Колеги,някой има ли информация за този механизъм?

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Колеги,някой има ли информация за този механизъм?

Мнениеот elshadai » 02 01 2018, 16:20

Здравейте.
Сблъсках се с тази електромеханика, изглежда интересна,но тук ми е слабо място и несъм наясно изобщо за какво иде реч,че да го намеря в системата.
Ако някой може да помогне ще съм благодарен.
Ето набързо за какво иде реч...

Изображение

Изображение

Изображение
Благодаря Ви ::drinks::
elshadai
Маниак

Re: Колеги,някой има ли информация за този механизъм?

Мнениеот phil05 » 02 01 2018, 18:07

Жоре, фирмата е Telenorma (TN Telenorma), 60-те и 70-тe години специалисти по ей такива часовници, също и индустриални, по фабрики, гари и т.н. Правили са и такива часовици - майки, с махало или с баланс, да управляват по 5-6 пасивни часовници сателити да вървят еднакво. Имало е такива майки и сателити и за в къщи. Ако потърсиш с името може да излезе нещо по - конкретно за твоя. Ето набързо един подобен стенен в е-бей, ама този по интересен. Това нещо ако работи, гледам в немския форум, че е доста интересно.

https://www.ebay.at/itm/TELENORMA-WANDU ... SwLnBX7i~7

Между другото циферблата май е наопаки, логото е надолу с главата.
Аватар
phil05
Маниак

Re: Колеги,някой има ли информация за този механизъм?

Мнениеот elshadai » 02 01 2018, 19:51

Благодаря Вальо,както и на колегата,който ми се обади.
Изглежда съм си купил кораба майка и сега ще чакам връзка с по-малките корабчета.
Явно черните нинджи не са успели да го съсипят,защото му сложих батерията и баланса веднага запали.
Цифера не е на обратно според мен,просто този явно е за поставяне в легнало положение на бюро(или друго), защото по формата на корпуса на такова ми бие,друг е въпроса аз как съм го снимал.
Определено е интересен в някаква степен, ще видим обаче в каква.
Изображение

Изображение
elshadai
Маниак

Назад към Механизми