Часовникари в Пловдив

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: mitadoc

Re: Часовникари в Пловдив

Мнениеот hades » 10 06 2013, 08:50

lordliness написа:това е ясно, но не ми се ходи два пъти до там :(

Може да ползваш услугите на форумния часовникар, като пратиш часовника с Еконт.
Orient Мako PEPSI CEM65003D Форумен 05/27
Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Фен на Blond
http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=53&t=14280
Аватар
hades
Почитател

Мнениеот Tazzz » 19 07 2013, 18:59

Здравейте! Нов съм във форума и незнам дали въпроса ми е за тук.Проблема е следния- имам Fossil ME 1026 който избързва с 2 минути за 48 часа. Бихте ли ме посъветвали какво да направя или къде да го занеса. От тази техника изобщо не разбирам макар, часовниците да са ми слабост! Носил съм този часовник около 1 месец и това избързване много дразни! Благодаря предварително за съветите!
Tazzz
Новобранец

Мнениеот kokal69 » 23 07 2013, 13:12

Здравейте имам едно касио което спита и тръгва когато си поиска. Та мисълта ми е някой ако знае в Тракия, читъв часовникар нека сподели,че и нямам много време за обикаляне,благодаря.
kokal69
Новобранец

Мнениеот Daniel » 22 10 2013, 12:00

Колеги дайте читав часовникар в Пловдив, който може да шлайфа стоманен корпус и закопчалка на Тисо. Благодаря.
Daniel
Новобранец

Мнениеот Daniel » 24 10 2013, 22:12

Е никой ли не знае за Пловдив? Ужас.
Daniel
Новобранец

Мнениеот kokokoz » 24 10 2013, 22:14

тук във форума има един колега с ник-нейм хемингуеин!та колегата е на ти с тези работи и се обърни към него!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот h.painkov » 19 12 2013, 21:18

Определено Георги Хемингуей извършва отлични реставрации и профилактики,лично се запознах с него на една антикварна борса в Пловдив.От мои познати съм чувал само положителни изказвания за него и смятам за напред само към него да се обръщам,след дълго лутане по "големи майстори" часовникари,което ми костваше много нерви.Последните разочарования срещнах при един арменец до Енергото,представител и сервиз на суоч и др. и като такъв му се доверих и сбърках много.Занесъх му моя суоч автоматик скелетон за профилактика и без причино ми спря накрая.От предния собственик знам,че никога не е отварян има поне 5 години.Арменеца ми каза,че нещо си е било изкочило,прескочило и така от много силен удар,но такъв,категорично не е имало,както и да е.Той си настояваше за тази теория и оригиналната смазка била изсъхнала,спекла се е.Оставих го на обяд и след 2 часа ми се обади,че е готов,бил го разглобявал целия напълно,почистил старата смазка,наместил прескочилите му части и ново смазване.Следващите 12-24 часа бяха разочароващи.Часовника избързваше с 10-15 мин.на денонощие.Не исках да се разправям с него повече,за тези манипулации ми взе само 35 лв.Две седмици след това го оставих до въздрастния часовникар в Кичюк Париж до Белите Брези.Там цяла седмица си играха да го оправят.Казаха ми,че вътре просто не е бил изобщо почистван,само обилно олят с нова смазка.Тука отново уж пълно разглобяване,почистване и смазване нормално и сега вече 2 седмици работи безупречно точно,само срещу 20 лв.
Това са ми последните премеждия,но другите ми часовници смятам при Хемингуей да ги нося.
h.painkov
Новобранец

Мнениеот winnerrolex24 » 29 01 2014, 19:08

Къде в Пловдив могат да направят оценка на Rolex и евентуално да ми кажат дали е оригинален. Благодаря много на всички. :)
winnerrolex24
Новобранец

Мнениеот darkmoon » 25 04 2015, 14:47

Здравейте прочетох по напред в темата за часовникар бай Любо но никой не е написал къде се намира.Ако може някой да сподели къде се намира работилницата му,ще имам едно стъкло за смяна и мисля при него да отида.
Аватар
darkmoon
Активен

Мнениеот Pavel_d83 » 03 12 2015, 10:22

Доста се чудих дали да го напиша като коментар, но накрая реших че трябва да се знае за да не се излъжат и други колеги. Става въпрос за часовникаря до Белите брези в Кичука. За сведение там работят един възрастен господин, сина му и дъщеря му. Те имат и още едно алие - на спирката преди тунела Юг. Та отидох там с едно Синьо Сумо, което май още беше гаранционно. Сумото имаше проблем - навиваше се ръчно, но не можеше да се навива при носене на ръка. Както и да е оставих им го, след около седмица отидох да го взема, но понеге много бързах направо го сложих на ръката, платих си ремонта (беше подменена някава част) и си тръгнах. Каква беше изнената ми, когато след два дни забелязах, че капакът на часовника беше надраскан ужасно - все едно аз съм го отварял. Тъй като в този момент се намирах извън страната нямаше как да направя рекламация веднага. Освен това часовника изоставаше с почти минута на 24 часа. Та след като се върнах в БГ първата ми работа беше - веднага в ателието. Първоначално се държах възпитано, но след наглото държане на дядката нещата почти стигнаха до бой. В крайна сметка говорим за часовник за 1000 лв., че и нагоре който беше отварян по най-тъпашкия начин и надран ужасно!!!! Собственика твърдеше, че нямало как да бил сигурен, че те са го надрали, тъй като идвам след повече от месец. Моя си е вината, че не огледах часовника в момента на взимането, но нито за миг не съм допускал, че може да го видя в такова състояние. Та както и да е . Относно втората ми рекламация - че изостава, той го сложи на стария виброграф и според него часовника бил отлично настроен.... Ако не трябваше да пътувам отново в чужбина и имах време със сигурност нямаше да оставя нещата така и съм на мнение, че хората трябва да си отстояват потребителските права, така че хора оглеждайте хубаво часовниците си като ги взимате "от ремонт" и избирайте внимателно часовникарските ателиета, когато обслужвате скъп за вас часовник. За съжаление като чета тук май качеството на работа на доста от известните часовникари е спаднало доста... жалко. Май нещата вървят да си пращаме часовниците в София. Моля някой да остави координати на този Хемингуей.
Omega Seamaster cal.1012
Omega Geneve cal. 552
Poljot cal.2609
Casio Beside
Pavel_d83
Напредващ

Мнениеот popayo » 03 12 2015, 11:44

0887717358 Георги Атанасов в улицата срещу картинг Лаута
popayo
Маниак

Мнениеот otof » 03 12 2015, 12:52

Допълвам само :thumbup:
viewtopic.php?f=23&t=13197
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Icankov » 08 08 2016, 19:10

otof написа:Допълвам само :thumbup:
http://strelki.info/viewtopic.php?f=23&t=13197

Тези дни ще му се обадя за да ползвам услугите му.
Мерси за инфото. После ще пиша... ;)
Аватар
Icankov
Почитател

Мнениеот tri4koto » 15 01 2017, 18:23

Георги Хемингуей не е часовникар а реставратор има голяма разлика.
tri4koto
Новобранец

Мнениеот bejan » 11 03 2017, 16:06

Здравейте колеги,

Търся часовникар, който да сервизира един часовник. Бижуто ми е ценно и за това искам да бъде погледната от потвърден часовникар.

Благодаря
bejan
Активен

Мнениеот ViktorMirkovich » 28 03 2017, 16:51

bejan написа:Здравейте колеги,

Търся часовникар, който да сервизира един часовник. Бижуто ми е ценно и за това искам да бъде погледната от потвърден часовникар.

Благодаря

Колега, пиши на hemingway . По-добър часовникар от Георги в Пловдив няма да намериш, че дори и в София ::up::
Аватар
ViktorMirkovich
Активен

Предишна

Назад към Клуб Пловдив и региона