Часовникар Варна ????

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: zarinni

Re: Часовникар Варна ????

Мнениеот vanko_0562 » 30 07 2013, 00:01

С риск да получа бан ще кажа че и аз съм ходил при Диран в мола за батерия на един Wostok Europe след няколко минути мъки се измъкнах само с одраскан капак,сори за коментара ама повече няма да използвам услугите,Виж момчетата от ул. Битоля си разбират.Лека вечер
[b]Vostok Europe-Anchar Chrono
Tissot T-touch
РАкета-2209
Casio

Seiko prospex limited edition
Hamilton gmt[/b]
vanko_0562
Активен

Мнениеот simonb » 09 09 2013, 20:55

nicol написа:За руски часовници останах доволен от жена часовникар на ул. Цар Симеон възстанови ми един Poljot- ремонтира го, смени стъкло и коронка стана като нов.

Къде е тази жена, че днес пак ме излъгаха тези моите 'приятели' часовникарчета, продаде ми малка секундарна стрелка за Молния, която щяла да стане щото била от Молния. Прибирам се аз бързо, щото ръчната ми Молния я гледам така и от доста време.,отварям и ядец....; не става. Кой знае от какъв часовник е ,утре отивам и му я връщам и си искам парите, писна ми вече от тези МОШЕНИЦИ.
Скоро няма да има часовникари, поне това ме радва. :lol: :lol: :lol: Тогава аз ще Ви се присмивам.. ::yahoo::
Послепис: днескашната ми среща с часовникар ми костваше 3 лв. за една единствена малка секундарна стрелка за Молния. (Вие си правете изводите и заключенията).
Моята колекция:
Восток Амфибия Blue Diver
Восток (LIP)
още една Молния (с влак и римски индекси)
Casio G-SCHOK DW-6900 (Made in Japan)
Aretta (правоъгълен ,швейцарски)
Tom Tailor (quartz) с дата
и не на последно място Будилник Слава (механичен).[/b]
Аватар
simonb
Маниак

Мнениеот alex_slav » 29 01 2014, 21:20

Чудех се къде да ми регулират точността на часовника ми във Варна, понеже няма много часовникари. За Диран бях чел както положителни, така и отрицателни мнения, но реших да отида. Каза му, че съм от форума, взе ми спейсматика и го пусна няколко пъти на вибрографа. Часовника ми е на 6-7 месеца и от край време си изоставаше с около 7-8сек на денонощие, дори го бях носил в сервиз в Мадрид и ми казаха, че е ок. Диран го регулира на два пъти, като след всяко регулиране го качваше на вибрографа. Очаквах да се подобри, но съм повече от доволен от резултата. Вече 4-ти ден изоставането е едно и също и е около 2,5сек на денонощие, което е повече от отличен резултат за тази ЕТА. Супер доволен съм, говорихме си малко, обяснява всичко, с две думи пак бих отишъл.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот KadROo » 10 05 2014, 16:08

Много съм доволен и аз : ) Стария ми приятел отново не се бои от вода ! : ) Много внимателно работи и те изслушва : )
Seiko 5 7009-3170 A2
Casio Edifice EF-309
Аватар
KadROo
Активен

Мнениеот tilo » 10 08 2014, 13:33

Здравейте
Искам да добавя още едно положително мнение за Диран.Занесох за ремонт един SEIKO 5,който се оказа толкова пълен с вода,че когато Диран го отвори ясно се виждаше ръжда.След 5 дни отидох да си взема часовника,като очаквах,че едва ли "ще го бъде",а още по малко очаквах да видя някаква промяна по външния му вид.За моя радост се оказа,че не само е поправен и работи,но и имаше очевидна промяна на състоянието му.С риск да не използвам точните термини:
-стъклото ме беше полирано до степен при която не беше останала нито една от дълбоките драскотини
-касата също беше полирана до блясък
-на стрелките на, които преди това имаше само бледи остатъци от фосфор,беше поставена нова "боя"
За мен стана ясно, че човека наистина влага "душа и сърце " в работата си.Смятам да го препоръчам на всички познати имащи нужда от добър часовникар.
tilo
Новобранец

Мнениеот alex_slav » 25 09 2014, 18:27

Ще разкажа за днешният ми разговор с часовникаря на ул.Битоля, срещи Пикадилито, с гръмкия надпис сервиз на брейтлинг и др топ марки.
От два дни имам sinn 556, знаех от предишния собственик, че изостава с около 10-на секунди на ден, при мен дори са 12-14 и реших да го занеса за да го проверят на вибрографа и за му мръднат регулатора, който се вижда през капак, че е по-близо до минуса, отколкото до плюса. Часовника няма две години и не е за профилактика.
Минах покрай сервиза и реших да вляза и да ми го направят, все пак това не отнема повече от 5мин.
Влизам, показвам часовника и питам, ще могат ли да го видят на виброграф и да го регулират.
Отговора беше, че те само реглаж не правели. Когато се остави за ревизия и профилактика, тогава щели да го регулират.
Аз учуден, пак настоявам, че часовника няма две години и няма нужда от профилактика, а само да се мръдне регулатора.
Отговора беше, вярно така е, не му трябва профилактика, но те не можели да ми го регулират без профилактика!!!
Чудех се какво става, благодарих и излязох, като не мисля да се връщам по какъвто и да е повод в този сервиз.
За какво ли изобщо реших да минавам от там, трябваше направо при Диран, хем съм го изпитал не веднъж.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот greg4o » 22 11 2014, 17:26

И сега оправи ли си часовника или така го носиш?
Breitling Superocean Steelfish 2000m
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Orient perpetual calendar.
Аватар
greg4o
Активен

Предишна

Назад към Клуб Варна и региона