[Проект] Пилот

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Re: [Проект] Пилот

Мнениеот DoctorPhill » 05 01 2017, 23:04

Мойте каишки не са евтини..... :)) и сам си тествам прототипите....Ето това са баш пилотски каиши . :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:06

DoctorPhill написа:Мойте каишки не са евтини..... :)) и сам си тествам прототипите....Ето това са баш пилотски каиши . :)

Имаш ли черна с черен бъкъл ? Или измисли една която ще му отива и давай да я купувам :-) ::drinks::
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 05 01 2017, 23:10

DrFrancky написа:Даже мисля и маркера на 12 часа да го направя червен. Секундната стрелка и тя в края е червена.

Недей бре -всички уреди по самолетите са черно и бяло ,много модернизирана версия ще се получи .Бял светещ цифер с черни индекси и плътни черни стрелки ще е най-добре/и без дата :(( /.
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот DoctorPhill » 05 01 2017, 23:15

DrFrancky написа:
DoctorPhill написа:Мойте каишки не са евтини..... :)) и сам си тествам прототипите....Ето това са баш пилотски каиши . :)

Имаш ли черна с черен бъкъл ? Или измисли една която ще му отива и давай да я купувам :-) ::drinks::

Черна с черен няма още ,месинговите ролер бъкъли за пилотски часовници пътуват .Като дойдат ще направя,от тези май също няма вече...
Изображение
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:24

22мм e каишката забравих да кажа. Тоя ме бъкъл ме кефи но не за тоя часовник, искам нещо което не се асоциира с други марки/модели.
Може и да не е черна, ако смяташ, че и друг цвят ще отива. На бъкала ще гравирам "N" като стане готово логото.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 05 01 2017, 23:25

Ми все имам чувство че така само с боя седи малко евтин, някак си няма красота във финиша. Въпреки, че не е баш така. Мисля си че ако му сложа изпъкнали маркери ще стане малко по добре. Но нали това е прототип а и това е идеята - да се тества. Като ги направя ще го видим как седят и ако не кефи - махаме :-)

Нали е пилот, нека да е пилот, така са те само с боя, това не е Франк Мюлер, или Greubel Forsey, да има чудеса по циферблата, там е друго.

Това swiss made?

Ами той реално е Swiss Made, всичко е правено там, само го сглобих с ПОМОЩ ОТ ДИРАН !!! :-) ::drinks::
Няма нито една част различна от Swiss Made.

Махни го, трябва да е сглобен там за да е суис, така става като менте...

Вярно, махни тая джанта - кара се с фината визия на механизма, няма защо да плаши. Като направиш чсовник за рали, тогаз.

Ма много ме кефи :-)

Махай я :) Не му трябват украшения, нали е пилот. Наистина по добре с капак.

Датата нарочно я поръчах на 6 часа за да има симетрия. А и да се различава малко от другите за това е и с 3 отделения. Искам да е по-различен от другите а не да е homage. Идеята е да си има собствена марка и визия :-)

Нали ти казах, има го това с дълъг прорез и 3 дни, но на 3 часа. Ама остави си я там на 6 часа, защо не, добре си е.
Последна промяна phil05 на 06 01 2017, 10:17, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:29

DoctorPhill написа:
DrFrancky написа:Даже мисля и маркера на 12 часа да го направя червен. Секундната стрелка и тя в края е червена.

Недей бре -всички уреди по самолетите са черно и бяло ,много модернизирана версия ще се получи .Бял светещ цифер с черни индекси и плътни черни стрелки ще е най-добре/и без дата :(( /.

Червено винаги е имало :-) А и аз винаги търся съчетание между винтидж и модерно. Винтидж, който да си личи че е нов. Моторите ми и те са така. Чистия винтидж не ме кефи.
А за стрелките, искаш да махна луминифора ? Няма ли да са много постни ? Ще разгледам как ще седи и може и да стане.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:30

DoctorPhill написа:

Червено винаги е имало :-) А и аз винаги търся съчетание между винтидж и модерно. Винтидж, който да си личи че е нов. Моторите ми и те са така. Чистия винтидж не ме кефи.
А за стрелките, искаш да махна луминифора ? Няма ли да са много постни ? Ще разгледам как ще седи и може и да стане.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:34

Swiss made is a label used to indicate that a product was made in Switzerland.
From 2017, the legal criteria are:[2]
For food products: 80% of the weight of the raw materials and the essential processing must take place in Switzerland.
For industrial products: 60% of the manufacturing costs and the essential manufacturing step must occur in Switzerland.
For services: the company headquarters and administration must be located in Switzerland.

Според швейцарците, 60% от разходите и производството трябва да са в Швейцария за да носи логото "Swiss Made". Според мен, с моето само сглобяване тук влизаме в това число. Всичко друго е направено там. Специално гледах това и говорих с тях и те казаха че няма проблем стига да ползвам само техните части.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 05 01 2017, 23:34

DrFrancky написа:22мм e каишката забравих да кажа. Тоя ме бъкъл ме кефи но не за тоя часовник, искам нещо което не се асоциира с други марки/модели.
Може и да не е черна, ако смяташ, че и друг цвят ще отива. На бъкала ще гравирам "N" като стане готово логото.

Тази е 22 мм, какво ще кажеш? Може да се направи. Става и за катарама и за транспарентна закопчалка. Номерът е, че се закопчава близо до 6 часа, пилотска му работа и там си гледаш разни чудеса, дето иначе са отдолу.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:38

phil05 написа:Тази е 22 мм, какво ще кажеш? Може да се направи. Става и за катарама и за транспарентна закопчалка. Номерът е, че се закопчава близо до 6 часа, пилотска му работа и там си гледаш разни чудеса, дето иначе са отдолу.

Изображение

Аз за това оставих каишката за най-накрая, за да седна с някой който прави каишки и да гледаме на място. Защото реално си нямам и на идея по снимки кое как ще седи. Ако на някой му се занимава да ми отдели време и е от София идвам когато и където каже.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 05 01 2017, 23:39

DrFrancky написа:
Swiss made is a label used to indicate that a product was made in Switzerland.
From 2017, the legal criteria are:[2]
For food products: 80% of the weight of the raw materials and the essential processing must take place in Switzerland.
For industrial products: 60% of the manufacturing costs and the essential manufacturing step must occur in Switzerland.
For services: the company headquarters and administration must be located in Switzerland.

Според швейцарците, 60% от разходите и производството трябва да са в Швейцария за да носи логото "Swiss Made". Според мен, с моето само сглобяване тук влизаме в това число. Всичко друго е направено там. Специално гледах това и говорих с тях и те казаха че няма проблем стига да ползвам само техните части.

С essential manufacturing step имат предвид естествено сглобяване, контрол и настройка, демек да стане часовник, не знам кой ти е говорил такива.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 23:43

phil05 написа:С essential manufacturing step имат предвид естествено сглобяване, контрол и настройка, демек да стане часовник, не знам кой ти е говорил такива.

Пак ще ги питам.
Механизма е сглобяван и настройван там, касата е правена и сглобявана там, циферблата е правен и рисуван там, стрелките са от там, че и каишката в момента е правена там. Тук само слагам механизма в касата и затварям, ако погледнем цялото то това е 1% от работата по този часовник.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 00:43

DrFrancky написа:
phil05 написа:С essential manufacturing step имат предвид естествено сглобяване, контрол и настройка, демек да стане часовник, не знам кой ти е говорил такива.

Пак ще ги питам.
Механизма е сглобяван и настройван там, касата е правена и сглобявана там, циферблата е правен и рисуван там, стрелките са от там, че и каишката в момента е правена там. Тук само слагам механизма в касата и затварям, ако погледнем цялото то това е 1% от работата по този часовник.

Ти си направил несравнимо повече. Идеята е твоя, дизайна и той, избрал си и си поръчал каквото трябва и където трябва, сглобил си и си пуснал реално да върви часовник. Джак Хоер точно така е направил Карера-та ::angel:: . На първо място идеята. После механизмa - Валжу 72, циферблат поръчан на Сингер, каса поръчана при Пикерец, после сглобена Карера, а не какво да е, защото може и да не стане Карера, че и часовник може да не стане. И е суис мейд, щото Карерата е станала Карера в Швейцария. Ако беше в Германия - щеше да е Germany, или Japan, или China.

То ако не беше така, швейцарските фирми отдавна щяха да ги дават да се сглобяват някъде на ишлеме и да си пишат суис мейд. Поне това още не са почнали да правят.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 01:00

Всъщност ето го отговора : http://www.fhs.swiss/file/8/ordonnance_ ... 971_En.pdf

Article 1a: Definition of the Swiss watch

A watch is considered to be Swiss if:
a. its movement is Swiss;
b. its movement is cased up in Switzerland and
c. the manufacturer carries out the final inspection in Switzerland.

Аз го чета така:
Ако механизма е Швейцарски
или
Ако механизма е сложен в касата в Швейцария и инспекцията му е направена там.
Тоест, има две положения за това да можеш да кажеш, че е Швейцарски - или най-малко механизма да е швейцарски или да си го сглобил и прегледал там.
Според мен аз попадам в първата графа - швейцарски механизъм. Това, че големите фирми правят всичко в Швейцария е за престиж и за да не може някой да каже, че имат и чужди части. Просто маркетинг.

Това което е за процентите е за части само на механизма а не за целия часовник. Отнася се до това кой механизъм се брои за швейцарски :
Article 2: Definition of the Swiss watch movement
1 A movement is considered to be Swiss if: a. it has been assembled in Switzerland; b. it has been inspected by the manufacturer in Switzerland and c. the components of Swiss manufacture make up for at least 50 percent of the value, without considering the cost for assembly.

Сега го вдигнаха този процент на 60 но това е както казахме само за механизма. Ето и статия от ablogtowatch: http://www.ablogtowatch.com/swiss-made- ... ches-2017/

Пак им писах, ще видим какво пак ще кажат.
Последна промяна DrFrancky на 06 01 2017, 01:05, променена общо 1 път
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот diran » 06 01 2017, 01:01

Бе заеби това swiss made.
phill05 е прав ти си го измисли платил и сглобил. Fuck швейцарците напиши "Произведено в България". За дизайна също не се съобразявай много-много. Както ти харесва на теб. Твой си е часовника.
Ако някой нещо ето лупата, отверката, пинсетата и да си прави той часовник както на него му харесва.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 01:13

diran написа:Бе заеби това swiss made.
phill05 е прав ти си го измисли платил и сглобил. Fuck швейцарците напиши "Произведено в България". За дизайна също не се съобразявай много-много. Както ти харесва на теб. Твой си е часовника.
Ако някой нещо ето лупата, отверката, пинсетата и да си прави той часовник както на него му харесва.

Бе то не е само до това да хванеш пинсетата, аз вече преебах два ЕТА механизма както знаеш щото човъркам :-)
Много си прав, особено за дизайна и сглобката. Но идеята е да видим и какво харесват хората.
На мен това ми е първия опит и всичкия feedback е добре дошъл, ако е мотор никой няма и да питам :-)
Иначе до това да напишем "Made in Bulgaria" няма проблем, просто ако ще правим такова нещо най-добре да си рисувам циферблатите тук, че и по-евтино ще е :-)
Намерил съм едно момиче което рисува миниатюрни неща под огромна лупа, ще я тествам.
Замислил съм и едно такова да взема: http://www.ebay.co.uk/itm/131792648917? ... EBIDX%3AIT
Ама не ми остава време да прочета как се правят плаките. До колкото знам е с някакво фото ецване или нещо подобно.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 01:19

DrFrancky написа:...
Тоест, има две положения за това да можеш да кажеш, че е Швейцарски - или най-малко механизма да е швейцарски или да си го сглобил и прегледал там.
...

Не е "или", а "и" :) a+b+c, не поотделно.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 01:25

phil05 написа:
DrFrancky написа:...
...

Не е "или", а "и" :)

Виж има точка и запетая. "Или" е.
Както и да е, това е прототип на него може да пише и Mars Made :-)
Това да ни е зора :-)

Зора ми сега е какво да мисля за черния диал, че и той ми харесва. Черно на черно не знам дали седи хубаво, дали да не му направя една бръшната каса ?

Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 01:29

Другия главен въпрос е да слагам ли мерниците на белия циферблат или да не барам ? :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Интервенции и инструменти