Измишльотина за Ориент

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Re: Измишльотина за Ориент

Мнениеот phil05 » 31 08 2017, 00:01

Всъщност идеята е хубава, защото е породена от мечти и е съпроводена с устрем и фантазия. Така се постигат мечтите ::up:: :wink:. Такива дивотии, поне като идея, ако не и реализирани, май са се случвали (почти) на всеки :). И аз на времето, бил съм доста по малък от колегата, ама няма значение. И като докопах Елката на баща ми, съкровище неземно, онази първата

Изображение

и я направих... абе кукла, как няма снимка. Че ми се струваше недостатъчно...как да кажа... Що копчета и залепих още, такива на ужким, и надписи, имена и лого на още най малко 4 различни фирми за разни работи, изрязни от проспекти и списания. А един съученик си имаше негова, но това там си беше висш пилотаж, беше я гилоширал цялата с поялника, много красиви мотиви :). И отдолу и беше лепнал Grundig, ама истинска табелка на ламаринка, свалена отнякъде :))
Аватар
phil05
Маниак

Re: Интервенция по Ориентче

Мнениеот bbo » 02 09 2017, 15:33

Puzo написа:Кат' за човек, който има к'во още да постига в тоз живот, ми е идеален. :)
Млад човек под 30, без да е постигнал основните цели в живота си, не върви да се изтипоса с часовник за 10 бона... :wink:
Не го разбирам това. Малко са, но има и такива индивиди.

Колега, ти често снимаш Ориента с един Datejust. Не е ли истински Datejust? Или е, но не е твой? :?
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Активен

Re: Интервенция по Ориентче

Мнениеот Puzo » 02 09 2017, 16:39

bbo написа:
Puzo написа:Кат' за човек, който има к'во още да постига в тоз живот, ми е идеален. :)
Млад човек под 30, без да е постигнал основните цели в живота си, не върви да се изтипоса с часовник за 10 бона... :wink:
Не го разбирам това. Малко са, но има и такива индивиди.

Колега, ти често снимаш Ориента с един Datejust. Не е ли истински Datejust? Или е, но не е твой? :?

Истински DateJust, разбира се, при това доста рядък модел с арабски цифри! Но няма как да е мой.
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот rado » 03 09 2017, 20:40

Аз харесвам такъв тип проекти (Супер Франкени). Дори съм си буукнал няколко от RWI(Ето един 1675). Какво лошо има да си направиш часовник, който ти харесва. Дори има часовникари, при които може да си поръчаш точния билд с точния механизъм...
Аватар
rado
Напредващ

Мнениеот cenzor » 03 09 2017, 20:45

rado написа:Аз харесвам такъв тип проекти (Супер Франкени). Дори съм си буукнал няколко от RWI(Ето един 1675). Какво лошо има да си направиш часовник, който ти харесва. Дори има часовникари, при които може да си поръчаш точния билд с точния механизъм...

Лошото е да съсипеш рядък Ориент за тази цел.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот rado » 03 09 2017, 20:52

cenzor написа:Лошото е да съсипеш рядък Ориент за тази цел.

За това съм съгласен, аз бих потърсил оригинален син цифер без диаманти :).
Аватар
rado
Напредващ

Мнениеот Puzo » 03 09 2017, 20:55

cenzor написа:
rado написа:Аз харесвам такъв тип проекти (Супер Франкени). Дори съм си буукнал няколко от RWI(Ето един 1675). Какво лошо има да си направиш часовник, който ти харесва. Дори има часовникари, при които може да си поръчаш точния билд с точния механизъм...

Лошото е да съсипеш рядък Ориент за тази цел.

Лошо е! Дето се вика сега като се осмислих и като си го гледам на ръката си викам: "Как това бижу, ново кажи речи , ще го съсипя и ще стане "манджа с грозде"!?
Ама съм импулсивен, хрумна ми и викам да чуя отзиви! ;)
Пардон! Не съм импулсивен! Прост съм! Пфуууу
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот cenzor » 03 09 2017, 21:05

rado написа:
cenzor написа:Лошото е да съсипеш рядък Ориент за тази цел.

За това съм съгласен, аз бих потърсил оригинален син цифер без диаманти :).

:-D Този май е още по-рядък..
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 03 09 2017, 23:36

Има един по-смислен вариант, без да съсипваш часовника. Слагаш му оригиналната юбилейна верига примерно от Дейтджъст ::angel::, пасва перфектно. Така хем си носиш хубавата удобна оригинална верига, това си е половин оригинален Ролекс, а и часовникът си е оригинален и всички са доволни :). Само дето има малък :)) проблем с цената на веригата, но ето че се решава, този май е същия като твоя.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А ако държиш на твоя вариант с циферблата, по - доброто решение е да му свалиш Ориент логото и да му лепнеш една корона Ролекс от някой ментак и ще си спестиш мъките с циферблата. Надписа Ролекс и т.н. на същия цвят циферблат се изрязва от някоя реклама качествен печат и се лепва и той, като кантовете му се маскират с фулмастер :lol:. Гаранция няма да се вижда на повече от метър, само ти ще си го знаеш. От опит, виж поста за Елката горе :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Puzo » 03 09 2017, 23:42

Original Jubilee от Ролекс струва 1200$...
Не разбрах този Ориент какъв е и с верижка от Ролекс ли е?

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 03 09 2017, 23:51

Puzo написа:Original Jubilee от Ролекс струва 1200$...
Не разбрах този Ориент какъв е и с верижка от Ролекс ли е?

Шегувам се. Ама не съвсем :). Ориента си е Ориент и верижката е от Ролекс.

https://uhrforum.de/pimp-my-orient-day- ... nd-t130390

И му се радват наистина. За разлика от един друг, дето и той иска да си сложи Ролекс циферблат.

https://uhrforum.de/orient-day-date-zif ... ch-t130730
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Puzo » 03 09 2017, 23:55

Нали се изяснихме, че е глупост с циферблата. Отказах се. То мойто jubilee си го бива. Няма да развалям "кокошия зъб."

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 09 2017, 00:01

Разбира се, хубави са и часовника и веригата, каквито са ::thumb::.
Сега се сещам, абе тоя на снимките с веригата, да не си е сменил циферблата на Ролекса с Ориент? :shock: :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Puzo » 04 09 2017, 00:10

phil05 написа:Разбира се, хубави са и часовника и веригата, каквито са ::thumb::.
Сега се сещам, абе тоя на снимките с веригата, да не си е сменил циферблата на Ролекса с Ориент? :shock: :))

Да бе, как не се сетихме... :lol: :lol: :lol:

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот KDelchev » 04 09 2017, 22:51

Puzo, темата е забавна, сега остава само да се захванеш с "проекта", и си режа вените надлъжно :crazy: :wtf: Тъкмо ще ми припомниш, как изглеждаше Жигули с емблема на BMW... :) :) :)
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот Puzo » 04 09 2017, 23:05

Нека да е Нисанче, няма как да е Жигули! ;) И недей обижда Ролекс с БМВ. :)) Мерцедес кажи!
Ама нали прочете последните ми коментари... Няма как да се захвана!

P. S. Измеждувпрочем Николай се казвам, приятно ми е! :) Така е по-добре.

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот KDelchev » 05 09 2017, 10:59

Puzo написа:Нека да е Нисанче, няма как да е Жигули! ;) И недей обижда Ролекс с БМВ. :)) Мерцедес кажи!
Ама нали прочете последните ми коментари... Няма как да се захвана!

P. S. Измеждувпрочем Николай се казвам, приятно ми е! :) Така е по-добре.

И на мен ми е приятно Ники, аз съм Коце, макар мисля, че се познаваме... ::up:: Както и да е, просто като изчетох идеята ти, и директно в съзнанието ми изплуваха асоциациите, с едни Лади/Жигули от едно време, с емблеми на БМВ :)) :)) :))
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот bbo » 05 09 2017, 11:06

Според мен Rolex не би трябвало да се сравнява с Мерцедес (Мерцедес търпят доста динамика в дизайна и имат някои несъвршенства в материалите, рядко е, но е факт), а по-скоро с Ролс-Ройс - луксозен автомобил с непреходен и коснатнтен дизайн. Но както и да е, тогава пък нямаше да се получи алегорията с махленския/таксиджийския тунинг (жигулите и крадените емблеми на БМВ). ;)
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Активен

Мнениеот Kuonyy » 05 09 2017, 11:11