам всякакви идеи и ако някой има каишки да ми ги предлага да ги тествам (ако са евтини направо ги взимам без тест). Тая каишка в момента е само за да мога да си го сложа на ръката :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 22:51

mitadoc написа:
Изображение

И моя ротор е нарязан ама не чак толкова :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот mitadoc » 05 01 2017, 22:51

DrFrancky написа:
DoctorPhill написа:Махни му датата ,по-семпъл цифер като ще е пилотски .Каишка -немците са ги измислили преди 73 години.Короната,касата и стрелките са много хубави .Прозрачния гръб ,ако не е за гравирана механика /Диран !/по-скоро не е за пилотски .

Изображение

Мислих за датата, ама как да я махна като ETA-та си я има и сърце не ми дава да я закрия :-) Иначе просто няма да има дупка там и готово. Но пък от друга страна идеята е да е и функционален часовник a и повечето пилоти имат дати.
Механиката е с cote de geneve и ротора е с дупки, има какво да се види. Честно казано много се кефя на каси на които гърба е отворен.

За каишка още не съм мислил, приемам всякакви идеи и ако някой има каишки да ми ги предлага да ги тествам (ако са евтини направо ги взимам без тест). Тая каишка в момента е само за да мога да си го сложа на ръката :-)

ETA 2824-2 e некрасив механизъм и няма нищо за показване.

Истинските пилотски са с плоски гърбове, с надписи, като на STOWA примерно. Много яко.
Изображение

Пилотския часовник е уред без излишни финдифлюшки.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:01

phil05 написа:Написах в една друга тема - браво !!! много истинско излъчване (отпред), нямам предвид че му свети циферблата ;)

И щом искаш мнение - не му трябват релефни лепени маркери, така си е добре, стигат само цифрите/печата, ако е малко повече боя на височина.

Ми все имам чувство че така само с боя седи малко евтин, някак си няма красота във финиша. Въпреки, че не е баш така. Мисля си че ако му сложа изпъкнали маркери ще стане малко по добре. Но нали това е прототип а и това е идеята - да се тества. Като ги направя ще го видим как седят и ако не кефи - махаме :-)

Това swiss made?

Ами той реално е Swiss Made, всичко е правено там, само го сглобих с ПОМОЩ ОТ ДИРАН !!! :-) ::drinks::
Няма нито една част различна от Swiss Made.

Вярно, махни тая джанта - кара се с фината визия на механизма, няма защо да плаши. Като направиш чсовник за рали, тогаз.

Ма много ме кефи :-)
Виж как седи без нея:
Изображение

Това F-2 прилича малко на F-16, идва малко в повече, може и без него. Остави си го само Албатрос, по въздействащо е. Даже и да го променяш, ще си бъде пак Албатрос. Като Събмаринер ;)

Идеята ми беше да се разбира точно за кой Албатрос говорим. Но това ще го мисля последно. За момента е само проект за име.

Остави датата само в един прозорец, махни черчевето дограмата втората линия отгоре.

Ако изнесеш датата в дясно, на 3 часа, същия прорез за 3 последователни дни вертикално и стрелка в ляво за актуалната дата, ще стане като алтиметъра в самолета, но това вече го има - при IWC пилотите.

Датата нарочно я поръчах на 6 часа за да има симетрия. А и да се различава малко от другите за това е и с 3 отделения. Искам да е по-различен от другите а не да е homage. Идеята е да си има собствена марка и визия :-)

За каишката - не е задължително да е с и бяли шевове, и с нитове, да не отвлича погледа и вниманието от часовника. С нитове става, отиват му. Може и без тях. Досаттъчно е да е яка, дебела и с малко потънали шевове за релеф.

Тая каишка е само за да си го сложа на ръката, нямам друга за него и заради това е там.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:03

Даже мисля и маркера на 12 часа да го направя червен. Секундната стрелка и тя в края е червена.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Следваща

Назад към Интервенции и инструменти