Стари руски часовници в София - Къде?

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Стари руски часовници в София - Къде?

Мнениеот rogue » 27 06 2011, 18:48

Здравейте,

На колега от друг форум му предстои посещение в София. Човека пита откъде могат да се намерят истински стари руски часовници. За съжаление аз освен на сергиите пред Александър Невски за друг място не се сещам. Знаете ли магазини, антикварни и т.н. където мога да насоча човека без да го излъжат с някой франкен?

Мерси предварително!
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Re: Стари руски часовници в София - Къде?

Мнениеот trk2 » 27 06 2011, 19:09

rogue написа:Здравейте,

На колега от друг форум му предстои посещение в София. Човека пита откъде могат да се намерят истински стари руски часовници. За съжаление аз освен на сергиите пред Александър Невски за друг място не се сещам. Знаете ли магазини, антикварни и т.н. където мога да насоча човека без да го излъжат с някой франкен?

Мерси предварително!

Долкото знам има тържища за стари часовници които търговци и колекционери от източна Европа си организират, един атиквар ми беше казал че ходи в определи дни от годината в Брашов Румъния .
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ceramosi5 » 27 06 2011, 20:01

За съжаление, почти не останаха руски часовници, така че и местата са ограничени.На " Ал. Невски" има малко, но и там намаляват. По някои антикварни магазини има от време на време.Изобщо "златотърсачите" направо унищожиха хиляди часовници,без преувеличение. Аз много рядко попадам на нещо качествено, а пък сигурност- само ако търсещият часовници ги познава. Това е от мен- пак за съжаление.

:)
Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот sci » 27 06 2011, 20:06

В ателието на Гаро Шадиян на ул.Раковски 110 гледах 2-3 NOS часовника преди време. Дори си купих един Полет 2609.
sci
Маниак

Мнениеот rogue » 27 06 2011, 20:20

sci написа:В ателието на Гаро Шадиян на ул.Раковски 110 гледах 2-3 NOS часовника преди време. Дори си купих един Полет 2609.

:thumbup: Мерси
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Назад към Клуб София и региона