[Проект] Пилот

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Re: [Проект] Пилот

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 01:36

http://www.ablogtowatch.com/iwc-pilots- ... t-exupery/

Вижте това IWC как седи - гилошета, изпъкнали маркери и цифри, sword стрелки... чудо. А моя седи постен. За това мислех за някакъв по-сложен циферблат.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 09:53

Това ИВЦ прилича на украсен пилот, каквото си е. Нали е едишън, какво да е. А за суис - не се заблуждавай, нищо че няма значение какво пише. По добре го махни, нищо да не пише на прототипа. Изброени са условията заедно, за да е суис часовник, или механизъм. Остави тая точка и запетая, те така си пишат и изброяват, освен това е само след а) и на двете места. После има "and" между b и c което важи не само за b и c, a за трите условия. а) не е отделно, защото ето за механизма е абсурд само а) да е сглобен там, без b и c.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 06 01 2017, 10:17

според мен се е получил интересен часовник, допада ми дизайнът, който е създаден, според мен също забележките за изглед отзад са основателни, в момента има някакво рейсинг излъчване като се погледне в гръб и на мен лично не ми се връзва с концепцията в лице :) Поздравления за проекта и идеята :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот trk2 » 06 01 2017, 13:44

phil05 написа:Това ИВЦ прилича на украсен пилот, каквото си е. Нали е едишън, какво да е. А за суис - не се заблуждавай, нищо че няма значение какво пише. По добре го махни, нищо да не пише на прототипа. Изброени са условията заедно, за да е суис часовник, или механизъм. Остави тая точка и запетая, те така си пишат и изброяват, освен това е само след а) и на двете места. После има "and" между b и c което важи не само за b и c, a за трите условия. а) не е отделно, защото ето за механизма е абсурд само а) да е сглобен там, без b и c.

Преди време Герхард Ланг как произвеждаше в Мюнхен Суис мейд?
За милиони няма закони... :lol:
С белия циферблат е по добре, мерници не ти трябват. Само на табелата трябва да напишеш нещо.
Ако ще слагаш черен е хубаво стрелките да са бели.
Тази печатна машина и аз я гледам, но не се знае колко допълнителна работа ще има по нея. С интерес ще чакам отзиви. Ето един пример за самоделна машина с отлично качество https://www.youtube.com/watch?v=YPHx4ebW0iY

ПП На моя проект пише произведено в Германия, но не ме дразни, дори го намирам за исторически коректо защото дизайна си е германски. http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20414&start=0
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 13:53

На табелата ще има лого и марката, за това е там :)
Преди тази печатна машина мисля да взема едно такова: http://m.ebay.co.uk/itm/cnc-Router-Engr ... ING_ACTIVE
То ми е по важно не само за часовниците.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот trk2 » 06 01 2017, 13:59

DrFrancky написа:На табелата ще има лого и марката, за това е там :)
Преди тази печатна машина мисля да взема едно такова: http://m.ebay.co.uk/itm/cnc-Router-Engr ... ING_ACTIVE
То ми е по важно не само за часовниците.

Супер! Не знам за стомана, но според мен би трябвало да може да си правиш такива механизми http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=9634
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 14:05

Стомана не знам дали ще се работи, идеята е гравировка на ротора и циферблати. За по каси ще видим как ще стане. Най-вероятно ще се правят пластини с гравировка и после ще се прихващат за касата.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 15:16

trk2 написа:...
Преди време Герхард Ланг как произвеждаше в Мюнхен Суис мейд?
За милиони няма закони... :lol:
...
ПП На моя проект пише произведено в Германия, но не ме дразни, дори го намирам за исторически коректо защото дизайна си е германски. viewtopic.php?f=12&t=20414&start=0

На твоя проект? Дето ти написах още тогаз Hut ab (шапки долу)? На него можеш да напишеш Германия, те германците сами ще те търсят и няма да те оставят на мира да е Германия ;) ::up::

Герхард Ланг? Дай нещо за него, да няма нещо грешка в името?

Ставаше въпрос за swiss made на проекта, не става така, пада му нивото, не му трябва, всички ментета са swiss...Виж после като тръгнат нещата и му се чуе името, ако иска да се разбере нещо с швейцарците ;) Не знам този Ланг какво е правил. Някой друг такъв да има?

Много е интересен проекта и без това, вярно стига с това къде е мейд.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 06 01 2017, 15:37

Аз не разбрах ,един часовеник ли си правиш за теб или ще правиш линия за продажби ?
Хубави са такива теми ,иначе форума си е само продавалник...
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 15:37

Ще го оправим това Swiss Made , ще измислим какво да пише.
А и все пак не говорим за масово производство или за такова говорим? Ако ще продавам часовници то е ясно че трябва всичко до буква да се спази ама сега си правим тестове. :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 15:39

DoctorPhill написа:Аз не разбрах ,един часовеник ли си правиш за теб или ще правиш линия за продажби ?
Хубави са такива теми ,иначе форума си е само продавалник...

Един за мен си правя, ако някой иска такъв да казва и да пускам манифактурата :)
Иначе изцяло хоби проект. Просто това е втория проект и реших да му сложа и марка :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот trk2 » 06 01 2017, 15:40

Хроносуис да объркал съм името Герд- Рюдигер Ланг вероятно си се досетил :)
Offtopic: покажи
ПП. направих съответните поправки и в това ревю viewtopic.php?f=12&t=21890#p190065
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 15:44

То реално в този часовник няма нищо от мен правено, всичко е избирано от каталог и сглобявано. Ако ще има манифактура си иска много работа. Просто в момента се занимавам да видя как се прави часовник като хоби. Искам да пробвам дали ще може да се направи циферблат тук и тогава ще е по-интересно. Имам в предвид кой да ги направи, като се видя с нея ще го мислим. Искам и каси да направим ама става сложно :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 15:55

trk2 написа:Хроносуис да объркал съм името Герд- Рюдигер Ланг вероятно си се досетил :)
ПП. направих съответните поправки и в това ревю viewtopic.php?f=12&t=21890#p190065

Ох, тоя ли?.. Този е такава кипра...само му виж рекламите, дето се снима сам на тях, с лупа на чело. И марката...Хроносуис, да не се обърка някой, че не е и суис... :) Язък за някои интересни модели дето ги има, човекът явно залага на друго. Е това имах предвид, да не е непременно swiss проекта.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 06 01 2017, 15:58

Така се почва, първо с готови, после с твои стрелки и цеферблат, после твои корпуси, и накрая твой механизъм :)
И аз така първо с готови части, и малки корекции, после "мой" цифеблат и преработена каса. Слагам кавички защото моя труд е малка част засега - най вече в определянето на размерите мястото на отворите и най-много дизайна на стрелките и изпиляване на някой част за да напасне, но за един адвокат и това е много :)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 06 01 2017, 16:03

phil05 написа:
trk2 написа:Хроносуис да объркал съм името Герд- Рюдигер Ланг вероятно си се досетил :)

Ох, тоя ли?.. Този е такава кипра...само му виж рекламите, дето се снима сам на тях, с лупа на чело. И марката...Хроносуис, да не се обърка някой, че не е и суис... :) Язък за някои интересни модели дето ги има, човекът явно залага на друго. Е това имах предвид, да не е непременно swiss проекта.

Абе то за лупата и аз се харесвам с нея и всеки път като тръгна от ателието забравям да я сваля, веднъж се върнах от главната улица, за щасти в съда все още не съм влизал с лупа :lol: Между другото аз съм голям фен на Ланг заради класическия дух, който придаваше на часовниците си. Ако някой ден имам часовникарска фирма тя ще е по негов образец
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 16:26

trk2 написа:
phil05 написа:

Абе то за лупата и аз се харесвам с нея и всеки път като тръгна от ателието забравям да я сваля, веднъж се върнах от главната улица, за щасти в съда все още не съм влизал с лупа :lol: Между другото аз съм голям фен на Ланг заради класическия дух, който придаваше на часовниците си. Ако някой ден имам часовникарска фирма тя ще е по негов образец

:))
::thumb:: Да, нали казах, има много интересни модели, само според мен не трябва да се минава не много тънката граница с рекламата с лупата и къде били мейд, че накрая ще е за сметка на часовниците, колкото и да са хубави. Ти си я забравил лупата, не си тръгнал с нея да те видят всички с лупа. По скромно по добре, искам да кажа, за часовниците де :) по добре да се говори за тях и да се похвалят те, отколкото кой какъв e наоколо и дали са непременно swiss ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 17:31

ББС-а ме кефи, остава! :-)

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот senna » 06 01 2017, 20:53

Не знам как се почва, но със сигурност се минава и през това. ;) Франки поръча ли инструменти?

”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 21:08

senna написа:Не знам как се почва, но със сигурност се минава и през това. ;) Франки поръча ли инструменти?

Аааа, не! Там не барам. Диран да се оправя :)) :)) :)) ::drinks::
Иначе инструмент за бърникане има, ама за модификации по механизми не ща да почвам. Много има да уча за тях. Иначе идеи има, ама още никой не ми се връзва на тях. :-)
Търся някой да направи "crazy hours" върху ЕТА 2824-2. Модификацията е сравнително лесна, но не е по моите сили. Трябва ми някой навит да се пробва.

Между другото оня ден коментирах с Jorge Cabestan разни интересни идеи ама и тях трудно някой ще ги направи тук. Иначе идеи за модификации бол :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Интервенции и инструменти