OMEGA Constellation chronometr automatic 27mm

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

Re: OMEGA Constellation chronometr automatic 27mm

Мнениеот khondichka » 13 02 2017, 00:19

Ок Klon , това ми хареса . Всички златни елементи представляват златни тръбички или втулки , които са вмъкнати върху стоманата. В случая крайните такива са свалени при опит за полиране. Имам ги налични, но вероятноста да се поставят обратно граничи с нула. Нито часовникарите , нито пък златарите са наясно с технологията в случая (поне тук в БГ ).
Колегите , които проявиха интерес и се свързаха с мен по телефона (разбира се преди проблема с това дали е истински ) , бяха осведомени за всичко това , както и за подмяната на един от камъните (несполучливо за съжаление ) в долната част на корпуса . Имайки предвид всичко това , определих и цената като атрактивна , да не кажа символична . Като материал , може би ще е интересно : 15 грама злато и 47 диаманта с минимална стойност , но есе пак диаманти плюс перфектен механизъм . Да видът му не е добър и това според мен е причина да изглежда грубовато , все пак е носен непрекъснато повече от 20 (двайсет години) и то от жена , не че това има значение , разбира се .
Ако съм подвел някой в разговорите си по телефона , моля нека го каже тук пред всички .
Краси
тел. 0888220550
khondichka
Напредващ

Мнениеот klon » 13 02 2017, 00:37

Здрасти,

И коя част от описанието в обявата ти разказва за липсващите "златни" капачки/елемети или за сменения диамант ?

А пък това ".... но вероятноста да се поставят обратно граничи с нула. Нито часовникарите , нито пък златарите са наясно с технологията в случая (поне тук в БГ )." -> е много ги подценяваш . Хората "тука в БГ" вече произвеждат часовници , та да не могат да разгадаят "технологията" .... не вярвам ......

Поздрави,
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот khondichka » 13 02 2017, 00:46

Приемам критиката относно непълното описание в обявата . До сега винаги съм разчитал на разговорите по телефона , в които обяснявам всичко , което знам или сум открил в последствие .
Златните втулки могат да се залепът по най-различни начини , но са много тънки и си променят формата , т.е. няма вариант да не си личи , че е имало намеса . Даже и аз мога да ги залепя с капчица , недай боже...
Краси
тел. 0888220550
khondichka
Напредващ

Мнениеот phil05 » 13 02 2017, 11:56

khondichka написа:Добър вечер колеги !
Обръщам се с огромна молба към всички вас : моля , покажете ми на снимка как би изглеждала автоматична омега произведена между 1985 и 1995г.
...

Здравей колега,

Ето тук е разминаването, решението според мен е друго. Колкото и омеги да ви покажат колегите, накрая всичко зависи от вас. Ето факт, колко колеги написаха веднага, че тая омега нещо...На вас нищо ли не ви прави впечатление? На много хора не им правят впечатление малките, че и големи разлики, съвсем нормално. Точно това пък дава хляб, какъв хляб, "бизнес" за милиарди на тези с ментетата. Но според мен човек може да си изгради някакви критерии, ако харесва часовници и в случая Омега. Това не е само вид, марката и логото и "как изглежда" отдалеч. В случая Омега, пък друг да е оргинален часовник, е нещо много повече, това им е интересното освен фасона и е хубаво човек да го вижда и усеща сам.

Аз няма да слагам снимка как трябва да изглежда омега, ще опитам като 1-2 примера какво на тази не и е в ред и няма нищо общо с Омега. Това от вашите снимки. Въпреки че снимките много подвеждат, особено лошите. Но все пак да опитам. За такива криви работи по безела, корпуса и логото няма защо да се ходи на часовникар, хубаво е сам да ги види човек и най малкото да се усъмни.

Изображение
Изображение
Изображение

П.С. Само да не се окаже, че и тая Омега е правена през "тъмните години" :)), като един Брайтлинг Колт, дето по циферблата имаше чудеса и изместени работи бетер менте, та го помислих и аз за менте. И снимките бяха пак такива. Снимките много подвеждат. Но това не променя нещата - даже и да е така, онова не е Брайтлинг и това не е Омега Констелейшън.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 13 02 2017, 12:40

Ето все пак, подобен модел, за сравнение. Снимките са сравнително големи.

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот khondichka » 13 02 2017, 18:35

Привет !
Да освежа малко темата . Ще кача снимки на още една Omega купувана заедно с тази от едно и също място а именно : Мюнхенското летище през далечната 96 година. Обърнете внимание на номера на задния капак и потърсете информация в Google или където и да било другаде - просто такава липсва. И двата часовника, естествено , имаха кутии , гаранционни карти и сертификати ,които за съжаление много отдавна съм изхвърлил ( сега вече съжалявам ) . Мъжката Omega , за разлика от дамската е носена броени пъти , което е видно. Първите им профилактики , наистина бяха при Джулиани , то другаде май нямаше и къде . Никога не е имало дори и съмнения за оригиналността им ...
Продължавам с информация за механизма : ще има ли изненадани : ЕТА 2836 - истинска швейцарска машина от славните години , когато са се произвеждали само и единствено в Швейцария . След това историята я знаете . Производството е изнесено в Азия - само и единствено там . Логично е пазара да бъде наводнен с така наречените топ куолити реплики. Но все пак разлики между механизмите произведени в Швейцария и тези в Азия има ,макар и толкова минимални, че реално са уловими само за най-добрите професионалисти . А пък за външните изпълнения на каси и вериги бих могъл да напиша поне стотина реда , но не бих си позволил да ви отегчавам повече .
Това е една от многото статии по този въпрос :

https://www.replica-watch.info/threads/ ... ian.61801/

Ред е на снимките

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави !
Краси
тел. 0888220550
khondichka
Напредващ

Мнениеот cenzor » 13 02 2017, 19:11

Продължавам с информация за механизма : ще има ли изненадани : ЕТА 2836 - истинска швейцарска машина от славните години , когато са се произвеждали само и единствено в Швейцария . След това историята я знаете . Производството е изнесено в Азия - само и единствено там . Логично е пазара да бъде наводнен с така наречените топ куолити реплики. Но все пак разлики между механизмите произведени в Швейцария и тези в Азия има ,макар и толкова минимални, че реално са уловими само за най-добрите професионалисти

Това са пълни алабализми.. нищо не е изнесено в Азия, освен производство на китайски клонинги... :-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 13 02 2017, 19:40

Ето
http://www.replica-rolex.co/omega-const ... 26547.html
Пак пише че е с Swiss ETA , по каса и верига прилича на такава реплика . Даже и номера е същият .

п.п. , ако се докоснеш до подобна верига на истински Constellation , ще усетиш за каква разлика става дума .

Поздрави,
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 13 02 2017, 23:22

Жена ми носи Connie от 5 години,нищо общо няма с това недоразумение.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 13 02 2017, 23:35

khondichka написа:...
А пък за външните изпълнения на каси и вериги бих могъл да напиша поне стотина реда , но не бих си позволил да ви отегчавам повече .
...

Не са необходими стотина реда, само за това напишете, ОК ли е според вас. Традиционните за Constellation елементи отстрани на касата, дето погледа се там се спира. Или това понеже отдолу и не се вижда, може?

Да не са ги сваляли с отвертката при профилактиката в Джулиани? ::angel:: :)

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот KDelchev » 16 02 2017, 22:13

В крайна сметка, има ли развръзка по казуса?
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот SHARKY » 17 02 2017, 08:59

Хм, интересно ще ми е да видя как 2836 е влязъл в касата, която е 27мм. ::cool::
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот cenzor » 17 02 2017, 09:29

SHARKY написа:Хм, интересно ще ми е да видя как 2836 е влязъл в касата, която е 27мм. ::cool::

2836 e в мъжката Омега от горните постове.
Ама и на мен ми е интересен какъв дамски механизъм има вътре, при това сертифициран хронометър.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот SHARKY » 17 02 2017, 10:02

cenzor написа:
SHARKY написа:Хм, интересно ще ми е да видя как 2836 е влязъл в касата, която е 27мм. ::cool::

2836 e в мъжката Омега от горните постове.

Аха, аз останах с впечатлението, че говорим за дамския, който се продава и стана повод за дискусията. Нищо де, след толкова критични постове, не стана ясно защо не видяхме механизма на спорната омега. Работа за десет минути - часовникар, отваряне, снимка, пост и край на мъките :))
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот kokokoz » 17 02 2017, 10:40

аз показах снимките на часовникар и той каза да не му губим времето с прегледи и глупости!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 17 02 2017, 11:49

Абе никой ли не отиде да вземе 100-те лева? :))
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 17 02 2017, 15:38

Аз се чудя защо продавачът, след като е толкова убеден в твърдението си, досега не е отишъл при часовникар и не е снимал механизма? Или не е направил по-добри снимки? Не вярвам да живее в Припят и да няма никой наоколо.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот Toshiro » 17 02 2017, 15:45

Offtopic: покажи
Kuonyy написа: Не вярвам да живее в Припят и да няма никой наоколо.

Между другото там беше доста оживено напоследък. http://www.novarka.com/en/
Toshiro
Маниак

Предишна

Назад към Дискусии