Имам нужда от Вашата компетентна помощ колеги

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

Re: Имам нужда от Вашата компетентна помощ колеги

Мнениеот elshadai » 06 12 2017, 08:38

Картинката е ясна,какво се е случвало не е ясно точно,както и по кое време,но това няма значение,важно е,че се е случвало.
Обявата ще бъде коригирана и описано,пък вече всеки както прецени.
Благодаря на включилите се.
Лек и успешен ден.
Последна промяна elshadai на 06 12 2017, 11:25, променена общо 1 път
elshadai
Маниак

Мнениеот Seikosha » 06 12 2017, 10:34

Елшадай, от мен извинявай,ако има нещо просто стана като при Радой Ралин
"Пред мен сега седи един проблем епичен,
как да бъда откровен и как да съм тактичен"
Пишеш просто ,че циферблата е оригинален ,но реставриран и който както иска да го разбира и който има очи да гледа и да си решава.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот maildaemon » 06 12 2017, 11:19

Подхода на moi може бе не беше най-правилния - и аз влезнах с рогата, или поне така май излезе отстрани, но иначе винаги съм се радвал и уважавал elshadai за добрите часовници, които има и пуска. Факта че спря обявата до изясняване на случая и поиска да го разнищим - чест и респект за това :)
Винтиджите са ми голяма страст и много задълбавам, понякога и без нужда :D ако искате може разпнем още някой винтидж ролекс тук :D
Аватар
maildaemon
Активен

Мнениеот elshadai » 06 12 2017, 11:35

Аз също се извинявам ако съм бил по-разък и съм засегнал някого,не съм имал това за цел.
Случая е изяснен с този цифер,целта на темата е постигната и обявата е коригирана,въпреки че спокойно мога да кажа,че след всички изложи факти от колегите за мен лично се появява голямо съмнение за продаваните изобщо в пространството модели на марката,както за намесата по тях и цялостната им крайна визия,но тук вече ако тръгнем ще стане като роман.
Живи и здрави всички и отново благодаря за разясненията и интересните доводи за тях, определено ще бъдат от полза в последствие.
::drinks::
В заключение мога да кажа:или ние много задълбаваме(което пък е гаранция за намаляване на лошите мисли и последващата любов) или на хората много не им пука къде какво се продава и купуват.
elshadai
Маниак

Мнениеот Seikosha » 06 12 2017, 12:35

Е,Ролекс се гледа поединично,другото е като в едновремешните "Плод-зеленчук" покрай ряпата да продадеш и цвекло. :)) Макар и твоето ниво да е високо,си нямаш представа колко саати съм купувал по снимка га пасях стадото и после съм разбирал,че имам още какво да разбирам. Вижда се ,че ти стана дерт тоя саат - Е@и го в майката ,продавай го,друг ще дойде,така ставаме ,или по -умни ,или по-глупави - де да знам,знанието е нож с две остриета и общо взето,казват ,че носи тъга. ::cool::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот senna » 06 12 2017, 13:03

Не смятам, че някой дължи някому извинения! Смея да твърдя, че имам дълго наблюдение върху поведението на колегата elshadai в търговският раздел и според мен, той винаги е бил коректен и честен. Затова писах, че пак според мен, той не е можел да знае, дали, кога, кой, как и защо е реставрирал циферблата. С колегата maildaemon мисля, че се познаваме даже, и със сигурност в действията му няма лично отношение или корист. Часовника си е оригинален, и както каза Вальо колекционерската му стойност си върви и с историята му, и с интервенциите, още повече, както да личи и всичките елементи в него са си неговите.
Ами пълно е в пространството със всякакви "овинтаджени" изпълнения на марката. Има и факирски такива, дето не можеш да ги хванеш, ако не им замериш радиационното излъчване. То не са "изпичания", "помътявания", "напуквания", "пожълтявания", само и само да се "придаде" точно такава състарена от естествена употреба визия на подменените с нови, елементи в часовника, за да се продаде на колекционерска стойност с историята му демек. :)) Не знам, кое ще е по-добре, дали бъдещият собственик да смени циферблата с нов, или да остави този носещ историята на часовника през времето.
И да не забравя да Благодаря специално на Сейкоша за лекцията по реставрация на циферблати! ::thumb:: Беше ми полезна и информативна. Това му е най-хубавото на форума, винаги и при добро желание, човек си обогатява знанията. Верно, че това ни прави по-тъжни понякога, защото знанието е сила, обаче невежеството си е блаженство. :)

П.С. На който му се чете, ей тук има цял трактат за номерата прилагани при продажбата на винтидж Ролекси. :)

http://rolexpassionreport.com/14962/do- ... ers-guide/
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Предишна

Назад към Дискусии