ЧАСОВНИКАР В БУРГАС

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: nikif1

Re: ЧАСОВНИКАР В БУРГАС

Мнениеот nikif1 » 25 07 2013, 16:08

Часовникарите се намират зад спирката срещу старата поща в центъра на Бургас.......ако имаш затруднения можеш да звъннеш когато ти е удобно.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот servantesss » 25 07 2013, 16:15

Мисля че става въпрос за часовникарите, които са на линка по-долу - отстрани на Зодиак-а (през сините двери до фризьорския салон), извинете ако бъркам:
https://maps.google.bg/?ll=42.492707,27 ... 51,,0,7.94
servantesss
Напредващ

Мнениеот nikif1 » 25 07 2013, 16:21

Точно това е!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот acronym » 05 11 2013, 20:32

Ето моя отзив за въпросното ателие - viewtopic.php?f=53&t=16238&p=139866#p139866
И така, къде мога да отида ако ми се наложи пак, където да разчитам на добре свършена работа?
Май другия часовникар с добри отзиви от съседната тема е този на ЖП гарата.
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот El Rockero » 20 03 2014, 23:22

Здравейте и тук ::drinks::
Тъй, малко ще изтупам прахта от темата. Гледам има някакво дублиране на теми и за да не бъде моята №3, питам тук.

Имам следният часовник:
Изображение
Изображение

Снимката е лоша, но Восток Командирские няма как да се сбърка. Питането ми е дали има в Бургас добър часовникар, който да направи почистване, баланс, да му върне херметизацията, както е бил заводски и т.н.? И да го направи както трябва? Мисля следващият месец да го нося за "вкарване в пътя".
Опарих се от един "часовникар" преди време и гледам да не се случи втори път.

Има една жена на "Александровска", чието ателие е след "Тройката" посока БСУ. Над нея имаше метъл магазин, сега май татуси правят. Тя е на партера. Някакви отзиви за нея?
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот tonybs » 23 03 2014, 08:38

Добри отзиви за часовникар, имам от този които е срещу старата поща. На ул.Цар Самуил. Отварял ми е преди доста време механичен часовник за профилактика, и до сега си работи перфектно.
Обаче незнам дали няма да ти по-изгодно да си купиш нов Восток от meranom, околкото да го отремонтираш. Колеги от форума са копували от тук и са доволни. Доставката е за около 10 дни.
Никога не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш.
Аватар
tonybs
Напредващ

Мнениеот El Rockero » 23 03 2014, 21:46

Благодаря за отговора! :)
Но малко ме обърква - ул. Цар Самуил е в горната част на Ботева, успоредна на ул. Македония. Т.е. на около 1-1,5км от Старата поща :)
Ъм... чак толкова ли струва услугата по почистване, баланс и херметизиране, че да ми излиза по-изгодно да си взема нов за 66 долара?!
А за срещу Старата поща чета като цяло позитивни мнения за двама часовникари, които са зад спирката. Последното мнение обаче е от недоволен клиент...
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот tonybs » 24 03 2014, 16:52

Грешката е моя. ::crap:: Улицата е успоредна на Цар Асен.Като застанеш на спирката, пресичаш главната улица (Хр.Ботев) и влизаш в един двор. Там се намира часовникаря. Ти сам си прециняваш кое е по изгодно за теб. Ако услигата е доста под 100 лв.,става, но ако не е, вариянта от руския сайт е актуален.
Поздрави! ::up::
Никога не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш.
Аватар
tonybs
Напредващ

Мнениеот El Rockero » 29 03 2014, 12:56

Отново благодаря за отговора! Ще отида да го видя въпросният човек :)

Допълнителни въпроси - Някой да е носил часовници за поддръжка/обслужване/ремонт в следните ателиета:

1. https://www.facebook.com/pages/%D0%A7%D ... 0331926956

2. ЧАСОВНИКАРСКО АТЕЛИЕ (ФИНА МЕХАНИКА ЕООД) ул. Александровска 83

3. На "Ботев" съм виждал часовникар, слиза се по 2-3 стъпала в малкото ателие, на вратата има голяма снимка на Сейко или Касио (не съм сигурен)

Някакви отзиви?
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот El Rockero » 23 04 2014, 23:26

Пускам ново мнение като отзив.
Вече отново съм с любимият си Восток Командирские. Обслужването бе извършено от ЕТ "Георги Няголов" - часовникарят до ловно рибарски магазин "Зодиак", в близост до Старата поща. Мина седмица от тогава и съм меко казано доволен. :) Изглежда всичко е свършено както трябва. На всичкото отгоре, часовникът ми работи по-точно и прецизно, отколкото когато го взех чисто нов :)
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот barbarian » 18 03 2015, 21:26

колеги да допълня темата,днес вземах от часовникарите едно Венгерче /Wenger/ Брилянтно изпълнение на моите капризи.Свети като слънце и с новата каишка направо е шест.Жената вика пак си купил нов часовник.Не казвам това е часовника който получих миналата неделя.Изгледа ме многозначително с изражение-не съм такава будала.Браво,добре е,че са те.Ползвал съм услугите на други до сега,но в БУРГАС за мен са истински занаятчии.
Аватар
barbarian
Активен

Мнениеот Deeznuts » 16 08 2015, 12:42

Здравейте малко е стара темата но и аз съм бургазлия днес си изтървах часовника Vostok Expedition North Pole и сега от едната страна има точки кадето се срещна с бетона падна по стъкло от около метър викам си край но като видях че няма парченца стъкло се успокоих но е доста надран дали ще можете да дадете точния адрес защото незнам каде е този оръжеен магазин.Поздрави!
Deeznuts
Новобранец

Мнениеот El Rockero » 24 08 2015, 10:30

Deeznuts написа:Здравейте малко е стара темата но и аз съм бургазлия днес си изтървах часовника Vostok Expedition North Pole и сега от едната страна има точки кадето се срещна с бетона падна по стъкло от около метър викам си край но като видях че няма парченца стъкло се успокоих но е доста надран дали ще можете да дадете точния адрес защото незнам каде е този оръжеен магазин.Поздрави!

:) Здрасти!
Сега влизам и ти виждам запитването. Ателието се намира се в основата на бул. Ботев. Ако се спускаш посока ЖП гарата, ще ти се падне от ляво. Ако тръгнеш от ЖП гарата нагоре по Ботева, след около стотина метра ще ти се падне отдясно. Оръжейният магазин се казва "Зодиак". Заставаш срещу него и вдясно ще видиш двойна метална порта, боядисана в жълто. Над нея на сградата има цветна табела, на която пише "Часовникар". Влизаш през тази порта и вдъното на една малко дворче ще видиш ателието. Въпросният часовникар на Ботева съм забелязал, че се занимава главно с класическите модели на Восток. Предлага и чисто нови, отново класик.
А представителството на Восток Европа за Бургас се намира в Мол Галерия, на вторият етаж. Ето връзка:

Работно Време: Всеки ден 10:00 – 22:00

Телефон: 0879006420

http://timeland.bg/wp-content/uploads/2 ... 24x768.jpg

Допълнителна информация:
Восток Европа е проект на завод Восток в град Чистопол и една фирма от Вилнюс, чието име не мога да си спомня в момента. За моделите на Восток Европа от Чистопол имат подготвени два механизма 100% руски, останалите са японски и швейцарски.

Късмет ::drinks::
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот KDelchev » 03 09 2016, 15:00

Колеги, и аз ще си позволя да изразя мнение за въпросния часовникар срещу старата поща. Еми сори, ама не съм доволен. Незнам какво поправят, ама нямат елементарни инструменти, единия швейцарец нямало как да се отвори, щом те нямали такъв инструмент, никой в Бг нямал, трябвало в официално представителство да го пращам, а след това Енгибаров го отвори и то с оригинален инструмент, на другия му събратим, не можаха да сменят каишката, щото била интегрирана и пак нямали инструмент... Най-бруталния случай беше, като пратих жената, да смени батерията на един кварц, който изскочи шкафа /беше със сантиментална за мен стойност/, и освен, че не смениха батерията, защото не могли да го отворят /стоя 2 дни при тях/, и го върнаха със зверски издран капак и каса ::crap:: Всеки сам си решава, но за мен извода е: ПОВЕЧЕ НИКОГА ТАМ!!!
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот El Rockero » 30 09 2016, 13:16

:wtf: Странно... 5 часовника съм правил при тях и 5-те пъти се представиха отлично. Даже и 5-те ги прави възрастният часовникар. Хм, по моя препоръка двама мои познати прибегнаха до услугите им и останаха доволни... :roll:

Сега като го говорим/пишем това се сещам, че колежка от шоурума носи някакъв рядък автоматичен часовник, който ѝ бил подарък от нейни близки приятели, живеещи в Лондон. Станало нещо и там не могли да се справят. Щяла да го праща в Гърция, където бил най-близкият център на марката за Балканите.

Ха, сега обърнах внимание, че в по-горните общо 7 случая с щастлив край става въпрос за руски часовници. 5 Востока (3 амфибии и 2 стари от 70 и някоя година), 1 Ракета и 1 Чайка...
Освен... знам ли... да разбират предимно от руски часовници... :?: :!: Щото и чисто нови Восток Амфибия Классика продават + гаранция и поддръжка :roll:
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот KDelchev » 11 10 2016, 23:00

El Rockero написа::wtf: Странно... 5 часовника съм правил при тях и 5-те пъти се представиха отлично. Даже и 5-те ги прави възрастният часовникар. Хм, по моя препоръка двама мои познати прибегнаха до услугите им и останаха доволни... :roll:

Сега като го говорим/пишем това се сещам, че колежка от шоурума носи някакъв рядък автоматичен часовник, който ѝ бил подарък от нейни близки приятели, живеещи в Лондон. Станало нещо и там не могли да се справят. Щяла да го праща в Гърция, където бил най-близкият център на марката за Балканите.

Ха, сега обърнах внимание, че в по-горните общо 7 случая с щастлив край става въпрос за руски часовници. 5 Востока (3 амфибии и 2 стари от 70 и някоя година), 1 Ракета и 1 Чайка...
Освен... знам ли... да разбират предимно от руски часовници... :?: :!: Щото и чисто нови Восток Амфибия Классика продават + гаранция и поддръжка :roll:

От Руски може и да разбират, пак казвам, не хвърлям кал по никой /очевидно, щом са толкова години там, хората имат познания, намерили са си постоянни клиенти и пазарна ниша/, но от опита ми до момента с тях, категорично смятам, че при швейцарските марки, както и при "по-сложни" казуси с интегрирани каишки и специфичен за отваряне заден капак, удрят на камък. За сложни интервенции и/или профилактика, не коментирам, не съм ходил, но няма и да отида!
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот El Rockero » 18 10 2016, 01:05

Напълно те разбирам. ::thumb::
Сега се сещам за още нещо - когато търсех часовникар в Бургас, го търсех да разбира от руски часовници, защото такива имам. Та познати и приятели ми препоръчаха това място. По същото време попитах и тук във форума.
Сетих се и друго относно часовника на колежката, за който писах по-горе - имаше два баланса, които се виждаха през прозрачният капак. Пишеше още, че е с 40 камъка. Тежък часовник беше и изглеждаше добре изпипана с дребни и красиви детайли изработка. Някаква година имаше под името... започваше с 18... не си спомням марката, пък смених работата и не ми е пред очите. Както и да е... Това очевидно е бил часовник надскачащ уменията им. Та там май са предимно на руска вълна, което поне в моя случай е ОК.
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот GirlHere » 27 03 2017, 17:36

Виждам, че има много положителни отзиви за часовникаря до Старата поща. Мога ли да му се доверя за скъсяване на верижка или да отида при човека в подлеза на Зорница, който ми е по-близко? Въпреки, че не е работа по отваряне на часовника, а само скъсяване, не искам да го съсипят. Благодаря! :)
GirlHere
Новобранец

Мнениеот El Rockero » 09 05 2017, 19:37

Чак сега влизам в този раздел. Гледам и никой не ти е отговорил. Последният ми контакт с въпросното ателие бе вчера малко след обяд. Командирският "еволюира" в Амфибия. Старият хромиран, латунов корпус 420, бе заменен с модел 710 и от неръждаема стомана. Майсторът дори имаше възможност да го смени пред очите ми. Много внимателна и прецизна работа. Почисти и смаза което имаше нужда. За пореден път (може би десети) им ползвам услугите и резултатът е 10 от 10. Никога за верижки - просто нося само с каишка.
Е, има и недоволни клиенти, но това е неизбежно.

Поздрави ::drinks::
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот emcia » 01 06 2017, 09:46

Мен там окончателно ме загубиха като клиент!
Миналият август,след изчетените положителни коментари тук,си дадох Тисота за профилактика във въпросния сервиз-след 2 месеца умря горкия и спря да работи.Причината не я разбрах,само мога да гадая.Пратих го в София ,в сервиза на Гюлиян,е там си е друга бира !Една година гаранция ми дадоха и най-важното,нямаше го арогантното отношение!
Преди 2 дни закарах часовника на жена ми за смяна на батерия,мислех,че е елементарна операция (поне досега аз съм си ги сменял в къщи),но се оказа,че ядрената физика пасти да яде! То се почна едно мрънкане-ама аз ще затварям,кога ще чистя....(беше 18ч. ,а на вратата пишеше,че работи до 18.30). 10 мин докато чакахме да свърши с предния клиент ,това можеше да бъде споменато, ама явно не е забавно така!
Казах му добре тогава,ще го занесем другаде,а той ми се изсмя и каза,че той е единственият часовникар в Бургас!
Може и така да е,не знам!Мислех,че отивам и му давам хляб на човека , да изкара някой лев,а то се оказа,че ми прави лична услуга!Баси
Пребивавам през по-голяма част от годината в чужбина и все по-трудно разбирам, и се примирявам с такова отношение към клиент.В България кога най-после ще разберат,че така не бива и си бъркат в джоба с такова отношение към клиента
emcia
Новобранец

ПредишнаСледваща

Назад към Клуб Бургас и региона