От къде си купувате качествени батерии за часовника ви?

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Re: От къде си купувате качествени батерии за часовника ви?

Мнениеот HRISTOFF11 » 25 08 2016, 21:53

Здравейте,
много съжалявам за това което ще напиша, защото ще разочаровам доста хора в бранша и ще кажа цялата истина без заобиколки ...
В бранша съм от повече от 10 години - фирмата ми се занимава с продажби на дребно и едро ... в България часовникарите са КОЖОДЕРИ !!! Казвам това защото е самата истина - не може батерия с цена 0,60 ст с ДДС да се търгува за 8 лева !!! ... Не може батерия с цена 0,48 ст да се продава от официалния вносител на цена 1,45 без ддс !!!

Работили сме със всички марки - най-доброто за сега се оказва SONY и VARTA, обаче !!! Sony има към момента китайска реплика и се търгува за стотинки и е менте, както МАКСЕЛ !!! ако някой си купива от тези марки - просто да обърне внимание на срока на годност на кутийката ... кутойката е за 10 броя ... на фалшификатите такъв просто НЯМА ...

С РЕНАТА е същата работа ... имат голям брак ... липсва кога е произведена и до кога е годна ... за ЕНЕРДЖАЙЗЕР мога да кажа само добри думи - но не се внася - цената е покъртителна ...

Ние внасяме ВАРТА, с гарантиран произход но пазар няма ... просто на 2-3 години изхвърляме всичко защото излизат извън срок и после зареждаме наново ... Сега от 39 вида сребърни батерии поддържаме около 12 защото за останалите няма пазар ...

Иначе при всеки часовникар е риск ... обикновено цената на една батерия е около 0,50 до 0,85 ст на едро със ДДС а при тях вече ства около 8-10 лева .... сами си направете сметката за какво става дума ...

Ако все пак някой желае може да разгледа нашия асортимент - http://batterymarket.bg/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8/%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8.html
HRISTOFF11
Новобранец

Мнениеот kokokoz » 25 08 2016, 22:43

HRISTOFF11 написа:Здравейте,
много съжалявам за това което ще напиша, защото ще разочаровам доста хора в бранша и ще кажа цялата истина без заобиколки ...
В бранша съм от повече от 10 години - фирмата ми се занимава с продажби на дребно и едро ... в България часовникарите са КОЖОДЕРИ !!! Казвам това защото е самата истина - не може батерия с цена 0,60 ст с ДДС да се търгува за 8 лева !!! ... Не може батерия с цена 0,48 ст да се продава от официалния вносител на цена 1,45 без ддс !!!

Работили сме със всички марки - най-доброто за сега се оказва SONY и VARTA, обаче !!! Sony има към момента китайска реплика и се търгува за стотинки и е менте, както МАКСЕЛ !!! ако някой си купива от тези марки - просто да обърне внимание на срока на годност на кутийката ... кутойката е за 10 броя ... на фалшификатите такъв просто НЯМА ...

С РЕНАТА е същата работа ... имат голям брак ... липсва кога е произведена и до кога е годна ... за ЕНЕРДЖАЙЗЕР мога да кажа само добри думи - но не се внася - цената е покъртителна ...

Ние внасяме ВАРТА, с гарантиран произход но пазар няма ... просто на 2-3 години изхвърляме всичко защото излизат извън срок и после зареждаме наново ... Сега от 39 вида сребърни батерии поддържаме около 12 защото за останалите няма пазар ...

Иначе при всеки часовникар е риск ... обикновено цената на една батерия е около 0,50 до 0,85 ст на едро със ДДС а при тях вече ства около 8-10 лева .... сами си направете сметката за какво става дума ...

Ако все пак някой желае може да разгледа нашия асортимент - http://batterymarket.bg/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8/%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8.html

ти директно OFF ..............................................
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 25 08 2016, 22:55

Не бе, той след като му разгледаш асортимента, за 85 ст ще ти я продаде и смени батерията :) Класик!!! Можеше да запази този велик първи пост за утре вечер ::drinks::
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот kokokoz » 25 08 2016, 22:57

такива тъпанарски постове от некви семпли илиенски търговци трябва направо триене и бан!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот addicted » 26 08 2016, 08:04

Аз сменям батериите в тиктактайм в хит Младост. Мойте часовници са евтини, но разликата във времетраенето на батерия за 2 лева от селския часовникар и тези за по 8 от хит е осезаема. Едното касио неможа да искара една година, сега ще видим колко ще е. Другото на което я смених наскоро беше с две батерии, което си е разход, все пак има цели часовници за 16 лв. :) .
Часовникара установи че са му сложени две различни при предишната смяна... Установи също така че са превъртяни два от болтовете на задния капак и са сменени с по големи. Може да е ефтино касио, ама това не значи че часовникара трябва да го съсипе като му смени батерията.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk
addicted
Напредващ

Мнениеот dione » 02 09 2016, 23:00

Аз сменям батериите на Ул. Христо Белчев 47 за 15 лв японска с 1 година гаранция :)
dione
Напредващ

Мнениеот diran » 03 09 2016, 08:55

HRISTOFF11 написа:Здравейте,

Винаги са ме кефи ли такива xxx като теб.
По твоята логика плодовете и зеленчуците трябва да са безплатни нали все пак сами растат по дърветата.
Именно от такива вносители като теб с оригиналните батерии които се разбират само по това, че имат срок на годност Китайците нямат нито възможност нито достатъчно мозък да заобиколят тази гаранция за оригиналност високо качество.
И въобще какъв дебил трябва да си да пишеш.
Нали ти не стоиш със собственото си име за батериите които продаваш.
Нали ти не носиш отговорност за часовника на клиента.
Нали ти не поемаш нервите на клиента за боклуците които кожодерите са купили от теб честния и съвестен търговец.
Ти ли плащаш наема, тока, осигуровки, и др. ти ли им храниш децата., че им правиш сметката на хората.
Които може си сменя батерията сам, които не на часовникар. Толкова е просто. А колко и как сам си правиш сметката.(на сам за себе си. не на другите).
И въобще мрънкането и оплакването се е превърнало в национален спорт. Всеки се оплаква от всичко.
Последна промяна cenzor на 03 09 2016, 10:04, променена общо 1 път
Причина: Изтрити обидни думи
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот Bate_Boyko » 03 09 2016, 09:38

Малее как го нападнахте човека, еми прав е, не е нормално. И за доматите не е нормално и за мн други неща не е нормално ама тука всички са големи поддръжници на пазарната икономика, ми щи тогава си купувате часовници от чужбина а не давате 50-100% повече на нашите търговци?

Sent from my A536 using Tapatalk
Аватар
Bate_Boyko
Напредващ

Мнениеот diran » 03 09 2016, 09:56

То нищо не е нормално май....
Като дойде време да се плаща на всеки му е скъпо, а като дойде време за заплата на всеки му е малко.
Мрънкането и дудненето са едно, ама чуждата сметка да прави си е чиста проба простотия.
По законите на търговията цените падат пропорционално на оборота и конкуренцията.
При умрял пазар в случая оборот почти няма и за да успее един търговец трябва да си повиши маржа за да покрива текущи разходи.
Не сравнявай пазарите в западна Европа или Щатите с България.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот natadi » 21 12 2016, 21:45

На Ботев едно малко ателие,срещу рок училището.Оттам съм доволна и не ми излезна никок скъпо,освен че действа бързо.
Не бих отишла пак за батерия в Скай Сити при онзи Шадиан или нещо подобно.Оттам купената батерия,която беше еж в гаранцшя не изкара и месец
natadi
Новобранец

Мнениеот Georgi Mihailov » 26 01 2017, 23:31

Батерии сменям само там, където съм си купувал часовниците. В моя случай конкретно това означава Гюлиян, Джулиани и Ремко. А знаете ли какви са там цените на "сериозните" и качествените батерии? :)) Започват от 20 лв. за обикновени часовници с три стрелки, а за хронографите умножавайте по две...
Tissot: T-Sport Titanium,T-Classic, Candino Timeless, Doxa Royal Quartz, Danish Design IQ17Q975
Casio: GW-M5610, GW-4000, PRG-600Y, EQB-500D, GST-W100D, LCW-M170D, WVA-M650D EF-503, BEM-506L
Citizen: BM8476-23E, BN0100-42E, CA4210-16E
Georgi Mihailov
Напредващ

Мнениеот Swiss M. » 27 01 2017, 00:03

В рамките на последните 3 месеца смених батерии на хронографи и в Ремко и в Джулиани - и на двете места срещу 15 лева, за Гюлиян - не знам, от там кварц нямам...
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот Georgi Mihailov » 27 01 2017, 02:47

В рамките на десетина дни сменях батерии на два швейцарски дрес часовника с по три стрелки и датник в Гюлиян и в Джулиани - съответно Докса и Кандино. И на двете места ми намекнаха, че по-хубавите и дълготрайни батерии са по 20 лева. Пак там преди няколко месеца сменях батерия на хронограф. Ами не беше дори и 20 лева... А доста повече. Щото заради по-сложната и тежка механика на хронографа и по-голямата консумация на енергия трябвало още по-мощна /и по-скъпа естествено/ батерия...
Между другото в Гюлиян се сетих да питам ориентировъчно колко струва подмяна на акумулаторна батерия от соларно Касио /когато и дойде времето - след 5-6 до десетина години примерно/. Отговорът е - минимум 40 лева. Обаче след толкова години експлоатация било препоръчително да се направи и пълна профилактика на часовника. Та с нея сумата ще нарасне значително.
Tissot: T-Sport Titanium,T-Classic, Candino Timeless, Doxa Royal Quartz, Danish Design IQ17Q975
Casio: GW-M5610, GW-4000, PRG-600Y, EQB-500D, GST-W100D, LCW-M170D, WVA-M650D EF-503, BEM-506L
Citizen: BM8476-23E, BN0100-42E, CA4210-16E
Georgi Mihailov
Напредващ

Мнениеот Swiss M. » 27 01 2017, 07:52

Акумулаторната батерия е друга работа. И на двете коментирани места сега слагат "енерджайзър" батерии, на часовника от Ремко съм сменил два пъти батерия за 7 години, та не знам... Но здраве да е
Аватар
Swiss M.
Почитател

Предишна

Назад към Клуб София и региона