ТРК2 в Бургас и Стара Загора

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: nikif1

ТРК2 в Бургас и Стара Загора

Мнениеот trk2 » 18 12 2011, 03:06

В края на седмицата предприех пътуване из югоизточна България.
Верен на своята любов към часовниците, намерих време да мина по главните улици на два от нашите големи градове Бургас и Стара Загора. За съжаление нямах предварителна подготовка от интернет и разчитах на това, което ще видя на място.
В Бургас си харесах хотел на главната и на сутринта той се оказа точно между два магазина за часовници.
Бургас 16ти дек.
Тръгнах от площад тройка по главната, влезнах в някакъв магазин в който имаше доста модели на Викторинокс, но нещо не ме грабнаха.
По- нататък по улицата влязох в друг магазин който е от веригата “Енгибаров”, нищо за отбелязване освен едно Тисо.
След това при общината завой на ляво към морето и след 100 тина метра се отзовах в най- приятния от разходката ми магазини. Имаше химикалки и писалки на Карандаш, и разбира се часовниците Орис и Фредерик Констант. За Ф.К. вече съм писал от разходката ми в София. Истинска наслада обаче за мен бяха колекцията от хронографи на Орис.
А върха на сладоледа беше ретро модела“Хронорис”.

ИзображениеИзображениеИзображение

Бях го виждал тук на снимка в уиш лист темата, но на живо е невероятно красив.
Часовника има страхотно ретро излъчване в оригинална съвременна трактовка.
Изглежда по малък в сравнени с останалите хронографи, има невероятно красива каишка чиито оранжев кант пасва перфектно на оранжевия минутен ринг

Основния и хронографския циферблати имат много фина растерна повърхност във формата на тънки концентрични кръгове. Това създава много красив светлинен ефект, като на самолетна перка която се върти при промяна на положението на часовника.

Коронката е се заключва на байонет и с едно леко завъртане излиза в позиция за манипулация. Хронографските бутони реагират перфектно.
Към часовника се предлага и метална верижка в красиво несесерче.
4500 лева.

ИзображениеИзображение

Малко по нагоре по улицата към морето е магазина на "Енгибаров".
Вътре имаше по няколко модела от доста швейцарски марки Докса, Морис Лакроа, Лонжин (кварцов), Луй Ерар и др.
Но най- богата и впечатляваща беше колекцията от дрес хронометри от Титони, една марка, за която нищо не зная.

Стара Загора. Минах по главната улица, но единствения интересен магазин, който видях, беше зареден с някакви евтини дизайнерски марки. Може би следващия път ще намеря време да се подготвя предварително.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Re: ТРК2 в Бургас и Стара Загора

Мнениеот nikif1 » 18 12 2011, 10:55

Магазина в който си снимал този невероятен часовник се казва "TROJA" и се намира на ъгъла на Лермонтов и Богориди.
Напоследък,Енгибаров няма нови зареждания/може би ,няма работа/ и за това няма какво ново и красиво да се види там.
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 18 12 2011, 13:09

Не носех фотоапарат, иначе щях да снимам много интересни бургазлии. :lol:
Така, че снимките не съм ги правил аз, а са дръпнати от нет-а. На третия ред снимки- 3тата, се вижда светлинния ефект, за който говоря, на живо той е поразителен. А първата от третия ред е художествена и е дръпната от фотографски сайт.

В магазина “Енгибаров” може да се видят много неща, има богато разнообразие от марки дето се вика “от всичко за цвят”, но някак си всичко е сбито в едно тясно помещение и не те предразполага да седнеш да огледаш, въпреки че има стол и маса. Аз не съм търговец и не знам кое как върви, но като клиент мога да кажа, че при покупка на скъп часовник е много важен психологическия момент. Самия магазинер трябва да отдаде почит към дадена марка и това неминуемо се отразява на благоразположението на клиента. В магазина “Енгибаров” има достатъчно материал за едно добро представяне на марката Титони.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот felix » 18 12 2011, 13:15

Минал си през Стара Загора и не си се обадил как може такова нещо :D
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.
Аватар
felix
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 18 12 2011, 13:55

Chronoris е много красив,но липсата на секундна стрелка убива ефека на механиката.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 18 12 2011, 15:03

Зеления модел на Хронорис има секундна стрелка, но лично мое усещане е, че този дизайн е по-съвършен, въпреки, че не съм виждал зеления на живо.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 18 12 2011, 15:06

felix написа:Минал си през Стара Загора и не си се обадил как може такова нещо :D

В Стара Загора, бях след обед на 16ти иначе вечерта спах в старозагорски минерлани бани, които така и не разбрах защо са минерални :lol: басейна на спа хотела беше с хлорирана вода ::crap::
Следващия път ще се обадя, но и ти препоръчай магазин за часовиници :) .
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 15 02 2013, 19:55

Тази вечер съм в Бургас, тъкмо се моткам на едно уиски в хотела и избирам къде да изляза.
Препоръчайте място джаз, рок диско ,гледам че Миро ще пее в нептуна.
Магазина на Енгибаров ми е точно под хотела, но жената не ме пусна да изляза в работно време :lol:
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 15 02 2013, 20:14

mitadoc написа:Chronoris е много красив,но липсата на секундна стрелка убива ефека на механиката.

Не бих казал :wink:

Лично на мен един часовник за да ми хареса не е задължително условие да има постоянно бягаща секундна стрелка, по никакъв начин това не 'убива ефекта на механиката'.

Chronorisa е супер
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Master User

Мнениеот trk2 » 15 02 2013, 20:28

Да от време на време поглеждам за продажби в бея на хронорис
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Назад към Клуб Бургас и региона