ROLEX със сертификат или как да прекръстя Плутон на Николай

Тук можете да попитате, "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено.

ROLEX със сертификат или как да прекръстя Плутон на Николай

Мнениеот nvelikov » 29 11 2016, 16:06

Попаднах на нещо изключително изненадващо - https://www.olx.bg/ad/originalen-mazhki ... a;promoted
Оригинални Ролекси, че и със сертификат за 50лв. Та живеем в модерни времена и абсолютно всичко може да бъде направено с графичен софтуер, но се чудя нужно ли е редно да се заблуждават неразбиращите хора? Нужно ли е да си платим 100$ , за да кръстят звезда с нащето име и да ни изпратят една хартийка, на която пише, че сайта няма нищо общо с НАСА и звездата е прекръстена само в тяхната база данни, а не официално. Надявам се изразих правилно метафората си, която всъщност е фактическа истина. Репликата си е реплика и пак може да ти топли душата, но целенасочената заблуда у човек не е коретно. :) Наздраве от мен с чашка червено вино в чудесната бяла обстановка.
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Активен

Re: ROLEX със сертификат или как да прекръстя Плутон на Нико

Мнениеот monopola » 29 11 2016, 16:13

жалка работа .... аз винаги съм се чудил на хората, които ползват ОЛХ за покупка на неща, за които си има предостатъчно по-специализирани сайтове. И ми е интересно дали има хора, които наистина биха повярвали, че това нещо е Ролекс?
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот nvelikov » 29 11 2016, 16:40

Предполагам е заради по-ниските цени. Аз си го преглеждам от време на време и откривам доста такива подвеждащи обяви. Понеже имам големи сантименти към сейко 5, понеже това беше първият ми часовник в 5-ти клас и до ден днешен работи. Попаднах на една обява за сейко 5 за 60 лв и като се загледах очевадно менте - каса(разядена), автоматик(реално си беше механичен) и го питам "сигурен ли си,че е оригинален автоматик", а човека ми праща още снимки на механиката и ми казва "Да, виж и си прецени сам. Заслужава си." Гледах и не вярвах... Някой, който изобщо си няма на идея за какво става на въпрос ще го купи, а продавача е защитен от сайта. Сега писах на един с хублот за 400лв, който си е също реплика... Аман от ментета! Това е като крещящата мода момичетата да носят рокли Коко Шанел за 20 лв от веригата Феникс. Имам маркови дрехи, но никога не си взимам нещо с крещящо лого(малко като парад на суетата ми идва). На мнение съм, че каквато ти стои добре това трябва да носиш, а не да носиш бяла тениска с огромни символи ЕА :) Някак в повече идва. Иначе имах реплика на Брайтлинг, много си го харесвах, но умря... Залагам вече на оригиналните си Ротари, Сейко, Ориент, Г-Шок, Ракета, Полет, Восток, Кандино.
Аватар
nvelikov
Активен

Мнениеот ItCanBidon » 07 12 2016, 11:04

monopola написа:жалка работа .... аз винаги съм се чудил на хората, които ползват ОЛХ за покупка на неща, за които си има предостатъчно по-специализирани сайтове. И ми е интересно дали има хора, които наистина биха повярвали, че това нещо е Ролекс?

Аз пазарувам от там най-често спортни обувки.Тези внесените от UK са поне 30лв по евтини от специализираните магазини тук...коя природна сила ще накара нормален човек да ги подари тези 30лв на тези специализираните sportнещоси или франчаизите на adidas,тези без избор в тях.За каквито и стоки да става въпрос се съмнявам,че някой може да се набута с менте,ако преди това си направи труда да се информира за какво да гледа.Баща ми носи едно отвратително "seiko 5" кварцово и не го интересува друго освен,че му върши работа.Ако нямаше ментета щеше да носи q&q.А не носи q&q понеже на сергията от където го е взел тези "seiko"са му били по-подръка :lol: Тези хора не мисля,че са проблем за seiko или пък rolex и т.н.Иначе се съмнявам да има олигофрен,който би повярвал,че ролекса ,този с документите :lol: от първия пост е истински.
ItCanBidon
Активен

Мнениеот nvelikov » 08 12 2016, 21:53

Мисълта ми е, че продавачите подвеждат и лъжат. Не е трудно просто да напишат реплика, нали? Та с този с хублота си поговорих доста, но той си държи, че всеки си грела и си избира, та не е проблем да му държи цена 400 лв, а часовничето олющено, надрано, изтезавано. Питах го умишлено ли лъже хората, а отговора беше " Аз мога и за 10лв да го дам след договаряне, всеки гледа и си преценява." И до някъде е прав - докато има балъци ще има и тарикати. :) Имаше и нещо за една баница и един луд.
Аватар
nvelikov
Активен

Мнениеот cenzor » 08 12 2016, 22:48

Иначе имах реплика на Брайтлинг..

Сега писах на един с хублот за 400лв..

nvelikov написа:Мисълта ми е, че продавачите подвеждат и лъжат. Не е трудно просто да напишат реплика, нали? Та с този с хублота си поговорих доста, но той си държи, че всеки си грела и си избира, та не е проблем да му държи цена 400 лв, а часовничето олющено, надрано, изтезавано. Питах го умишлено ли лъже хората, а отговора беше " Аз мога и за 10лв да го дам след договаряне, всеки гледа и си преценява." И до някъде е прав - докато има балъци ще има и тарикати. :) Имаше и нещо за една баница и един луд.

Е, докато има подобен интерес, "тарикатите" ще продължат са продават подобни стоки. ::drinks::
Имаше едно нещо за търсенето и предлагането...
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 08 12 2016, 23:07

А какво е "хублот", че не разбрах? ::huh::

Изпратено чрез Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот george2502 » 09 12 2016, 12:25

nibaru написа:А какво е "хублот", че не разбрах? ::huh::

Изпратено чрез Tapatalk

Това, което се продава в OLX за 10 до 400 лева, в зависимост от купувача... Другото, дето въздишаме по него е на френски :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Аватар
george2502
Активен

Мнениеот ItCanBidon » 09 12 2016, 21:23

nvelikov написа:Не е трудно просто да напишат реплика, нали?

Трудно е :lol: В OLX продажбите на реплики е забранено и ако напишеш реплика до 5 минути обявата ти ще бъде премахната...Но пък,ако не пише реплика и ако сигнализираш примерно за този ролекс ще ти отговорят,че не са компетентни да преценят дали е менте и обявата ще си остане ::yahoo::
ItCanBidon
Активен

Мнениеот prostotoi » 10 12 2016, 08:00

monopola написа:жалка работа .... аз винаги съм се чудил на хората, които ползват ОЛХ за покупка на неща, за които си има предостатъчно по-специализирани сайтове. И ми е интересно дали има хора, които наистина биха повярвали, че това нещо е Ролекс?

Насе, не виждам нищо странно или ненормално да има хора които се надяват да "прецакат" пазара намирайки нещо на ненормално ниски цени. Защо очакваме да има закон който да попречи на глупака да загуби парите си? Ами да приемем закон за забрана на лъжата по принцип за да се намалят измамите :))
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe." A. Einsten
Аватар
prostotoi
Активен

Назад към Дискусии