Магазини за часовници в София

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Re: Магазини за часовници в София от ТРК2

Мнениеот trk2 » 23 04 2011, 13:33

Всъщност четвъртъка и петъка ми бяха пълнокръвни работни дни, само по пътя между банката и съда се отбивах, а съботата успях да изклинча докато жената се гласеше на фризьор и маникьор из салоните. Относно маестрото е хубаво да се види на живо, и все пак ето сайта http://www.raymond-weil.com/ на заглавната страница много ясно се вижда едрата текстура. Антилефлекса си личи идеално на това видео, обърни внимание как блести от зад, а от пред блести само циферблата но не и стъклото. http://www.youtube.com/watch?v=0I_3vz24b24
Последна промяна trk2 на 03 09 2011, 00:33, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Re: Магазини за часовници в София

Мнениеот rogue » 23 04 2011, 19:07

Мастрото е много красив, но го предпочитам варианта с римски цифри. Ако реша да си взимам нещо със сходна визия, сигурно ще е това:

http://www.steinhartwatches.de/index.ph ... _ID=26#284
STEINHART "MARINE CHRONOMETER II roman"

Като определящ за избора при мен е цената и размера на часовника. Щайнхарта е 44мм и мисля че е много ефектен с непредходен класически стил. Перфектен часовник за по-официални случаи.

Този RW също e страхотен:
http://www.raymond-weil.com/EN/Noveltie ... ancer.html
freelancer chrono, в 42мм.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот trk2 » 03 09 2011, 00:52

Един тегел на ТРК2 по софийските улици, 26 август 2011
ул. Витоша
1 Джулияни Витоша
явно имам някаква слабост към дизайна на Тиссо 150 годишнината, имаше хронографа на Тиссо
Изображение
минутната стрелка не се нулира точно и това ми охлади интереса.

Реймонд Вейл, които си бях харесал от предната обиколка, тогава не бях обърнал внимание и си мислех, че са механизми на ЕТА. Не отдавна си купих каталог за часовниците за 2011г. та там прочетох, че серията Маестро би трябвало да са със Селита Един съвет от мен при покупка на този часовник задължително проверете дали механизма е с печат на Селитта
ИзображениеИзображение
Подавачката беше услужлива, въпреки че се нацупи когато споделих на глас, че хронографа на Тисо не си струва парите.

2. Гюлиан Витоша.
Случих страшно услужлив продавач, удоволствие е да си клиент в този магазин.
Два нови модела на Фредерик Констант ми привлякоха вниманието за момент,
ИзображениеИзображение
обаче цената не ми хареса, и не съм ги разглеждал.
Концентрирах с върху други два, разгледах ги обстойно.
ИзображениеИзображение
Болтчето на микрометъра на Максим беше завъртяно в крайно положение! Максим има интересна комбинация между полиране и шлифоване на касата, помолих продавача и той говори със сервиза от където му казаха че полирането на това чудо ще струва 80 лева, не съм сигурен дали по телефона се разбра сложността на операцията.

Лакроа-то много ми харесва със своите оксидирани стрелки и часове. В магазинабеше точно този модел без очертаване на надписа, който си мисля че може и да емнте защото в е-бея се продава на половин цена.
Накрая сложих етикетите на масата готов да се пазаря за двата часовника но се оказа че това ставало само с управителя.
Ролкес- Виотша, часовниците строени стената удобни за разглеждане без да се вадят, за пръв път виждам часовник със циклоп (лупа) не съм вярвал че ще ми хареса, добре изглежда, но някак си това не моя магазин.

Лонджин и Омега исках да видя този часовник
Изображение
но го нямаше в наличност

Тайм ленд Витоша
Хамилтън Вентура – да се чудиш колко е часа

Разглеждах класическите модели на Бауме и Мерсие
ИзображениеИзображениеИзображение
Красота, всъщност гледах няколко часовника, но всичката тази красота ми дойде в повече и вече не помня какво гледах, да не говоря, че и Хамилтън бяха там. На излизане погледнах механизма на Етерна Воън
ИзображениеИзображение
Тънък овален, механизъм двоен сфероиден лагер на ротора, лагери даже и на дата, която се сменя точно на секундата в 12 :) Абе това бижу трябва да се види, влюбен съм!
На излизане ми дадоха каталог на Бауме… най- красивия каталог, който съм виждал до момента! , направен с много вкус.

Малко магазинче на графа, новата колекция В42 на Фортис хваща окото има 30 процента намаление.

Роял хаус, Съборна Там гледах само едно Бреге, финна работа личи си класата и през найлона дето нашите продавачи го бяха увил, като краставица на пазара :oops: , забравих да погледна Панерая за да го сравня с Хомаже-то дето ми бяха подарили.
Продавачката бе една възрастна жена, насилствено любезна, не беше чувала за Сиигъл. :thumbdown:

Цум- култ вече ги няма! :( който взел, взел

Раковска- Гюлиан Там има един напет момък, не беше чувал за хомаже-то на Булова на техния камертонен часовник от 60г. Всъщност тоя човек въобще не беше на ясно какво го питам и сигурно ме мислеше за луд.
разбархме се да им пиша писмо с линк на часовника дето ме интересува, вече 5 дена нямам отговор.
Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 09:24, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Scandinavian » 03 09 2011, 12:04

Браво на колегата ТРК2, много полезна информация, може да започнеш да правиш ревюта в специализирани издания за часовници :)
Само една малка подробност си пропуснал, да споменеш ценовия клас, за да знаят четателите за какво иде реч и могат ли да си позволят някои от тези бижута.
Иначе на RW и аз бях хвърлил око с оглед на приемливата цена, но ме спря това, че са със Селита (уж не лоши), както и че задния му капак не се завива (ниска водоустойчивост)
Поздрави!
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот trk2 » 03 09 2011, 12:53

Полезно до толкова че са изброени повечето магазини, иначе аз си имам собствен вкус и си казвам, това което ми харесва на мен в момента на посещението в магазина, за ревю в специализирано издание се иска повече обективност и всеобхватност.

За Маестрото съм писал повече в по горните постове, едва ли ще тръгнеш да влизаш във водата с дрес часовник, но вероятно ще издържи маркиран е 5 атмосфери вярвам им. Като конструкция Селита-та е сходна с ЕТА, освен това се прави в Швейцария и не би трябвало да има проблем. Единствено ме притесни липсата на печат на часовника в магазина на Витоша, което означава едно следните неща сериозен пропуск на поточната линия, Реймонд Вейл са ползвали китайски механизъм, вносителя продава ментета, аз не съм видял като хората. Най- вероятно е първото защото доста се взирах с лупа и имам добро зрение, иначе на производителя и вносителя им вярвам за сега.
Цени този път не съм писал защото не бях тръгнал с намерение да купувам, пък и не искам ви отказвам от мечтите за хубав часовник :)
Но ако Ви интересува нещо конкретно, питайте най вече за Бауме, нали ми дадоха каталог и ценоразпис на производителя :)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот klikacha » 19 09 2011, 17:14

Loко написа:Действително е доста солена цената от 2700 лв за часовник с минимална водоустойчивост и пластмасово стъкло, механизма може да е страхотен но не е водозащитен. Личното ми мнение е че за тази цена може да се очаква повече

Мисля, че стъклото е от такъв материал, заради специфичната му форма, а не от икономия на производствени разходи. Сапфирния кристал май може да само плосък.
"You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation." - Patek Philippe's slogan
Аватар
klikacha
Почитател

Мнениеот trk2 » 20 09 2011, 00:02

klikacha написа:
Loко написа:Действително е доста солена цената от 2700 лв за часовник с минимална водоустойчивост и пластмасово стъкло, механизма може да е страхотен но не е водозащитен. Личното ми мнение е че за тази цена може да се очаква повече

Мисля, че стъклото е от такъв материал, заради специфичната му форма, а не от икономия на производствени разходи. Сапфирния кристал май може да само плосък.

Да някъде там е изтитината, първата част на изречението е вярна, втората не- сапфира може да има и друга форма при часовниците.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Pfote2 » 19 10 2011, 11:05

Trk2 - много подробно и много плезно, както всякога. Въпрос: Нямаш ли снимка на Classima-та на B&B на задния капак. Направо красота е. Ако нямаш - да снимам моята.
Pfote2
Маниак

Мнениеот Solaris » 19 10 2011, 23:20

Ауу...

Тези двата са ми фаворити...
http://postimage.org/image/1q085lekk/
а тази Етерна, която показа е невероятна това със смяната на датата по този начин е много красиво нещо.
http://postimage.org/image/1q4jm40zo/

И между другото като се замисля сега много бих искал да имам часовник със фази на луната.

Браво за всичко, което си написал все едно бях там отново !
А отностно магазина на Бреге гледах 2 модела и аз и просто бях много впечатлен лошото всички знаем какво е ...
Изображение
Аватар
Solaris
Почитател

Мнениеот trk2 » 20 10 2011, 09:06

Pfote2 написа:Trk2 - много подробно и много плезно, както всякога. Въпрос: Нямаш ли снимка на Classima-та на B&B на задния капак. Направо красота е. Ако нямаш - да снимам моята.

Да няма да е зле да го снимаш, обаче без светкавица на дневна светлина и по възможност с някой по- скъпичък фотоапарт.Твоя модел мисля че не го разлеждах, просто нямах време да видя всичко.

Максим си го бях купил на старо в и-бея, обаче продавача нещо се запъна искаше позитивен фиидбак преди да прати, в крайна сметка останах с две страници кореспонденция на немски, 15 лева банкови такси и пропуснати ползи от затворените пари, които той не пожела да ми плати.
За Етерната нямам пари, просто ми хареса.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 18 12 2011, 15:00

ТРК2 ПРЕДКОЛЕДНО В СОФИЯ. 1-2 декември 2011

Тъй като все още нямам хронограф използвах престоя ми в София да хвърля едно око на хронографите с тайната надежда да ми хареса нещо за коледа.

Първото ми впечатление беше, че цените на часовниците значително са се повишили в сравнение с предходната ми обиколка по магазините през август.

Във ЦУМ видях Сертина-та, която certomaz продаваше тук viewtopic.php?f=9&t=6820&p=63813&hilit=certina#p63813
Страхотен часовник, много приятно се натиска старт бутона, приятно излъчване, съчетание между спортен и елегантен часовник.
В същия щанд много ми харесва дизайна на Тисо хомаж за 150 годишнината, но хронографските бутони са ужасно твърди.

В МОЛ Сити сентър
Влезнах в един магазин от главния вход в дясно на първия етаж.
На входа на магазина ме посрещна уникален инхаус Монблан, не съм го разглеждал, нещо нямах настроение за това.
Направо се насочих към Юнгханс хронскоп като този
viewtopic.php?f=12&t=5157&hilit=junghans&start=40
само че със стоманен корпус.
Впечатлен съм от елегантния дизайн и ретро излъчването на часовника, което се засилва от уникалната форма на стъклото. Бих носил такъв часовник с огромно удоволствие.
Сравних дебелината на корпуса с този на Макс Бил въпреки стъкленото дъно дебелината на часовника изглежда същата като на Макс Бил. За съжаление вече имам дрес часовник – (имам предвид моя Сиигъл), иначе със сигурност щях да се свържа с колегата Юнганс за коледна отстъпка въпреки търканията ни по- горе по темата. Мисля че 2700 лева е една добра цена за красотата която Юнгханс предлага, - декориран механизъм сини болтчена с бял процеп, намигват игриво през прозрачното дъно.

После влязох в магазина със Зенит, Гласхюте и Пармеджани на същия етаж.
Продавачите - мъж и жена, и този път бяха много любезни.
Разгледах правоъгълния “ел примеро” с отвореното сърце. Останах поразен от финиша на зъбните колела, явно доста старание е вложено в този механизъм. За съжаление не можах да чуя ускорения пулс на часовника, заради шума на около. Секундната стрелка доста впечатляващо излиза с една тънка и дълга ос от отворения механизъм. Изобщо красота за любителите на механизмите и от двете страни. Бутоните се натискат много приятно.

По Витошка влязох само в магазина на Гюлиян.
Настаних се удобно за да разгледам различните градации на Валжу, предлагани от Морис Лакроа. И по - точно двата мастерпийс-а първия "Masterchrono" с цена над 10 хил. лева!, http://www.youtube.com/watch?v=LM619gL2 ... re=related http://www.youtube.com/watch?v=Ei1u3st2 ... re=related втория "Chroneo" сцена над 6 хил. лева! http://www.youtube.com/watch?v=oQnDxfQxVCo
ИзображениеИзображение

Исках да видя какво толкова струва в тези Валжу-та, освен това по- евтиния модел може да се намери за малко над 2 хил. в интернет от неофициален продавач.
И така въоръжих се с лупа и започнах моето наблюдение.

И двата механизма държат камъните в шатони. По евтиния модел има златен шатон само на минутното хронографско колело. Останалите са от някакъв сребрист метал.

Голямата изненада са мен беше, като погледнах по- скъпия часовник. Ювелирна обработка! Конусните гнездата на мостовете полирани до гланц и в тях се оглеждат навсякъде златни шатони. Перфекто полирани ръбове на всички детайли. Едвам сдържах усмивката си от възхищение и наслада.

ИзображениеИзображение
При покупка задължително проверете работата на минутната стрелка на хронографа!!!
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 02 02 2013, 03:09

Днес бях в същия магазин на Гюлияни.
Два часовника веднага ми грабнаха вниманието:
Новия лунен часовник на Омега

(снимката на механизма е от девил) Много приятен черен циферблат в класически за Омега форми, оригинално хрумване за съчетаване на двата хронографски брояча минутен и часови в едно. Дебел солиден механизъм с две пружини, колонно колело, двукрак мост на баланса, оригинален баланс от неметал, и страхотна декорация. Единствения недостатък който съсипва отличното впечатление на часовника е малкото хронографско циферблатче- трябва дълго да се взирам за да прочета точните показания на минутния брояч.

Този проблем го няма в другия часовник който ми грабна вниманието- Новият пилот на Зенит с голяма дата.

Много отчетливи показатели. Невероятно красиво заиграване с индексите на часовете, направени са заоблено релефно и врязани в циферблата- това трябва да се види на живо. Уникална секундна стрелка на хронографа в леко ретро стил. Датата е леко разкривена, но това да е проблема. Каишката е убийствено приятна. Отзад се открива прекрасна гледка към класическото ел Примеро :) Направо мечта! И накрая най- хубавото, политиката на Зенит е към намаляне на цените на новите модели ::huh::
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Предишна

Назад към Клуб София и региона