Къде в София може да се купи NATO каишка

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Къде в София може да се купи NATO каишка

Мнениеот yavorzz » 28 08 2011, 23:05

Здравейте всички! Някой да знае магазин в София, хъдето да се предлагат каишки тип НАТО и/или ЗУЛУ?
Аватар
yavorzz
Активен

Re: Къде в София може да се купи NATO каишка

Мнениеот ram » 29 08 2011, 07:32

В e-bay или amazon потърси, може дори да са по-евтини от БГ.
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот Pfote2 » 29 08 2011, 08:22

Ако няма в София може и от тук:http://www.westcoastime.com/index.html
На всички въпроси отговарят веднага, ако случайно при тях не е още дълбока нощ. Изпращат също веднага.
Купувал съм и от тук:http://www.watchband-berlin.com/navi.php?suchausdruck=nato+band&JTLSHOP=lceoo5ic2qhmmr5uhq3lh1rs6sm6j6s1
Но от първите металните части бяха с покритие, а от тия от Берлин са лъскави. Или поне аз като купувах бяха такива.
Pfote2
Маниак

Мнениеот mitadoc » 29 08 2011, 10:33

Магазин Масиму Дути в Мола - по 20 лв бяха преди 2-3 седмици ги гледах,водят ги като аксесоари за ръка.Неприлично шарени са,изглеждат около 20-22мм чирочина.Дано да имаш късмет да ти хареса или да съвпадне с широчината на лъговете.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот yavorzz » 29 08 2011, 21:07

Ходих в Молът днес. И да е имало каишки в Масимо Д сега със сигурност нямаше. Понеже така и така бях тръгнал пообиколих малко:
В по-лъскавато Джулиани на Раковска едно момче вика - "имам такива", ... и аз: - "а-ха!" ... Обаче не :( - Търси, търси и накрая се зае да ми продава каучукова. Ходих и в Ремко на Солунска - нямат. Докато заяпах стана 19:00ч. Така че явно ще трябва да е от интернет. Искаше ми се да видя как ще стои на часовника и дали ще ми е удобна, но ще поръчвам на риск.
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот yavorzz » 29 08 2011, 21:09

Забравих! Все пак благодаря на всички.
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот mitadoc » 29 08 2011, 22:11

Може и в Сердиката да е било...Ти,защо не ги накара да звъннат едно телефонче в другите им магазини?В група са и без това.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот yavorzz » 30 08 2011, 00:35

А бе да си гледат работата :) И без това едва ли щях да намеря, каквото търся точно при тия "гъзари" :)

Ето какво ме сърби:

Ежедневно нося Fortis Flieger Chronograph,
Изображение

който купих преди няколко години на метална гривна.
Изображение

Първата ми работа беше да си поръчам оригинална кожена каишка, на която носих часовника до преди около 3 месеца, когато се скъса от износване. В момента е с каишка на Морелато (вижда се на снимката), която е хубава, но според мен е по-подходяща за "рейсинг" часовник и не отива на класическия дизайн на флигера. Както е видно, през годините часовника е придобил "патина" от ежедневното носене (спя с него :) ) и ще му отива малко закачка. В допълнение, в ежедневната си работа трябва да нося костюм, така че милитари часовник, с милитари каишка са предназначени да бъдат моя малък бунт. :twisted:

Идеята е каишката да бъде ето такава:
Изображение

за да се връзва с "пилотската" тема на часовника или ето такава:
Изображение

където червеното да се връзва с ярко червените стрелки на хронографа и да боде в очите на хората :)

Та така, ще поръчвам, явно от вънка и после ще ви покажа снимки. Ако някой смята, че преигравам - сега е момента да каже, че после ще е късно :)
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот mitadoc » 30 08 2011, 09:00

Не преиграваш,аз имам около 7-8 опции за часовник - 5-6 кожи с различен цвят,меш верига,нато.Нормално е да си глезиш часовниците.
Да ти кажа поръчвал съм оттук http://www.gnomonwatches.com/Product-view.asp?id=20 и съм доволен от бързата доставка. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот miroman » 30 08 2011, 09:53

Моето мнение е, че този часовник няма да си отива с "нато" каишка. Първо - доста е масивен, и второ - е хронограф. Нато каишката подсказва стил "сървайвър" - да можеш да я дърпаш, удряш, разтягаш и т.н., все неща, несъвместими с кожата, и неподходящи за хронографи.
Щом носиш костюм - вземи си кожа. Нека "бунтът" ти се изрази например в една хубава червена прилично дебела кожена каишка с черен шев. Всъщност стрелките изглеждат оранжеви, но може би е от снимката.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот fivegood » 30 08 2011, 16:55

miroman написа:Моето мнение е, че този часовник няма да си отива с "нато" каишка. Първо - доста е масивен, и второ - е хронограф. Нато каишката подсказва стил "сървайвър" - да можеш да я дърпаш, удряш, разтягаш и т.н., все неща, несъвместими с кожата, и неподходящи за хронографи.
Щом носиш костюм - вземи си кожа. Нека "бунтът" ти се изрази например в една хубава червена прилично дебела кожена каишка с черен шев. Всъщност стрелките изглеждат оранжеви, но може би е от снимката.

+1
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот yavorzz » 31 08 2011, 00:02

Стрелките за хронографа наистина са червени към оранжеви. Но на снимката цвета въобще не е истинският. Снимката направих вчера с телефона, а той въобще не е много добър в снимки на изкуствено осветление. Може по-късно да се опитам да направя хубави снимки с фотоапарата за секцията с ревюта и снимки.
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот mitadoc » 31 08 2011, 09:52

yavorzz написа:Стрелките за хронографа наистина са червени към оранжеви. Но на снимката цвета въобще не е истинският. Снимката направих вчера с телефона, а той въобще не е много добър в снимки на изкуствено осветление. Може по-късно да се опитам да направя хубави снимки с фотоапарата за секцията с ревюта и снимки.

Ще се радвам да го разгледам повечко този Фортис. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот yavorzz » 14 09 2011, 22:39

Каишките пристигнаха - ето:

Изображение

С което тази тема приключва (поне за мен). Кратко ревю на часовника и каишките - в съответния подфорум.
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот Sir Tomaz » 15 09 2011, 23:02

Що така на криво му седи коронката?
Изображение
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот yavorzz » 18 09 2011, 13:15

Щото не го свалям :)
За три години е посъбрал доста драскотини и белези включително и това изкривяване. За мое учудване, по кристала няма следа. Нямам планове да го продавам, така че тази "история" си остава върху часовника. :)
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот mitadoc » 19 09 2011, 09:01

yavorzz написа:Каишките пристигнаха - ето:

Изображение

С което тази тема приключва (поне за мен). Кратко ревю на часовника и каишките - в съответния подфорум.

Браво,много са красиви.Откакто открих НАТО каишите,винаги имам поне по 1 от размер ширина.Много удобни и карат часовника да изпъкне още повече. ::drinks::
И чакаме ревю и повечко снимки на Фортис-а!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот yavorzz » 19 09 2011, 18:04

Снимките са готови, но трябва да намеря повечко време за да стане ревюто като хората.

Извън темата за Фортиса; преди половин час приключих с митницата на летище София и освободих един Токиофлаш, подарък за жена ми. Доста тегава е работата там и ще споделя кво струва къде се ходи и т.н., мисля че ще е от полза за колегите които са намислили да поръчват извън ЕС.
Аватар
yavorzz
Активен

Мнениеот Sir Tomaz » 20 09 2011, 00:46

За фортиса, видях го модела на живо. В магазина така си му беше коронката и на новия - :shock:

За пръв път виждам такъв фортис, верижката му от една пресована ламарина, циферблата направен някакси - не знам, много измислено. Сложен до новия им титаниев хронограф изглежда нелепо и като визия, и като материали, и като изработка.

Сега, аз да кажа, че не искам да се заяждам или обидя колегата, ценя вкуса и това, което другите имат и харесват. Аз само споделям наблюденията си по въпроса и впечатлението, което ми е направил часовника. Аз лично търпя подобни коментари относно моите часовници и смятам, че всеки има право на мнение и гледна точка, стига да не ги налага тендециозно и без да приложи факти и елементарна аргументация. Така, че колега извинявай, надявам се не съм те засегнал с това, което написах, но аз просто, като човек, който доста време носи модел на марката, съм потресен от изработката на този модел.

Иначе ако си ходил на митницата на аерогара София е ад. Ако ходиш на веслец е лесна работа. ::drinks::
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Lucho » 22 09 2011, 12:20

които иска може и да си направи стига да има желание
Какъв е смисълът да живееш ако няма време!
Аватар
Lucho
Активен

Следваща

Назад към Клуб София и региона