Въпрос относно Breitling for Bentley

Тук можете да попитате, "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено.

Въпрос относно Breitling for Bentley

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 08:28

Здравейте колеги,вчера попаднах на тази обява:

viewtopic.php?f=42&p=282355#p282355

и забелязах,че има няколко поста с които се категорично часовника се определи като реплика и като аргумент единия потребител беше написал,че не е виждал такъв модел,друг беше споменал,че трябва да му се вижда само предницата на количката(което не е вярно),а трети,че истинския брайтлинг се разпознавал дори и сниман VGA камера(минали са ми доста часовника от марката(не 5 или 10 броя) и смея да твърдя,че няма нещо уникално в нея и т.н......имайки се предвид качеството на снимките и това,че няма снимки на машината наистина е трудно да се определи автентичността на дадения часовник,но от просто любопитство ми стана интересно как веднага и категорично мина в графа реплика :) Намерих модела в три варианта като цветове на циферблата и ако трябва да бъда честен разлика не открих(поне външно),серийния номер също се вижда под референтния - почти в края на капака е-само,че доста трябва да се вгледа човек заради лошата снимка,вътрешната част на безела се върти - оттам идва разликата в местоположението на скалите една спрямо друга от часовника в обявата и тези в линковете...ето и линковете на съответния модел:

http://www.ebay.com/itm/Breitling-Bentl ... 7675.l2557

http://www.watchfinder.co.uk/Breitling/ ... item/45843

http://www.watchfinder.co.uk/Breitling/ ... 3365/23697

Искам да подчертая,че НЕ мога категорично да кажа дали е оригинален или не при снимки с това качество и липса на снимка на механизма,но ми е стана интересно как другите потребители го направиха ;) (това,че размери и т.н, не са описани в обявата не го коментирам изобщо - ясно е че не е според правилата във Форума).

Ще съм много благодарен,ако някой от хората който написаха,че е реплика да каже как точно стигнаха до този извод...или просто си пишем...

Поздрави,Светльо
Последна промяна g.mitev на 30 11 2016, 13:16, променена общо 1 път
часовници в продажба:

https://bazar.bg/ads/user/1040296
Аватар
g.mitev
Маниак

Re: Въпрос относно Breitling for Bentley

Мнениеот KDelchev » 30 11 2016, 09:29

Светльо, и аз вчера гледах и сравнявах със снимки от нета, и разлики не открих.
http://www.jomashop.com/bretling-watch- ... -a736.html

Точно щях да задам същия въпрос, но обявата беше вече премахната...
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 09:37

KDelchev написа:Светльо, и аз вчера гледах и сравнявах със снимки от нета, и разлики не открих.
http://www.jomashop.com/bretling-watch- ... -a736.html

Точно щях да задам същия въпрос, но обявата беше вече премахната...

Здрасти,ми то няма как да се открият,просто защото няма разлики....

Поздрави ::drinks::
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот nibaru » 30 11 2016, 10:11

Понеже и аз писах вчера в тази обява за Breitling-a, та да обоснова моето мнение:
- Написах, че е за кофата, защото обявата ама абсолютно не беше по правилата и шаблона!!! Даже я бях репортнал.
И не съм се задълбавал дали е реплика.

И пак - не твърдя дали е реплика или не. Просто тази обява НЕ Е коректна.
Лоши снимки, никакво описание
Последна промяна nibaru на 30 11 2016, 10:15, променена общо 1 път
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 10:14

nibaru написа:Понеже и аз писах вчера в тази обява за Breitling-a, та да обоснова моето мнение:
- Написах, че е за кофата, защото обявата ама абсолютно не беше по правилата и шаблона!!! Даже я бях репортнал.
И не съм се задълбавал дали е реплика.
Но сега, щом попитахте - да погледна набързо - и то със съзнанието, че никога не съм притежавал Breitling и съм виждал само един път - в Giulian преди седмица.

Да погледнем снимката в jomashop, от линка даден по-горе в темата:

Изображение

коронка с лого, защитена от касата

И сега снимка от обявата:

Изображение

Здрасти колега,снимките са от двете различни страни на касата...

Изображение

a,че не е по правилата изобщо не го коментираме - става въпрос за автентичността....
Последна промяна g.mitev на 30 11 2016, 10:17, променена общо 1 път
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот Toshiro » 30 11 2016, 10:15

Привет!
Понеже аз пръв обявих съмненията си в темата ще се аргументирам.
Нямам вашия опит с Брайтлинг, но имам опит с мръсотията и неръждаемата стомана. За мен тази каса не е кирлива, а е започнала да се лющи.
Не виждам нещо лошо да се е случило. Все пак е часовник за 5 бона. Продавачът има интерес да защити стоката си.
Малко четка за зъби, едни по-хубави снимки и няма драма.
Последна промяна Toshiro на 30 11 2016, 10:18, променена общо 1 път
Toshiro
Маниак

Мнениеот nibaru » 30 11 2016, 10:16

Установих го, затова и коригирах мнението си (още сънен, сънен)
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 10:22

е хубаво де - сега почваме да се овъртаме(не визирам никой конкретно),за снимки и описание - както казах,че не е по правилата не е - ама не говорим за това в случая,предполага се,че някой като каже че е реплика,трябва да има конкретна причина да го каже,а такава до сега май няма.....
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот nibaru » 30 11 2016, 10:24

Сега (след две кафета и по-бистър ум) - що търсим из нета снимки? Ми ето ги в НАШИЯ форум бре:

http://strelki.info/viewtopic.php?t=21363&p=185391

ма перфектни та .... все пак са от PetarN ::drinks::

П.С. - вчера не съм се задълбавал и не съм казал, че е реплика (поне аз де). И сега - Plamen03, SirTomaz .... да се изкажат.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Toshiro » 30 11 2016, 10:29

Както казах, за мен касата не е стоманена. Единственото, което малко ме разколеба преди да го напиша беше, че се забелязва нещо като антирефлекс, и се съмнявам някой да окомплектова така менте, но по-добре да го напиша и да не съм прав, отколкото някой да направи "изгоден" бартер и да плачка след това.
Toshiro
Маниак

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 10:31

Toshiro написа:Както казах, за мен касата не е стоманена. Единственото, което малко ме разколеба преди да го напиша беше, че се забелязва нещо като антирефлекс, и се съмнявам някой да окомплектова така менте, но по-добре да го напиша и да не съм прав, отколкото някой да направи "изгоден" бартер и да плачка след това.

Колега мисля,че няма никакво съмнение най-вече точно за стоманата....мръсотия е.....
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот nibaru » 30 11 2016, 10:38

g.mitev написа:е хубаво де - сега почваме да се овъртаме(не визирам никой конкретно),за снимки и описание - както казах,че не е по правилата не е - ама не говорим за това в случая,предполага се,че някой като каже че е реплика,трябва да има конкретна причина да го каже,а такава до сега май няма.....

Светльо, ще драсна последен път в тази тема (понеже става въпрос за автентичност, а не за правилата как да изглежда обявата)
Когато не се спазват правилата - в случая големина и качество на снимките, състояние, точен модел ......
Е така става - потребителите почват да ровят и търсят кое е това животно, вадят грешни (или верни) изводи и .....

А Петър жив го изядоха за един анти-рефлекс, че го няма на снимките (то и реално се оказа, че го няма). И ти сега от обявата какво точно видя като детайли, антирефлекс, кога е обслужен, кви деруги има .......

оставям Ви да си уточнявате автентичност (да не спамя повече, че аз пиша за правила)
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот KDelchev » 30 11 2016, 10:41

g.mitev написа:
Toshiro написа:Както казах, за мен касата не е стоманена. Единственото, което малко ме разколеба преди да го напиша беше, че се забелязва нещо като антирефлекс, и се съмнявам някой да окомплектова така менте, но по-добре да го напиша и да не съм прав, отколкото някой да направи "изгоден" бартер и да плачка след това.

Колега мисля,че няма никакво съмнение най-вече точно за стоманата....мръсотия е.....

Абсолютно си е мръсотия това по касата, според мен не може да се говори за никакво лющене.
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 10:41

nibaru написа:
g.mitev написа:е хубаво де - сега почваме да се овъртаме(не визирам никой конкретно),за снимки и описание - както казах,че не е по правилата не е - ама не говорим за това в случая,предполага се,че някой като каже че е реплика,трябва да има конкретна причина да го каже,а такава до сега май няма.....

Светльо, ще драсна последен път в тази тема (понеже става въпрос за автентичност, а не за правилата как да изглежда обявата)
Когато не се спазват правилата - в случая големина и качество на снимките, състояние, точен модел ......
Е така става - потребителите почват да ровят и търсят кое е това животно, вадят грешни (или верни) изводи и .....

А Петър жив го изядоха за един анти-рефлекс, че го няма на снимките (то и реално се оказа, че го няма). И ти сега от обявата какво точно видя като детайли, антирефлекс, кога е обслужен, кви деруги има .......

оставям Ви да си уточнявате автентичност (да не спамя повече, че аз пиша за правила)

Колега :) именно в това е въпроса - че не видях разлики в детайлите.....

Поздрави ::drinks::
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот mitadoc » 30 11 2016, 10:42

Сега видях темата. Не виждам разлика голяма,но този модел си е куц за мен,така или иначе и изглежда като менте,дори оригиналът. Но пък и нещо странно има - собственикът /авторът на обявата не го защити изобщо, а се съгласи с вас.Ако знаеш,че е оригинален - ще се защитаваш,нали? Защото реално те обиждат и те правят на луд. Само разсъждавам...
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 10:51

mitadoc написа:Сега видях темата. Не виждам разлика голяма,но този модел си е куц за мен,така или иначе и изглежда като менте,дори оригиналът. Но пък и нещо странно има - собственикът /авторът на обявата не го защити изобщо, а се съгласи с вас.Ако знаеш,че е оригинален - ще се защитаваш,нали? Защото реално те обиждат и те правят на луд. Само разсъждавам...

ами той продавача няма как да се защити понеже не е влизал от вчера 17ч и 12 мин,а обявата е от 17ч и 11минути - тоест може изобщо да не знае за темата...,а тъй като си написал,че не виждаш голяма разлика - би ли споделил къде е малката разлика,която виждаш ::drinks::
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот Toshiro » 30 11 2016, 10:53

Колеги g.mitev и KDelchev, приемам забележката, но продължавам да мисля, че протъркано. Ако сте прави, си посипвам главата с пепел :)
Toshiro
Маниак

Мнениеот g.mitev » 30 11 2016, 10:57

Toshiro написа:Колеги g.mitev и KDelchev, приемам забележката, но продължавам да мисля, че протъркано. Ако сте прави, си посипвам главата с пепел :)

Няма нужда да се стига чак до такива крайности колега,просто водим дискусия ::drinks::
часовници в продажба:

Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот diksanal » 30 11 2016, 11:04

Хъм,на мен ми изглежда редовен часовника,детайл,лого-вярно,не е пазен много,но да кажат и колеги притежавали такъв часовник.
А до защитата на обявата си-гледам не е влизал във форума колегата поне от профила си,след публикуването на обявата-явно е доста зает. :)
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот otof » 30 11 2016, 11:08

Може да си е объркал профилите
Аватар
otof
Маниак

Следваща

Назад към Дискусии