ТРК2 във Варна- магазини за часовници.

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: zarinni

ТРК2 във Варна- магазини за часовници.

Мнениеот trk2 » 08 08 2011, 10:31

През уикенда ходих на море да покажа морския бряг на моя стоманен гларус (Sea-gull 816.351). Докато бях там намерих няколко свободни часа за да обиколя варненските магазини за часовници.
От гугъла научих за два магазина «Класик» и «Димов» прочетох и за някакъв трети “Варжабедян” но на адреса бул. 8-ми Приморски полк 81 имаше само една аптека.
1. И така тръгнах от Мол Варна
1.1. Магазин «Класик» - нищо за отбелязване, единствения часовник който ми привлече вниманието беше хронографа на Poljot int.,но механизма беше без декорация и оставя впечатление за евтина машина, а бутоните изминават дълъг път докато стигнат до лостчетата на механизма.
1.2. Магазин «Димов» Тук срещнах единствения часовник който ми направи сериозно впечателиение от варненаската ми обиколка Hamilton H64656351
ИзображениеИзображениеИзображение
Изключително ми допаднаха оригиналния дизайн и качествената изработка на касата и циферблата. Гумената каишка чудесно се вписва в черното покритие на касата. Циферблата има идеен дизайн, стрелките и индексите са изработени с прецизно качество.
Ротора работи безшумно и гладко, единствено леко се усеща неговата тежест при движение. Бутоните реагират мигновено при натискане и задействат хронографа с приятно отчетливо прещракване. Часовника стои идеално на моята ръка, човек не може да каже че вътре има дебело прасе като Валжу при това облечено с 10атм. водонепроницаема каса. Цената му е 2300 лева, колкото е препоръчана от завода производител.
Единствения му “недостък” е че заради оригиналния дизайн малките циферблати имат празни полета, но красотата изисква жертви:)
2. ул. “Княз Борис І”
2.1. Магазин “Класик” Има значително по-богато предлагане. Брайтлинг са най- добре застъпени, има и други скъпи марки, но от моя ценови клас (ЕТА и малко отгоре) нищо интересно. Нещата които разгледах бяха следните
Механизма на Frederique Constant- FC700 през прозрачното дъно на един женски модел. Продавачката с гордост заяви че било ЕТА :) странно но нещо не ме грабна изработката на механизма.
Разгледах драйвера на Таг хоер- 4000 лева! за часовник с ЕТА, обаче не ме впечатли, сигурно върши работа за морето, но само толкова.
Много ми хареса дизайна на лунния часовник – 9000 лева но вие си го знаете :)
Забелазах хрографа на Орис - 4000 лева!, който бях видял в ЦУМ София по-рано през годината за 2500 лева.
2.2. По нататък по улицата видях само един интересен магазин, не съм сигурен дали това е било магазина “Димов” на № 45 защото по това време вече бях изгубил концентрация заради надбягване на жени с високи токчета по улицата.
Иначе в магазина нищо интересно видях автоматите на Юнгханс на витрината- от серията Макс бил и вътре някакъв германски салонен часовник.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Re: ТРК2 във Варна- магазини за часовници.

Мнениеот trysth » 03 09 2011, 09:43

Ее, наистина ли не си отишъл в магазина, където има Юнгханс (забравих му името в момента)?
Аватар
trysth
Master User

Мнениеот trk2 » 03 09 2011, 09:55

Това което видях бяха няколко автоматични часовници от серията Макс Бил на една витрина, а вътре имаше някакъв хронограф с Валжу, довечера или утре пак мога да отида за финалите на Ариана, така че ако се сетиш къде е магазина може да мина да го видя.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот fivegood » 03 09 2011, 09:58

Ако имате предвид Скарабей в Мол Сердика, вече ги няма там.
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 03 09 2011, 10:06

fivegood написа:Ако имате предвид Скарабей в Мол Сердика, вече ги няма там.

говорим за Варна, виж заглавието :) или поне аз де :lol:
За София съм писал тук viewtopic.php?f=23&t=4605
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Ardo » 08 11 2013, 15:51

Здравей,
Магазина с Junghans e "Reaction" но е възможно да си объркал имената ние сме през 2 магазина с "Dimov" ако те интересуват Junghans или другите ни марки виж www.reaction-bg.com"
::up::
Ardo
Новобранец

Мнениеот Bartek » 07 09 2016, 16:00

Ardo написа:Здравей,
Магазина с Junghans e "Reaction" но е възможно да си объркал имената ние сме през 2 магазина с "Dimov" ако те интересуват Junghans или другите ни марки виж http://www.reaction-bg.com"
::up::

http://www.vbox7.com/play:822c94fa85 ;)
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот gordanz » 08 09 2016, 12:00

E&S Watches and Jewellery е малко по нагоре по улицата след макдоналдс до кафе графити :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Girard Perregaux Sea Hawk II
Tag heuer
Tag heuer Monza
Аватар
gordanz
Почитател

Назад към Клуб Варна и региона