Реставриране, позлатяване, посребряване, никелиране и пр.

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: mitadoc

Реставриране, позлатяване, посребряване, никелиране и пр.

Мнениеот Bartek » 08 08 2012, 15:27

http://auction.bg/item.php?id=1003416 Някой ползвал ли е тези услуги и има впечатления от това ателие.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Re: Реставриране, позлатяване, посребряване, никелиране и пр

Мнениеот mitadoc » 08 08 2012, 15:39

Надя242 или каквато е там,преди време продаваше май един Брайтлинг с липсващи чсти по безела.Комуникацията не им е силна страна.Обявата е подвеждаща и тъпа.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Scandinavian » 08 08 2012, 17:15

Яко:
"дайте си скъпия часовник на нас, да Ви го никелираме и полираме, а ний ще Ви го върнем като нов......ако ни намерите :))"
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот Bartek » 09 08 2012, 08:42

mitadoc написа:Надя242 или каквато е там,преди време продаваше май един Брайтлинг с липсващи чсти по безела.Комуникацията не им е силна страна.Обявата е подвеждаща и тъпа.

Тази с Брайтлинга не беше ли Елена? Ще питам къде им се намира ателието в Пловдив.
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот mitadoc » 09 08 2012, 08:48

Казвам,че мисля,не че съм сигурен.Може и Елена да е била и да бъркам.Но като гледам завършелите аукциони и си мисля кой купува тез неща? :shh:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 11 08 2012, 19:36

http://auction.bg/item.php?id=1003416 Вижте само отговора на зададения въпрос.
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот nikola7203 » 11 08 2012, 22:02

Bartek написа:http://auction.bg/item.php?id=1003416 Вижте само отговора на зададения въпрос.
Изключително ЕНТЕЛИГЕНТЕН!!!! :)) ::up:: ::angel::
nikola7203
Напредващ

Мнениеот mitadoc » 11 08 2012, 22:47

mitadoc написа:Надя242 или каквато е там,преди време продаваше май един Брайтлинг с липсващи чсти по безела.Комуникацията не им е силна страна.Обявата е подвеждаща и тъпа.

Нямам какво друго да кажа. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот watchgladiator » 13 08 2012, 10:25

Много съмнителна ми изглежда... ::angry:: ,напоследък се навъдиха едни псевдо "специалисти"
Може би работи нелегално...
Аватар
watchgladiator
Маниак

Мнениеот TGV90 » 13 08 2012, 20:14

На "Отец Паисий" има достатъчно ателиета, от чиито услуги може да се възползваш, и мисля, че няма да останеш недоволен.
В стремежа си да бъдем нестандартни станахме стандартно нестандартни.
Аватар
TGV90
Активен

Мнениеот hemingway » 04 04 2013, 11:01

Здравейте на всички " колеги", от това което прочетох стигнах до извода , че си търсите някой с който да си чешете езиците.Никой от всички вас не е ползвал моите услуги , дори не се познаваме.Не е професионално да плюеш някой без причина, така се прави само на " женския" пазар.Жалко е , че дори модератора си позволява коментар в който твърди неверни неща. Имам клиенти от цял свят, буквално, останали доволни и без съмнения дали ще си получат часовниците.Ако ви струват пресилени моите думи , контактувайте с OSKAR, всички знаем какви скъпи часовници продава, и всичките които съм ремонтирал си е получил обратно.Само в наш форум , може да се случи това.Ако пуснеш обява в Американски форум , ще получиш 1000 похвали и поздрави за работата, ако пуснеш в Руски форум ще получиш даже помощ и допълнителна информация, а в наш форум ще те убеждават колко си тъп и некадърен. Типично по български...
Последна промяна hemingway на 04 04 2013, 14:10, променена общо 1 път
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот trk2 » 04 04 2013, 11:46

Колега нямаш право да се сърдиш. Хората говорят позовавайки се на конкретни факти.
Ако е имало име, което да стои зад обявата, адрес ,телефон ЕИК на търговец и т.н. едва ли щяха да съществуват тези коментари. Кой да разбере, че надя242 и Хемингуей са едно и също лице и кое всъщност е това лице?
Моето мнение за теб е че си добър в занаята (ако стрелата която продаде си я правил ти де) На снимките изглеждаше много добре лъсната.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 04 04 2013, 11:58

Аз си спомням, че и Oskar го посрещнахме по подобен начин, но после той се доказа като коректен и читав търговец. Не ги приемай нещата много лично. Сега, когато вече имаш повече контекст около себе си, тези коментари губят значение.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот hemingway » 04 04 2013, 21:26

Не разбрах , точно кой конкретен факт от цялата критика се отнася до мен. Очевидно модератора е в грешка и ме мисли за друг човек, това за мен не е конкретен факт, а нещо от сорта "май беше същата продавачка" .Това ми звучи като приказката " сестра ти е ...., после иди доказвай , че нямаш сестра.Относно моята работа, тези които не са реставрирали стар корпус, не могат да знаят, че не става само с лъскане.Лъскането е най-лесната част, по-трудното е да се подготви корпуса.Да бъдат отстранени всички язви и наранявания , като вида на корпуса се запази максимално до фабричните параметри.Това е огромен труд и майсторлък, който се постига с много практика.Няма как да убедя някой в качеството на моята работа, докато не му реставрирам някой корпус.Все пак благодаря за оценката!
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот trk2 » 04 04 2013, 23:44

Ок не съм аз човека, който може да дава оценки, просто ми хареса Стрелата как излежда.
Ами ти щом не си надя242 нито елена що се впрягаш?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Tony » 05 04 2013, 10:34

Няма лоша реклама!

Освен майсторлъка, труда и практиката, които демонстрираш, няма да ти навреди да наблегнеш и върху по-добрата комуникация с потенциалните клиенти към които се стремиш. От това можеш само да спечелиш! Просто съвет, нищо лично... А лошото отношение не се толерира в нито един форум, особено когато си нов:)
Изображение
To wind or auto-wind, that is the question:)
Аватар
Tony
Почитател

Мнениеот miroman » 05 04 2013, 12:37

Tony написа:Няма лоша реклама!

Освен майсторлъка, труда и практиката, които демонстрираш, няма да ти навреди да наблегнеш и върху по-добрата комуникация с потенциалните клиенти към които се стремиш. От това можеш само да спечелиш! Просто съвет, нищо лично... А лошото отношение не се толерира в нито един форум, особено когато си нов:)

Тук не съм много съгласен. Добрата комуникация е необходима, ако си нов в занаята, нямаш запълнен капацитет и както се казва "се чудиш какво да правиш". По съвсем друг канал научих за Георги, беше ми препоръчан от зет ми (има антикварен магазин), който ми каза, че е майстор и му е оправял доста стари часовници, основно джобни. Но си струва само когато часовникът си струва, не върви да оправяш циферблат на "Ракета". Аз лично не съм му ползвал услугите, но се доверявам на преценката на зет ми. Така че ако случайно ми се наложи да ползвам такъв тип услуги, няма да се поколебая да ги потърся при Георги.

Offtopic: покажи
Сигруно след публикацията във форума на Георги се е наложило да отговаря на десетки въпроси относно циферблати и каси на евтини часовници, и може би вече съжалява, че е писал. И го разбирам, той си има достатъчно клиенти, и времето му е запълнено. Всеки има право да преценява отсрещната страна и да решава дали да ползва услугите и. Но аз предпочитам някой намусен, който да ми свърши добре работата, октолкото някой приветлив и усмихнат, който не само да не я свърши, ами и да я окепази. А на който не му харесва "комуникацията" или "отношението" - ами ОК, жив и здрав, намира си друг, идеално щастие няма. Когато не сте доволни от работата на някой, казвайте, по този начин помагате на всички. Но когато сте доволни, какво ви интересува как я е свършил, дали са му били подредени инструментите, или е забравил да се усмихне?

Съвсем друг е въпросът, че неясно защо, но всеки часовникар, осмелил се да се пробва във форума, бива посрещан на нож - помня, че и diran се опита, ама от много време няма пост тук. Даже и Божидар вече само отговаря на запитвания в темата му, и то основно с "имаш оферта на ЛС". Вместо да ги уважаваме за знанията и опита, които се опитват да предават, им се търсят кусури - кой скъпо взимал, кой бил неподреден, кой имал лошо отношение...
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот Groot » 05 04 2013, 12:42

True, true...
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Tony » 05 04 2013, 17:22

Миро, в интерес на човека е да се държи адекватно. Това исках да кажа.
Иначе за мен също е по-добре да получа качествена услуга, отколкото добре преподнесена халтура!
Изображение
To wind or auto-wind, that is the question:)
Аватар
Tony
Почитател

Мнениеот hemingway » 05 04 2013, 22:28

Мисля, че реакцията ми беше адекватна на фона на това което се изговори по мой адрес.Когато обвиниш някой в нещо , което не е извършил се нарича клевета.Име и доверие се градят трудно, а аз смея да кажа, че в Пловдив имам добро име и авторитет.Няма такъв човек , който да каже ,че съм го излъгал или ощетил с нещо.Благодаря на miroman за доверието.Ще се радвам да дискутираме професионални теми, това горе , честно казано ми е доста излищно. Отговорих на нападките, защото съм човек който държи на доброто си име!
Аватар
hemingway
Маниак

Назад към Клуб Пловдив и региона