Черен списък на часовникарите

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: mincov

Черен списък на часовникарите

Мнениеот mincov » 21 10 2011, 21:00

Повлиян от предната тема за добрите часовникари в Русе,реших да започна и тази противоположна на предната тема. Нека всеки сподели от кой часовникар не е доволен и задължително да се аргументира, за да не се превърне темата в махленско оплюване. Нека смисълът да е да се предпазим от некоректни и/или некадърни личности.
Темата ще я започна аз.
Часовникарят на Петко Д. Петков. Отначало бях останал с впечатление че може да му се има доверие. Ремонтира ми два часовника и нямам оплаквания. След това започнаха издънките.
1. Занесох му часовник за ремонт. Беше ми казано че след два дни може да мина да си го взема.Нямах възможност да мина след два дни а ,отидох след седмица и половина.Останах изненадан за това ,че часовника не е готов, дори е е започната работа по него./ не знам как при сегашното време където всеки се конкурира за клиенти,можеш с лека ръка да си позволиш такова закъснение/
2Взех часовника и нямаше и 4 часа работа на ръката ми и той започна да спира и да тръгва, а сумата за ремонта му беше 20 лв.
Върнах му часовника отново за ремонт. Втория път не ми взе пари . Часовника работи 2 дни и спря отново.Просто вече нямам думи.Толкова за качеството на работа. На много немарлива работа прилича всичко това.
Моята колекция:
Восток Амфибия
Ракета 2614.Н
Ракета 2628.Н
Польот 18 jewels с аларма
Слава 26 jewels
mincov
Напредващ

Re: Черен списък на часовникарите

Мнениеот barzaka88 » 24 10 2011, 22:44

здр. колега аз ще ти кажа мнението си за часовникаря на пазара малко след жп рампата занесох му 1 roleх реплика оправи го пред мен ..премахна му автоматика като каза че няма как да се оправи и го направи за рьчно навиване ходих 2 -пьти защото 1 пьт много избьрзваше сега е по добре 10 лв ми взе за работата но дребните му узлуги за много скьпи като каишки които на пазара са по 1 лв той ги продава по 2.50 лв а малките батерии G1 i G4 po 3-6 лв аз ги продавам сьщите по 0.40 лв смятай скьпо ли продава :)
barzaka88
Новобранец

Мнениеот Bartek » 25 10 2011, 09:25

barzaka88 написа:здр. колега аз ще ти кажа мнението си за часовникаря на пазара малко след жп рампата занесох му 1 roleх реплика оправи го пред мен ..премахна му автоматика като каза че няма как да се оправи и го направи за рьчно навиване ходих 2 -пьти защото 1 пьт много избьрзваше сега е по добре 10 лв ми взе за работата но дребните му узлуги за много скьпи като каишки които на пазара са по 1 лв той ги продава по 2.50 лв а малките батерии G1 i G4 po 3-6 лв аз ги продавам сьщите по 0.40 лв смятай скьпо ли продава :)

:lol: Голям майстор, така с лека ръка ти осакати часовника, като го направи с ръчно навиване, интересно ако нямаше ръчно навиване, какво щеше да направи. :lol:
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот abvbgbg » 02 12 2011, 21:11

И в предишната тема го казах-този срещу "Странджата",той май не е точно часовникар-играе ролята на посредник и това допълнително вдига цената.Профилактика на Сейко 5 -30лв.Какво повече да си говорим...........
Аватар
abvbgbg
Напредващ

Мнениеот ChrisN » 25 07 2012, 01:13

Здравейте и от мен,

Имам меко казано забележки към работата на гореспоменатия часовникар /или посредник/, работещ на ъгъла срещу "Странджата".
Точният случай е следният: Преди година имах часовник Invicta 2812, кварцов. Батерията му свърши и го занесох на въпросният часовникар за да ми сложи нова. Човекът го отвори, смени батерията и започна да затваря задния капак. Капакът неискаше да влиза на мястото си, но нашият човек го налагаше здраво с някакво чукче. В последствие капакът вече е целият във вдлъбнатини. След няколкото неуспешни опита ми каза, че трябва да го даде на колегата си, който "им разбирал на тези капаци", "но идвал на работа следобяд". Уговорихме се да мина на следващия ден да го взема. Когато отидох да взема часовника, видях че капакът е сложен накриво /има характерно изображение/, и отворите където трябва да влязат бутонът за навиване и за хронографите несъвпадат, и затова хронографите неработят.
Взех си часовника и от тогава ми мина меракът да го нося, а за нанесените щетите си платих и 5лв.!!!

...Та съветът ми е - Не ходете при този набеден майстор!!!

Поздрав.
ChrisN
Новобранец

Мнениеот phb » 25 09 2012, 15:28

Не видях никъде препоръки за някой часовникар. Препоръчайте. Дайте мнения за часовникаря на ул. "Мария Луиза".
А този срещу "Странджата" има време само за смяна на батерии. Предварително благодаря.
phb
Новобранец

Мнениеот mitadoc » 25 09 2012, 15:35

Това не е тема за препоръки.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот sci » 25 09 2012, 17:17

Ако сте в Германия, в никакъв случай не ползвайте услугите на REWA Watchservice. Това е верига, имах изключително неприятен случай с тях в Карлсруе, оплаках им се писмено в централата със снимков материал и дори не си направиха труда да ми отговорят. Съмнявам се на някого да е от полза в нашия форум, но все пак да си кажа.
sci
Маниак

Мнениеот Bartek » 25 09 2012, 19:48

phb написа:Не видях никъде препоръки за някой часовникар. Препоръчайте. Дайте мнения за часовникаря на ул. "Мария Луиза".

В темата " Черен списък на часовникарите" няма как да видиш препоръки. Ако разгледаш другите теми, ще видиш положителни мнения. Къде се намира часовникаря на Мария Луиза? Какъв е проблема, който искаш да отстраниш.
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот adi 103 » 20 12 2012, 22:41

---
Последна промяна adi 103 на 28 12 2015, 20:49, променена общо 1 път
----------------
adi 103
Напредващ

Мнениеот maopin81 » 10 04 2013, 02:00

Не препоръчвам часовникаря до 2 блок в Зорница (Бургас).Много немърливо се отнесе с Брайтлинга ми.Пред мен се опитваше да му смени верижката,като при това го обърна със сапфира към стъклената му маса и взе да натиска патентите,мъчи 4 минути патентите и накрая при отварянето на патента часовника направи ски скок с пързаляне по стъклото със сапфира кум него.Слава богу стъклото не беше надраскано но от тогава си казах че никога повече няма да стъпя при него. Такова преживяване при мен :).
Breitling crosswind
Perrelet Seacraft chronograph
maopin81
Активен

Мнениеот Pfote2 » 10 04 2013, 07:58

Колега, май е по-добре да си купи човек онова инструментче за 10 евро и сам да си сменя каишки/верижки. Иначе с какъв акъл се ходи при хора в ... Зорница! И то със скъп часовник. Часовникарят не е виновен. Защото явно толкоз е часовникар. Аз бих се ядосвал на себе си. Ако позволяваш такова заключение. Ако не - извинявай.
Pfote2
Маниак

Мнениеот trk2 » 10 04 2013, 08:41

Това е нелепо загалавие. По-скоро темата трябва да бъде "червена книга на часовникарите" да се изброят, тези които са останали за да се пазят.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот klon » 10 04 2013, 11:17

Pfote2 написа:Колега, май е по-добре да си купи човек онова инструментче за 10 евро и сам да си сменя каишки/верижки. Иначе с какъв акъл се ходи при хора в ... Зорница! И то със скъп часовник. Часовникарят не е виновен. Защото явно толкоз е часовникар. Аз бих се ядосвал на себе си. Ако позволяваш такова заключение. Ако не - извинявай.

Много си прав. ::huh::
Имал съм два случая в който направо се изядох от яд ,че съм потърсил услугите на часовникар.
Единия - изпусна механичен часовник на земята, докато му сменяше каишката , вдигна го погледна го усмихна се и каза:
"Щом още работи - значи е хубав" :crazy:

Другия , подмяташе едно Булгари по масата докато му развие каишката, тропа го подхвърля го , идваше ми да се изям от яд, направих му и забележка . Човека ми върна часовника ядосан и ме изгони от ателието :wtf:

Сега винаги ходя на проверени места и препоръчани от колеги ! ::thumb::
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 10 04 2013, 11:23

Добре де как така се случва да са толкова зле половината часовникари....
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 10 04 2013, 11:31

Не знам как се случва, ама веднъж ходих с едно квадратно Тисо на Солунска - като видях каква отвертка взе и почна да надига задния капак, си взех часовника и си тръгнах. А той е все пак 100 м. На Раковски ми го отвориха поне професионално, ама пък ми туриха една изфирясала батерия. Бях писал.
Pfote2
Маниак

Мнениеот maopin81 » 10 04 2013, 17:27

Колега Pfote2 приемам налълно забележката и смятам че сте прав.Истината е че това ми беше първото посещение при часовникар и първия механичен часовник който съм си купил-нямах абсолютно никакъв опит. Разбира се сега си ги сменям вече сам или ползвам услугите на часовникаря до Старата поща в Бургас или на Методи Иванов в София. Направих си извод че часовникарството е като всяка друга професия-или я вършиш както трябва или си немарлив това е.
Breitling crosswind
Perrelet Seacraft chronograph
maopin81
Активен

Мнениеот Pfote2 » 25 05 2013, 15:48

По-миналата седмица бях при "часовникаря" срещу механа Странджата в Русе. Беше се навел над един часовник и го отваряше с швейцарска ножка. На него работната му маса му е и без това много ниска - такова навеждане беше!
Ама се мъчи доста време и до като излязох от магазина не беше го отворил още. На работната му маса нямаше нищо друго - освен чуждия часовник и швейцарската ножка.
Аз носех фотоапарат, ама как да го снимам - вътре имаше още трима души на сладка приказка. Понапавих се, че разглеждам часовниците, почаках да го отвори, той не можа да го отвори и аз си излязох. Можеше да се снима от прозореца, но щеше да ме види. Така че имайте едно на ум. Ако ще е с ножка - отворете си часовника сами и си сменете батерията пак сами.
Pfote2
Маниак

Мнениеот Bartek » 25 05 2013, 15:57

Pfote2 написа:По-миналата седмица бях при "часовникаря" срещу механа Странджата в Русе. Беше се навел над един часовник и го отваряше с швейцарска ножка. Ама се мъчи доста време и до като излязох от магазина не беше го отворил още. На работната му маса нямаше нищо друго - освен чуждия часовник и швейцарската ножка.
Аз носех фотоапарат, ама как да го снимам - върте имаше още трима души на сладка приказка. Правех се, че разглеждам часовниците, почаках да го отвори и си излязох. Можеше да се снима от прозореца, но щеше да ме види. Така че имайте едно на ум. Ако ще е с ножка - отворете си часовника сами и си сменете батерията пак сами.

Стефан се казва :lol: , по принцип не е часовникар, но се наема да сменя батерии и да скъсява верижки. Покрай него винаги има два-три кибика на средна възраст 60г. Цакат се карти, табла и обикновено след обяд ако минеш, може да те посрещне миризма на мастичка, така лекичко, тактично вече са се почерпили за хубавия ден. :lol: Интереснто е, че магазина е Джулиани и е отбелязан като такъв в каталога.
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 25 05 2013, 16:01

Точно по обяд беше и на влизане видях некролога на Стайко. Затова и влязох - кои са пък тия приятели на Стайко! Вътре имаше: 1 продавач зад щанда, двама кибици седяха на две табуретки зад голямата витрина и часовникарят се беше изпòтил от напрежението при въздействието върху чуждия часовник. Но приказката вървеше. Мастика не усетих.
Pfote2
Маниак

Следваща

Назад към Клуб Русе и региона