Магазини за часовници в София

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Магазини за часовници в София

Мнениеот trk2 » 12 04 2011, 13:11

Тия дни ще ходя в София искам да насъбера малко впечатления от механични часовници на живо. До сега съм бил само в мол София втори етаж- Джулиани и ЦУМ първи етаж- Тисо и Джулиани. Моля да ми дадете предложения.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Re: Магазини за часовници в София

Мнениеот Junghans » 12 04 2011, 13:23

Ееее... може ли така колега, ами ти като не си ходил да видиш Junghans, нищо не си видял ;). Адреса е Мол Сердика, ет.1, маг. Скарабей , на горният етаж можеш да разгледаш и Сейко.
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот ceramosi5 » 12 04 2011, 20:45

В Цум на вторият етаж в магазин КУЛТ може да видиш Фредерик Констант, Орис и Алпина, в МОЛ- Сердика може
да видиш и магазина на Таймленд-там са Етерна,Порше дизайн,Хамилтън и др. Там в Суис бутик може да
видиш Атлантик и други марки.На Витошка , стотина метра от ъгъла със Солунска по десния тротоар по посока НДКе магазина на Лонжин и Омега. Почти срещу него е магазина на Ролекс. По Витошка - в Ави център може да онлакнеш окото с Зенит, Брайтлинг и други от този калибър, а към НДК има и други магазини.Е , за сега толкова, но смятам , че и това ще ти е достатъчно. Ако питаш за някоя конкретна марка, може да се сетя и за други магазини.
Приятно гледане.

:)
Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот trk2 » 15 04 2011, 01:08

ТРК2 в София ден първи:
І.Магазинче по графа под колоните:
1. Фортис, пилотски хронограф. Страхотна визия, черен цифербалт и бели знаци, оранжеви хроногравски стрелки красота. Убийствен анти рефлекс все едно няма стъкло. Квадратния модел много добре стои на ръката – цена 3100лв. Часовникара също е с квадратен модел за три години има леки белезипо ръба на корпуса, явно това му е уязвимото място.
2. Реймонд вейл- Маестро до него не стигнах трябваше да излазя по работа.
ІІ. Цум първи етаж щанда на Тисо.Интерсни джобни часовници катомълния, човека го нямше.
ІІІ. Цум първи етаж Джулиани.
1. Малкия правоъгален корпус на Морис лакроа, залепна на ръката ми сякаш е правен по поръчка за моята анатомия- 4000 лева тия са луди.
ІV. Втори етаж не видях магазина въпреки че мернах рекламата на Фредерик Констант по ТВ- жалко
V. Мол Сердика Сейко.
1. Нищо интересно, на жена ми сейкото пет е по хубаво от всичики дамски часовници че и по евтино със 60 лева. Имаше някаки съкпи модели но дори и те не ме грабнаха, поне да бяха Кредор или Гранд Сейко.
VІ. Мол Сердика Атлантик
1. Като часовници нищо интересно, надявах се да видя лимитираната селекция 1888. Беше ми интересно да видя за първи път CL888. много тежък ротор и издава смущаващ звук, сините болчета стоят много гот.
VІІ. Тайм ленд.
1. Хамилтон хронограф- само 1800 лева , откакто разбрах че мой приятил си го е купил за 400 щ.д. от Оман нещо ми се охлади мерака, иначе стои добре.
2. Порше дизайн Хронограв, много приятно ме изненада някакъв стар модел под 2000 лева, невораятна визия и стои префекно на ръката ми- стоманен капак. Малко се разочаровах от мая фаворит Флат Сикс доста истумбено дъно има, цифербалата не беше изработен качествено, а надписа хронометър под секундите не е подкрепен със сертификат.
3. Етерна – много оригинален и интересен дрес дизайн в стил 60те, не го разлееждах обаче щото е 7 хил.
VІІІ. Юнгханс- голям зор докато ги открия на информацията не знаеха за тях, продавачката нагъваше някакъв съндвич, но иначе любезно момиче.
1. Юнгханс Хроноскоп Макс Билл- убийствен дизайн, механизъм J88 , предполагам че е техен , жалко че няма прозрачно дъно да му се насладя. Ако сте перфекционист преди покупка огледайте внимателно принт-а на циферблата и сходимостта на минутната хронографска стрелка! все пак цената е 2700 лева и всичко трябва да е префектно.
Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 07:43, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Yassen » 15 04 2011, 01:32

В Сити Център мола срещу Хемус също има бутик на АVI.
Аватар
Yassen
Почитател

Мнениеот Junghans » 15 04 2011, 09:22

Колерга ти ме хвърли в оркестъра, коя трйка е изтрита на 30, между made in germany ли?
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот trk2 » 15 04 2011, 09:36

Изтрито от автора на 13.10.2011г.
Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 08:48, променена общо 2 пъти
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Loко » 15 04 2011, 10:12

Действително е доста солена цената от 2700 лв за часовник с минимална водоустойчивост и пластмасово стъкло, механизма може да е страхотен но не е водозащитен. Личното ми мнение е че за тази цена може да се очаква повече
Loко
Активен

Мнениеот fivegood » 15 04 2011, 10:21

E тя цената на часовниците не е пряка функция на водоустойчивостта. Това по-скоро не е твоят часовник. А и за плексигласовото стъкло има доста изписано във форума защо е такова. Не е щот нямат кинти, не могат, не искат и т.н. :)
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 15 04 2011, 10:27

Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 08:48, променена общо 1 път
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот negat1ve » 15 04 2011, 14:40

Хвърли едно око в Гюлиан на Ръковска и Оварас на Витошка.

Фредерик Констант и Орис могат да се видят в магазини Култ. Мисля че беше на първи или втори етаж в ЦУМ. Обаче имат само по няколко модела налични и то обикновенно суперскъпи хронографи.

Тайленд маи не си ги доогледал, освен споментите предлагат revue thommen, baume&mercier, edox, rado и др. Все брандове на които си струва да им хвърлиш един поглед :)

louis erard гледа ли ги някъде?
Аватар
negat1ve
Маниак

Мнениеот Junghans » 15 04 2011, 15:10

Колеги, сега разговарях с управителката на магина. Няма никъква изтрита тройка, това че минутната стрелка не е върху индекса е нормално ако преди теб някой е минал и си е поиграл с хроноскопа. Помолих я да навие часовника, да стартира хроноскопа и след това да го нулира, всичко си е ОК!
Сега за подхвъленото мнение, че това е може би стока за източна Европа или трети свят, наистина ме разсмива. гледал си новините как разни проиводители произвеждали за източна Европа :) Гарантирам ти, че нито един часовник от тази фабрика не е излязал специално за БГ пазар. Това можеш да се провери лесно, на всяка кутия има залепен етикет от контрола който е преминал, там се садържа информация: кой, на коя дата и колко часа е проверил часовника. Точно прецизноста на Германците не би позволила продажба на калпава стока в един пазар като нашият в който 70% от продажбите са ни на чужденци, било туристи или живеещи в България, бъдете сигурни, че те се интересуват за всеки продаден часовник, за целта аз изготвям месечни репорти....
Момчета това е дизайнерски, в известен смисъл на думата(не лошият за нас феновете) часовник. Направен е от един от най-известните архитекти и дизайнери на света - Max Bill във всеки учебник по архитектура и модерен дизайн е написано много за него и школата, на която е ярък представител. Не напразно е изложен в музея на модерното изкуство. Моля ви това не е дайвър, това е стил, стремеж към съвършенство и класика в модерният дизайн.
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот sci » 15 04 2011, 16:01

Junghans, много хубаво, че си проверил въпросния часовник и ни казваш как стоят нещата. Аз лично също харесвам много Max Bill дизайна на Junghans.
А механизмът, въпреки J880.2 означението не е in-house, но е ETA/Valjoux 7750, нещо познато, здраво и надеждно.
sci
Маниак

Мнениеот Junghans » 15 04 2011, 16:51

sci написа:Junghans, много хубаво, че си проверил въпросния часовник и ни казваш как стоят нещата. Аз лично също харесвам много Max Bill дизайна на Junghans.
А механизмът, въпреки J880.2 означението не е in-house, но е ETA/Valjoux 7750, нещо познато, здраво и надеждно.

SCI, това наистина е ЕТА 7750, не е in-housе. Ако на някого му е любопитно да знае мога да дам информация за всеки един механизъм на кого е дериват, Junghans на този етап имат собствен механизъм в един механичен модел. Всички останли механични са от ЕТА или Soprod с баланс от Carl Haas(Junghans) . Всеки кварцов механизъм е от Ронда, а всеки радиоконтролиран е in-house.
Самият аз имам лупа и обикновено оглеждам от любопитство в детайли всеки модел. Признавам за един случай в който клиент откри мини драскотина в стъклото при един модел(Racer), часовникът беше подменен с милион извинения за клиента от нас и производителя. Тази драскотина беше толкова незабележима с просто око, че болшинството от нас биха го носили без да забележат.
SCI ти си в Германия и знаеш каква отговорност носи един немски производител, който е с 150 години традиция, бил е през годините най-големият производител на часовници в световен мащаб, бил е трети по брой произведени часовници-хронометри....
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот trk2 » 15 04 2011, 21:52

ТРК2 в София ден вотори
І. Витоша Джулияни
1. Реймонд Вейл Маестро. Това е моя фаворит до момента, Бреге стил сини стрелки, анти рефлекс, красота, класика и елегантност, корнока със изразителна щампа, единствения минус е че няма декорация на механизма. Цена 1228 и 1420 лева за модела с малка стрелка.
2. Тисот Кутуриер с ден и дата, интересн дизайн 830 leva.
ІІ. магазин до магазина на Ролекс
1. Морис Лакроа дето го беше харесал тук един колега и правеше анкета за цвета. Страхотна декорация на механизма и печтаче МL не знам какво и дали въобще са бутали от оригинала на ЕТА, но в крайна сметка стерлките не са толкова изящни като декорацията на механизма и оригиналността на циферблата.
ІІІ. Омега и Лонжин.
Нищо за отбелязване до 2 хил лева:) Освен продавачикте, едниствените любезни, забавни и с който може да си кажеш нещо. Обещаха че лунния хронограф със сребърното орле на секундарника ще ме чака докато се замогна. За отбелязване е хронографа на Лонжин – конкуест дизайн, с ЕТА но не Валжу, разликата е че е доста по тънък и минутната стрелка на хронографа върви плавно не като Влажу-то да скача като се навърши минута. Цена 3500 лева, но мисля че в нета го има и за по -мало.
ІV. Таймленд.
1.Етерна 84924121-1162 правойгален моного готин циферблат, особено кафевия, перфектно полирани индекси, стоящи в зашеметяваща комбинация със текстурата на циферблата, цена 1705 лева.
V. ЦУМ втори етаж.
1. Фределик Констант FС303MSC26 много готина коронка и приятно заоблена каса (междо другото китайците вече могат да направят същата каса) Класически циферблат и стрелки 930 лева, в Русе този модел го има и с отворено сърце.
2. Орис Хронограф Валжу. Е това е върха, може би съм повлиян от рекламата (мъдри се на корицата на едно списание от няколоко месеца в моята тоалетна:) цена само 2500 лева :)
Повечото цени дето съм цитирал са с отсътпики и то сериозни, казвам го защото имам наблюдение от сделките в е-бей.

Мерси негативче, тоя магизин на Раковска не го видях въпреки, че имах желание, утре ще опитам отново. Марките които ги казваш ги видях всичките явно нищо не ми е харесао до 2 хил. лева от тях.

Мерси Юнгханс, че си ги вкарал в България, честно казано дори е след твоите напътствия трудно намерих щанда. За Макс Билл евала страхотен дизайн е направил, часовника наистина е унакално красив, занчително по- готин от снимките в нета. За механизма да имах предположение, че е на базата на Валжу, без секундната стрелка, то на тая цена не може да е друго.
Относно качеството искам да чуя мнението ти след като видиш хроноскопа.
Ако визираш мен за връзката между некачествената стока и Източната Европа не съм го казал. Тая тема съм я обсъждал с SCI и сатва въпрос за Германия там ги подават тези стоки, например Швейцарска марка с ЕТА 2824-2 за окол 100 евро:)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ceramosi5 » 15 04 2011, 22:15

Е, вече може да се каже, че си видял по- голямата част. Единствено остава фирма Гюлян-има интересни неща.
Тъй като са затворили АВИ Център на Витошка, може да отидеш до Сити център - Лозенец, ако искаш да видиш тежката артилерия- Зенит, Брайтлинг и други от този ранг.

Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот Junghans » 15 04 2011, 22:18

Да колега, визирам теб, понеже казваш в един по-горен пост, че всички марки имали.....Най-отговорно заявявам,Нито веднъж не съм получил предложение от Junghans за стара или некачествена стока на по-добра цена, за Junghans няма източен и западен пазар и стандарт. Ако нещо е сгафено то се отремонтира, претопява, изхвърля....но не биха си позволили да го пуснат в продажба дори и за непретенциозни хорица спрямо часовника, като...примерно бушмени.
Извинявай така и не разбрах, не си съгласен с качеството за което претендирам, и ми беше потвърдено от управителката на магазина днес след изказването ти?
Наистина те моля да кажеш точно какво му има и моля те бъди обективен за да не правя излишни разходи за куриери и прочие или моля иди и потърси Иглика в магазина и посочи какво точно има на модела.
Това, че трудно си открил магазина не знам защо, аз ти казах, че са в магазин Скарабей, ет.1, имат огроомна реклама над входа, за всички е било напълно достатъчно. Човекът от информация не си е прочел брошурата с предложенията от МОЛ Сердика, там ние имахме рекламно каре............
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот ceramosi5 » 15 04 2011, 22:28

Забравих за още един магазин за часовници от ранга на Бреге и подобни. Като тръгнеш от църквата
Света Неделя покрай хотел Хилтън надолу към Народния театър , от дясната страна , не много от
първата прека.

Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот trk2 » 16 04 2011, 08:57

Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 08:51, променена общо 1 път
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 16 04 2011, 22:26

ТРК2 в София ден трети:
І. Магазин на Морис Лакроа ул. Раковски 70. Най- сетне стигнах до бърлогата на магазините започващи с G. Магазина е просторен приятен, няма заключващи врати, двама часовникари в бели ризки работят в дъното. Въпреки това нищо не си избрах от този магазин продавача , беше много настъпателен и ме следваще на всяка крачка със задушаващи обяснения, иначе изключително любезен и с коефицент на интелитност над средното. Повечето модели вече ги бях виждал ще отбелажа само един:
1. Мастерпийс ден и нощ окло 6 хиляди лева, сутринта преди да излезна го гледах в ибея, но на живо ми се стори разкошен.
ІІ. Джулиани Раковски 70
1. Louis Erard регулатор с ръчно навиване 1700 лева с отстъпката- за съжаление имаше дефект на циферблата.
2. Лонжин – супер тънък 1500 лева
ІІІ. Грандхотел София- изключително тъпа продавачка, исках да разбера механизма на един от обикновените Зенит-и, получих катогоричен отказ защото номера бил тайна:) нищо друго за отбелязване.
ІV. Магазин Бреге, и разни други скъпи марки, включително и оригинала на IWC чиито хомаж обсъждахме за форумен часовник. Не ми е мястото там. Нищо не съм разглежал освен циферблата и стрелките на Бреге-то да придобия представа за любимия си стил от оригинала.
V. Мол София, АВИ За първи път видях Гласхюте оргинал, страхотен механизъм:)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Клуб София и региона