Breitling SuperOcean Edition Speciale Chronometre Sertifie.

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

Re: Breitling SuperOcean Edition Speciale Chronometre Sertif

Мнениеот monopola » 16 04 2016, 14:48

След поредната драма на Оскар си признавам, че доста мислих какво решение да взема. Оскар нарушава системно правилата на форума по отношение на търговския раздел и реакциите и поведението му спрямо други потребители. Същевременно си мисля, че е по-скоро добронамерен, но с прекалено прибързани и повърхностни реакции, а и няма информация да е некоректен и да е излъгал или измамил някого, по-скоро е обратното. Обаче, тези обстоятелства по-никакъв начин не са повод да се нарушават правилата.

Аз лично съм банвал Оскар няколко пъти, другите модератори също. Ефект не мога да кажа, че има.

Решението ми е следното - на потребителя oscar се отнема правото да пише в Търговският раздел за 3 месеца, считано от днес. Ако иска да ползва останалата част от форума може да го прави, но само спазвайки правилата. След 3 месеца ще може пак да пуска обяви. Всички обяви на потребителя се премахват.

Оскар, приеми това като последен и финален шанс да бъдеш част от тази общност. Доколкото ти виждам реакциите е възможно още днес да получиш вечен бан, защото най-вероятно пак ще драматизираш и т.н. Помисли как искаш да се държат с теб хората и се дръж и ти така. Спазвай правилата. Ако мислиш, че те са нарушени в твой ущърб уведоми модератор и ще се вземат мерки.

По повод на тази тема - обявата на Оскар е отишла в коша, тъй като той има право на 5 обяви. Модераторите трият първо най-новите обяви на потребителите с цел потребителите да се стимулират да пишат в заглавието като продадат някой часовник. Оскар не го е направил, съответно пуска нова обява, превишава броя обяви и тя отива в коша. Това, че другите обяви не били активни няма от къде да го знаем.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот gordanz » 16 04 2016, 14:57

Хора вие луди ли сте ??? това ако беше във ВУС или друг подобен форум при третото му провинение вече щеше да е с перманентен бан...
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот phil05 » 16 04 2016, 15:36

Случайно попаднах, че погледнах обявата и коментарите, после то станало дискусия. Ама няма значение. Да приемем, че се коментира обявата и покрай това разни общи работи.

Та покрай общите работи - има велики артисти и изобщо хора, които пък не се вместват в никакви правила , че и отгоре, карат я "ужасяващо" и даже самоунищожително. Трошат правилата с главите си...Колегата е цвете... Не го познавам лично, не казвам че е велик артист, става въпрос за интересните часовници и шоуто, които се появяват от време на време.

Ето - страхотни часовници, страхотни цени ;), без това форума ще обеднее някак... И няма да има такива веселба и ей такава размяна на мнения я колко интересно станало, 3 страници за ден и половина... А и да има възможност някой да си купи от него хубав часовник, ето, не един и двама са.

Та си мисля, дали просто да не се добави в правилата: "важат за всички, освен за ...., с цел внасяне на малко артистичност и шоу в сериозния раздел" Там с някакво предупреждение, че сцените са ..., няма насилие над животни, форумът не носи отговорност и т.н :) . Според мен няма да е крачка назад, а обратното, ще покаже колко сме широко скроени и ще запазим интересното от колегата. Явно е "непоправим". А си мисля, че някой път го прави нарочно :) Така може и да спре.

:) Всеки сам да прецени дали това е на шега или наистина, аз самият не знам :).

А малко по сериозно - те правилата....В немския Uhrforum всеки си обявява часовниците почти както си иска, посочва си даже други цени за сравнение, накрая си е за негова сметка как си е обявил часовника, те и купувачите не пасат трева.

При нас обявите са супер коректни и се придържат към хубави и ясни правила и снимки. И въпреки това... правилата не винаги са достатъчни, колкото и да се спазват.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот sony » 16 04 2016, 17:50

Може да нарушава често правилата, но и самите правила търпят често промяна. Конкретното нарушение този път беше във връзка с новите правила, които влязоха в сила съвсем отскоро.
sony
Маниак

Мнениеот bigotti » 16 04 2016, 18:19

sony написа:Може да нарушава често правилата, но и самите правила търпят често промяна. Конкретното нарушение този път беше във връзка с новите правила, които влязоха в сила съвсем отскоро.

Шапка ти свалям, sony :thumbup: Уважение, респект и комплименти :clap:
Всичко което написа до момента напълно подкрепям и аплодирам ::up::
::drinks:: well done man ::drinks::
В чест на моя ментор и голям приятел OSKAR.
Павка, ти си Джомолунгма – майката на небесата!
Нямаш настигане, Майна!
*****the King of the watches*****
Аватар
bigotti
Активен

Мнениеот kiotobg » 16 04 2016, 18:20

sony написа:Може да нарушава често правилата, но и самите правила търпят често промяна. Конкретното нарушение този път беше във връзка с новите правила, които влязоха в сила съвсем отскоро.

Що не си спретнете с оскарчо едно форумче и да си правите каквото искате? Ама да си се обяснявате, да си се гушкате, да си измисляте оправдания..., като казах оправдания се сетих за Достоевски: "Всяко идиотско деяние си има философско оправдание"...
Как така, дори аз, дето не продавам кой знае какво - едни кърпички... прочетох новите правила, а "великият" учител не ги прочете?
Ще постна тук специално за Него една стара българска поговорка: "От цървул трандафор не става!"
Ще кажа и още нещо, което съм го казвал в още няколко форума, при това много по-големи от този:
Правилата, добри или лоши, важат за всички. Без изключение.
Ако Великият има проблем с емоциите, страда от личностно раздвоение, чете, но не разбира и т.н.... проблемът си е само негов!, не и на останалите.
Във фотофорума има тема озаглавена: Може ли да си неграмотен, пък да не си прост?
Добър въпрос ::cool::
kiotobg
Напредващ

Мнениеот Bartek » 16 04 2016, 18:37

:lol: :lol: Бат Павел плаща...Ще си има и персонален треньор, опа модератор. Докога с тея привилегии...:lol: :lol:
Последна промяна Bartek на 16 04 2016, 18:39, променена общо 1 път
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот sony » 16 04 2016, 18:38

Не смятам, че правилата важат за всички, след като на останалите писали в темата и нарушили ги им се разминава без дори да им се направи забележка.
Последна промяна sony на 17 04 2016, 16:58, променена общо 1 път
sony
Маниак

Мнениеот thebest1978 » 16 04 2016, 20:01

С тая разлика,че някой като мен нарушават правилата еднократно,па макар и умишлено и когато им направят забележка си сядат на гъза,а за други правилата не важат и се получава рецидив.
Боли ме ку_а кой кви часовници продава,ако най демонстративно погазва всяко правило.
Баща ми лека му пръст обичаше да казва,че ако няма правила,света просто ще свърши.
В линка отдолу са коментарите от сделки с мен:

viewtopic.php?f=56&t=24964
Аватар
thebest1978
Маниак

Мнениеот TheRussian » 16 04 2016, 21:11

В дух с подигравката за домашния уют-старо куче трудно учи нови номера!Човека просто си е такъв!А толкова сложно ли беше след нелепия му коментар модератор просто да го изтрие,обявата да си стои и всичко да е ок?Отнесе твърд и дълъг бан от нищото.Оскар,ако четеш иди при monopola с едно агне/разбирай,като извини се на Л.С./и почни да се съобразяваш.Мисля да имаш обяви във форума е доста добре за бизнеса.Не разбра ли,че с неуместните исказвания сам се спъваш ::crap:: Мисли преди да пишеш ::crap::
Аватар
TheRussian
Активен

Мнениеот kiotobg » 16 04 2016, 21:23

TheRussian написа:старо куче трудно учи нови номера!Човека просто си е такъв!

Сега за един кратък миг си представи, че всички хора по земята са стари кучета и не могат да се научат на нови номера.
К'во пра'им? Махаме правилата? Махаме държавите? Махаме всичко и всеки според номера си?
Аферим. Машалла, Ашколсун!

Вярвам в единната обща сила на человеческий род на земното кълбо, за да твори добро.
И в единний комунистически ред на обществото, спасител на сички народи от вековни тегла и мъки чрез братски труд, свобода и равенство.
И в светия животворящ дух на разума, укрепляющ сърцата и душите на сички хора за сполуката и тържеството на комунизма чрез революция.
И в единното и неделимо отечество на сички хора и обща собственост върху сички имоти.
Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят.

------
Пичове..., изтрещявате бавно, но сигурно. Светът не е започнал с оскар, няма и да свърши с него.
kiotobg
Напредващ

Мнениеот phil05 » 16 04 2016, 22:03

Не знам ако Сократ, дето беше цитиран...Или Ботев, ако е негово това в горния пост, че не се знае...можеха да видят всичко това, какво ли щяха да кажат... :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот bigotti » 17 04 2016, 00:11

Ей много философи, то не е Сократ, то не е Ботев и то се дървени.
Другият "мозък" пък съвсем случайно минал, пък решил ей така да се отбие и той да се направи на велик гениален "професор" и да ръси мозък! Все борци за правила и за свободи!
Видели паднал човек и защо ли да не го наритат. На чужд гръб и сто тояги са малко
Цените му били солени, не спазвал правилата, направил някоя друга правописна грешка, пишел с главни букви и каквото се сетиш още друго.
Много ми е интересно, защо на някой друг потребител, не дай си Боже модератор, под темите му не напишат, че цената му е 1500 лв. отгоре...та да направим една хубава дискусия!? Ама на гърба на Павел е най лесно. Да го провокираш до наказанието,от другата страна контра атака -нека да оставим шута да ни забавлява! Чудесно забавление.
Последен финален шанс, Приятелю ти се дава -да останеш част от тази велика общност. Не драматизирай, бъди послушен, спазвай правилата стриктно и информирай ежедневно, ежечасно и ежеминутно форумните ченгета, когато някой диверсант или пришълец наруши правилата!
Бъди убеден, че ти ако пристъпиш закона, той закона няма да ти остане длъжен!
В чест на моя ментор и голям приятел OSKAR.
Павка, ти си Джомолунгма – майката на небесата!
Нямаш настигане, Майна!
*****the King of the watches*****
Аватар
bigotti
Активен

Мнениеот kiotobg » 17 04 2016, 00:50

phil05 написа:Не знам ако Сократ, дето беше цитиран...Или Ботев, ако е негово това в горния пост, че не се знае...можеха да видят всичко това, какво ли щяха да кажат... :))

А, бе... то и да се знае, не е сигурно :))
За Сократ не знам ама Ботевъ ако го беше видел... със сигурност щеше да грабне некой калашник и бой, бой ::cool::

......модерирано мнение.......
kiotobg
Напредващ

Мнениеот phil05 » 17 04 2016, 01:04

Хайде стига с тея глупости, че стана вече много грозно. Проблемът е в ескалирането и страшните крайности, дето отивате, по стар български обичай. Не можете ли да погледнете нещата малко отстрани? Оскар явно, демонстративно и провокативно дразни в раздел обяви, не че чак толкова нарушава правилата. За какво му е тоя втория пост след обявата с големите букви. А сигурно и правилата нарушава, вероятно доста пренебрежително и системно. Получава в темата за кой ли път справедлива забележка и реакция от модератор, от администратор и от други. С ответни негови постове, но поне няма нещо чак обидно, на този етап. Там трябваше да се приключи, бан ли, друго ли, трябва да има свястно и нормално решение, не знам какво.

Но това не стига, почва се за цените му - 1500 лв завишени били - явно нарушение. Но и това не стига - появява и kiоtobg с търгаш, шамари зад врата, че и банан. Тук е вторият момент, в който трябваше да се спре и kiоtobg да получи също бан.

И от там нататък гледам се почна наистина, ама не се почна, а продължи. Благодатна почва и за следващи зверски постове и на Оскар, и на другите, и тези нататък на kiоtobg и bigotti, и като ей ги последните двата и на двамата. Ми да чакаме да видим какво още може да се изцепи някой.

Извинявайте, че така малко емоционално, просто опит за неутрална гледна точка :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 17 04 2016, 01:09

Поредната преекспонирана тема на колегата @oskar и поредните хейтърски коментари към него, особено от колеги, които пишат последните месеци, @kiotobg отново се изказва като последна инстанция изключително компетентен и с тежест. ::up:: :)) смях, в крайна сметка колегата @oskar никой не е излъгал, подвел или нещо подобно, а колегата @ bigotii също е иронизиран незнайно защо, не Ви прави чест. ::huh::
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот guderian » 17 04 2016, 01:21

Мисля, че е крайно време разумът да надделее над емоцията, която обикновено е негативна и този път не е изключение, темата да бъде заключена, а крайното решение да бъде взето от Наско.
"Само движението води до победа"
Аватар
guderian
Маниак

Мнениеот aaron » 17 04 2016, 01:27

Голяма помия!
Нищо лично към писалите горе...но не е само oskar за порицание.
Доста лайна запокитихте в пространството.
Аватар
aaron
Активен

Мнениеот PlayB0t » 17 04 2016, 06:30

guderian написа:Мисля, че е крайно време разумът да надделее над емоцията, която обикновено е негативна и този път не е изключение, темата да бъде заключена, а крайното решение да бъде взето от Наско.

Според мен е трудно да бъде преодоляна. Мисля, че тя е проява на "То" за което пише З. Фройд.
Изображение
Аватар
PlayB0t
Активен

Мнениеот monopola » 17 04 2016, 08:05

Темата продължава и все по-неприятна става. Не е толкова странно.
Когато правилата не се зачитат се получава точно това. Един си позволява реплика, която иначе не би си позволил, друг му отговаря и става грозно. Защото хората си мислят, че може. Виждат, че има някой за които може и се оправдават пред себе си с това.

Затова няма и не може да стане така с оскар. Аз си давам сметка, че е безобиден, той наистина е коректен, просто не е в час. Ама какво от това? Ето виждате как уж културни и спазващи правилата хора си пишат един на друг в темата.

Нарушаването на правилата сваля общото ниво, изключенията създават липса на култура и комуникация. Разликите в манталитета на хората в страните в които не е проблем да нарушаваш правилата и тези в които е проблем е огромна нали?

Част от писалите в темата колега също отиват прекалено далеч, някой особено.
Няма да заключа темата, защото не вярвам, че има нужда от подобен контрол във форум с големи, умни хора.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Дискусии