Първия ми Mod - смяна на стрелки! :)

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Първия ми Mod - смяна на стрелки! :)

Мнениеот TheSaint » 01 07 2017, 14:47

Часовника изглеждаше така оригинално:

Изображение

Изображение

Поръчах му други стрелки за Miyota Movement 2035 2036 2039 2115:
http://www.ebay.com/itm/Watch-Hand-set-for-Miyota-Movement-2035-2036-2039-2115-New-8-/252981192140?hash=item3ae6daa5cc:g:b4cAAOSwnHZYcegJ

Видях малко зор със стеблото (късото) на втория механизъм - наложи се да го разглобя, иначе не излизаше:

Изображение

Изображение

Полирах малко и касата, със стъклото нямах никакъв успех - може да си купя стъкло и да се опитам да го сменя - да пробвам пресата която си взех... - мисля, че е 38/1.5 мм

И накрая се получи това (с нова каишка):

Изображение

Изображение

Стрелките дойдоха доста по-къси (и дребни) от обявеното - представях си ги доста по-едри като ги купувах!
Писах на човека, че ги мери грешно - трябва да ги мери от центъра на отвора, вместо това, той ги мери от край до край.

Но все пак ще го боря за успех - важно е за самочувствието! ::cool::

Секудната стрелка от комплекта не ставаше така или иначе (като диаметър) - оригиналната вече щеше да дойде доста в повече цветово, та реших да не я монтирам - и даже ми хареса така... Иначе ето - обявена е, че е 14.5 мм - но всъщност е 11мм :thumbdown:

Изображение

Моля за коментари, но моля имайте предвид, че за 1-ви път правя мод :)
Също така ако някъде може да се намерят подобни стрелки с диаметри 1.20/0.70/0.20 - казвайте, защото аз изрових нета и намирам само сребристи - които според мен не отиват на този циферблат и доста къси - 12-13мм макс, а циферблата е доста голям... Може да са други цветове (жълти или оранжеви с черен кант).

Изображение

Рапорт даден! ::drinks::
Последна промяна TheSaint на 01 07 2017, 17:07, променена общо 1 път
Аватар
TheSaint
Напредващ

Re: Първия ми Mod - смяна на стрелки! :)

Мнениеот Puzo » 01 07 2017, 15:17

Лично за мен, с оригиналните стрелки изглежда доста по-добре. :)
Ако сменяш стрелките е хубаво да са подобни. Иначе бие на очи...
Много ми харесва как оригиналните стрелки си пасват с верижката, но това е мое мнение. ;)
Всеки си има предпочитания! :)
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Re: Първия ми Mod - смяна на стрелки! :)

Мнениеот TheSaint » 01 07 2017, 17:05

Благодаря за мнението! ::thumb::

Прав си, всеки си има предпочитания - аз например харесвам веригите само на снимка - да ги нося не ми харесва, че тежат, скубят и зимата първите 5 мин са неприятно студени.

Иначе конкретно този часовник от самото начало беше купен и нарочен за "учене" - хем не е абсолютен боклук който да не кефи и заради това да не ми се занимава, хем да не ме е яд (много) като го начупя.

И понеже в работно време нося "умен" часовник, другите ми часовници искам да са "по-ваканционни", та и с този целех нещо това - мисля, че се получи леко "хипарски", та дори тънките стрелки допринесоха за това... (или в моите очи поне, така ми изглежда...) ::drinks::

Изображение

Puzo написа:Лично за мен, с оригиналните стрелки изглежда доста по-добре. :)
Ако сменяш стрелките е хубаво да са подобни. Иначе бие на очи...
Много ми харесва как оригиналните стрелки си пасват с верижката, но това е мое мнение. ;)
Всеки си има предпочитания! :)
Аватар
TheSaint
Напредващ

Назад към Интервенции и инструменти