Venus 175 отново в производство?

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Venus 175 отново в производство?

Мнениеот sci » 01 06 2014, 18:30

В последния брой на списание Chronos четох, че Jacques Etoile пускат нов хронограф на базата на Venus 175 с цена от малко под 10'000 евро. Това било възможно след като швейцарска фирма възобновила съвсем наското производството на легендарния калибър. До сега Venus 175 се ползваше в много лимитирани серии с NOS механизми. През 60-те калибърът е лицензиран на "изток" където се произвежда с модификации от 1МЧЗ - Полет като Полет 3017 и в Китай от Сеийгъл като ST3 и подобрения ST19. От всички само ST19 е все още в производство и беше интересна новина, че и в Швейцария се произвежда отново този механизъм. Обаче google не ми репортва кой-знае какво по въпроса, освен че се споменава името "La Joux-Perret SA" от чиито сайт не става много ясно какво се случва. Дали ползват детайли от ST19 или си правят всичко сами?

http://www.zeitgefuehl.de/jacquesetoile.php
sci
Маниак

Re: Venus 175 отново в производство?

Мнениеот trk2 » 01 06 2014, 23:14

Не мисля че този калибър е в производство или поне още не съм чул. Жак Етоли и не само той още десетки брандове си го използват от години.
И да правилно си установил купуват го от Ла Жу Пере, но според мен последните ползват готови залежали части.
Единственото ново производство е на китайците от Тианджин, но там е доста тежко модифициран, най- вече регулатора.

Кристов Голе също правеше такива механизми. Тук http://www.qpmagazine.com/media/39302/V ... ograph.pdf пише, че когато един ден преди 10тина години отишъл при своя доставчик на стари 175ки с изненада открил празни рафтове. Някаква германска фирма изкупила всичките му залежи от три тона. :shock: като планирали да ги консервират за 20 години.
В същата статия се казва, че към 2007г. Ла Жу Пере вече произвеждали доста от частите на механизма включително и главната платка.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ObZerver » 02 06 2014, 12:19

trk2 написа: Някаква германска фирма изкупила всичките му залежи от три тона. :shock: като планирали да ги консервират за 20 години.

Следвайки същия принцип, някои италиански банки купуват и съхраняват сирена (най-вече пармезан) в специални сейфове, като периодично подменят запаса. Тъй като въпросният деликатес не губи стойност с времето и е по-малко подадлив на пазарни колебания (по-малко от златото дори), банкерите са решили да го използват за покритие на авоарите си.
Митсубиши правят същото със замразена туна.

А иначе по темата:
Ще се радвам да видя реинкарнация на този легендарен механизъм. Не бих се изненадал, ако това се случи и в Русия. Но затова трябва някой руски новобогаташ да осъзнае (и възприеме) гореописаните възгледи и да инвестира в дефибрилация на трупа на 1МЧЗ, и по-специално производството на механизми. Ама на тях нали само газ, нефт, метали и луксозни имоти са им в главите... :yawn:
...все по-рядко пиша във форума. Но пък все още често чета.

http://www.flickr.com/photos/plamenvelev/collections/72157628042857674/
Аватар
ObZerver
Master User

Мнениеот trk2 » 02 06 2014, 14:24

Стига да се е намерил някой предвидлив инженер , който да е скатал оборудването и документацията. Малко ме съмнява обаче като знам какви са разсипници руснаците.
В интерес на точността те са имали технология за 150, а не за 175.

Дори и да пазят нещата не могат да се конкурират с Тианджин.
Китайците са надградили механизма до съвършенство. Имам такъв, точен е почти колкото новите Валжу-та 2-3 сек. дневно отклонение ми дава.
Освен това базата има редица надстройки.
1. Дата със стрелка и лунна фаза
2. Резерв и отворено сърце като Зенит
3. Скелетон
4. Резерв на четири часа
5. 24 часов брояч
6. Голяма дата и изнесени малки циферблати като Ланге
7. Автомат като елпримеро.
Последните два имат цена само около 70 щ.д.
Просто не виждам какво още може да се желае, може би часови брояч или вечен календар като на Патек :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Назад към Механизми