Swatch Sistem51

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Swatch Sistem51

Мнениеот xtony » 02 07 2014, 14:23

Привет колеги,

онзи ден четох за новата линия на Swatch - Sistem 51. Интересното в серията е, че механизма е механичен автомат с 51 части в пет модула, 90 часов резерв и т.н., като типично за Swatch, механизма е капсулован и съответно не подлежи на ремонт, допълнителна настройка или профилактика. От Swatch твърдят, че часовникът идва със идеалните настройки и няма нужда да се пипа повече. Цената на часовника е към 150$.

Лично аз не бих си взел такъв часовник - не само, че не ми харесват материалите от които е направен, а и идеята да имаш автоматичен механизъм, който е запечатан и не може да се профилактира ми се вижда странно, нещо като за еднократна употреба. За тия пари с удоволствие бих си взел някое Seiko или Orient.

Но това е интересно решение от страна на Swatch, както от инженерна, така и от чисто бизнес гл.точка. Дали Swatch няма да преминат изцяло към такива механични часовници и да зарежат кварца?

На вас как ви се вижда идеята за механична еднодневка? ;)

Повече инфо -> http://www.hodinkee.com/blog/swatch-sis ... ted-states
Аватар
xtony
Напредващ

Re: Swatch Sistem51

Мнениеот SHARKY » 02 07 2014, 15:09

Интересно защо от Swatch са загърбили предходното си решение, автоматите да са отваряеми и ремонтопригодни. Часовника, според мен, е по-скоро за фенове на марката, както и за младежи, които биха преглътнали голямото количество пластмаса и дизайнерските недоразумения , наречени циферблат.
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот nevenbekriev » 08 07 2014, 00:08

Швейцарски, ама боклук!
Боклук, ама швейцарски!...
ама боклук!....ама швейцарски!............
nevenbekriev
Маниак

Мнениеот cenzor » 08 07 2014, 00:14

viewtopic.php?f=44&t=13636

viewtopic.php?f=69&t=18836

От година и половина го дъвчем, по-хубав няма да стане.
Евтин, автоматик, 90 часа резерв , но в грозен корпус и без обслужване.
И най-вероятно ще се продава добре...
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Назад към Механизми