Цени - определяне !

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

Цени - определяне !

Мнениеот М.Тончев » 24 05 2017, 21:40

Позволявам си да отворя нова дискусия на тема: Цени !

Във форума в последно време се ширят потребители, които са се нагърбили с нелеката задача да определят цени на часовници, както и лаптопи на колеги от форума ::huh::
Спамят теми, определят стойности на продаваните артикули и се изказват за пазарната тенденция на продаваните от колегите ЛИЧНИ вещи.
Така... лично мое мнение, изградено въз основа на немалкият ми търговски опит е, че всеки човек/собственик на каквото и там да продава може САМ да определя цената на продаваната от него стока.
Как е формулирал тази цена, има ли някаква сантиментална, антична или каквато и да е друга стойност - си е негова лична работа. Един вид - на който не му харесва, да не пазарува и да си намери същият предмет на по-ниска цена и да си го продава където и за колкото си иска.
Такова отношение лично за мен е недопустимо и действа негативно върху обявите на колегите, без реално да има никакви последствия за хората, заели се с ценообразуването на чужда стока.
Целта на тази тема е всеки да си изкаже мнението, да защити тезата си и евентуално да научи останалите на своята житейска/търговска философия. Барем на някой му се отворили очите.
Надявам се да се включат колкото е възможно повече потребители. ::drinks::

Изображение
You can have results or excuses... not both !
Аватар
М.Тончев
Маниак

Re: Цени - определяне !

Мнениеот dvd7586 » 24 05 2017, 21:52

Напълно съгласен и аз мисля така.Все пак не всеки оценява обективно стойността на притежаваната от него вещ, състоянието и желанието на другите да я притежават.Умение е да накараш другите хора да ти дадат хартия заради вещ.Но си е право на всеки да продава това което има на цена за която той прецени, и да коментира цени на други продаващи но без да подценява тяхната преценка.Според мен, ама за жалост не разбирам в търговията шума и рекламата му е майката.И в форума е имало много неизгодни сделки ама от шумни търговци.Добри сделки са подминавани аз лично съм се възползвал от 4.
Аватар
dvd7586
Активен

Мнениеот diran » 24 05 2017, 22:40

Преди години имах глупостта да се захвана с алъш-вериш и понеже съм си аз, не отворих един а девет търговски обекта за търговия с часовници и свякакви боклуци като запалки имитационна бижутерия и какво е ли не.
Повръща ми се от пазарлъци, коментари кое колко струва на Илиенци или в Турция, както и разсъждението. на глас колко е лесно да продаваш нещо и "забогатяваш" от това.
Изкарах така десетина години дотегна ми зверски и 2010г разкарах всичко и оттогава до сега съм продал само двата си проекта.
Не ща и да чуя за търговия.
За толкова години стигнах до извода, че добрия търговец КУПУВА ЕВТИНО И ПРОДАВА СКЪПО.
Само тогава има смисъл от търговията.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот popayo » 24 05 2017, 22:43

diran написа:За толкова години стигнах до извода, че добрия търговец КУПУВА ЕВТИНО И ПРОДАВА СКЪПО.

Е, то обратното си е мазохизъм, граничещ със самоубийство!
popayo
Маниак

Мнениеот М.Тончев » 24 05 2017, 22:54

diran написа:За толкова години стигнах до извода, че добрия търговец КУПУВА ЕВТИНО И ПРОДАВА СКЪПО.

Реално добрият търговец точно това прави - арбитраж. От друга страна добрият бизнесмен произвежда. Най-големите печалби според мен са в затоврения кръг. :)
Също така адски мн ме дразнят коментари по обявите от сорта - "тва в магазина е по-евтино"
Ми ходи в магазина бе п...а майна.
Аватар
М.Тончев
Маниак

Мнениеот diran » 24 05 2017, 23:18

М.Тончев написа:

Реално добрият търговец точно това прави - арбитраж. От друга страна добрият бизнесмен произвежда. Най-големите печалби според мен са в затоврения кръг. :)
Също така адски мн ме дразнят коментари по обявите от сорта - "тва в магазина е по-евтино"
Ми ходи в магазина бе п...а майна.

Затворения кръг не гарантира висока печалба, а единствено много повече задължения и разходи.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот dimoyanushev » 25 05 2017, 01:32

Според мен темата е за друго, кой как определя цените си а не кой какъв търговец е. В друга посока тръгват коментарите от зададения въпрос. По темата:
-всеки сам определя цената на стоката която продава.
-купуваш ако ти е изгодно (според теб)
-след покупка питайте някой търговец за сделката , ако ви каже че сте се минали и можел да ви го намери за 100/200 лв по малко :) значи сте си купили хубав часовник :)
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот ISDP » 25 05 2017, 06:36

Всеки сам си определя цената и никой не може да го съди за това. От друга страна всеки който търси да си купи нещо, може да си пробва късмета с пазарлък ( говорим в рамките на нормалното, не да предложиш 200-300лв за часовник който струва 2к :) ).
Предлагаш - Отговарят ти.. ако някой не го устроива си пожелавате успех и всичко най-добро и така...

Последно ми се случи ( не говоря само за часовници) бях готов да платя пълната цена, но само за спорта реших "да си пробвам късмета" и да искам да ми отбият от цената някой лев. Свалиха ми 20-30лв, но аз останах доволен и с добро усещане за търговеца надявам се и тои да е бил доволен.

Хубав ден на всички :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот JDredd » 25 05 2017, 07:30

Нещо не мога да схвана къде е драмата и защо всъщност е пусната тази тема :wtf:

Съвсем естествено е, че продавачът ще определя цената, а на купувача като не му изнася - подминава. Освен това според правилата коментари на цени в темите са абсолютно забранени. И доколкото наблюдавам - модераторите стриктно следят за това и трият такива писания. А това, че някой в разрез с правилата е пускал такива коментари, които са просъществували известно време преди да бъдат изтрити, си е напълно в реда на нещата доколкото този форум се чете от много хора, при това всякакви - един недочел правила, друг решил да пробва все пак :lol:
Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Citizen AT4010-50E
Seiko SSC019P1, Seiko Kinetic SMY149P1
Casio G-Shock GW-7900-1ER, Casio Edifice EFA-118D-1A
Тimex Ironman Тriathlon T5E241, Timex IQ T2N958
Аватар
JDredd
Активен

Мнениеот М.Тончев » 25 05 2017, 07:35

JDredd написа:Нещо не мога да схвана къде е драмата и защо всъщност е пусната тази тема :wtf:

Съвсем естествено е, че продавачът ще определя цената, а на купувача като не му изнася - подминава. Освен това според правилата коментари на цени в темите са абсолютно забранени. И доколкото наблюдавам - модераторите стриктно следят за това и трият такива писания. А това, че някой в разрез с правилата е пускал такива коментари, които са просъществували известно време преди да бъдат изтрити, си е напълно в реда на нещата доколкото този форум се чете от много хора, при това всякакви - един недочел правила, друг решил да пробва все пак :lol:

В повечето случаи оставам с впечатлението, че дори не се интересувят от часовника (или там каквото се продава). Просто искат да наложат някаква тяхна велика житейска философия и си чешат езиците. Пък че ще оакат на метеното - здраве да е.
Аватар
М.Тончев
Маниак

Мнениеот KDelchev » 25 05 2017, 22:29

Поздравявам колегата Тончев, че поне е надделял емоциите на много от нас, и макар и излишна /според мен/, е отворил отделна тема. Аз не издържах, и вече написах вчера, мнението си, което за жалост се случи в обява на колега. Няма да перифразирам, а ще "копна" един ред от коментара ми, а именно:

"Всеки има право да продава и да си търси цена, която би го удовлетворила, пък пазара сам показва, колко са били адекватни очакванията му..., има неща, които се продават за по-мако от час, и такива, които са "зазидани" вовеки в разделите за продажба".

За един, въпросната вещ, има сантиментална стойност, за друг антикварна /която единици и само колекционери, биха оценили/, за трети са парите, които си дал, като си го плащал, и си търсят поне някаква компенсация за изхарченото, и т.н и т.н...

По-скоро, важното е да намериш баланса, спрямо очакванията си, да си наясно, колко върви стоката ти към момента, да се изясниш със себе си, дали търсиш бързата продажба, или човека, с главно "Ч", който ще оцени по достойнство предлаганото от теб...
Последна промяна KDelchev на 26 05 2017, 09:57, променена общо 1 път
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 25 05 2017, 23:14

Не е вярно нищо от изписаното до сега! Тук само аз определям цените! На който не му изнася да си слага негови цени и да продава на тях!!!
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот sony » 25 05 2017, 23:16

В повечето случаи, когато продавачът е първи собственик и не се занимава професионално с продажби често е сколнен на големи отстъпки, каквито при търговците са невъзможни или поне не в същите граници. Моето наблюдение е, че при формирането на цените втора ръка масово се съпоставят с тези в магазин, където часовникът е с валидна гаранция, докато продаваният е без такава или с вече изтекла. Тоест по нищо не се различава от нов часовник на сивия пазар където цената е драстично по-ниска. Това не значи, че часовниците не се продават и така, защото има и други фактори като липса на достатъчно предлагане например. В крайна сметка всеки сам си преценява какво и за колко да купи или продаде ::thumb::
Последна промяна sony на 26 05 2017, 20:42, променена общо 1 път
sony
Маниак

Мнениеот KDelchev » 26 05 2017, 00:03

DrFrancky написа:Не е вярно нищо от изписаното до сега! Тук само аз определям цените! На който не му изнася да си слага негови цени и да продава на тях!!!

Иронята ми допадна, само с три изречения, чак ме е яд, че писах близо половин час предния си пост...
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот mitadoc » 26 05 2017, 01:51

Оти се хабите?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот М.Тончев » 26 05 2017, 10:36

mitadoc написа:Оти се хабите?

Искаше ми се да стане дискусия и другата гледна точка да си кажат мнението. Да се опитаме да разберем причините, които ги подтикват да пляскат такива коментари... и т.н.
Последна промяна М.Тончев на 26 05 2017, 11:22, променена общо 1 път
Аватар
М.Тончев
Маниак

Мнениеот george2502 » 26 05 2017, 10:48

Съществува термина "Справедлива цена". Това е цена уговорена между информиран продавач и купувач. И двете страни знаят какво правят и или има сделка или не.
Във форума, май няма хора, които не са информирани или не знаят как да получат необходимата информация.
От там насетне всяка дискусия ми се струва безмислена...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот Spitfir3 » 26 05 2017, 10:52

Offtopic: покажи
М.Тончев написа:Искаше ми се да стане дискусия, и другата гледна точка да си кажат мнението. Да се опитаме да разберем причините, които ги подтикват да пляскат такива коментари... и т.н.

Ами, той човека вече обясни, че "...една приятелка..." ::angel::
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Почитател

Мнениеот stdenev » 26 05 2017, 11:11

Здравейте,
Като ми остане малко време ще преместя мненията от обявата в тази тема.
Явно има нужда от подобни дискусии. ::up::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот М.Тончев » 26 05 2017, 11:23

stdenev написа:Здравейте,
Като ми остане малко време ще преместя мненията от обявата в тази тема.
Явно има нужда от подобни дискусии. ::up::

:thumbup:
Аватар
М.Тончев
Маниак

Следваща

Назад към Дискусии