Старт - къса серия.(анкета)

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Каква декорация на механизма предпочитате?

Кантирани черни мостове Изображение
8
35%
Полирани индивидуални мостове Изображение
15
65%

Общо гласове : 23

Re: Старт - къса серия.(анкета)

Мнениеот phil05 » 16 07 2017, 15:31

miroman написа:Моето мнение е, че украсени механизми вървят само на дрес-часовници.
Имам предвид като принцип - за какво му е на един пилот да вижда механизма? Или на един гмуркач? Там на 20 метра под водата, ще си свали часовника, за да се порадва на механизма?
...
Каквото и да решиш, успех!

Поздрави, Миро.

Според мен не е баш така. Това не е само "украса" ей така заради украсата, а и отношение, респект и уважение към механизма и собственото майсторство, няма значение в какъв часовник. Предполага и същото към чисто техническата част и изработката, а не да е непременно за омайване на клиента. Някога механизмите хептен не са се виждали, а нещата с финиша са били също много сериозни. Като пример - един стар пилот Stowa-та и сервизирането на tosunbei, скорошна тема във форума:

viewtopic.php?f=53&t=34221
Аватар
phil05
Маниак

Re: Старт - къса серия.(анкета)

Мнениеот stefanov_s » 16 07 2017, 15:47

С интерес следя проекта и бих се включил с радост в идеята, на жените силата им е в говоренето на много и казването на малко, колкото да са в играта, аз лично съм получавал за подарък "Megir" ужасен homage на Hublot Big Bang, че ме видяла с моето PRC200 и решила да ми купи по-ефектен.... не мисля че би трябвало да са ти критерий...
stefanov_s
Активен

Предишна

Назад към Интервенции и инструменти