Bulgarian mechanical watch monument

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Bulgarian mechanical watch monument

Мнениеот Rafaell0 » 25 01 2015, 20:07

Прелагам разработката на български механичен калибър, лежащ на базта на натрупания световен опит в металургията и часовникарството. Ходовата система може да е дуплекс, полудуплекс, двоен дуплекс или хронометричен ход. Другите конструктивни изменения са на базата опит грешка на големите фирми. Предлагам работа в екип до усъвършенстване на концепцията. Нещо в този стил: http://www.rwsmithwatches.com/home/ ::drinks::
Аватар
Rafaell0
Активен

Re: Bulgarian mechanical watch monument

Мнениеот monopola » 25 01 2015, 20:13

Колега,

да не ми се разсърдиш нещо, ама аз лично съвсем субективно се изнервям на темите ти напоследък. Подчертавам, че това е лично мнение и правилата не ги нарушаваш, тоест няма причина изобщо да се съобразяваш с мен :)
Ама пускаш разни теми, пълни с догадки и предположения и то от по няколко думи, та да се сещаме. Не разбирам защо не вземеш да се представиш като майстор - казвам се еди как си, правя еди какво си, ето ви да видите. Какво по просто от това? Наистина не разбирам защо да има не знам си колко на брой теми, при положение, че може да се структурира в една? Още по-малко пък да се сещам сам за какво става въпрос в темата. Ти си решаваш, но ето аз лично не разбирам техническата част от тази тема. Не е като да съм специалист всъщност, но ти казвам дружеско мнение, дето се вика, ти решаваш как да представиш себе си и дейността си ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Rafaell0 » 25 01 2015, 20:41

Тогава Чао на всички. И без това си губя времето тук! Просто ми забъшете профила и нищо лично.
Аватар
Rafaell0
Активен

Мнениеот franka » 25 01 2015, 20:48

Е , колега не го приемай лично. Просто поохлади ентусиазма.
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот cenzor » 25 01 2015, 20:53

Rafaell0 написа:И без това си губя времето тук!

:lol: И ние така. Бъди полезен на форума и времето ще е полезно за всички.
С тези телегрсфни постове без особен смисъл и контекст, сам виждаш интереса.
Опиши какво искаш да кажеш , направи коментар и нещата ще се променят.

П.С. Monument ≠ movement ...
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 25 01 2015, 20:58

Rafaell0 написа:Тогава Чао на всички. И без това си губя времето тук! Просто ми забъшете профила и нищо лично.

екстра! това беше най мъдрото нещо което направи за форума!аман от самовлюбени самозванци!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Rafaell0 » 25 01 2015, 21:34

В този форум слепеца води слепеца! Никой няма да стане майстор по ремонта на часовникови механизми в примитивнивни битови условия и с примитивни позания. Живейте с вашите мечти!
Аватар
Rafaell0
Активен

Мнениеот franka » 25 01 2015, 21:44

Тук целта не е да станем майстори. Това не Брус Ли. Голяма част от хората са тук заради хоби или страст към часовниците . Малцина са часовникарите във форума , и се ценят много.
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот ПЛАМЕН03 » 25 01 2015, 21:51

Rafaell0 написа:Тогава Чао на всички. И без това си губя времето тук! Просто ми забъшете профила и нищо лично.

Да ти "забъша" ли профила,за да си спестим мъките!

Sent from my iPhone using Tapatalk
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
ПЛАМЕН03
Коли и беси!

Мнениеот popayo » 25 01 2015, 21:53

Rafaell0 написа:В този форум слепеца води слепеца! Никой няма да стане майстор по ремонта на часовникови механизми в примитивнивни битови условия и с примитивни позания. Живейте с вашите мечти!

Аз лично никога не съм желал за стана майстор по рем. на час. мех. в каквито и да било условия. :))
Но както се казва всеки е луд - малко или много.

::yahoo::
popayo
Маниак

Мнениеот Rafaell0 » 25 01 2015, 22:00

Разбирам ви чудесно! Ще следя от време на време, анонимно постингите. Това е най удачния вариант, поне за мен. Все пак живеем в България!!!
Аватар
Rafaell0
Активен

Мнениеот phil05 » 25 01 2015, 23:11

Offtopic: покажи
Актрисата Мерил Стрийп получи днес почетна докторска титла от Университета на Индиана. Носителката на 3 Оскара изнесе слово, в което между другото каза: "Онова, което приемаме за странно в себе си всъщност е нашата сила, нашето богатство". Без особена връзка тя добави, че момичетата, които са по-пълни трябва да се гордеят с постиженията си, а не да посвещават живота на борба с килограмите.
Последна промяна phil05 на 25 01 2015, 23:18, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот stdenev » 25 01 2015, 23:18

Rafaell0 написа:В този форум слепеца води слепеца! Никой няма да стане майстор по ремонта на часовникови механизми в примитивнивни битови условия и с примитивни позания. Живейте с вашите мечти!

Поредният неразбран и неоценен гений!!! :(( :(( :((

Честно казано тези дни като видя твой пост и се сещам за:
Изображение

::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 26 01 2015, 02:49

Rafaell0 написа:Прелагам разработката на български механичен калибър, лежащ на базта на натрупания световен опит в металургията и часовникарството. Ходовата система може да е дуплекс, полудуплекс, двоен дуплекс или хронометричен ход. Другите конструктивни изменения са на базата опит грешка на големите фирми. Предлагам работа в екип до усъвършенстване на концепцията. Нещо в този стил: http://www.rwsmithwatches.com/home/ ::drinks::

Какви специалисти ти трябват за екипа?
Щом си сложил този линк, сигурно харесваш часовниците на Джордж Даниелс. Защо не се пробваш да направиш, реплика на някой от неговите часовници. Някъде из интернет бях гледал страница на един ентусиаст, който беше описал стъпка по стъпка изработването на репликата. Вероятно той може да ти даде и чертежите.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 26 01 2015, 12:17

Еха :) То станала драма :) Не разбирам за какво ми се разсърди? Направих си труда да поровя из постовете ти. Те все са едни такива загадъчни теми с дискусионна полза. Форума е за часовници, което ще рече не само за часовникари. Наистина има няколко, които са повече от полезни със знанията и инфото си, ама аз отново не разбрах - колега, ти часовникар ли си? Ако да защо не го заявяваш това? Притесняваш се от нещо или държиш да останеш мистичен велик майстор?
Форума е общност, която може да работи само на принципа на взаимното обогатяване, прости ми, че аз не съм видял принос в твоите теми. А, и че ще остана сляп, некадърен майстор, живеещ в България.
Ама ти, ти да си жив и здрав, майсторе...
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ПЛАМЕН03 » 26 01 2015, 12:35

PlAmEn03 написа:

Да ти "забъша" ли профила,за да си спестим мъките!

Пак да попитам,че се започна!

"Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
ПЛАМЕН03
Коли и беси!

Мнениеот mavrud » 30 01 2015, 00:20

здравейте. Пиша за пръв и сигурно за последен път. Винаги влизам с огромен интерес тук. Има много запалени ентусиасти..интересно ми е.много инфо и тн. . Занаята не го учих а го откраднах. Преди много години смазах един ,,зим,'' с олио, разбира се че спря. Отнесох го на часовникар, там беше и внука му , който учеше в ломоносов.Часовникаря видя,че не работи.Какво си му правил бе? Ами смазах го с олио-бегай у вас чукни му 2 яйца и го запържи-подигравка. Внука се смее,2ма клиента се смеят, но аз всеки ден вече бях в ателието. Откраднах занаята.и какво от това? Сега внука на майстора има ателие.много добър е - поправя всичко. А аз реставрирам и продавам в чужбина. И какво от това? Той- внука е много по-добър от мен при механизмите, аз реставрирам циферблати и общо- и какво от това? Както каза един от руския форум ,,Учете развивайте се,работете нещо друго. Когато се пенсионирате поправяйте часовници" Това е хоби. Не е толкова лесно.Всеки знае как се прави мерцедес,ами защо не го направи сам тогава.Извинявам се че, пиша толкова дълго, ама това дето иска колегата е смешно.Как ще изчислиш всички тези неща приятелю? Ако да беше 4 чел поне мънинко нямаше да пишеш и ей тонинко.Преди се ядосвах на diran вече съм съгласен с него.Той показва какво прави, но колко ще го повторят? много интересен форум.Но е хоби. Учете и работете друго.После всичко ще си дойде на мястото. Ей дълго излезе извинявайте.
mavrud
Новобранец

Мнениеот LexFalkidia » 17 02 2015, 01:46

Искрено забавна за мен тема. Демонстрира пъстрата шевица от персонажи, обитаващи ефирното пространство на форума ни.

А към колегата Rafaell0 - Майсторе, от години се опитвам да се възпитам във вярата, че хората са изначално добри. В този случай - че създаваш темите си с желанието да дадеш начало на дискусия, в която да споделиш натрупания от теб опит. В тази връзка обаче се сещам, че по света има повече фалшиви водачи и лъжливи наставници отколкото са звездите във видимия небосвод.
Истинските учители са прозрачни като стъкло, защото оставят през тях да говори нещо повече от егото им. Надявам се един ден да станеш именно такъв майстор.
Изображение
Аватар
LexFalkidia
Master User

Мнениеот drionid » 26 02 2015, 12:27

Прочетох тая тема и искам да ви кажа че такива идеи като на Rafaell0, не е лошо да започнат да се приемат по на сериозно, зашото от това което виждам във форума, от всички проекти и знания които изчетох и разгледах ми се струва че някой от вас са гениални!
Живея в Дания от доста време вече и съм се сблъсквал с всякакви майстори и хора, обаче такива като вас дето да седнат да си направят часовник няма да намерите ако искате цялата страна да пребродите с лупа.
Тука хора като DDimitrov, valo6, klon и др., са магьосници и невъобразими.
Някой спомена примитивни условия и липса на ресурси. Това ви е направило толкова добри според мен. Аз се занимавам професионално със спорт и от това си изкарвам прехраната в чужбина, както и слава с постижения които домогвам с изключително малки ресурси. Тук датчаниет ме питат "как го правиш без пари докато другите атлети харчат огромни суми" аз им казвам че съм дошъл от място където единствения вариант да го направиш е без пари просто защото няма. Все им казвам "знам вече как да го направя без пари, а пердставяте ли си какво ще направя с пари?"
България е страна където се раждат гений и много волеви характери които от немотия стават най-добрите.

По темата с часовниците - това ми е любимия ежедневен артикул без който не мога, сутрин първо слагам часовника и тогава си обувам чехлите за да стана :). Наскоро се сдобих с мечтания за мен модел защото и баща ми има същия, но се оказа че има някакъв малък проблем и се започна усърдно четене за да разбера какво става и дали ще се счупи ако изчакам с ремонта или ще се наложи да го ремонтирам сам, защото тука в дания, смяна на батерията струва 50 до 100лв камоли друг сервиз. Неусетно се увлякох и сега чета, водя записки, гледам клипове като лекционни материали и разглабям всякакви руски и швейцарски механики докато не дойде време да се престраша и с моя. Това е страхотно хоби с което всеки свободен час, който ми изпадне става приказка.

Ще продължа да следя форума с удоволствие и да се радвам от сърце на майсторите.
Успех на всички!
Sector 340 R3273934055
G-SHOCK G9000MS-1 MUDMAN
CYMA
Orient Blue Mako
Аватар
drionid
Новобранец

Мнениеот trk2 » 26 02 2015, 12:50

Да имаме доказано сръчни съфорумци, мога да добавя самобитния любител Невен Бекриев, който се подвизава повече в съседния форум и майсторите на каишки Маринск, SB и др.
Ако ползвам жаргона на Ел Примиеро Б.Б. материал в България има, дай боже да си подредим държава като Дания :)
Ако ми позволиш ще те поправя, Дания е дала на света велики часовникари Юргенсен и неговите синове. http://www.ujs-chronometry.ch/history.php Името съществува и до днес в часовникарския бизнес с много приятни дрес модели и уникалния хронометричен ход внедрен в ръчен часовник!
Изобретателя на въртележката Бониксен също е датчанин по произход, за него съм отделил малко място в това ревю viewtopic.php?f=12&t=21890#p190065
Ето един любител от дания, който прави интересни циферблати по стара панерайска технология http://www.homageforum.com/viewtopic.php?f=26&t=29701
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Механизми